Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

poruka: 23
|
čitano: 12.492
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Ovako, imam žestok problem, i bio bih zahvalan onome tko iskoristi malo slobodnog vremena da pomogne.

 

Jučer sam skidao sa mobile9 neke igre za navedeni telefon, (i prije sam skidao), međutim, prilikom priključenja telefona preko USB ulaza i klikom na opciju Mass Storage, računar potvrđuje prisustvo USB-a, zatim se restarta (primijetio sam blink BSoD), USB je još u računaru, zatim se desio ciklus nakon "Starting Windows" u Winowsu 7, restartao se opet. Isključim USB, računar se fino uključi, ne znajući da se nešto desilo i mobitelu, pogledam, kad tabo zbrkana slova (ce e a co u a ee). Nemoguće ga je ugasiti na dugme. Izvadim bateriju i vratim, pokrenem i desi se problem da mi se mobitel "upali" tj. zasvijetle tipke, te se ponovno ugase, crn ekran, zatim se čuje onaj zvuk kao kada se pojavi Sony Ericsson logo za vrijeme paljenja, ali nema slike, zatim se otvori prozor za ukucavanje pina, međutim kada pišem ništa se ne vidi, a kada stisnem kao "OK" pojavi se opet onaj isti prethodni prozorčić sa ztbrkanim slovima, i tu ne mogu ništa, već samo opet izvaditi bateriju.

 

Čitao sam na internetu i gledao youtube klipove, neki kažu flashaj mobitel i stavi novi firmware???

 

Ako je to rješenje, kako tačno flashati telefon? A kako firmware?

 

Preko PC suite sam instalirao onaj Updater i kaže da imam zadnji update softvera, što da radim??? Pa telefon sam tek kupio u subotu, da ovu sad... :(

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!! Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

prvo pogledaj koji je soft sad u njemu, javi, pa idemo dalje..

BOG I HRVATI
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Nema ti druge nego flashat, sad ću potražiti link kako se to radi

 

EDIT: evo link http://www.forum.hr/showthread.php?t=276215 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 13:44 (BORN).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

ako se odlucis za flashanje ovdje imas detaljni postupak..

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Trenutno sam kući, sa sobom imam w300i :(

 

Flashat ću ga, ali jedno pitanje, čitao sam i da za flashanje treba firmware, a da ako flasham sa firmware-om npr nokie da ću s***ati telefon, a ako sa nekim bliskim npr k810 da će moći

 

Hvala, javim večeras kad to odradim.

 

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!! Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja
BannedOnThisForum kaže...

Trenutno sam kući, sa sobom imam w300i :(

 

Flashat ću ga, ali jedno pitanje, čitao sam i da za flashanje treba firmware, a da ako flasham sa firmware-om npr nokie da ću s***ati telefon, a ako sa nekim bliskim npr k810 da će moći

 

Hvala, javim večeras kad to odradim.

 

 Neće moći! Ubit češ si telefon. Nosi to na garanciju i reci problem. Kakvo flashanje pod garancijom!?

Never afraid to try something new. Remember,amaters build Ark, and profesionals build Titanic.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja
vexx5555 kaže...
BannedOnThisForum kaže...

Trenutno sam kući, sa sobom imam w300i :(

 

Flashat ću ga, ali jedno pitanje, čitao sam i da za flashanje treba firmware, a da ako flasham sa firmware-om npr nokie da ću s***ati telefon, a ako sa nekim bliskim npr k810 da će moći

 

Hvala, javim večeras kad to odradim.

 

 Neće moći! Ubit češ si telefon. Nosi to na garanciju i reci problem. Kakvo flashanje pod garancijom!?

 Moja je greška bila, nije nov, nego zamijenjen uz nadoplatu za smartphone g700 koji me živcirao...

 

Nego, onaj 3. post u temi, sa onim linkom, tu ima šta je flashanje, ali nema postupak...

 

Može neko naći za k850i?

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!! Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja
BannedOnThisForum kaže...

 Moja je greška bila, nije nov, nego zamijenjen uz nadoplatu za smartphone g700 koji me živcirao...

 

Nego, onaj 3. post u temi, sa onim linkom, tu ima šta je flashanje, ali nema postupak...

 

Može neko naći za k850i?

Pa tu ti je kompletan postupak! Samo moraš naći MAIN, FS i custom fajlove za svoj mob. Pošto ga nećeš otključavat, još ti je lakše (ne moreš tražiti patch i/ili program i možeš stavit brandirani soft i cust).

 

Firmware (MAIN, FS i cust) nađi na SEusers, SE-NSE i sličnim stranicama. Samo pazi za koji CID skidaš (prvo provjeri sa XS++ koji CID imaš da skineš pravi soft). Sve ti piše u onom tutorialu.

 

EDIT: Pogledaj ovaj topic.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.4.2010 14:50 (Sum_of_all_fears).
14 godina
offline
RE: Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja
Sum_of_all_fears kaže...

Pa tu ti je kompletan postupak! Samo moraš naći MAIN, FS i custom fajlove za svoj mob. Pošto ga nećeš otključavat, još ti je lakše (ne moreš tražiti patch i/ili program i možeš stavit brandirani soft i cust).

 

Firmware (MAIN, FS i cust) nađi na SEusers, SE-NSE i sličnim stranicama. Samo pazi za koji CID skidaš (prvo provjeri sa XS++ koji CID imaš da skineš pravi soft). Sve ti piše u onom tutorialu.

 

EDIT: Pogledaj ovaj topic.

 

k850 je a2 platforma...

tako da ne provjeravas s xs-om, nego sa a2uploaderom

BOG I HRVATI
15 godina
odjavljen
offline
RE: Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja
ivan123 kaže...

k850 je a2 platforma...

tako da ne provjeravas s xs-om, nego sa a2uploaderom

Nemam niti jedan a2 doma pa nezz kako to ide (al sve mu piše u tutorialu) Sramim se. Al bitno da CID odgovara...

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Evo ti soft:

FS, MAIN, CUSTOM

flashaj ga pomocu A2Uploader-a

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis..
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja
Sum_of_all_fears kaže...
ivan123 kaže...

k850 je a2 platforma...

tako da ne provjeravas s xs-om, nego sa a2uploaderom

Nemam niti jedan a2 doma pa nezz kako to ide (al sve mu piše u tutorialu) Sramim se. Al bitno da CID odgovara...

Čuo sam za par slučajeva gdje čak niti CID nije bitan, recimo tip je flashao CID53 FW na CID52 mobitel (A2).

 

Malo off-topic: što je to na DB2020 mobitelima da su najkompliciraniji za patchanje? (DB2010/12 se patcha odmah, kod A2 se patcha cxc na kompu, jedino treba brown certifikat, a DB2020 je jedini koji treba bypass od 5-6 minuta + flash od još 4-5 minuta!?)

14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Ovako, ovo sam ja uradio, skinuo sam fileove koje je kolega postao,

 

Upalio a2 uplaoder sve uradio kao na tutorialu, ubacio adriatic i ono cudo na svoje mjesto, kliknuo flash i sada "flasha"

 

Customizaciju ne moram raditi?

 

Molim brzi odgovor, hvala :)

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!! Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Upravo završilo "flashanje", iskljucim USB kabel, program, ubacim karticu, upalim telefon, i opet isto????

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!! Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Servis,servis.....

 

ELCOD-servis elektronike

 

091 595 6755

044 524 601

Never afraid to try something new. Remember,amaters build Ark, and profesionals build Titanic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja
vexx5555 kaže...

Servis,servis.....

 

ELCOD-servis elektronike

 

091 595 6755

044 524 601

Da servis, našao sam dobrog servisera, mislim znam ga, sutra mu nosim telefon, nego, ja sam iz BiH, tako da izostavi te 7cifrene brojeve :D

NOBODY wants you, NOBODY loves you, NOBODY misses you, NOBODY needs you, NOBODY cares about you, NOBODY makes you happy, dont cry My name is NOBODY!!! Dao joj je dvanaest ruža i jednu umjetnu.
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Imam problem sa svoji K850i.Jucer mi ga je lik poklonio.Problem je taj sto zeza LCD.Naime instalirao sam novi softwer,i cak sam ga flasho no nista.Naime ja mogu uc u moc,znaci upisati pin i ta sranja.No kad idem na menu i pomaknem tipku,slika se izblijedi,bude bijela.Muziku mogu slusati.Touch mi radi.Mogu primat pozive.Kad upalim kameru bude nesto shebano,mislim da je zbog Lcd,Dali neko zna koji je problem?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja
Onda mora da mu je otisao neki hardverski dio. Odnesi ga u servis i pitaj za koliko para bi ti ga popravili,
onda ces vidjet dal ti se isplati ili ne. Ako je samo lcd pokvaren, to mozes preko interneta za relativno male pare narucit, npr. ebay.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Primjetio sam da mi tipkovnica svijetli,ali bijele boje.Svi k850i imaju plavu boju tipkovnice.Mob mogu otkljucati i sve,sve sljaka no kad stisnem za menu tipku i pomaknem slika se shebe.Kad je u meni ili kad gledam slike ,vidi se kako slika treperi,to jest ekran.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Imam problem sa mob. k 850i.Pre par dana poceli su mi odkazivati tasteri tako da posle ni jedan nije bio u funkciji.Zamjeno sam novu tastaturu i sad slican slucaj nekad rade nekad ne.Dli neko zna u cemu je problem.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko tipkovnice

Molim vas mozete mi pomoci u vezi mog Sony Ericsson K850i 
Tlefon sam tek dobio.
I imam problem sa tipkom 3.Kad god otkljucam telefon pojavljuje mi se 3 kao da je drzim.A ne drzim je.Nemogu ni zakljucati telefon samo se pojavljuje trica

Molim vas pomozite mi :(( 

Treba mi Hitno!!!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2012 11:12 (Wacticus).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Zaglavila se tipka najvjerovatnije. Jel si probao da ga rasklopis? Ako ne umjes sam onda ga odnjesi u servis...

Ako je pak softverski bug, za sto su manje sanse onda reinstaliraj operacioni sustav ili napravi hard reset.

 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson k850i problem oko pokretanja

Probao sam
Odnjeo sam ga na servis i covjek mi je zamijenio onaj unutrsnji dio tipki
Ali opet isto
Sve u svemu hvala na informaciji 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice