VIP - Prevara ili nesto drugo?

poruka: 14
|
čitano: 7.446
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
VIP - Prevara ili nesto drugo?

Pozdrav cijenjeni forumasi.

 

Prije 2 mjeseca sam uzeo novi HTC Wildfire u VIP-a, ne znam tocno kako se zove tarifa ali znam da imam 100 poruka, 300 min poziva i 512 MB interneta.

Kad sam upalio Wildfire morao sam napravit Google account (ili ako vec imam unijet podatke) da bi uopce pristupio mobitelu. I tako je proslo mjesec dana, redovno sam gledao potrosnju i 26.1 je pisalo da imam 30 MB na racunu. I mislim si ja, sve super, jeftino sam dobio mobitel i tarifa je odlicna kad ono racun - 850kn!

I ja pogledam ispis racuna, pise da sam potrosio 2.1GB od 512MB i vec se hvatam za glavu. Racun je na 6-7 stranica i ja se cudim kako je ovo moguce i pogledam ispise spajanja i vidim SVAKI DAN svakih 15 min skida podatke, ali svaki put drukciji iznos. Znaci racun je izgledao ovako otprilike na dan 5.1:

 

15:15 - xxx kb

15:30 - xxx kb

15:45 - xxx kb

...

 

I tako svaki dan drukciji iznos u istom vremenskom intervalu, i po noci i po danu.. Al najcudnije mi je to sto mi je 26.1. pisalo da imam 30 MB na racunu, sto bi znacilo da sam oko 1.5GB potrosio u 2 dana sto je presmijesno. Nisam imao nikakve programe instalirane, nikakav mail client ni nista, skenirao sam sa antivirusom i sve 5. Da sam mobitel ostavio upaljenim bez da sam ga takao isto bi mi se ovo dogodilo.

 

I u redu, ja se iznerviram i platim racun kad ono VIP mi onemoguci slanje poruka, zvanje, internet itd. Samo mogu primat pozive i poruke, a racun je placen sa 2-3 dana zakasnine. I jos uvijek mi je takvo stanje.

 

Eto samo sam vas htio upozorit da pogasite HTC Sync jer je vjerojatno taj gmail account svakih 15min provjeravao mail i skidao podatke. Ili gasite internet rucno kad ga ne koristite.

IGN: weirdek (EU)
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: VIP - Prevara ili nesto drugo?
Nisi trebao platiti racun vec nazvati njih. Ista stvar je i samnom bila, kada sam ih nazvao i popricao stornirali su racun
Human after all PSN: vuksa1234321 STEAM: http://steamcommunity.com/id/vuki/ http://mrfancyden.blogspot.com/ NOVI ANIME PORTAL hhtp://www.animehr.com
14 godina
neaktivan
offline
VIP - Prevara ili nesto drugo?

Nije mogao htc sync ni mail niti tako te stvari povuc toliko MB,Pa donedavno su paketi interneta bili po 3-5 GB za stolna racunala.....

Mislim da su te zahebali ili slucajno ili namjerno,pa nazovi VIP pitaj zasto ti je to stanje trenutno?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: VIP - Prevara ili nesto drugo?
puls4R kaže...

Pozdrav cijenjeni forumasi.

 

Prije 2 mjeseca sam uzeo novi HTC Wildfire u VIP-a, ne znam tocno kako se zove tarifa ali znam da imam 100 poruka, 300 min poziva i 512 MB interneta.

Kad sam upalio Wildfire morao sam napravit Google account (ili ako vec imam unijet podatke) da bi uopce pristupio mobitelu. I tako je proslo mjesec dana, redovno sam gledao potrosnju i 26.1 je pisalo da imam 30 MB na racunu. I mislim si ja, sve super, jeftino sam dobio mobitel i tarifa je odlicna kad ono racun - 850kn!

I ja pogledam ispis racuna, pise da sam potrosio 2.1GB od 512MB i vec se hvatam za glavu. Racun je na 6-7 stranica i ja se cudim kako je ovo moguce i pogledam ispise spajanja i vidim SVAKI DAN svakih 15 min skida podatke, ali svaki put drukciji iznos. Znaci racun je izgledao ovako otprilike na dan 5.1:

 

15:15 - xxx kb

15:30 - xxx kb

15:45 - xxx kb

...

 

I tako svaki dan drukciji iznos u istom vremenskom intervalu, i po noci i po danu.. Al najcudnije mi je to sto mi je 26.1. pisalo da imam 30 MB na racunu, sto bi znacilo da sam oko 1.5GB potrosio u 2 dana sto je presmijesno. Nisam imao nikakve programe instalirane, nikakav mail client ni nista, skenirao sam sa antivirusom i sve 5. Da sam mobitel ostavio upaljenim bez da sam ga takao isto bi mi se ovo dogodilo.

 

I u redu, ja se iznerviram i platim racun kad ono VIP mi onemoguci slanje poruka, zvanje, internet itd. Samo mogu primat pozive i poruke, a racun je placen sa 2-3 dana zakasnine. I jos uvijek mi je takvo stanje.

 

Eto samo sam vas htio upozorit da pogasite HTC Sync jer je vjerojatno taj gmail account svakih 15min provjeravao mail i skidao podatke. Ili gasite internet rucno kad ga ne koristite.

 

Piši tužbu. Ako si kupio uređaj kod ovalaštenog distributera i imaš račun onda se žali da ti nisu objasnili naćin na koji se služi uređajem, jel ti tko spomenuo da uređaj ako mu ti ne onemogućiš skida podaktivni promet ? 

 

Ono što mi ide posebno na živce je to što gospoda iz te i sličnih tvrtki kao podrazumjevaju da bi se ti ili bilo tko drugi trebao znat služit s uređajem tj. da češ sam tražit okolo informacije, a u biti oni bi ti trebali dat sve upute i jasno objasnit rukovanje uređajem + posebno naglasit stvari koje su vezane uz potrošnju. Kao u tom slučaju oni su fleksibilni i traže "razumjavanje", ali kada tražiš od njih da tebi nešto treba onda se drže svake točke i zareza iz ugovora, ma bljuje mi se.

 

 

 

 

I'm from Hollywood
15 godina
offline
VIP - Prevara ili nesto drugo?

Trebaš si staviti 3G watchdog koji ti pregledava potrošnju interneta i to ti se nebi dogodilo jer možeš i namjestiti kada prođeš zadani limit da ti sam ugasi mobilni internet. Ja sam na pretplati od Vipa već 10 mjeseci isto imam 512MB-a i nikad problema, pazim potrošnju i to je to. A mobilni internet zadnjih mjesec i pol dana uopće ne gasim i cijelo vrijeme mi sve sinkronizira mail/face/twitter/google...

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
VIP - Prevara ili nesto drugo?

Kolega je dobro rekao. Nisi trebao platit račun, prije nego se informiraš.

Ali, mišljenja sam da je tvoja greška, jer se isto desilo i meni, ali doduše u puno manjoj količini.

 

Primjerice, potrošio sam nekih 70kn na internet, a da nisam toga bio svjestan.

Razlog tomu je ne adekvatno informiranje.

 

Naime, kad gledaš trenutno stanje potrošnje, ono ti ne kaže/pokaže ili sl (ovisi na koji način provjeravaš) trenutnu potrošnju,

nego potrošnju do određenog trenutka. Npr. ti gledaš 26.01.2011 u 10:00 ujutro, a on ti pokaže/kaže potrošnju do 25.01.2011 u 20:00 (kužiš?).

Zato ja odsad uvijek pratim preko interneta, jer je tamo najbrži refresh (dva puta dnevno ako se ne varam) i točno piše sat/minuta/datum do kad se računa navedena potrošnja.

 

A isto tako, obavezno isključit promet podataka kad ga ne koristiš, jer i to zna napravit probleme, što su u stvari neki korisnici i uvidjeli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: VIP - Prevara ili nesto drugo?
woodgamesfx kaže...
Ono što mi ide posebno na živce je to što gospoda iz te i sličnih tvrtki kao podrazumjevaju da bi se ti ili bilo tko drugi trebao znat služit s uređajem tj. da češ sam tražit okolo informacije,

Nitko od tebe ne očekuje da ćeš znati koristiti uređaj istog trenutka kad si ga kupio.

 

Zato uz mobitel dobiješ uputstva. Za ovaj konkretni mobitel, na prvoj stranici uputstva stoji upozorenje da je mobitel u stanju potrošiti puno prometa u malo vremena.

 

E sad, dolazimo do činjenice da većini ljudi uputstva 'smrde'. Lijeni su pročitati tih nekoliko stranica teksta i radije će upotrijebiti sistem pokušaja-i-pogreški ili pitanje postaviti na forumu.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
Re: VIP - Prevara ili nesto drugo?
zabranjeniples kaže...

Kolega je dobro rekao. Nisi trebao platit račun, prije nego se informiraš.

Ali, mišljenja sam da je tvoja greška, jer se isto desilo i meni, ali doduše u puno manjoj količini.

 

Primjerice, potrošio sam nekih 70kn na internet, a da nisam toga bio svjestan.

Razlog tomu je ne adekvatno informiranje.

 

Naime, kad gledaš trenutno stanje potrošnje, ono ti ne kaže/pokaže ili sl (ovisi na koji način provjeravaš) trenutnu potrošnju,

nego potrošnju do određenog trenutka. Npr. ti gledaš 26.01.2011 u 10:00 ujutro, a on ti pokaže/kaže potrošnju do 25.01.2011 u 20:00 (kužiš?).

Zato ja odsad uvijek pratim preko interneta, jer je tamo najbrži refresh (dva puta dnevno ako se ne varam) i točno piše sat/minuta/datum do kad se računa navedena potrošnja.

 

A isto tako, obavezno isključit promet podataka kad ga ne koristiš, jer i to zna napravit probleme, što su u stvari neki korisnici i uvidjeli.

 

Al jedna stvar me cudi a to je tih 1,5GB kojih su se skinili u 2-3 dana.. nema sanse da se toliko prometa skinulo, ako se u ovih ostalih 26 dana 512.

Je moja je greska al naucio sam.. sad cu pazit na internet

IGN: weirdek (EU)
16 godina
neaktivan
offline
Re: VIP - Prevara ili nesto drugo?
puls4R kaže...

 

Al jedna stvar me cudi a to je tih 1,5GB kojih su se skinili u 2-3 dana.. nema sanse da se toliko prometa skinulo, ako se u ovih ostalih 26 dana 512.

Je moja je greska al naucio sam.. sad cu pazit na internet

Zato sam i nazvao, bila je greska u obracunavanju. Objasnio sam im sve, oni su provjerili na racunalu i stornirali racun. Jos sam dobio mjesec kasnije besplatan kao ispriku za to sto se dogodilo.

Human after all PSN: vuksa1234321 STEAM: http://steamcommunity.com/id/vuki/ http://mrfancyden.blogspot.com/ NOVI ANIME PORTAL hhtp://www.animehr.com
16 godina
neaktivan
offline
VIP - Prevara ili nesto drugo?

Piši pritužbu na pogrešno pokazivanje te usluge koja ti prati potrošnju. Radim u t-mobajlu, i mogu ti reći da se takve žalbe u pravilu uvažavaju i radi se korekcija računa.

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
VIP - Prevara ili nesto drugo?

Kao što je netko već napisao, čitaj upute.

 

To ti je mob potrošio na onu HTC glupost od vremenske prognoze koja ti pokazuje lokaciju, temperaturu i da li je sunce, kiša itd.

 

Ja sam na bonovima, i jednom mi je tako otišlo 60 kn samo tako-da nisam zaustavio to sranje potrošio bi mi sve pare na računu.

 

Drugi put pamet uglavu, naočale na oči, upute u ruke i čitanje!!!!

 

 

Ja mislim da bi VIP trebao davati ugovore u kojima se ograđuju od nesposobnih korisnika.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697 ili posjetite stranicu- http://mobiservis.webs.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
VIP - Prevara ili nesto drugo?

Nemože mobitel na prognozu potrošit gigabajt i pol prometa, pa ja bi onda svaki mejec imao prometa 200 gigabajtan jer su mi svi mogući accounti sinkronizirani na mobitel...

 

Nikakvo pametno objašnjenje mi ne pada na pamet... U svakom slučaju, trebao si se žalit, sad kad si platio račun da i pokreneš žalbu nečeš ništa riješit...

 

I pročitaj uputstva prije nego koristiš mobitel, dobronamjeran savjet {#}

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VIP - Prevara ili nesto drugo?
probaj ukljucivat MOBILE NETWORK samo kad imas namjeru ic na net. mislim da nema potrebe imat ga ukljucenog cijelo vrijeme.
14 godina
offline
VIP - Prevara ili nesto drugo?

Svakako si trebao zvat i raspitat se o računu.

U najgorem slučaju, možda bi bio siguran da je do tebe.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice