Sony Xperia Z5 - Rasprava

poruka: 1.111
|
čitano: 167.588
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Jucer bilo predstavljanje u Berlinu, ne vidim bas neke ocite novosti..

Kamera je nova iz temelja, naravno i dalje se prave gluhi, OIS nema, proc je s810..

 

Dizajn isti kao i na prethodnicima uz minimalne izmjene, ak i uopce postoje..

 

Generalno, nisam zadovoljan, ova godina nije napravila neki odmak, osim nekih modela (G4, S6)

Sony i dalje tera po svojem..

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z5-7534.php

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 8:00 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Totalni fail a pogledaj samo di su stavili volume tipke

katastrofa 

Samsung NOTE 4 910F
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Mislim da na Z5 i Compactu nece biti problema s procesorom jer su ga sredili "underclockanjem". Meni je osobno najzanimljivija Compact verzija jer su ostali na istom ekranu, a povecali su kapacitet baterije, tako da ce ovaj mob biti fenomenalan sto se tice baterije. Kad bih kupovao, isao bih na Compact verziju jer su mi ova dva prevelika, vise mi se svidjaju kompaktniji telefoni.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Kolko citam fotic je znatno unaprijedjen i razlika je vidljiva, al nije mi jasno da ni Z5 serija nema OIS, osim ak to nisu drukcije rijesili (a la ip6).

Valda softver za kameru bu bil sad kak se spada, nadajmo se..

 

Batka je neznatno manja, proc je valda sredjen, naravno kolko su ga mogli sredit..

 

820 samo kaj nije ugledao svijetlo dana, mogli si pricekat s izbacivanjem na trziste...

Nisam ocekivao nekaj puno od Z5, al definitivno vise neg ovo sad kaj su izbacili van..

 

Ne znam, al imam osjecaj da sony ide putevima HTCa, a svi znamo u kojim su problemima sad...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ja sam jedan od onih idealista pa sam gledao njihovu prezentaciju. Čini mi se da su sve karte bacili na kameru i na glazbu jer su uz mobitele prestavili fotoaparat, slušalice i novu verziju walkmena. 

Osim toga, Premium model bi se mogao pokazat kao hit, čak iako će biti rasprava o nepotrebnosti 4K rezolucije ali i dalje Sony garantira trajanje baterije oko 2 dana što se kod svih ostalih modela izašlih nakon 9. mjeseca 2014. pokazalo uglavnom kao točno.

 

Nisu ulazili u neke fotografske detalje osim što su se hvalili najbržim vremenom fokusa, navodno 0.03s i hybrid-autofocusom sa 192 točke, ali prema hands-on videima koje sam pogledao i dalje to presporo usnimi sliku jer nije problem okinut već softveru treba vječnost da procesuira i pospremi. Zašto je to tako neam pojma ali je i dalje vidljivo sporije nego kod iPhonea ili Samsunga. Ali barem ljepo od njih šta su išli u redizajn UIa od kamere, nadam se da će to proširit i na starije modele.



 

Novi UI Novi UI
 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 11:53 (bubimir13).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

oni malo prebzro izbacuju modele svakih 6 mjeseci je malo prebrzo. kupis novi flagsgip i za pola godine je vec stari model  

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Protiv 4K nemam ništa, samo sumnjam da će se 810 dobro nosit s tim.

 

Dizajn katastrofa...previše mesa sa svih strana što je po meni najveći minus.

 

Sve ostalo korektno za model iz 2015. god

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ne dvojim da će Premium verzija bit žešći hit. Jednostavno je Premium, to su manje više svi potvrdili koji su ga imali u rukama.

 

 

Ni meni se baš ne sviđa položaj gumba za glasnoću ali sve drugo je evolutivno i u skladu sa vremenom. Mislim da štekanje na ovima nećemo doživit, pregrijavanje isto (tko ima Z3+ nakon novog firmwarea može potvrdit) tako da je ovo još jedan korak naprijed za nas Sonyjevce.

 

Meso oko ekrana me ne zanima i ne smeta, ne smeta ni Iphonaše koji ga imaju uvjerljivo najviše, ne palim se na to. jbg. E sad što se OISa tiće, čitao sam da su japanski inžinjeri napravili onako, pramu malu genijalnost sa tim svim pizdarijama u kameri. Dakle, senzor ima zapravo više megapiksela nego što softver kaže i taj višak ide upravo na stabilizaciju uz koju su uveli još jedan senzor, da me ubiješ nisam zapamtio koji, i sve to kao nadogradili na Intelligent mode u SteadyShot tehnologiji koja je i prije bila na Z3 ali je ovo kao još bolje.

 

Tako da, prema meni mane su te tipke, Z5C izgleda predebelo u odnosu na Z3C i  ko gumirana masa, ali sve drugo bi trebalo bit touche.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Onima koji imaju Samsung ili LG će smetat količina mesa koju ima Sony. Ostalima očito neće.

 

Vidio sam prve slike kamere i mogu reći da su odlične. To će na 4K ekran izgledat fenomenalno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Cekam samo prve testove kamere, G4 vs Z5...

Ak su nasli alternativno rjesenje za OIS onda vrijedi se strpit i vidit kak to sve u praksi funkcionira..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Prve fotke sa gsmarena hands on izgledaju FANTASTIČNO, govorim o fotkama po danu, a zasada sam u isčekivanju kakve će biti u low lightu.. Veliko veliko poboljšanje u procesiranju fotki naspram starijih modela. Još nije finalni softver, tako da ulažem veliku nadu u kameru na Z5

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Rekao tko god što kazao, pa i ja sam, ovaj najveći model je za mene stvarno WOOOOW uradak od gadgeta! 

Ako ništa, onda zbog 4K rezolucije, uz koliko vidim 200GB proširenja preko SD kartice, gdje me opet čudi zašto ne onda 256GB?! 

Bilo kako bilo, ne znam koji mi se više sviđa, bijeli ili crni, gdje mi stvarno ne bi bio problem da baterija traje u ciklusu punjenje pražnjenje jedan dan, ako će njezin životni vijek a da znakovito ne opadne kapacitet uopće, biti recimo bitno dulji od dvije godine!

ATJ Lučko
Moj PC  
1 1 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Zasto se ekipa pali na taj 4K na mobitelima i 850 ppi. Realno vec iznad 400 moras oci dosta naprezat, iskreno ja ne vidim razliku izmedju ekrana na G4 i Nexusa u normalnom koristenju, a di je tih 850 ppi, to je samo zderac baterije i nista drugo.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Edge kaže...

Zasto se ekipa pali na taj 4K na mobitelima i 850 ppi. Realno vec iznad 400 moras oci dosta naprezat, iskreno ja ne vidim razliku izmedju ekrana na G4 i Nexusa u normalnom koristenju, a di je tih 850 ppi, to je samo zderac baterije i nista drugo.

Ni meni nije to jasno, jer sam zadovoljan i sa Z3C 720p i mislim 320ppi. Ali tih 4K i materijal izrade kao i performanse mislim da opravdavaju i naziv Premium i cijenu (priča se oko 799€) za razliku od nekih...

16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Osobno, 4k mi je  bezveze na toj dijagonali, trenutno, hardver ce se morat pomucit da to potera odnosno kod gejmanja a i kod multimedije...

 

Fotic me vise zanima na tom mobu, batka bi trebala bit prosjek, a nebu odskakala od vecine danasnjih smartfona, mada su mogli vecu batku stavit (3300-400)..

 

Nek naprave ubojit fotic i pocet cu se interesirat za Z5..

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 22:10 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Na premiumu i je baterija 3400.

Obican Z5 je 2900.

 

Preliminarni testovi kazu da fotic ubija, te da nema zagrijavanja.

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Dachande kaže...

Na premiumu i je baterija 3400.

Obican Z5 je 2900.

 

Preliminarni testovi kazu da fotic ubija, te da nema zagrijavanja.

 Pa ovo i je tema za Z5, a ne premium, u naslovu je izostavljen premium, al tu ga se samo usput spominje..

 

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ok, al si bio spominjo 4K, pa je ispalo da o njemu pricas.

 

Uglavnome, da, bilo bi ljepse da je veca, ali vidjet cemo endurance test. Z3 nije bio los. Nadam se da ce ovaj biti barem jednak.

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
zvonac kaže...

 

820 samo kaj nije ugledao svijetlo dana, mogli si pricekat s izbacivanjem na trziste...

Nisam ocekivao nekaj puno od Z5, al definitivno vise neg ovo sad kaj su izbacili van..

 

 

 

no sikiriki, sad ce Xperia Z6 samo što nije

 

kako je to Sony lijepo demantovao vijest da će ukinuti 6to mjesečni ciklus izbacivanja flagship uredjaja predstavljajući Xperiu Z3+ i Xperiu Z5 lel

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 0:42 (Indestructible).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Pa nakon ovoga vjerujem da hoće, jer su se sa Z3+ još tražili, to je nit vrit nit mimo model...

11 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
Edge kaže...

Zasto se ekipa pali na taj 4K na mobitelima i 850 ppi. Realno vec iznad 400 moras oci dosta naprezat, iskreno ja ne vidim razliku izmedju ekrana na G4 i Nexusa u normalnom koristenju, a di je tih 850 ppi, to je samo zderac baterije i nista drugo.

 

virtual reality

samo neka oni rade na povecanju rezolucije tih ekrana

 

kazu da kad dosegnemo 11K (btw samsung treutno radi na ekranu te rezolucije) da nece biti potrebne nikakve lece ili 3D naocale da se vidi 3D efekt - slika ce biti toliko realna da ce biti prirodni 3D efekt (kao da vlastitim ocima gledas nesto, a ne kroz ekran)

14 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Smješno je to kako BUG online još nije stavio vijest o predstavljanju novih Xperia.

Da se radi o iPhoneu Petrić bi napisao 4 članka u sat i pol.

Također niti o nekim drugim modelima kao novi Lenovo mobiteli, Acer na WP10 i tako dalje.

Glavno da se gura iPhone i Samsung.

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

guraju se oni jer su najprodavaniji. kad ce lenovo i acer biti lideri trzista pisat ce se o njima.

 

da me nebi krivo shvatio ja se sa tim ne slazem ali sto je tu je.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Ako se ne varam, kad je izasao u Njemackoj, Z2 je bio 600€, Z3 550€. A sad su Z3+ i Z5 700€. Otkud takav skok u cijeni?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
macgyver kaže...

Ako se ne varam, kad je izasao u Njemackoj, Z2 je bio 600€, Z3 550€. A sad su Z3+ i Z5 700€. Otkud takav skok u cijeni?

 Posalji mail u sony, oni znaju otkud takav skok u cijeni.. Prate trziste..

 

 

 

 

Cekam da sonyu padne prodaja i naprave fijasko sa Z5, pa ce promtno nakon kraceg vremena izbacit Z6, da poprave stanje na trzistu..

Ok, nisam bas tolko pesimistican u pogledu Z5, al da su si mogli dat truda vise, mogli su, ak nis drugo, mogli zu dizajn promjenit, al nisu.

 

Izgleda da pucaju na glavni adut, a to im je kamera..

 

Sad cemo vidit kak ce trziste prihvatit "novopridoslicu"..

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Na svakog hejtera, postoji i poneki fan ovog dizajna.

 

Meni se iskreno sviđa i definitivno imaju svoj identitet. Ne kopiraju nikoga. Lepi, otmjeni, elegantni.

Jedino mi je Z5compact ružniji od Z3compact, istina. Ali Z5 i Z5 premium su prekrasni.

 

Jedine stvari koje su mogle bit drugačije je 4GB ram-a i malo veća baterija. Ostalo je sve super.

Ok, malo veći omjer ekrana i tijela, da ušutkaju protivnike njihovog "mesa".

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
agent_00klc kaže...

Smješno je to kako BUG online još nije stavio vijest o predstavljanju novih Xperia.

Da se radi o iPhoneu Petrić bi napisao 4 članka u sat i pol.

Također niti o nekim drugim modelima kao novi Lenovo mobiteli, Acer na WP10 i tako dalje.

Glavno da se gura iPhone i Samsung.

 praviš grešku mladiću, nije Petrić već Petric :D

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Malo japanskog inženjeringa za kontrolu topline ''prijenosne grijalice'' iako je to stara fora.

 

http://www.xperiablog.net/2015/09/04/xperia-z5-using-dual-heat-pipes-to-control-thermal-performance/

16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Nema veze, ak je ucinkovito, zakaj ne...

Bit ce veliki plus ak se nece pregrijavat Z5 zahvaljujuci boljem odvodjenju topline..

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice