Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.881.722
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima, 

 

nisam već dugo pratio nove mobitele na tržištu i skroz sam ispao iz te priče.

Treba mi za novi mobitel za majku, prednost bi bilo sa jakom baterijom i marka Samsung. Može i Xiaomi jer to ja imam ja pa mi neće biti tlaka objasniti joj sve.

 

Cijena je cca 1800 kn. 

Ne znam jel bolje čekat black friday ili uzesti sada, ali ne vidim baš neke velike reklame za BF...


Hvala svima unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel problem stavit na huawei gms? Meni sam treba gmail i da povucem backup..mogu povoljno dobit p40 pro...ili da zaobidjem

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 20:46 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ljudi,

 

trebao bih savjet za mobitel od 2000 do 2500 HRK.

 

Imao ovu godinu Samsung A50 i bio zadovoljan, jedino što je bio spor i nije imao 4K, i dao ga majci, onda uzeo na produženje preplate Xiaomi Redmi note 9 Pro i već ga koristim oko dva mjeseca i mogu reći da je sigurno bolji od A50, ali je težak i sučelje mi baš ne paše. Xiaomi mi nije baš nešto, poglavito radi sučelja i još nekih manjih anomalija... Radije bih ga onda prodao i uzeo nešto bolje, što je lakše i nema 7 incha ekran.

 

Postoji li nešto tako? Xiaomi isto više ne bih, pa ne znam što mi onda preostaje.

 

Srdačan pozdrav.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Realme 7pro
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Test flagship baterija iPhone 12 Pro Max vs iPhone 11 Pro Max vs Samsung Note 20 Ultra vs Huawei Mate 40 Pro vs Xiaomi Mi 10 Ultra vs OnePlus 8 Pro

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
jpelko2 kaže...

Bok ljudi,

 

trebao bih savjet za mobitel od 2000 do 2500 HRK.

 

Imao ovu godinu Samsung A50 i bio zadovoljan, jedino što je bio spor i nije imao 4K, i dao ga majci, onda uzeo na produženje preplate Xiaomi Redmi note 9 Pro i već ga koristim oko dva mjeseca i mogu reći da je sigurno bolji od A50, ali je težak i sučelje mi baš ne paše. Xiaomi mi nije baš nešto, poglavito radi sučelja i još nekih manjih anomalija... Radije bih ga onda prodao i uzeo nešto bolje, što je lakše i nema 7 incha ekran.

 

Postoji li nešto tako? Xiaomi isto više ne bih, pa ne znam što mi onda preostaje.

 

Srdačan pozdrav.

 Realme X50, 120Hz ekran, SD765G, 2200kn u Protisu. Motorola One Fusion + zbog skoro stock Androida i ekrana bez rupa. Imaš na Alzi za 300 Eura. Huawei Nova 5T oko 2200kn, vrijedi zbog Kirina 980 i kamere...

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze glasanje

Mi 10 pro star 4 mjeseca 4800

P40 pro nov 4000

Poco f2 pro nov 3000

Mi note 10 nov 3400

Mi 10 5g star 1 mj 3500 (opet)

5 Mi 10 pro
3 Poco f2 pro
5 P 40 pro
0 Mi note 10
1 Mi 10 5g
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 5:59 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I btw zasto p40 pro u a1 i t comu imaju gmail..chtome i ostalo..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

Moze glasanje

Mi 10 pro star 4 mjeseca 4800

P40 pro nov 4000

Poco f2 pro nov 3000

Mi note 10 nov 3400

Mi 10 5g star 1 mj 3500 (opet)

 Iskreno ovde se nemas sta mislit, mi10 pro je najkompletniji telefon na listi. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gore je spomenuta Motorola One Fusion +, pa nez jel ima smisla razmisljati o njoj?

 

Ima li je tko?

 

Fusion + je nekih 240 EUR s postarinom a Poco X3 nekih 215 EUR, ako prode Banggood kupon, Gearbest je otpao zbog dignute postarine...

 

Uglavnom, ima li smisla gledati Fusion + pored X3 radi cistog ekrana i cistog androida a i bolje garancije?

 

 

 

1 Motorola On Fusion + - 6/128GB
6 Poco X3 - 6/128GB
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima smisla zbog softvera, koji rada kako spada. Pogledaj malo koliko problema s MIUI 12...

Na eKupi je sad Moto G9 Plus za 1519kn, isti proc kao na Fusion+.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.11.2020 12:12 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zanimljiv je i taj, samo nez bas za 4gb RAM-a...

Ipak je na duze staze pa da je future proof.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako ti je RAM bitan, onda traži nešto drugo. Iz iskustva znam, jer sam imao dosta Motorola (i sad su dvije u kući) , rade pouzdano, vrlo malo bugova, odlična baterija, jedino su kamere smeće.

Moto G9 Plus je po ovoj cijeni bolji od Redmi Note 9s, baš zbog softvera.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

Moze glasanje

Mi 10 pro star 4 mjeseca 4800

P40 pro nov 4000

Poco f2 pro nov 3000

Mi note 10 nov 3400

Mi 10 5g star 1 mj 3500 (opet)

P40 Pro - instaliraš si GMS i imaš odličan mob.

 

 

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sto uzeti od navedenih, najbitnija je baterija, mobitel ce se koristit samo za fb, viber, poruke, pozivi, web surfanje itd. Ako netko ima jos neki prijedlog neka napise. Cekam sad BF pa cu uzet nesto vani vjerojatno ali se dvoumim izmedu ovih modela. Mozda je Poco X3 najbolja opcija?

0 Redmi Note 9S
0 Redmi Note 9 Pro
8 Poco X3 NFC
0 Realme 6
3 Realme 6 Pro
1 Samsung A51
0 Redmi Note 9
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

ukratko, trazim mobitel do nekih 1500 kn s dva glavna parametra.

Što veća baterija i što manji ekran.

Znaći >4000mAh i ispod 6 incha ili barem nižih 6 incha.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rocko9 kaže...

Sto uzeti od navedenih, najbitnija je baterija, mobitel ce se koristit samo za fb, viber, poruke, pozivi, web surfanje itd. Ako netko ima jos neki prijedlog neka napise. Cekam sad BF pa cu uzet nesto vani vjerojatno ali se dvoumim izmedu ovih modela. Mozda je Poco X3 najbolja opcija?

 Moto G9 Plus 1519kn. Strašna baterija...

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
rocko9 kaže...

Sto uzeti od navedenih, najbitnija je baterija, mobitel ce se koristit samo za fb, viber, poruke, pozivi, web surfanje itd. Ako netko ima jos neki prijedlog neka napise. Cekam sad BF pa cu uzet nesto vani vjerojatno ali se dvoumim izmedu ovih modela. Mozda je Poco X3 najbolja opcija?

 

 

Poco X3 bez ikakve dileme, za te novce jednostavno nema bolje.

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bi mi mobitel do 1000 kuna, najbolje sto se moze dobiti za taj novac. Oprostite sto nemam neke specificne zahtjeve al za prijatelja je i nije se pretjerano izjasnio haha. Hvalaa vam unaprijed 😊

 Ja sam imao istu dilemu za klinca,na kraju sam uzeo Realme C3 za 950kn, ima relativno novi SOC i bateriju 5000mAh,na prvu je brz i čini se dobar ekran,bumo vidjeli kad ga lima natrpa kak bu radio 

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Opet dilema..

Mi 10 pro je lik digao na 5000..nasao p 40 pro za 3900 novi...ili novi poco za 3000...jel vrijedab p40 pro ustede 1100 kn

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poca uzmi
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

Opet dilema..

Mi 10 pro je lik digao na 5000..nasao p 40 pro za 3900 novi...ili novi poco za 3000...jel vrijedab p40 pro ustede 1100 kn

Poco možeš nabaviti za 2500kn novi s garancijom.

Uz navedene zanimljiv je i Samsung S20 FE, na akcijama se može naći za oko 3500kn.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
mariolla79 kaže...

Opet dilema..

Mi 10 pro je lik digao na 5000..nasao p 40 pro za 3900 novi...ili novi poco za 3000...jel vrijedab p40 pro ustede 1100 kn

Poco možeš nabaviti za 2500kn novi s garancijom.

Uz navedene zanimljiv je i Samsung S20 FE, na akcijama se može naći za oko 3500kn.

 Pozdrav...

Bas planiram dragoj kupiti taj S20FE kao zamijenu za njen S8 koji polako otazuje poslušnost...

Jel je to dobar izbor u tom rangu ili ima neki drugi za preporučiti..

Hvala na odgovorima

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Drza sam taj samsung s20fe, sta da kazem kao neki mob pruje 5 godine filing, i nekako mi debel. Poco je za njega svemirski brod za dojam u ruci
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Berkut kaže...
mzopg kaže...
mariolla79 kaže...

Opet dilema..

Mi 10 pro je lik digao na 5000..nasao p 40 pro za 3900 novi...ili novi poco za 3000...jel vrijedab p40 pro ustede 1100 kn

Poco možeš nabaviti za 2500kn novi s garancijom.

Uz navedene zanimljiv je i Samsung S20 FE, na akcijama se može naći za oko 3500kn.

 Pozdrav...

Bas planiram dragoj kupiti taj S20FE kao zamijenu za njen S8 koji polako otazuje poslušnost...

Jel je to dobar izbor u tom rangu ili ima neki drugi za preporučiti..

Hvala na odgovorima

 Nemoj, imam ga i bježi od toga...

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Zašto ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

One UI je poluproizvod nedovršen i to tvrdim odgovorno. Znači, ne mogu postaviti drugu galeriju slika kao default, ne mogu objaviti oglas sa Samsung galerijom jer mi ne prikazuje slike. U Facebook tražilici je nemoguće upisati nešto, jer moram po deset puta kliknuti na isto slovo da reagira. Odradio factory reset, opet isto. Nema double tap to lock screen (ili ga ja ne mogu pronaći), otključavanje licem i fingerprint su smiješni (usporedio s X2 Pro). 120 Hz je super, ali čim poraste temperatura krene štekanje, preagresivan RAM managment. Baterije je dno, uz moj način korištenja 4-5h sot je max, a još ide i onaj arhaični 15 W punjač...

Ovo sam uočio u par dana korištenja, strah me i pomisliti šta bi bilo za mjesec dana  

Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uzeti Note 9 za 2500kn ili novi A71 za 600kn više, ili Nokiu 8.3 za 560€?

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.11.2020 21:16 (ZooZ).
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Planiram uzeti Poco F2 Pro, i vidim da je u trgovini Centar tehnike najjeftiniji (2799 kn). Ima tko iskustva s tom trgovinom?

https://www.centar-tehnike.hr/xiaomi-poco-f2-pro-6gb-128gb-plavi-proizvod-10422/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Eto nakraju uzeo opet mi 10..covjek mi ga dao za 3300 isto za koliko sam ga prodao xxxmanu svoj stari...ovaj je star 3 tjedna

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice