ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

poruka: 19
|
čitano: 14.451
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Ovo je root bez otključavanja bootloadera i fastboota!!


LINK


Prije ROOT-a provjeriti:
(1) da imate instalirane adb drivers za svoj uređaj
(2) enable "USB DEBUGGING" (Menu\Settings\Applications\Development)
(3) enable "UNKNOWN SOURCES" (Menu\Settings\Applications)
(4) [MOŽETE] staviti gašenje ekrana na 10 minuta
(5) spojite USB kabel u MOB te u vaš PC
(6) preskočite "Softver PC Companion"

Kad sve napravite pokrenite RUNME.bat i to je to..


PREUZEO SA: xda-developers (Zahvala DooMLoRDu i ekipi XDA developers foruma koji su ovo omogucili)

 

 

EDIT:

 

Eh da i ovaj root vrijedi i za ostale xperie.. na sustavu 2.3.3 i 2.3.4

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.11.2011 10:19 (Majdo-DM).
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Staje root ??? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Evo neda mi se pisat, vamo imaš sve objašnjeno.. :)) LINK

 

Proguglaj malo, ima još toga o root androida..

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2011 23:58 (Majdo-DM).
12 godina
neaktivan
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Jel se poslje roota moze upgredat android {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Da, root nema veze sa updateom novih ažuriranja, on ti samo dopušta više čeprkanja i instaliranja aplikacija na tvoj android (npr. možeš se riješit onih glupih reklama u pojedinim aplikacijama), nešto slično kao da imaš administratorske ovlasti..

 

EDIT:

 

Evo upravo sam napravio nadogradnju na svom sa 2.3.3. na 2.3.4. (br. međuverzije 4.0.2.A.0.42)

Pošto mi je već danima javljao poruku da je Sony Ericsson server currently overloaded, kod pokušaja updatea preko ovog softwarea što sam instalirao preko moba, pronašao sam kako da ga alternativno updateam, pa ako imate isti problem evo vam link sa Sony Ericsson stranice (ovo vrijedi i za ostale SE uređaje)..

 

UPDATE SERVICE

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2011 16:38 (Majdo-DM).
12 godina
neaktivan
offline
Re: ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i
Majdo-DM kaže...

Da, root nema veze sa updateom novih ažuriranja, on ti samo dopušta više čeprkanja i instaliranja aplikacija na tvoj android (npr. možeš se riješit onih glupih reklama u pojedinim aplikacijama), nešto slično kao da imaš administratorske ovlasti..

 

EDIT:

 

Evo upravo sam napravio nadogradnju na svom sa 2.3.3. na 2.3.4. (br. međuverzije 4.0.2.A.0.42)

Pošto mi je već danima javljao poruku da je Sony Ericsson server currently overloaded, kod pokušaja updatea preko ovog softwarea što sam instalirao preko moba, pronašao sam kako da ga alternativno updateam, pa ako imate isti problem evo vam link sa Sony Ericsson stranice (ovo vrijedi i za ostale SE uređaje)..

 

UPDATE SERVICE

Vidio sam na internetu da mob gubi garanciju kad ga rootam jel to istina ???

13 godina
neaktivan
offline
Re: ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i
ivan147 kaže...

Vidio sam na internetu da mob gubi garanciju kad ga rootam jel to istina ???

 

Da, gubi garanciju ali i tako ak ti crkne ko ce otkrit da si mu napravio root.. :)) A ak ga razbiješ il nešto i tako ti garancija ne vrijedi, a postoji i unroot u svakom slučaju..

15 godina
online
Re: ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i
Majdo-DM kaže...

Da, root nema veze sa updateom novih ažuriranja, on ti samo dopušta više čeprkanja i instaliranja aplikacija na tvoj android (npr. možeš se riješit onih glupih reklama u pojedinim aplikacijama), nešto slično kao da imaš administratorske ovlasti..

 

EDIT:

 

Evo upravo sam napravio nadogradnju na svom sa 2.3.3. na 2.3.4. (br. međuverzije 4.0.2.A.0.42)

Pošto mi je već danima javljao poruku da je Sony Ericsson server currently overloaded, kod pokušaja updatea preko ovog softwarea što sam instalirao preko moba, pronašao sam kako da ga alternativno updateam, pa ako imate isti problem evo vam link sa Sony Ericsson stranice (ovo vrijedi i za ostale SE uređaje)..

 

UPDATE SERVICE

Ako nekoga zanima, ovdje se nalazi full changelog 2.3.4. verzije za Xperia mini/mini pro: klik

 

I hvala sto si otvorio temu jer ne pratim bas cesto taj xda forum....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
13 godina
neaktivan
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2011 0:09 (Majdo-DM).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

kako unlockat bootloader da mogu stavit cm7?

Eto pyesnya o samom prekrasnom gorodye v mnrye, Moskva!!!!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Jel netko stavija koji custom rom na ovaj mobitel?

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.3
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

ja sam stavio CM7 sa ovog linka: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1226715

 

radi odlicno, ima mnostvo novih mogucnosti, customizacije i sve. FM radio ne radi, baterija se nesto brze potrosi (prije je trajala 3-4 dana, sad traje oko 2, ne koristim telefon jako intenzivno), ima jos nekih sitnih bugova u romu no svakako vrijedi isprobati. Uskoro ce nova verzija ROM-a koju cu isprobati pa ako ne rijese problem sa FM-om i te sitne bugove (baterija itd) vratit cu se na stock. Koliko sam vidio, doci ce offical ICS rom od Sonyericssona (uskoro Sony-a :) )

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Ma ja necu dirat ništa, nek dođe ICS i to je to.

Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.3
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i
Ovaj tutorial ti je jako loš. Kako provjerit jel se ima adb drivere i gdje stavit ovaj runme, na mem.kart. ili ostavit na kompu. Nisu svi znalci. Iako znam da nije tvoj nego kopiran. Moga si ga malo bolje napisat, bolje od autora. EDIT: Treba runme pokrenit na kompu. I meni se promjenila međuverzija, al ni addfree, ni titanium nerade, piše da mobitel nije rootan. Neznam jel to i treba radit uopce.
Galaxy 3-I5800: Kyrillos' ROM v9.3 JPU-HYBRID G3MOD v2.3
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 15:43 (Moby-Split).
12 godina
neaktivan
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Kada stavim da mi se skida taj prog za root, nemoze mi ga spremiti na komp, dođe neka pogreska. Sta bi moglo bit???

***Celeron***
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2012 23:25 (i7 extreme).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

jel mi može neko stavit linkove i upute da rootam svoj mini st15i  android 2.3.4   međuverzija  je 4.0.2.A.0.62

dancy_94@hotmail.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i
Meni nikako nece rootat,Imam službeni 4.1(nadogradio preko sonyer pc omp)...Pokrenem ga i sve OK odradi ali mi ni jedna app ne traži super user pristup.Kao da nije rootan
sve se menja sem kamenja !
11 godina
neaktivan
offline
Re: ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Imam ST15i sa službenim 4.1 (update preko sonyer pc comp)...Rootao sam ga prema naputku iz 1.posta.Sve OK prepozno on mob, odradio, restirao ga.Jedino sam super user morao rucno instalirat.i sad mi ni jedna app kao npr link2sd ne trazi root pristup.Kao da nije rootan.A nije bilo poruke o grešci..

sve se menja sem kamenja !
13 godina
offline
ROOT - Sony Ericsson Xperia Mini st15i

Mislim da ti ovo iz prvog posta više ne vrijedi za ove novije Updateove.

A koji FW imaš sada? Ovo je root za 4.1.B.0.431  a ovo za 4.1.B.0.587

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice