Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?

poruka: 9
|
čitano: 9.672
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?

Da li je moguce povratiti tj. spasiti datoteke sa interne memorije pokvarenog Huawei p6 mobitela?

Znaci ne znam koji je kvar u pitanju ali poceo je gubiti kontakt pri napajanju nisam vise mogao puniti mobitel ili sam morao pod nekim kutom namjestiti punjac, sada ne ide nikako a mobitel je sasvim ok radio pa me zanima da li bi mogao odnijeti na popravak samo da mi izvuku slike i videe sa mobitela koji nisu bili na micro sd kartici?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?
Pratim
Ja imam isto pitanje u vezi mobitela koji je pao u vodu i ne funkcionira vise.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?

to bi vam jedino mogli u servisu nažalost

Poslano sa Lenovo Vibe K5
16 godina
offline
Re: Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?
Jumieka kaže...

Da li je moguce povratiti tj. spasiti datoteke sa interne memorije pokvarenog Huawei p6 mobitela?

Znaci ne znam koji je kvar u pitanju ali poceo je gubiti kontakt pri napajanju nisam vise mogao puniti mobitel ili sam morao pod nekim kutom namjestiti punjac, sada ne ide nikako a mobitel je sasvim ok radio pa me zanima da li bi mogao odnijeti na popravak samo da mi izvuku slike i videe sa mobitela koji nisu bili na micro sd kartici?

Prvo ti treba klasičan mob servis, pa ako oni uspiju popravit/zamjenit MicroUsb konektor eto rješen problem.

 

Ako klasičan mob servis ne može ništa popravit, onda ti ipak treba usluga Profi spašavanja podataka.

 

https://www.infolab.hr/spasavanje-podataka/spasavanje-podataka-sa-telefona-smartphone/

16 godina
moderator
offline
Re: Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?
Jumieka kaže...

Da li je moguce povratiti tj. spasiti datoteke sa interne memorije pokvarenog Huawei p6 mobitela?

Znaci ne znam koji je kvar u pitanju ali poceo je gubiti kontakt pri napajanju nisam vise mogao puniti mobitel ili sam morao pod nekim kutom namjestiti punjac, sada ne ide nikako a mobitel je sasvim ok radio

Znači, mobitel je u osnovi ispravan, samo prekida negdje kontakt kod USB konektora. Kad bi ti mobitel imao zamjenjivu bateriju, mogao bi jednostavno kupiti drugu, staviti je umjesto postojeće i spasiti si podatke.

 

A sad kakvo je stanje, bilo bi bolje da prepustiš nekome drugome da ga otvori. Uglavnom, podatke će ti vjerojatno bez problema spasiti. A tvoj bi se mobitel mogao možda popraviti ili sređivanjem lemova od USB konektora ili stavljanjem drugog USB konektora - pod uvjetom da nije oštećen PCB, odnosno da nije negdje u prekidu.

 

Karlo796 kaže...
Ja imam isto pitanje u vezi mobitela koji je pao u vodu i ne funkcionira vise. 

To ti je sad velika pi*darija. Kao što kolega reče, trebao bi ga dati na servis, vjerojatno kod nekoga tko to popravlja na razini elektroničkih komponenti. Ako se to tako ne da popraviti, možda bi se dali izvući podaci iz interne flash memorije pod uvjetom da sami čipovi nisu stradali. Uglavnom, ne računaj da ćeš moći natrag do svojih podataka. Raspitaj se na servisu, prije davanja na servis, mogu li ti oni vratiti podatke s mobitela u takvom stanju.

 

###

 

Najveći problem u oba ova slučaja je nepostojanje backupa. Zašto? Kako važne datoteke na računalu morate imati i negdje drugdje spremljeno, isto tako morate imati backup datoteka s mobitela. Kontakti su vam valjda u oblaku, na Googleovom računu, pa s tim ne bi trebalo imati problema. Što vam onda još ostaje? Slike? Google inače ima opciju automatskog uploada slika u oblak, na photos.google.com - posjetite tu stranicu, možda vam je to uključeno, a da niste toga ni svjesni. A za ubuduće si to ukjučite, pa neće biti problema.

 

###

 

Dakle: backup, backup, backup. Bilo da je riječ o stolnom računalu, prijenosniku, tabletu ili mobitelu. I - dalje od vode!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?
Hvala na detaljnom objasnjenju, uglavnom mobitel mi ne treba nego te slike tj. uspomene od tih 3-4 godine. Otvorio sam ja mobitel ali je baterija nezamjenjiva znaci bas je ugradjena i vjerujem da je samo do tog konektora koji je kroz nekih 5-6godina dotrajao. Upravu si za backup, s obzirom da je to tako jednostavno samo sebe mogu kriviti ali jebiga gresku cu platiti nekom da mi povrati te datoteke, samo me zanimalo je li moguce.
16 godina
moderator
offline
Re: Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?
Kako misliš da je baterija nezamjenjiva sad kad si otvorio mobitel? Naručiš istu takvu ako ih ima za kupiti ili uzmeš drugu istog nazivnog napona i staviš je umjesto ove, ako nikako drugačije onda tako da zalemiš kontakte.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?
mbaksa kaže...
Kako misliš da je baterija nezamjenjiva sad kad si otvorio mobitel? Naručiš istu takvu ako ih ima za kupiti ili uzmeš drugu istog nazivnog napona i staviš je umjesto ove, ako nikako drugačije onda tako da zalemiš kontakte.

 Lemljenjem kontakata , izgubiti će garanciju. Treba to spomenuti , da nebi poslje bilo... 

16 godina
moderator
offline
Re: Spasavanje datoteka sa pokvarenog moba?
Koju garanciju? ;)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice