Touch screen, kakav je ovo problem?

poruka: 4
|
čitano: 1.438
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Touch screen, kakav je ovo problem?

Pozdrav.

 

Mobitel je stariji, no dosad nije bilo problema.

 

Nakon zadnjeg razgovora preko hangoutsa, touchscreen je odjednom poblesavio. 

 

Na dodir pušta zvukove, koji su raštimani ali zvuče slično onoj klasičnoj telefonskoj tipkovnici. 

 

Odziv na dodir je nekoliko sekundi, dakle neupotrebljivo za normalno korištenje. I prilikom pritiska tj dodira ekrana, kvadrat ili pravokutnik u kojem je ikona bude čitav označen žutim obrubom, slika priložena.

 

Mobitel se inače normalno pali, fotografira, reproducira slike, zvuk i video. Rekao bih da je problem samo u dodiru.

 

Do čega može biti? Baterija je dosta slaba i brzo se prazni. 

 

Nekakav bug ili kvar?

0 Nema pomoći
3 Ima pomoći
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 19:27 (Manojlo).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Touch screen, kakav je ovo problem?

Prvo probaj backupati sve i resetirati na tvorničke postavke.

 

Kruha i igala...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Touch screen, kakav je ovo problem?

Prvo provjeri da nije u pitanju neka assistive tehnologija uključena (iako bi ona trebala raditi fluidnije od opisanog).

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
neaktivan
offline
Touch screen, kakav je ovo problem?

Hvala obojici na javljanju. 

 

Problem je riješen, evo što je bilo, ako nekome može pomoći u sličnoj situaciji. 

 

Još od početka korištenja deaktivirao sam raznorazne predinstalirane aplikacije, većinom Google ali druge. Među inim i te assistive, speech to text i slično. 

 

Neki dan sam napravio reset postavki svih aplikacija što je onda aktiviralo i sve te deaktivirane aplikacije i poslalo im update kroz neko vrijeme. 

 

Ne znam do čega je, ali očito se neposredno nakon hangouts poziva u nekom trenu nešto dogodilo.

 

 

Deaktivirao sam sve te assistive aplikacije i mobitel je proradio, čak bez reseta.

 

Hvala na javljanju i pomoći. 

 

 

4 Pristojan
0 Nepristojan
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice