Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.448.709
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
problem je kaj nemrem upalit mobitel
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Pa udjes u Recovery, ne znam koja je kombinacija tipki za Samsung, kad udjes u Recovery, spojis mob s kompom i prebacis ROM na telefon i flesas ga u Recoveryju. Malo si proguglaj
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
u download želi uc to je volume down + home+ powerm, a u recovery je volume up+home+power tamo ne želi.
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
pavo17zg kaže...
u download želi uc to je volume down + home+ powerm, a u recovery je volume up+home+power tamo ne želi.

flashaj stock rom s odinom http://www.idroidspace.com/original-stock-rom-for-samsung-galaxy-s-gt-i9000/

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
uspio sam Hvala ti
13 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Trebao si jednostavno još jednom flashati ili tu verziju ili kernel (preko Odina), ja mislim da kernel moraš 2 puta flashati jer upadne u bootloop kada prelaziš na neku noviju veću verziju.

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 5:20 (njonji).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Stavio prije kojih dva tjedna Mackay rom 4.4.2 KK i sve pohvali imam. Mobitel mi se doslovno preporodio. Prije ovog roma sam bio na Cyanogenu 4.2.2 i štekao je za pop...it! Čak sam bio odlučio prodavati ga i uzeti nešta novo al reko idem mu još dati jednu šansu s ovim romom i nisam pogriješio.

Svaka preporuka za one koje misle flashati Kit Kat. {#}

BF Nick: Xtream_Switch
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Switch kaže...

Stavio prije kojih dva tjedna Mackay rom 4.4.2 KK i sve pohvali imam. Mobitel mi se doslovno preporodio. Prije ovog roma sam bio na Cyanogenu 4.2.2 i štekao je za pop...it! Čak sam bio odlučio prodavati ga i uzeti nešta novo al reko idem mu još dati jednu šansu s ovim romom i nisam pogriješio.

Svaka preporuka za one koje misle flashati Kit Kat. {#}

Jel ima dosta bugova? Kakav je u usporedbi s CM11 ak si stavljao? Može link na gapps? nvm, našao :D

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.1.2014 15:43 (i_rambo_plache).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
i_rambo_plache kaže...
Switch kaže...

Stavio prije kojih dva tjedna Mackay rom 4.4.2 KK i sve pohvali imam. Mobitel mi se doslovno preporodio. Prije ovog roma sam bio na Cyanogenu 4.2.2 i štekao je za pop...it! Čak sam bio odlučio prodavati ga i uzeti nešta novo al reko idem mu još dati jednu šansu s ovim romom i nisam pogriješio.

Svaka preporuka za one koje misle flashati Kit Kat. {#}

Jel ima dosta bugova? Kakav je u usporedbi s CM11 ak si stavljao? Može link na gapps? nvm, našao :D

Nikakvih bugov nisam našao. Sve mi radi besprijekorno. Stvarno sam super zadovoljan. Kažem, već sam ga bio odlučio prodati al sad sam odustao od toga. S ovim romom će poslužiti još neko vrijeme.

BF Nick: Xtream_Switch
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

vidim da ljudi dosta hvale slim bean 4.2.2.

 

jel ima netko slim 4.3 (sad je stable)?

 

glavno mi je da je stabilan, baterija traje ok, i da mi fm radio ostane (ponekad znam slusat koju utakmicu il sl.). mozda dolazi neki drugi u opciju? hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Stavio sam i ja Mackay KK i zasad mi je super. Apollo je malo štekuckao, ali za njega ima fix (flashati preko recoveryja) i notification light ne radi, ali i za to ima fix. Estetski mi je ljepši od JB, funkcionalno baš i ne primjetim neku razliku (možda zato što je SlimBean 4.2 već bio dosta fluidan), baterija traje nešto kraće (16ak sati umjerenog korištenja, bez igrica) i najviše se troši na Android OS (obično je ekran bio najveći potrošač).

 

Opcija koja mi je najviše upala u oči je automatsko paljenje i gašenje ekrana kad ga se stavi/vadi iz džepa što je fora, samo mi se čini da još nije ispeglano do kraja jer se ponekad upali kad ga izvadim, ponekad ne. Sve u svemu, preporuka.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 13:49 (i_rambo_plache).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pozdrav. Koji je najbolji kernel za galaxy i9000 za cm 11 (4.4.2)?

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Probaj Semaphore ili Mackay kernel, za semafor postoji app za stimanje, za mackay navodno isto ali nisam je mogao nac na net-u.

 

naravno, zadnje verzije jer su one za 4.4

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Koja bi bila realna cijena za polovan Samsung Galaxy S koji od opreme ima samo punjac?

Da li se na njemu moze igrati ista od ovih boljih igrica tipa(Real racing 3, Temple run, FIFA 14,....)?

Kakav je kad se na njega stavi Kit Kat, ima li kakvih poboljsanja u radu,brzini,..?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Toni2000 kaže...

Probaj Semaphore ili Mackay kernel, za semafor postoji app za stimanje, za mackay navodno isto ali nisam je mogao nac na net-u.

 

naravno, zadnje verzije jer su one za 4.4

a sto mi je bolje cyanogenmod color ili voodoo color

 

i koja je razlika

3 cyanogenmod color
0 voodoo color
This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.1.2014 20:49 (Tony1999).
12 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

vi koji koristite semaphore kernel koliko imate rama, ja sam stavio mackay i imam 395

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Jel imao netko problema sa gubljenjem signala (3g nakon par minuta korištenja) i učestalim gašenjem mobitela? Također masivnim battery drainom nakon resetiranja/ponovnog paljenja mobitela (sa 80% na <10%). To mi se počelo događati prije nekih 5-6 dana i od onda sve gore i gore. Prvo sam mislio da je do ROM-a, ali prije toga nisam imao problema sa ROMom (omniROM koristim), probao sam i sa novijim verzijama, stavio sam i CM11 i opet ista stvar. Sad više ne znam jesam li nešto zeznio kod flashanja ili problem nije softverski nego je stvar u bateriji ili nečem desetom, pa ako netko zna, molio bih za pomoć, hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
s0me0ne kaže...

Jel imao netko problema sa gubljenjem signala (3g nakon par minuta korištenja) i učestalim gašenjem mobitela? Također masivnim battery drainom nakon resetiranja/ponovnog paljenja mobitela (sa 80% na <10%). To mi se počelo događati prije nekih 5-6 dana i od onda sve gore i gore. Prvo sam mislio da je do ROM-a, ali prije toga nisam imao problema sa ROMom (omniROM koristim), probao sam i sa novijim verzijama, stavio sam i CM11 i opet ista stvar. Sad više ne znam jesam li nešto zeznio kod flashanja ili problem nije softverski nego je stvar u bateriji ili nečem desetom, pa ako netko zna, molio bih za pomoć, hvala unaprijed!

Ja isto imam problem s baterijom s 70% na 10% nakon restarta, probao sam i kernel promijent, al ništa. To mi se počelo događat od kad sam prešo s CM 10.1 na CM 11, flash-o sam rom nekoliko puta ali niš

This cat Is cat A cat Good cat Way cat To cat Keep cat An cat Idiot Cat Busy cat For cat 20 cat Seconds cat Sad pročitaj rieči bez cat
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pozdrav, jos sam na 2.3.3 al bi htio stavit neki noviji android, mislim 4.2.2.

 

Sad, na xda-forumu ima puno informacija i tesko mi je razaznat koje su prave koje nisu. Koji je najbolji postupak za instalaciju istog? Dosad nisam nista dirao na mobitelu po tom pitanju.

 

http://wiki.cyanogenmod.org/w/Install_CM_for_galaxysmtd - ovo je sa sluzbene stranice CM moda, ne znam je li apdejtano?

 

Jel ovo bolji postupak - http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2444308 ? Koja je razlika?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava



CM10.2 ( 4.3) officiall cyanogenmod nightly . http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2385178

CM11 (4.4) nightly cyanogenmod http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2526478   <--------------- stavi ovaj , ja sam koristio , preporodi mobitel , a imas zadnju mogucu verziju androida jos OFFICIALL

!!! DOBRO PRATI STO PISE ( procitaj jednom sve korake prije nego krenes) !!!

 

Step 1: To root Samsung Galaxy S GT-I9000, first you have to download “CF-Root“, as per your Android 2.3.6 Gingerbread Firmware Baseband Version from Below: (To check baseband version: Go to Settings > About > Baseband Versio

After downloading CF-Root File, extract it on desktop.

Step 2: Download “Odin” extract it on the desktop.

 

Step 3: Switch Off your phone, take out the battery and insert it back. Now boot your phone into Download Mode by pressing and holding the Volume Down + Home button together, and then press the Power button till you see the Android Construction logo. Once again press Power/Volume Up button to confirm.

 

Step 4: Open “Odin.exe” (from extracted folder) and connect your phone via USB cable with your computer in download mode. If your phone is connected successfully the one of the ID:COM boxes will turn yellow.

 

Step 5: Click on “PDA” button and select file “cf-root-xx_oxa_xxx-xx.x-cwm3rfs.tar” (from extracted folder).

 

Step 6: Please make sure that only F. Reset Time and Auto Reboot options arechecked on Odin.

 

Step 7: Now, click on the “Start button” on Odin to start the installation process. Installation will take a few minutes to complete so please wait for the complete process.

 

Step 8: Finally, when the installation process is completed successfully you will see the “PASS” message on Odin and then your device will reboot automatically.

 

That’s it, You have successfully rooted and installed ClockworkMod Recovery on your device. So, it is the complete step by step guide on “How to root Samsung Galaxy S GT-I9000 and Install CWM Recovery“. We are not professional android users, so if you encounter any problem while rooting and installing CWM Recovery then lets us know so that we can solve it. Also let us know, if it works for you or not? Happy Rooting 

 

 

---------

Nakon ovog svega , skines rom po zelji,

stavis ga na sd card,

odes u recovery - prvo wipe cache,data,factory reset,

zatim install from sd - odaberes rom koji si skinuo i to je to !

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2014 13:22 (g3arv8).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hm, ja sam jos na 2.3.3. To je plafon za Samsung Kies.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Tony1999 kaže...

Ja isto imam problem s baterijom s 70% na 10% nakon restarta, probao sam i kernel promijent, al ništa. To mi se počelo događat od kad sam prešo s CM 10.1 na CM 11, flash-o sam rom nekoliko puta ali niš

Evo samo da javim, meni je to bio problem do baterije, naručio sam novu original bateriju preko ebaya za cca 10$ i mogu reći da sam sada zadovoljan koliko drži.

14 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

imam ispravnu matičnu za ovaj mobitel, ako nekoga zanima prodajem je

Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Trebao bi pomoc oko najbrzeg i  najbezbolnijeg(za đep) rješenja oko unlock-a Galaxy s1+ :D pa ako ima netko da zna nek javi.

 

Mob je root-an 4.4.2. probao sam više manje sve app s trg.play ali od nijedne nema niš korisno :/ pa ako neko zna nek javi :D 

 

 

Nemam potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Gdje se moze kupiti original baterija za ovaj mobitel?

 

U Europa Tradeu ne mogu vise narucivati nju. Kakva je razlike izmedju original i zamjenske?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pogledaj na ebay-u, naručio sam od tamo pretpostavljam da je original, potpuno je ista, samo drugi datum proizvodnje i radi savršeno, mislim da je bio iz Njemačke dobavljač i izašla me nekih 10$.

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

jel moram imat sd karticu da bi mogo stavit custom rom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
stipee98 kaže...

jel moram imat sd karticu da bi mogo stavit custom rom?

Ne.

Real Men Play Board Games
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

hvala..jel mozes dat link nekog najboljeg custom roma(4.4 pozeljno)?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice