X8, X10 mini pro ili Wildfire?

poruka: 43
|
čitano: 14.111
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Ovak,

kupujem svoj prvi smartphone. Treba mi uglavnom multimedijski mobitel, ali opet s nekim poslovnim funkcijama. Cjenovni rang do 2500kn. Trebala bih preporuku. Najvise cu koristiti kameru, igrice i glazbeni player. Dvoumim se izmedu HTC Wildfire-a, SE X8 ili X10 mini pro. Osobno sam zaljubljena u seriju X10, ne smeta mi mali ekran ni Android 1.6 (Donut). Bojim se jedino da ce mi smetati to sto nema podrsku za multitouch, no ni trajanje baterije mi nije bitno.. Pomozite i preporučite mi koji je najbolji! Dakako, napisite i svoja iskustva ;))

23 X8
2 X10 mini pro
32 Wildfire
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

zasto ne SE x10

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

pa bit ce i on ak uspijem nagovorit roditelje ;))

monikicaa
15 godina
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Ovo pitanje je tipa - dovumim se između Golfa, Škode i Mercedesa.

 

X10 mini pro je par svjetlosnih godina ispred ovo dvoje (s iznimkom retardiranog SEovog sučelja - 1 widget po screeenu)...

 

Kod kojeg operatera kupuješ? Prva dva mobitela (X8 i Wildfire) jesu u istom rangu i tu može biti dileme. Međutim, mini pro je sasvim jedna druga klasa...

Every hole is a goal!
14 godina
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

imas na njuskalu koliko hoces novih zapakiranih sa 2 god. garancijom cca. 2500kn

My Life Is A Very Serious Game...
13 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

ako kupujem mini pro - t-mobile,

ako kupujem wildfire - vip...

X8 sam bezveze stavila zbog frendice >.<

 

meni jedan widget po sreenu zbilja ne smeta,

a cjenovni rang izemdu wildfire-a i mini pro nije nikakav problem...

monikicaa
15 godina
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Mislim da će sada ovo biti ogroman overkill (pretpostavljam tarifa Sve za 60) - Desire - 2700 kn? 

 

Problem općenito kod SE mobitela je taj što kaskaju sa updateovima ko Vietnam za Švedskom...

 

EDIT: Koliko vidim Desire u VIPu je 2500 kn.

Every hole is a goal!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.11.2010 21:57 (Bukva).
15 godina
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?
Bukva kaže...

Mislim da će sada ovo biti ogroman overkill (pretpostavljam tarifa Sve za 60) - Desire - 2700 kn? 

 

Problem općenito kod SE mobitela je taj što kaskaju sa updateovima ko Vietnam za Švedskom...

 

EDIT: Koliko vidim Desire u VIPu je 2500 kn.

Kažu da neće biti tako u budućnosti (SE), ali X10 serija je valjda došla do svog update limita (tako se govori na XDA), pa nećemo iskusiti tu novu brzinu update-anja.

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
14 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

X8 u Tele2 - na nekim igrama se ne vidi pol ekrana na miniju zbog QVGA reze.

 

Plan 0 + Zero + Mobilni Internet M = Besplatni razgovori i 400MB neta za 69Kn mjesecno...

WHAZAAAAAAAAAAAP!!!!!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?
Da ne otvaram novu temu jeli xf u bonbon mrezi 1000kn na karticu ili pretplatu?
[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

dolazi normalno na bonove,,,znaci na karticu

ukoliko sam ti pomogao...pritisni hvala...Zahvaljujem
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?
Luka-san kaže...

dolazi normalno na bonove,,,znaci na karticu

Nekuzim kako samo 1000kn? jel nije on dosta skuplji?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
14 godina
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

je inace je skuplji ali sigurno t-mobile ima ugovor sa njima.

My Life Is A Very Serious Game...
14 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

znate li moze li se dekodirati (otkljucati na sve mreze) x10 mini pro???

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

naravno da moze, samo sto gubis garanciju ;)

 

 

monikicaa
13 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

eh da,

bojim se da mini pro i wildfire zbog slabijeg procesora nece moc vrtit dalje od androida 2.3, kaj vi mislite?

monikicaa
14 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Jel ima tko X8? Kupio bi si taj mob, u bon bonu košta samo 1000kn, inače je oko 2000kn, pa mi je cijena jako primamljiva, još je i android!

Šta mislite o mobu, više od 1000kn za mob nedam, jel ovaj najbolji u rangu drugih mobitela te cijene?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

pa valjda, pogledaj si malo i lg optimus...

on u tele2 bez pretplate kosta 795 kn.

 

http://mobiles.web.tele2.hr/telefon.aspx?mode=Prepaid&mobile=605

 

monikicaa
15 godina
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?
CutiePie kaže...

eh da,

bojim se da mini pro i wildfire zbog slabijeg procesora nece moc vrtit dalje od androida 2.3, kaj vi mislite?

Nije bitno jel mogu ili ne. Vjerojatno nikada neće izaći ni 2.2 za njih.

To sami proizvođači koče updatea / upgradea jer inače izbacivanje novijih modela (i high end) ne bi imalo smisla. Ovako, ako hoćeš noviji OS moraš kupiti noviji model. 

 

Inače X8 u slobodnoj prodaji košta, mislim, 170 Eura (preporučena cijena). Tako da ovo - kako je tako jeftin kod ovih. Well, i nije tako jeftin s obzirom da je zaključan na njihovu mrežu. 

 

Nisam mislio da ću ovo ikada reći, ali između Optimusa i X8, radije bih uzeo LG. Ako zbog ničega drugoga onda zbog retardiranog SE skina. Ako hoćeš više od 1 gadgeta po ekranu, moraš micati SEov skin. Međutim, problem nastane što kad ga makneš na notificationsima i sličnome ostane SEova tema (plava), tako da mob izgleda ko šaka u glavu u nekim slučajevima.

Kod Optimusa dobiješ defaultni Android skin bez ikakvih gore gluposti, modova i ostalog.

 

Mislim X8 jest super mob i odličan izbor za prvi smarthphone (isto kao i Optimus). I na prvu SEov skin mi se jako svidio. Međutim, kad to limitiranje na 1 gadget po ekranu je krajnje retardiran i postane naporan (na Androidu mi je nekako pod normalno da jedan ekran služi da uključivanje sveg živog i mrtvog - Wifi, BT, 3G i sl.). 

Ako Vam to ne smeta i ako ne smeta to što ste takoreći zapeli s SEovom temom, onda X8 je super mob za nekoga tko ne traži neki super uber 1337 smartphone. Ako hoćete malo više "udahnuti" Androida, onda Optimus je way to go in entry lvlu. Najveća mana LGu je što mi nekako izgleda, well, jadno. Čisto subjektivno, ali njegov dizajn ne uljeva povjerenje.

 

Suma summare, oba mobitela su i više nego odlični za Andoid smarthphone ako ne mislite s njime probijati world-record u OCanju mobitela i tražiti vanzemaljskog života u svemiru.

Every hole is a goal!
13 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

pa za wildfire je vec izasao sluzbeni froyo, eh sada sto se tice mini proa govore da ce uskoro...

 

po meni je mozda bolji x8 jer je lg jako bugovit i ima rezistitivni ekran... (dalje mi se neda pisat al ima još (:)

monikicaa
14 godina
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Evo da neotvaram novu temu:

 

gdje mogu nać najjeftinije galaxy s?

 

jel dobara galaxy 3 i5800

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Dobro HTC je klasa za sebe...

 

Uhmmm, što nije prošli tjedan izašao službeni update na 2.1 za X8?

 

Za bugovitost ne mogu tvrditi. Osobno sam doživio jedan koji sam ispravio "exploitanjem" FM radia (cijelo vrijeme je mob mislio da su mu slušalice uključene). Pored toga incidenta nisam vidio nikakav bug na Optimusu.

x8 sam vidio da se par puta srušio / zamrzo.

 

Ovo gore ne uzimajte previše za zlo mobitelima pošto znaju trpiti stvarno neke stvari za koje (vrlo vjerojatno) nikada nisu ni bili dizajnirani...

Every hole is a goal!
14 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?
9 kuna u vip tarifi 600.
WHAZAAAAAAAAAAAP!!!!!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?
Bukva kaže...
CutiePie kaže...

eh da,

bojim se da mini pro i wildfire zbog slabijeg procesora nece moc vrtit dalje od androida 2.3, kaj vi mislite?

Nije bitno jel mogu ili ne. Vjerojatno nikada neće izaći ni 2.2 za njih.

To sami proizvođači koče updatea / upgradea jer inače izbacivanje novijih modela (i high end) ne bi imalo smisla. Ovako, ako hoćeš noviji OS moraš kupiti noviji model. 

 

Inače X8 u slobodnoj prodaji košta, mislim, 170 Eura (preporučena cijena). Tako da ovo - kako je tako jeftin kod ovih. Well, i nije tako jeftin s obzirom da je zaključan na njihovu mrežu. 

 

Nisam mislio da ću ovo ikada reći, ali između Optimusa i X8, radije bih uzeo LG. Ako zbog ničega drugoga onda zbog retardiranog SE skina. Ako hoćeš više od 1 gadgeta po ekranu, moraš micati SEov skin. Međutim, problem nastane što kad ga makneš na notificationsima i sličnome ostane SEova tema (plava), tako da mob izgleda ko šaka u glavu u nekim slučajevima.

Kod Optimusa dobiješ defaultni Android skin bez ikakvih gore gluposti, modova i ostalog.

 

Mislim X8 jest super mob i odličan izbor za prvi smarthphone (isto kao i Optimus). I na prvu SEov skin mi se jako svidio. Međutim, kad to limitiranje na 1 gadget po ekranu je krajnje retardiran i postane naporan (na Androidu mi je nekako pod normalno da jedan ekran služi da uključivanje sveg živog i mrtvog - Wifi, BT, 3G i sl.). 

Ako Vam to ne smeta i ako ne smeta to što ste takoreći zapeli s SEovom temom, onda X8 je super mob za nekoga tko ne traži neki super uber 1337 smartphone. Ako hoćete malo više "udahnuti" Androida, onda Optimus je way to go in entry lvlu. Najveća mana LGu je što mi nekako izgleda, well, jadno. Čisto subjektivno, ali njegov dizajn ne uljeva povjerenje.

 

Suma summare, oba mobitela su i više nego odlični za Andoid smarthphone ako ne mislite s njime probijati world-record u OCanju mobitela i tražiti vanzemaljskog života u svemiru.

Sto jel se ne moze instalirati recimo ADW Lancher pro,pa da ti namjestas kako ti je volja ? {#}

http://mobiyu.omgforum.net/forum.htm
13 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Onda ljudi SE X10 mini pro ili HTC Wildfire?

monikicaa
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?
CutiePie kaže...

Onda ljudi SE X10 mini pro ili HTC Wildfire?

zasto ne X8?

http://mobiyu.omgforum.net/forum.htm
14 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Uzmi X8 i mir. Ja cu isto to uzet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?

mozda ce krivo zvucat, al prelosa je za mene, tj. ne svida mi se kamera a ni mogucnosti

monikicaa
14 godina
neaktivan
offline
X8, X10 mini pro ili Wildfire?

Ja kameru i ne koristim previse, mobitel koji trenutno imam je SE W580, i definitivno ću biti zadovoljan sa X8!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: X8, X10 mini pro ili Wildfire?
CutiePie kaže...

mozda ce krivo zvucat, al prelosa je za mene, tj. ne svida mi se kamera a ni mogucnosti

koje su to mogucnosti x10 mini i wildifirea u odnosu na X8?

A prednosti X8 su REZOLUCIJA. Ako uopste zelis da se igras na mobitelu zaboravi na Wildfire i X10 mini...

a ako ces mob koristiti za fejs i to onda wildfire... :)

ja x10 mini ne bi ni pogledao,meni je premalo 2.6 inca ekran

http://mobiyu.omgforum.net/forum.htm
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice