Sony Xperia Z3 - Rasprava

poruka: 2.536
|
čitano: 377.857
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

MA napravio sam hard reset i nije pomoglo. Sinkronizacija je ocito problem jer je upaljena non stop,a to ne planiram gasit :D. Morat cu se zadovoljit cu se sa 5-6h screen on time i gotovo.  Zapravo me najvise smeta to kaj full brzo tih 15% baterije iscuri nakon kaj ga skinem sa punjaca,da nema tog baterija bi sigurno onda bila 7h screen on time sa sinkronizacijama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 21:08 (kach).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Aj na kraju koristenja (od 100 do 5%) napravi ss SOT-a i koristenja, te ss iz wakelock detectora, da vidimo u cemu je stvar

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
kach kaže...

MA napravio sam hard reset i nije pomoglo. Sinkronizacija je ocito problem jer je upaljena non stop,a to ne planiram gasit :D. Morat cu se zadovoljit cu se sa 5-6h screen on time i gotovo.  Zapravo me najvise smeta to kaj full brzo tih 15% baterije iscuri nakon kaj ga skinem sa punjaca,da nema tog baterija bi sigurno onda bila 7h screen on time sa sinkronizacijama.

E hebiga stari, onda ak te to bode u oci, pogasi to sve il se s tim pomiri.. Velim to je normalno i da imas vecu bateriju, ista stvar bi ti bila..

Mada racunam da ce noviji procesori (s810) donijet znatnije i ucinkovitije poboljsanje po pitanju baterije i to ce bit dovedeno na novu razinu, a sony ce u z4 i dalje stavljat odlicnu bateriju sa odlicno ispoliranim OSom..

 

Do se ne rijesi onaj problem s BL do tad cekam, mada kolko vidim i nemam neke potrebe rootat mob, jedino mi je malo zao, zakaj nisu ubacili ART...

10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Zvonac - imam pitanje kako to da imaš tako puno sot-a? I kakav je mob općenito? Mislim si ubost jednog i isto tako mislim da će mi bit tako puno screen on time jer nisam tolko zahtjevan korisnik da mi se stalno sve sinkronizira, dovoljno mi je dva put u danu. I kako to misliš da sve pogasiš prije nego ga odložiš na policu? Odem u postavke i gdje dalje? I kad ga puniš jel ide to preko noći ili preko dana(općenito) jer pročito sam da više od 9h konstantnog punjenja šteti bateriji pa me i taj dio interesira?

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Ako si nezahtjevan korisnik sigurno ces puno SOT-a imati, a sto se tice punjenja, to vise nije tako i neznam gdje si to procitao, puni kad hoces i gdje hoces

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
eXtreme69 kaže...

Zvonac - imam pitanje kako to da imaš tako puno sot-a? I kakav je mob općenito? Mislim si ubost jednog i isto tako mislim da će mi bit tako puno screen on time jer nisam tolko zahtjevan korisnik da mi se stalno sve sinkronizira, dovoljno mi je dva put u danu. I kako to misliš da sve pogasiš prije nego ga odložiš na policu? Odem u postavke i gdje dalje? I kad ga puniš jel ide to preko noći ili preko dana(općenito) jer pročito sam da više od 9h konstantnog punjenja šteti bateriji pa me i taj dio interesira?

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

LP

A gle, nemam 15app i 10 mejlova u pozadini koji se sinkroniziraju, karikiram, tak da i otud dobar sot..

Na 3g je sot manji, posto je poznati zderac struje.

Opcenito, mob je odlican, zvucnici su glasni, mob se prakticki slabo grije, cak i kod intezivnijeg surfanja, a kod igranja nezamjetno jace..

Zapravo me iznenadilo ovo jako, fotic je odlican, pogotov low light uvjeti..

Nemam zasad zamjerki na njegov rad i opcenito na izradu, potonje je na visokoj razini...

Prek noci ga ostavim punit.. Pod app, pa tam pgasim kaj mi ne treba, odnosno imam greenify app..

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
zvonac kaže...
eXtreme69 kaže...

Zvonac - imam pitanje kako to da imaš tako puno sot-a? I kakav je mob općenito? Mislim si ubost jednog i isto tako mislim da će mi bit tako puno screen on time jer nisam tolko zahtjevan korisnik da mi se stalno sve sinkronizira, dovoljno mi je dva put u danu. I kako to misliš da sve pogasiš prije nego ga odložiš na policu? Odem u postavke i gdje dalje? I kad ga puniš jel ide to preko noći ili preko dana(općenito) jer pročito sam da više od 9h konstantnog punjenja šteti bateriji pa me i taj dio interesira?

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

LP

A gle, nemam 15app i 10 mejlova u pozadini koji se sinkroniziraju, karikiram, tak da i otud dobar sot..

Na 3g je sot manji, posto je poznati zderac struje.

Opcenito, mob je odlican, zvucnici su glasni, mob se prakticki slabo grije, cak i kod intezivnijeg surfanja, a kod igranja nezamjetno jace..

Zapravo me iznenadilo ovo jako, fotic je odlican, pogotov low light uvjeti..

Nemam zasad zamjerki na njegov rad i opcenito na izradu, potonje je na visokoj razini...

Prek noci ga ostavim punit.. Pod app, pa tam pgasim kaj mi ne treba, odnosno imam greenify app..

Zahvaljujem, pa ni ja neću imat 10 mejlova nego 1 i možda fb te Bug jedan ili dva put u danu da vidim šta ima novog, koju igricu da odvozim 5-10 min, 3G i na sadašnjem mobitelu palim tek kad sam na terenu (za prosječnog korisnika 3G mi radi cca pola sata u danu) i odmaram par minuta da vidim šta ima. Može link za tu app? 

 

Zahvaljujem 

9 godina
protjeran
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Pozdrav!

U Postavkama/O telefonu/Status/Telefonski broj, signal i.t.d./Moj telefonski broj/ piše Nepoznato

Imao sam puno mobitela i nikad se nije dogodilo da mi na tom mjestu nije pisao moj broj. Inače, sve dobro funkcionira. Mob. je zmaj!

 

U paketu (T-mobile) sam dobio uz mobitel i nanoSIM karticu koja nije bila aktivirana pa sam putem telefonske službe za korisnike to brzo riješio i sve dobro funkcionira osim gore navedenog.

Ništa strašno ali me interesira dali se to samo meni dogodilo ili ima još netko kome umjesto broja piše "Nepoznato" i dali netko zna nešto o tome.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava

I meni piše unknown. Mislim da mi je na xz pisao tu broj. Jutros je aktivirana nano kartica i sve radi normalno

Potpis!
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

O ovome govorim. Sad je pitanje dali je stvar u KitKet-u ili zbog nanoSIM kartice. Agent u službi za korisnike ima isti "problem" na svom uređaju (ne znam kojem) i isto ima KitKet 4.4.4. Zainteresiralo ga je to i rekao je da će probat ustanovit o čemu se radi i da će me nazvati. I nazvao je za sat vremena i veli da nije uspio ustanoviti što je uzrok tome. Ni njegovi kolege.

 

BTW, bez obzira što se prilikom uključenja mobitela na kratko pojavljuje logo T-mobile-a, mislim da uređaj nije kodiran i da radi na sve mreže.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Izgleda da sam registriran na 2 profila. Kao RobotTitan i Changi. Sad me browser povezao kao RobotTitan. Sorry.

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
RobotTitan kaže...

O ovome govorim. Sad je pitanje dali je stvar u KitKet-u ili zbog nanoSIM kartice. Agent u službi za korisnike ima isti "problem" na svom uređaju (ne znam kojem) i isto ima KitKet 4.4.4. Zainteresiralo ga je to i rekao je da će probat ustanovit o čemu se radi i da će me nazvati. I nazvao je za sat vremena i veli da nije uspio ustanoviti što je uzrok tome. Ni njegovi kolege.

 

BTW, bez obzira što se prilikom uključenja mobitela na kratko pojavljuje logo T-mobile-a, mislim da uređaj nije kodiran i da radi na sve mreže.

odi na phone, utipkaj *#*#SERVICE#*#*

(na numeričkoj tastaturi, *#*#7378423#*#*)

Service info, sim lock... ako ti piše (x) kod Network onda je kodiran. 

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2014 8:24 (Ezio).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Ezio kaže...
RobotTitan kaže...

O ovome govorim. Sad je pitanje dali je stvar u KitKet-u ili zbog nanoSIM kartice. Agent u službi za korisnike ima isti "problem" na svom uređaju (ne znam kojem) i isto ima KitKet 4.4.4. Zainteresiralo ga je to i rekao je da će probat ustanovit o čemu se radi i da će me nazvati. I nazvao je za sat vremena i veli da nije uspio ustanoviti što je uzrok tome. Ni njegovi kolege.

 

BTW, bez obzira što se prilikom uključenja mobitela na kratko pojavljuje logo T-mobile-a, mislim da uređaj nije kodiran i da radi na sve mreže.

odi na phone, utipkaj *#*#SERVICE#*"*

Service info, sim lock... ako ti piše (x) kod Network onda je kodiran. 

Neznam gdje to treba utipkati. Kako doći do tog mjesta da se to utipka?

14 godina
online
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
RobotTitan kaže...
Ezio kaže...
RobotTitan kaže...

O ovome govorim. Sad je pitanje dali je stvar u KitKet-u ili zbog nanoSIM kartice. Agent u službi za korisnike ima isti "problem" na svom uređaju (ne znam kojem) i isto ima KitKet 4.4.4. Zainteresiralo ga je to i rekao je da će probat ustanovit o čemu se radi i da će me nazvati. I nazvao je za sat vremena i veli da nije uspio ustanoviti što je uzrok tome. Ni njegovi kolege.

 

BTW, bez obzira što se prilikom uključenja mobitela na kratko pojavljuje logo T-mobile-a, mislim da uređaj nije kodiran i da radi na sve mreže.

odi na phone, utipkaj *#*#SERVICE#*#*

Service info, sim lock... ako ti piše (x) kod Network onda je kodiran. 

Neznam gdje to treba utipkati. Kako doći do tog mjesta da se to utipka?

u phone aplikaciji, utipkaš na numeričkoj tastaturi kao da zoveš nekog. SERVICE su slova na brojevima 7378423 pa utipkaš *#*#7378423#*#*.

Krivo sam u prethodnoj poruci napisao navodnik umjesto ljestvi.

Potpis!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Ezio kaže...
RobotTitan kaže...
Ezio kaže...
RobotTitan kaže...

O ovome govorim. Sad je pitanje dali je stvar u KitKet-u ili zbog nanoSIM kartice. Agent u službi za korisnike ima isti "problem" na svom uređaju (ne znam kojem) i isto ima KitKet 4.4.4. Zainteresiralo ga je to i rekao je da će probat ustanovit o čemu se radi i da će me nazvati. I nazvao je za sat vremena i veli da nije uspio ustanoviti što je uzrok tome. Ni njegovi kolege.

 

BTW, bez obzira što se prilikom uključenja mobitela na kratko pojavljuje logo T-mobile-a, mislim da uređaj nije kodiran i da radi na sve mreže.

odi na phone, utipkaj *#*#SERVICE#*#*

Service info, sim lock... ako ti piše (x) kod Network onda je kodiran. 

Neznam gdje to treba utipkati. Kako doći do tog mjesta da se to utipka?

u phone aplikaciji, utipkaš na numeričkoj tastaturi kao da zoveš nekog. SERVICE su slova na brojevima 7378423 pa utipkaš *#*#7378423#*#*.

Krivo sam u prethodnoj poruci napisao navodnik umjesto ljestvi.

Evo, ovakva je situacija. Piše "x" ali s druge strane ne pokazuje da nebi radio i na ostalim operaterima.

15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Pa isprobaj s nekom karticom, u cem je problem ;)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Radi se o nanoSIM kartici a trenutno nema nitko u mojoj blizini takvu od nekog drugog operatera pa da mogu isprobati.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Već drugi put u zadnjih 24 sata mi je skočio nekakav popup oglas preko cijelog zaslona i to dok nisam surfao. Zadnji je bio "ELIPSO - kupite xy ....". Jedina aplikacija koju sam upravo u to vrijeme instalirao je Clean Master. Antivirus AVG Pro ne nalazi ništa.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Mitch kaže...
Pa isprobaj s nekom karticom, u cem je problem ;)

Radi se o nanoSIM kartici a trenutno nema nitko u mojoj blizini takvu od nekog drugog operatera pa da mogu isprobati.

Ne samo od drugog operatera već i od T-Mobila.

Ali već ću naići na nekog tko ima nanoSIM pa ću isprobati. :-)

14 godina
online
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
kach kaže...

MA napravio sam hard reset i nije pomoglo. Sinkronizacija je ocito problem jer je upaljena non stop,a to ne planiram gasit :D. Morat cu se zadovoljit cu se sa 5-6h screen on time i gotovo.  Zapravo me najvise smeta to kaj full brzo tih 15% baterije iscuri nakon kaj ga skinem sa punjaca,da nema tog baterija bi sigurno onda bila 7h screen on time sa sinkronizacijama.

5-6 sati sot-a sa svime upaljenim je vrhunski rezultat i ne trebaš ništa brinuti. Ja sam i na xperii z imao nonstop sve uključeno a baterija je loša u odnosu na z3. Ali imam i tablet pa kad sam doma xz sam koristio samo za pozive. Z3 imam par dana i za to vrijeme uopće nisam koristio tablet bas da vidim koliko je bolja baterija. Također mi je sve upaljeno i izdrži nekakvih 5 sati sot-a. Sinhroniziranje, push Gmail, messenger, Facebook, surfanje, lokacija je stalno na high accuracy, lifelog nonstop uključen... 5 sati je zaista super rezultat i ne mislim ništa od servisa gasiti. Ovi što imaju par sati više nemaju ništa od servisa uključeno i nemoj se uopće opterećivati njihovim rezultatima.

Potpis!
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Meni je Z3C nakon prvog punjenja izdrzala 5 dana. Svaki dan je na poslu 8h biti prikljucena na wifi, uapljen whatsapp i tih ostalih par messenegera s uključenim syncom i lokacijom. Navecer kad sam doma dosao, ista stvar, od cca 19h do 01:00 u noc na wifi-u bez prekida. Jest da mi na poslu screen nije bio konstantno upaljen, tj. rijetko kada, ali opet, impresivno. Drugo punjenje je bilo 3 dana, ali je nisam do kraja praznio i puno više sam se igrao mobitelom. Sada treće je dan i pol s heavy korištenjem i na 75%. Impresioniran sam :D

 

3G i 4G nisam koristio jer mi je tarifa aktivna tek od slj. mjeseca pa se za sada samo wifi netom sluzim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 11:01 (xG4M3).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
xG4M3 kaže...

Meni je Z3C nakon prvog punjenja izdrzala 5 dana. Svaki dan je na poslu 8h biti prikljucena na wifi, uapljen whatsapp i tih ostalih par messenegera s uključenim syncom i lokacijom. Navecer kad sam doma dosao, ista stvar, od cca 19h do 01:00 u noc na wifi-u bez prekida. Jest da mi na poslu screen nije bio konstantno upaljen, tj. rijetko kada, ali opet, impresivno. Drugo punjenje je bilo 3 dana, ali je nisam do kraja praznio i puno više sam se igrao mobitelom. Sada treće je dan i pol s heavy korištenjem i na 75%. Impresioniran sam :D

 

3G i 4G nisam koristio jer mi je tarifa aktivna tek od slj. mjeseca pa se za sada samo wifi netom sluzim.

Nisi li malo pretjerao?

14 godina
online
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Koristite li magnetic dock charger ili magnetic cable za punjenje? Ja imam dock od z2 tableta. Utor ne odgovara z3 jer je deblja. Može se puniti ali stoji labavo. Nije mi jasno zašto nisu napravili dodatne plastične umetke kad je i to već predviđeno jer su umetanjem/skidanjem tog plastičnog adaptera omogućili da se tablet/mobitel puni sa ili bez covera. tj, jasno mi je, zele vise zaraditi na prodaji novog docka za z3. Čudi me kako vec netko treći nije počeo proizvoditi taj komadić plastike koji se jednostavno umetne u dock. Tražio sam po internetu i ebayu i nigdje ne vidim zasebno ponuđen taj plastični umetak. Ako je netko našao, molim da javi.

btw, na docku mi se Z3 punio od 2% do 100% 3 i pol sata. Puno?

dock za Z2 tablet dock za Z2 tablet
dock za Z3 mobitel dock za Z3 mobitel
Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 23:54 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Ja imam magnetic cable. Uzeo na ebayu dva komada,onih obicnih plasticnih, za 3-4$.
To je srednja zalost od kvalitete, toliko je labavo da nekada tezina kabla nakrivi jack i odspoji se. Ne znam kako da se izrazim, ako kabel visi sa stola odspoji se...uzas.
Razmisljao sam da uzemem original sony kabel, ima neka Brazil verzija za 9-10 dolara, ali bojim se da je to isto. Bilo bi lijepo kad bi mi netko potvrdio da su oni ko fol premium bolji, oni aluminijski, ali i za njih se bojim da su samo bolji oku.
Pricam o z3c aparatu.
Zivio!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Ja sam kupio magnetic cable u Zagrebu kod GSM Electronic blizu Sheraton i drži super. Ništa ne klima niti je labavo.
9 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Moze link, bas me zanima.
Ovaj moj je uzas.
14 godina
online
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
cekpu kaže...
Ja sam kupio magnetic cable u Zagrebu kod GSM Electronic blizu Sheraton i drži super. Ništa ne klima niti je labavo.

Koji je to i koliko košta kod nas? Na xda hvale magnector x koji košta 20ak dolara.

Potpis!
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Dali se ovaj papirić treba izvući ili ostaviti? Ja sam ga ostavio unutra i stavio microSD karticu i sve radi bez problema. Naime, nisam bio siguran čemu služi pa se nisam usudio ga izvlačit. Ovdje, na fotki, ovi su ga izvukli. A vi?

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Ne diraj ga radje, samo izazivas mogunost da imas problema sa automatskim uvlacenjem istog. To je servisni papiric, nadaj se da nikada neces saznati cemu sluzi :)
9 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Sad bas gledao taj magnector x, ima na yt filmic, koliko vidim taj naspram mog je undefined force, magnet sa ebaya vodi borbu i sa gravitacijom...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice