Sony Xperia E4g

poruka: 64
|
čitano: 26.728
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia E4g

Sony je na tržište izbacio dva slična mobitela. Koliko slična? Naziv i izgled su zapravo jedine bitne stavke, sve ostalo je različito.

 

Xperia E4 dolazi s 5" qHD zaslonom te nešto zastarjelim čipsetom (Mediatek MT6582, 4 x Cortex A7, uz slabašni i zastarjeli GPU Mali400MP2 (možete pogledati ovdje kako stoji na rang listi GPU-ova.

 

Sony Xperia™ E4G kao što i naziv govori, dolazi s podrškom za 4G mreže (LTE Cat4 150/50 Mbps), ima nešto manji zaslon veličine 4.7″, taman na granici za ugodan rad s jednom rukom. Izrađen je u IPS tehnologiji i ima izvrsne kuteve vidljivosti, ali nažalost na direktnom suncu slika je slabo vidljiva i morati ćete posegnuti za maksimalnim osvjetljenjem. Zaslon sadrži premaz protiv grebanja, iako Sony nije objavio kakvu je točno tehnologiju koristio. Rezolucija je qHD (540 x 960 piksela) a gustoća piksela (234ppi), ispod tzv. retina granice.

 

Uređaj izgleda simpatično, iako je debeljuškast (ovo je napravljeno s namjerom, naime mobitel bi s drugačije izrađenim stražnjim poklopcem imao mnogo ugodnije dimenzije ali i izgled po uzoru na modele iz Xperia S i Xperia Z serije). Stražnja strane je matirana i mobitel ne klizi iz ruke, a poklopac se može skinuti (moguće je umetnuti SIM karticu i microSD memorijsku karticu kapaciteta do 32 GB ali baterija je fiksirana). Ukupne dimenzije mobitela iznose 133 x 71 x 10.8 mm, uz 135 grama težine. Nije po najnovijim trendovima, ali nije ni strašno.

 

Posebne pohvale idu na pogonski stroj– 64 bitni MediaTek MT6732 (4 x 1.5 GHz Cortex-A53, jezgre koje su štedljive ali istovremeno i snažnije od opjevanih Cortex A9 arhitektura). Pravo iznenađenje dolazi tek u obliku grafičkog čipseta– Mali-T760MP2 (500 MHz, dvije jezgre), isti onaj kojeg nalazimo u najskupljim mobitelima pa i Samsungu Galaxyju S6 (doduše u njemu radi na ukupno 8 procesorskih jezgri).

 

Inače, MediaTek MT6732 je čip iz visokog srednjeg razreda, čip nove klase za glavu bolji od MT6582 (njega često nalazimo u kineskim mobitelima, dok poznatiji brandovi uglavnom koriste SoC-eve MT6732, MT6752 itd.).

 

Za ugodan multitasking tu je 1 GB radne memorije, što je danas postao minimum za ugodan rad na neobično zahtjevnim Android uređajima. U većini slučajeva performanse su sasvim solidne, s tek povremenim štucanjem, iako sam više očekivao od ugrađenog hardvera i sada već potpuno ispoliranog softvera (uređaj se ne isporučuje s Androidom 5.0 Lollipop, nego se Sony iz nekog razloga odlučio za stariji 4.4.4 KitKat, a nadogradnju još uvijek nisu potvrdili). Točnije zasmetalo me kašnjenje od pola sekunde ili sekundu prilikom otvaranja određenih aplikacija, iako se to ne događa često. Također pregledavanje interneta je moglo biti malo ugodnije iskustvo, a kamera brža. Spomenuti grafički čipset pruža ugodno iskustvo kad su igre u pitanju, pa čak i najnovija 3D izdanja (ovdje možete pogledati kako lijepo radi GTA San Andreas).

 

Tvrtka se do sada dokazala kad su ažuriranja u pitanju - od dolaska na tržište mobitel je dobio čak četiri softverske nadogradnje kojima su ispravljani određeni bugovi, sigurnosni propusti te je sustav dodatno ubrzan a dobili smo i neke nove opcije. Hoće li mobitel dobiti nadogradnju na Android 5.0/5.1 Lollipop, iz Sonyija jos ne mogu potvrditi. Ako se to i ne dogodi, nema previše razloga za žaljenje: Lollipop se pokazao kao dosta trom i zahtjevan OS, a samo 1 GB radne memorije sigurno bi predstavljao problem. S druge strane KitKat je u posljednjoj verziji stabilan i brz. Ipak, nista jos nije demantirano i nadogradnja je moguća, ipak je ovo uređaj koji je izašao ove, 2015. godine! Čak i preskakanje verzije i direktna nadogradnja na Android Marshmallow mogu biti opcija.

 

Za pohranu Sony je u mobitel ugradio (deklarirano) 8 GB od kojih je nesto manje od pola dostupno korisniku, dok ostatak zauzima operacijski sustav i aplikacije. 

 

Ostaje nam povezivost, 4G očito, uz nevjerojatnih (teoretskih) 150 Mbps, zatim WiFi Direct, DLNA, Bluetooth te začudo, NFC koji je posebno zanimljiv zahvaljujuci Sonyjevoj "Throw" funkciji. Izostala je podrška za USB OTG.

 

 

Pod ostalo možemo navesti i radio svirač s RDS funkcijom, stvar koju mnogi proizvođači u zadnje vrijeme izbacuju iz svojih modela. Ugrađen je akcelerometar, dodatni mikrofon za smanjivanje buke tijekom razgovora, stražnji zvučnik sasvim solidne jačine, dok će se za trenutnu poziciju pobrinuti ugrađeni GPS odnosno Glonass. Baterija ima snagu od solidnih i prilično izdržljivih 2300 mAh, što bi po specifikacijama iz Sonyja trebalo osigurati oko 12 sati razgovora, 50 sati slušanja glazbe, skoro 7 sati gledanja filmova te tridesetak dana provedenih u hibernaciji. U praksi mobitel izdrži od jutra do večeri kada ga je potrebno spojiti na punjač.

 

Sony Xperia E4/E4G dolazi u crnoj i bijeloj boji, a može se kupiti po cijeni oko 1000 kuna (kod nekih operatera zaključani uređaji mogu se naci već za 800 kuna).

 

Konkurencija bi bila LG Spirit 4G, Meizu M2 i Xiaomi Redmi 2 4G (ako naručujete izvana).

Fotografija+-+primjer Fotografija+-+primjer
Fotografija+-+primjer Fotografija+-+primjer
Fotografija+-+primjer Fotografija+-+primjer
Fotografija+-+primjer Fotografija+-+primjer
Izgled+mobitela Izgled+mobitela
Sony+Timescape+sucelje Sony+Timescape+sucelje
Benchmark+rezultati Benchmark+rezultati
Cjenovno+konkurentni+mobiteli Cjenovno+konkurentni+mobiteli
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2015 0:53 (drexcya).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia E4g

Zaboravio spomenuti poveću manu na ovom mobitelu, naime, usprkos sposobnom hardveru, YouTube vrti u najvećoj rezoluciji od 360p.

 

Sony Mobile danas je izdao nadogradnju softvera koja bi navodno trebala drastično povećati ionake snažne performanse ovog mobitela, ali i ispraviti neke stvari (stvar oko multitoucha sada je rješena), međutim podrška za 480p YouTube video još uvijek nam nije stigla. Iako i dalje temeljena na posljednjoj verziji Android KitKata, verzija firmwarea 25.0.A.2.14 je dostupna korisnicima Xperie E4G te spremna za instalaciju na svim modelima (E2003, E2053, E2006), naravno uključujući i Dual SIM.

 

Možda u nekoj od budućih nadogradnji, tko zna. Sony očito vjerojatno neće brzo zaboraviti ovaj mobitel, koji je izašao u vrijeme dok je Lolipop već bio vani.

 

™Xperia firmware: http://xperiafirmware.com/8-firmware/91-sony-xperia-e4g-with-fast-firmware-25-0-a-2-14

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2015 16:57 (drexcya).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia E4g
Koliko vidim, još nema nigdje uputa za root?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia E4g
sethdot kaže...
Koliko vidim, još nema nigdje uputa za root?

 

Koliko ja znam nema, ali zahvaljujući Sonyiju koji je javno objavio izvorni kôd za kernel, mogućnosti za razvoj su velike. Također, entuzijazam developera na xda prema Sony uređajima je prilično visok, stoga bi se uskoro nešto kvalitetno moglo i pojaviti. A možda nam i sam Sony omogući nadogradnju na Lolipop, govorkanja je bilo (nije da mobitelu nešto nedostaje, osobno ne vidim velike prednosti od te eventualne nadogradnje osim ako dođe u 64 bitnom izdanju).

 

http://developer.sonymobile.com/down...nd-24-0-b-3-8/

http://developer.sonymobile.com/down...3624-0-b-1-37/

 

Našao jesam neku stranicu koja tvrdi da ima root alat i custom ROM, ali ne bih odmah nasjeo na to, pripazi.

 

EDIT: kažu ljudi da radi KingRoot i vRoot

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.6.2015 16:30 (drexcya).
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia E4g

Ok, evo i snimak kamere, jučer snimljen, pa možete pogledati (snimano je s pretpostavljenim postavkama, odnosno bez zadiranja u bilo kakvo ponašanje kamere). Kliknite za pregled.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia E4g
drexcya kaže...
Našao jesam neku stranicu koja tvrdi da ima root alat i custom ROM, ali ne bih odmah nasjeo na to, pripazi.

 Da, ova stranica je scam. Ništa, čekam dok nešto ne bude, ipak je mobitel izašao prije svega par mjeseci.

8 godina
offline
Sony Xperia E4g
Pozdrav,
Planiram novi ugovor na preplatu i možda kupiti Sony E4G mobitel.Zanimaju me iskustva vlasnika koji posjeduju taj mobitel.Koristio bih internet, društvene mreže,pozive, slikanje i navigaciju.Igre me ne zanimaju.
Hvala.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia E4g

Od kamere nemoj očekivat neku umjetnost, ali za povremeno objavljivanje slika cuge i klope na fejsu će poslužit...

8 godina
offline
Re: Sony Xperia E4g

Što se kamere tiče to mi je dovoljno, više me interesira brzina otvaranja i zatvaranja aplikacija, na sadašnjem mobitelu(y300) većina aplikacija se otvara 10-15-30 sek a ponekad i više.Pod aplikacije mislim standarne koje su bile instalirane na mobitelu.Ulazak u tel. imenik ponekad traje i minutu

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.7.2015 13:41 (abuzg).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia E4g

Mislim da takvih problema u početku ne bi trebalo biti...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia E4g
abuzg kaže...

Što se kamere tiče to mi je dovoljno, više me interesira brzina otvaranja i zatvaranja aplikacija, na sadašnjem mobitelu(y300) većina aplikacija se otvara 10-15-30 sek a ponekad i više.Pod aplikacije mislim standarne koje su bile instalirane na mobitelu.Ulazak u tel. imenik ponekad traje i minutu

Xperia E4g je daleko snažniji uređaj, počevši od procesora, radne memorije pa sve do grafičkog čipa. 

Isto tako, sadržiji noviji i ispoliraniji softver - Sony Timescape UI smatra se jednom od najfluidnijih nadogradnji Androida.

Aplikacije se otvaraju odmah nakon klika (osim nekih većh, tipa 3D igre), a navedene probleme imao si radi (vjerojatno) kombinacije slabog hardvera, loše optimiziranog softvera i vjerojatno neke aplikacije koja je dodatno gušila sve + vrlo moguće da si imao manjak memorije.

 

Imao sam oba mobitela, tim redom, Huawei Y530 a zatim Sony Xperia E4g, razlika je neusporediva.

 

Ako te zanima detaljnije, imaš u mom potpisu link, pa pročitaj detaljnu recenziju, pogledaj što obične fotografije, što HDR fotografije, zatim video, benchmark rezultate i ostalo.

 

lp,

 

★ mojmobitel.wordpress.com ★
8 godina
offline
Sony Xperia E4g

 Hvala drexcya  ,pročitao sam recenziju čim je izašla.Vrlo sam blizu odluke da kupim taj model.Da li je moguće aplikacije koje se skinu prebaciti na sd karticu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia E4g

Neke da ali i neke ne. S tim da prebačene aplikacije neće u potpunosti biti prebačene.

8 godina
offline
Sony Xperia E4g

Odluka je pala  mobitel plaćen, idući tjedan preuzimam.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia E4g
abuzg kaže...

Odluka je pala  mobitel plaćen, idući tjedan preuzimam.

 Super, javi dojmove! :)

Btw, u kojoj boji si uzeo? (zanima me stražnji poklopac, kod jednog mobitela što sam imao bijela boja je mijenjala i strukturu materijala stražnjeg poklopca (gladak umjesto crni mat), pa zato pitam.

★ mojmobitel.wordpress.com ★
8 godina
offline
Re: Sony Xperia E4g

Uzeo bih crne boje i obavezno budem kupio crnu gel maskicu.Nako dvije godine sadašnji mob y300 nema niti jednu ogrebotinu ;) a više puta mi je pao na tvrdu podlogu.

8 godina
offline
Sony Xperia E4g

Postao sam vlasnik Sony Xperia E4g u crnoj boji. drexcya bio si u pravu, ne može se y300 uspoređivati sa E4g.Brzina otvaranja bilo koje aplikacije je odlična.Nadam se da će tako i ostati. Što se tiće prebacivanja aplikacija na sd karticu prebacio je neke moje aplikacije koje sam instalirao ali i neke koje sam dobio instalirane sa mobitelom.Ne prebci cijelu aplikaciju od 1/2 do 3/4 aplikacija.Sa tom opcijom sam zadovoljan jer mi je još ostalo 1,8 GB za instalaciju, na starijem mobu 80Mb. Kad uključim Clean master i odem u "upravitelj aplikacija" pa opcija "Premjest"i aplikacija mi javlja "Vaša pohrana uređaja i unutarnja SD kartica su jedno te isto,premještanje nije potrebno".U postavkama zatim Aplikacije ispisuje Memorija Uređaja 3,0Gb iskorišteno, 1,8Gb slobodno,na Sd kartici 413Mb iskorišteno, 14Gb slobodno,RAM 562Mb iskorišten, 336Mb slobodno.Igrice nisam isprobavao i nemam namjeru.Spajanje na internet gotovo je trenutno, GPS navigacija garmin koju sam dobio na mobitelu pokaže poziciju za 10-20 sek. google karta poziciju mi pokaže za 30 sek.Meni više nego dovoljno.Fotografije su kod slabog svjetla zrnaste, na otvorenom odlične.Zadni poklopac je od čudnog materijala, niti glatko niti mat.Ja sam kupio zaštitnu gel crnu maskicu koja pokriva rubove telefona na strani ekrana.Isti model imao sam i na y300 i bio sam jako zadovoljan, naručito kad je pao na tvrdu podlogu.Mobitel je uzet na preplatu 97kn mjesečno, uključuje 400min prema svim mrežama, 5000 SMS prema svim mrežama, neograničeni internet, do 2Gb 3g brzina, poslije 64kb.Cijena telefona jednokratno 198 kn.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia E4g

Imam onu tanku, savitljivu i prozirnu, izgleda odlično na sestrinom Xperia T3 bijelom, međutim na crnom uređaju nije sličan efekt (po izgledu, zaštita ostvari svoje). Uzeo sam i jednu nebesko plavu mat, a sljedeća na redu je ova, boje šampanjca (ili neke druge, tekstura je odlična) ili mooožda crni cover flip s magnetom bez držača.

 

Također, kaljeno staklo već imam ali je malkoc slomljeno pa čekam novo 9H da stigne, trebalo bi svaki dan (loše sam ga instalirao, bio previše nestrpljiv pa je završilo potrgano).

★ mojmobitel.wordpress.com ★
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Sony Xperia E4g

Koliko te koštalo kaljeno staklo, kako ti je puklo   čitao i gledao da je jako čvrsto.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia E4g

Oko 4 dolara, a ovo novo naručeno, 1.99 $ misim. Puklo je kad smo ga skidali sa zaslona po ne znam koji put, sestra je skidala, ne znam kolikim pritiskom, ali napuklo je na vrhu i rascvjetalo se cm ili dva. Također, na sredini je ostao komad prašine iliti maii balončić kojeg ne možeš "izgurati". 

 

Kad mi stigne novo (svakiog dana očekujem), javim je li uspjelo. ;)

★ mojmobitel.wordpress.com ★
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
NE UČITAVA MI NIGDJE VIDEOSNIMKE( osimod mene sn
Mobitel mi ne može više učitati videosnimke ...NIGDJE...na bilo kojoj Internet stranici!!...samo učitava videoklipove koje sam sam snimio sa kamerom
prva dva dana znam da je je mogao učitati YouTube , jer sam gledao neke koncerte , sada ne može ništa sa YT-a!?
druge video snimke (mislim , ali nisam siguran) nisam pokušavao učitati prva dva dana jer imam mobitel tek 2-3 dana, pa sada ne znam da li bi i neke druge v.snimke učitavao ta prva dva dana?...pretpostavljam ako je mogao snimke sa youtuba da bi i druge video zapise mogao ..to je valjda ista stvar i isti softver za sve vrste video snimaka?

u popisu aplikacija imam i aplikaciju VIDEOZAPISI ( 23,96Mb)...znači nije deinstalitana , onemogućena isl.
da li to služi za učitavanje videa?..valjda da

šta trebam učiniti u postavkama (ili gdje već) da mi se vrati učitavanje video snimaka

napominjem da ima tvornički ugrađen AVG PROTECTION Antivirus program...nisam ga skenirao ta prva dva dana...možda je nešto povuklo?
jučer sam za svaki slučaj instalirao 360SECURITI ,ukoliko AVG P nije DOVOLJAN za antiviruse?

Recite mi u vezi tog skeniranja ..360securiti ima skeniranje za Clean, Antivirus i boost..AVG Protection ima skeniranje po ikonicama : Protection , performance
Vidim da mi nudi da dodatno instaliram CASHE CLEANER...DA li da ga dodatno instaliram

Ukoliko ću korisitit samo tvornički AVG Protection...koliko često da u njega ulazim i činim skeniranje??...svaki dan, svaka 3-4 dana ...pa da budem siguran u dobar rad?
Da li AVG sam može javiti neku opasnost , bez moga uključivanja skeniranja ?...da iskoči neka notifikacija...ili sam moram uključivati skeniranje ad hoc?
ovo u vezi skeniranja  i av programa je sporedno, usputno nabacih ukoliko je to možda izazvalo roblem
PRVENSTVENO MI POMOZITE KAKO DA DOBIJEM VIDEOPLAYING, učitavanje video snimaka...POMAGAJTE drugovi, hoću da se...
PS: Da napomenem i povu manu ili grešku u radu...jako mi sporo učitava aplikacije iz trgovine
viber i watcup mi je učitavao 40 minuta!!??...na lošijem  mobu od prije mi je te aplikacije učitavalo za 3-4  minute !
a ovaj mob ima LTE/4G?
osim toga i aplikaciju razne radio stanice  kada ju otvorim malo prima  i pjeva, pa malo, u stvari puno duže ne pjeva...pa se opet za 3-4 minute opet vrati pjesma radio stanice
na starom lošijem mobu rijetko kada je bilo pucanje , gubitak radio stanice koju sam slušao preko te aplikacije
uglavnom neke stvari loše ili sporo rade, a videoreprodukcija uopće ne radi??
hvala svima na pomoći
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2015 20:29 (hrlehrki2).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
vraćanje webshopu -da li bez naknade?

Mobitel sam kupio preko webshopa vipa

kolko znam mogu ga vratiti u roku 14dana

imaju li neke cake kada mi neće prihvatiti povrat odnosno vraćanje novca?

mobitel nije mehanički oštećen...samo nema na sebi onu foliju ,koja se oljuštila 1. dan i na sebi ima neke snimke, neke instalirane aplikacije ...ali to je bormalno jer je korišten 3 dana

 

meni se čini da je bolje da g vratim nego da ka kopaju na servisu

ako sam zainteresiran baš za ovaj e2003 onda ga mogu opet naručiti putem webshopa i dobiti novi!

ali o tome ću razmisliti,,,jer ima dosta grešaka

usred zagreba  mi ne prima preko LTE, ja ne primjećujem uopće neku  lte brzoionu kod njega?

aplikacije mi skida preko 40 min uta itd!!

 

jel to sa vrašanjem u vip prolazi bez većih problema ili se izmotavaju s vraćanjem 800kn...da li odbijaju kakve troškove, penale isl?

 

evo prije 5 imuta sam pokušao učitati m.knopflera na youtubu...nije učitavao...nakon 5min malo učitao, sviralo 5 sekundi i opet se izgasilo??

šta da kažem???...nešto je očito pokvareno ili ima grešku već tvornički!

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2015 21:36 (hrlehrki2).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: vraćanje webshopu -da li bez naknade?

Spominjes LTE pa si vjerojatno na pletplati, na toj vip pretplati imas puno prometa ukljuceno u cijenu? ;)

Dakle koliko ti je ukljuceno prometa po punoj brzini prije nego li ti smanje brzinu (s kojom ces jedva otvarati stranice, gledanje online video zapisa nije vise moguce itd.)?

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
13 godina
neaktivan
offline
Re: vraćanje webshopu -da li bez naknade?

SManjuje brzinu ,ali i na starom mobitelu  je smanjivalo i mogao sam učitavati videa

osim toga na starom lošijem mobitelu čak je brže učitavalo

ovakj lte mi ne šljaka a u zagrebu sam...operateri s vipa su mi rekli da je  besplatan i da ga u većim gradovima ima signal!ž

očito je da mi ne valja aparat

mogu li kako je kupljen na webshopu inzistirati da se zamjeni za novi, a ne da ide u servis i da se prčkapo njemu, i možda riješi samo dio problema?

ako ne može zamjena, tražiti ću povrat novca ...to mogu jer mobitel nije oštećen, pao isl.

8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia E4g

Kupila sam Xperiju E4g i zadovoljna sam sa svime osim organizacijom slika..sve slike u albumu su mi pomiješane, ne mogu složiti svoje mape. Ima netko neki savjet?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia E4g

Slike su rangirane rema datumu slikanja. Za mape povučeš s ljeve strane prstom udesno i otvara ti se izbornik u kojem između ostalog možeš odabrat Mape. Ako ti se to sve ne sviđa, zgodne alternative su Googleove Fotografije ili QuickPic

14 godina
offline
Re: Sony Xperia E4g
Počastio sam se i ja sa ovom igračkom. Nakon par dana korištenja mogu samo reći da je ovo pun pogodak,nikad bolje utrošen novac za neki mobilni aparat, pa ovo je nevjerojatno! Brz, fluidan,nema štekanja, Rama i za na kruh namazat uvijek.... Osobno smatram da je ovo jedan od najboljih sonyevih smartfona u posljednih par godina. Još da dobije lollipop, ili da nas iznenade pa preskočimo lizalicu i odemo na Android M s obzirom da je 64 bitni procesor u igri.... Tko zna, al ovaj model svakako preporucujem iako je Mediatek unutra, sve je tip top, imao sam Xperiu M2, al ovaj E4g ga što se stabilnosti sustava, fluidnosti i ekrana šiša pošteno! Ja sam impresioniran...
**[LG L90 D405n] [Android 4.4.4. Kitkat]**
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony Xperia E4g
ford eleanor kaže...
djdino0402 kaže...
Počastio sam se i ja sa ovom igračkom. Nakon par dana korištenja mogu samo reći da je ovo pun pogodak,nikad bolje utrošen novac za neki mobilni aparat, pa ovo je nevjerojatno! Brz, fluidan,nema štekanja, Rama i za na kruh namazat uvijek.... Osobno smatram da je ovo jedan od najboljih sonyevih smartfona u posljednih par godina. Još da dobije lollipop, ili da nas iznenade pa preskočimo lizalicu i odemo na Android M s obzirom da je 64 bitni procesor u igri.... Tko zna, al ovaj model svakako preporucujem iako je Mediatek unutra, sve je tip top, imao sam Xperiu M2, al ovaj E4g ga što se stabilnosti sustava, fluidnosti i ekrana šiša pošteno! Ja sam impresioniran...

 Imam i ja ovaj telefon i dosta sam zadovoljan.

Mislim da im nije u interesu da stave Lollipop na ovaj telefon.

Iskreno,mislim da bi puno lošije radio sa Lollipopom nego sa Kit Kat Androidom.

Bratić mi ima Samsung S4 i od kada je prešao na Lollipop samo neki problemi.

 reci braticu da stavi cyanogenmod i onda neka vidi jel ima problema :P

Sometimes the best gift is the gift of never seeing you again.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia E4g

Hm...ja imam LG L90 koji sam updateao ma Lollipop i nemam zamjerki.sve radi, mozda mrvicu sporije,ali nista toliko da bi me zivciralo ili bi telefon bio neupotrebljiv. Hardverski je ovo dosta dobar telefon u svom rangu, pa se iskreno nadam da nece zapeti na kitkatu.

**[LG L90 D405n] [Android 4.4.4. Kitkat]**
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2015 17:09 (djdino0402).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia E4g

Iskreni pozdrav svima iz Beograda!

nekoliko pitanja u vezi E4g mobtela:da li uredjaj isporucuje BEZ ikakvih slusalica kod Vas u Hrvatskoj? - u Srbiji je to slucaj..; ima li u paketu ikakvo zastitno staklo za ekran(zasun)?- video na nekim sajtovima(Poljska e.g.) da daju isti..;koliko sam video Lollipop za ovaj mobilni jos nije dostupan, ali se pominje neka nadgradnja da bi se dobila dodatna brzina- zna li neko vise od Vas za to i koji je link?

Nadam se da ce neko naci vremena i odgovoriti mi, srdacno iz Beograda

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice