Problem sa iPhoneom prilikom updejta

poruka: 31
|
čitano: 9.164
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

Imam iPhone 2G i imao sam jailbreak na njemu OS 3.0. jucer sam spojio na usb i pisalo mi kao dosao update software-a. Ja ajde zasto ne isao download i install. Nakon zavrsetka nisam mogao uplaiti iPhone,zapravo uci u glavni meni. Kada ga upalim nacrtan je onaj usb i strelica prema ikonici od iTunes-a.i mogu slide for emergenci tj samo hitne pozive. Znam da nisam smio ici taj update. Sta sada.,trebam li imati one posebne programe za napraviti opet novi jailbreak.,tj. moram li ici jednom liku da mi to stavi za 100 kn opet =)?? Mogu li ja kako sam vratiti stari software vratiti ga na 3.0?Pomoc plz

Proud to be adicted to WoW
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

http://blog.iphone-dev.org/

citaj, skini, jailbrejkaj :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
bas kaže...

http://blog.iphone-dev.org/

citaj, skini, jailbrejkaj :)

Ok. skinuo sam taj PwnageTool_3.1.4. ali sta sad. kako da to ubacim u iPhone i instaliram. Nisam dobro skuzio na onoj stranici. Preko itunes-a? Plz ako znas da mi pomognes

Proud to be adicted to WoW
16 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

detaljne upute su ti na www.iclarified.com

 

fino ti pokazuju korak po korak uz screenshotove i linkove na potrebne fileove

Tko pod drugim jamu, ja mu mamu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

Kod tebe je problem što trebaš aktivirati iPhone, što ne možeš bez official carriera. Pwnage Tool je Mac Only, tako da na to možeš zaboraviti. Ne znam koliko je RedSn0w aktualan, ali čini mi se da on ne ide dalje od 3.0.1. Jedino što meni još pada napamet je blackra1n iskoristiti, ali čini mi se da opet nemaš aktivaciju.

Evo našao:

 

"Also blackra1n doesn't hacktivate"

 

Ne znam što bih ti rekao... drži prste dalje od updatea ubuduće, a sad se strpi koji dan/tjedan (mjesec?) dok ne izađe za Winse. Ako se ne varam, geohot je rekao da će sa RC2 doći hacktivacija, pa možda budeš imao sreće s tim. Ako ne, a ne da ti se čekati, nađi nekoga tko ima Mac ili OS X (hackintosh) pa nek ti sredi...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

3.1.2 je otključan, mislim da je za 04.11. najavljen blacksnow.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
vjeko kaže...

3.1.2 je otključan, mislim da je za 04.11. najavljen blacksnow.

Yap, i upravo sam pročitao na blogu da će podržavati hacktivacijuOsmijeh

15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
DragonSoul kaže...
vjeko kaže...

3.1.2 je otključan, mislim da je za 04.11. najavljen blacksnow.

Yap, i upravo sam pročitao na blogu da će podržavati hacktivacijuOsmijeh

Ok. znaci zapravo ja nista ne mogu uciniti sad? moram nositi onom liku koji ima programe za to da mi ga resetira a?

Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

Ne. Ako znaš engleski, pročitaj ovo: http://iphonejtag.blogspot.com/2009/11/information-campaign.html

4.11. ove godine izlazi blacksn0w, a backra1n će dobiti update i podršku za hacktivaciju (i automatski unlock?). U biti, možeš dati 100kn, službeno se deklarirati idiotom (geohotov opis ljudi koji plačaju jailbreak/unlock), i imati "riješen" iPhone, ili zadržat iPhone, downloadati program taj dan kad izađe, spojit iPhone na komp, pokrenuti program, pritisnuti "make it sn0w" (ili kako već geohot gumb bude nazvao) i čekati... I imaš "riješen" iPhone za nekoliko sekundi i 100kn.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
DragonSoul kaže...

Ne. Ako znaš engleski, pročitaj ovo: http://iphonejtag.blogspot.com/2009/11/information-campaign.html

4.11. ove godine izlazi blacksn0w, a backra1n će dobiti update i podršku za hacktivaciju (i automatski unlock?). U biti, možeš dati 100kn, službeno se deklarirati idiotom (geohotov opis ljudi koji plačaju jailbreak/unlock), i imati "riješen" iPhone, ili zadržat iPhone, downloadati program taj dan kad izađe, spojit iPhone na komp, pokrenuti program, pritisnuti "make it sn0w" (ili kako već geohot gumb bude nazvao) i čekati... I imaš "riješen" iPhone za nekoliko sekundi i 100kn.

U redu. Ako je tako onda cu cekati. ima li ikakve razlike hakiranje s tim programom i s ovim sto bi dao liku 100 kn=)?

 

i btw. 4.11 imam rodendan. i to 18 xD

Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

Ne, lik bi ti rekao da se strpiš nekoliko dana, jer "nema vremena", onda bi te 4.11 nazvao i rekao da sad ima, a koristio bi isti program kao što ćeš ga ti koristiti. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

+ moci ces multitasking omogucit :)

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

I, jesi uspio? Restoreaj na 3.1.2, skini blackra1n(.com), jailbreakaj, odi na blackra1n ikonu koja ti se pojavila, instaliraj Cydiu, NE sn0w, ponavljam, ne sn0w. Nakon toga odeš u Cydiu, sačekaš da se Cydia podesi, potražiš BootNeuter u Cydii (unlock za iPhone 2G), instaliraš, restartiraš mob i to je to, trebao bi imati čitav iPhone.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
DragonSoul kaže...

I, jesi uspio? Restoreaj na 3.1.2, skini blackra1n(.com), jailbreakaj, odi na blackra1n ikonu koja ti se pojavila, instaliraj Cydiu, NE sn0w, ponavljam, ne sn0w. Nakon toga odeš u Cydiu, sačekaš da se Cydia podesi, potražiš BootNeuter u Cydii (unlock za iPhone 2G), instaliraš, restartiraš mob i to je to, trebao bi imati čitav iPhone.

Kompa ti nemas pojma koliko si mi pomogao! Uspio sam sve,mobitel radi savrseno!!! Nikad vise davat likovima pare za ovo!Zamolio bi te jos samo jednu stvar. Mogu sa cydie skinut ostale programe. recimo da mi menu i cijeli mob bude na hrvatskom jeziku.,i ostale kojih se vise ne sjecam koje sam sve ima, zapravo koje mi je onaj lik tada za pare stavio. Koji su zapravo najvazniji programi za iPhone. Pozz i jos jednom HVALA

Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

da te pitam jos.,moram li staviti taj Bootneuter? i kada ga skinem moram li ulaziti u njega jer kad udem mi se uvijek sam nesto podesi i onda nemogu na net niti nemam mreze.

Proud to be adicted to WoW
15 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

Za BootNeuter ne znam, to je unlock za 2G, ja imam 3G koji ne treba unlock. Sad, šta je najvažnije za iPhone ti je relativno. SBSettings ti je ono kad pređeš preko gornjeg dijela da ti se pojave neke opcije, winterboard za skinove, Cycorder za snimanje videa, cydelete da možeš direktno iz SpringBoarda brisati Cydia appove. To je sve besplatno i nalazi se u Community Sourceevima (koje već imaš). 

Sad samo ubuduće pazi sa software updateima, prati http://blog.iphone-dev.org/ (DevTeam), http://iphonejtag.blogspot.com/ (geohot, možeš i njegov twitter (twitter.com/geohot) i http://www.mackorisnik.com/ (lokalni site, bude priče i o tome) da znaš kad smiješ updateati a kad ne. Ili kupi novi iPhone XD

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

Dragon shoul...imam i phone 2 g i imam isti problem: pokušao updetovati i jbg zeznuo.Pokušao sam i sa blacrain i sa redsnow.NE IDE.

Šta još mogu uraditi ???

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
NeoE51 kaže...

Dragon shoul...imam i phone 2 g i imam isti problem: pokušao updetovati i jbg zeznuo.Pokušao sam i sa blacrain i sa redsnow.NE IDE.

Šta još mogu uraditi ???

Hvala

Baci oko na http://blog.iphone-dev.org/post/367262620/3-1-3-and-thee

Kao što vidiš, najnovija verzija redsn0w podržava 3.1.3, na malo "čudan" način. Naime, promjene od 3.1.2 do 3.1.3 nemaju utjecaja na jailbreak proces, tako da možeš jednostavno uzeti ipsw 3.1.2, i jailbreakati iPhone na 3.1.3. Koliko znam, na 2G se nije promjenio baseband, pa bi BootNeuter trebao raditi kak spada.

I nije Dragon shoul -_-

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2010 19:00 (DragonSoul).
15 godina
neaktivan
offline
Zeznu sam iPhone.,hitno je !!

Sinoć mi je frend donesao iPhone koji je (ako sam dobro shvatio jer nemam iskustava sa dotičnom mobitelom) ostao zaglavljen u recovery modu. Na ekranu je samo sliko usb kabela i itunesa.

Kako ga osposobiti tj. napraviti restore (valjda se to tako zove). Rekli su mi da nikako nesmijem preko itunesa radit restore jer će povući 3.1.2 verziju i kasnije neće moći napraviti jailbreak (totalno sam zbunjem svim tim).

Trenutna verzija unutra je 3.1.2.

Svaka pomoć je dobrodošla.

Unaprijed zahvaljujem.

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
F1-IVO kaže...

Sinoć mi je frend donesao iPhone koji je (ako sam dobro shvatio jer nemam iskustava sa dotičnom mobitelom) ostao zaglavljen u recovery modu. Na ekranu je samo sliko usb kabela i itunesa.

Kako ga osposobiti tj. napraviti restore (valjda se to tako zove). Rekli su mi da nikako nesmijem preko itunesa radit restore jer će povući 3.1.2 verziju i kasnije neće moći napraviti jailbreak (totalno sam zbunjem svim tim).

Trenutna verzija unutra je 3.1.2.

Svaka pomoć je dobrodošla.

Unaprijed zahvaljujem.

ima sam sličan problem. Trebaš napraviti restore, kada ga napraviš onda ćeš imat najnoviju verziju (3.1.3) za koju postoji jailbreak

 

Edit: ovdje imas jailbreak za 3.1.3

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 11:29 (cuspajz).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
cuspajz kaže...

ima sam sličan problem. Trebaš napraviti restore, kada ga napraviš onda ćeš imat najnoviju verziju (3.1.3) za koju postoji jailbreak

Jel to sigurno. Rekao mi je da je sinoć zvao nekog iz oglasa i tip mu je rekao da ako ga upgrejda na 3.1.3 ćao đaci:)

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
14 godina
offline
RE: Zeznu sam iPhone.,hitno je !!
F1-IVO kaže...
cuspajz kaže...

ima sam sličan problem. Trebaš napraviti restore, kada ga napraviš onda ćeš imat najnoviju verziju (3.1.3) za koju postoji jailbreak

Jel to sigurno. Rekao mi je da je sinoć zvao nekog iz oglasa i tip mu je rekao da ako ga upgrejda na 3.1.3 ćao đaci:)

Ja sam napravio upgrade na 3.1.3, i onda sam odavdje skinio jailbreak

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
14 godina
offline
Problem sa iPhoneom prilikom updejta

Ako mi nevjeruješ pročitaj ovu temu (Zadnje 2 stranice)

Iphone Jailbreak

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 11:33 (cuspajz).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa iPhoneom prilikom updejta
cuspajz kaže...

Ako mi nevjeruješ pročitaj ovu temu (Zadnje 2 stranice)

Iphone Jailbreak

Ma nije da ti nevjerujem nego ću još pogledat naokolo. Nije moj ajfon pa nebi volio zeznut štogod:)

U svakom slučaju hvala na pomoći (bum ti kliknul). Još ću malo pronjuškat pa javit rezultat.

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 11:35 (F1-IVO).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa iPhoneom prilikom updejta

Ivo,slobodno restoraj na 3.1.3,ja sam isto jailbreakao 3.1.3...

14 godina
neaktivan
offline
Problem sa iPhoneom prilikom updejta

Moj savjet ti je da bolje skines 3.1.3 custom firmware kojem nije dizan baseband, kod 3.1.3 firmware-a baseband 05.11 i 05.12 će ti se dogodit da neces moci unlock napravit, za jailbreak nema problema...

Do, or do not. There is no try." Master Yoda "
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa iPhoneom prilikom updejta
Flying Dutchman kaže...

Moj savjet ti je da bolje skines 3.1.3 custom firmware kojem nije dizan baseband, kod 3.1.3 firmware-a baseband 05.11 i 05.12 će ti se dogodit da neces moci unlock napravit, za jailbreak nema problema...

Sad sam našao custom 3.2.1 firmware pa ću probat sa držanjem shift tipke napraviti restore preko itunesa.

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa iPhoneom prilikom updejta

Neću više ništa dirat. Nek ga nosi nekome jer nemam više živaca. Šta god radim errori na sve strane.

Našao sam neki custom firmware 3.1.3 (activated) ali se bojim dalje.

 

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa iPhoneom prilikom updejta

Ako je custom firmware 3.1.3 onda 99% da nije dizan baseband, a jel je iphone na divljaka il onaj iz T-Com-a, ak nisi ziher bolje nemoj dalje!!!

Do, or do not. There is no try. - Master Yoda -
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.6.2010 16:38 (Flying Dutchman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa iPhoneom prilikom updejta
Flying Dutchman kaže...

Ako je custom firmware 3.1.3 onda 99% da nije dizan baseband, a jel je iphone na divljaka il onaj iz T-Com-a, ak nisi ziher bolje nemoj dalje!!!

Iz T-Coma je ali je mogao koristit sve kartice (koristi Tomato). Ako sam ga dobro shvatio, telefon nije smio gasit a on je to napravio.

World championships: 7, GP started: 257, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,403
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice