Pixel 2 i Pixel XL 2

poruka: 422
|
čitano: 95.397
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Moze li neko okaciti par slika ,i da ubaci i iz novnih uslova da vidimo mogućnosti kamere koja je ocjenjena kao najbolja
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Dado91 kaže...
Moze li neko okaciti par slika ,i da ubaci i iz novnih uslova da vidimo mogućnosti kamere koja je ocjenjena kao najbolja

Imaš u podtemi "kamere u smartfonima" link na slike - Pixel 2 VS U11+ pa vidi.

 

Ja trenutno nemam nikakve pametne slike, tako da ću se tokom vikenda poigrat s kamerom.

12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Sad kad sam otkrio virtualnu stvarnost ili ti te AR naljepnice - s kolegama umirem od smijeha.

Fora je što od svake slike možeš napravit humor.

Evo samo jedna slika u prilogu kako to izgleda.

 
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Ima li aplikacija neka da valja za ostale telefone na ovu foru
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Evo još primjera slika kakva se čuda mogu radit s "kamerom - virtualna stvarnost". Zajebavali smo se mi frendovi s tim i slali ostaloj ekipi i nitko nije skužio na prvu da je zajebancija. Ili su nas pitali gdje smo to na maškarama, gdje smo ukrali te kostime, tko se u to obukao i sl.... Čak me je jedan frend pitao gdje je to casting. 

 

Ja sam se najviše zajebavao s Stormtrooperima...jer mi ludo izgledaju na slikama.Ima još likova i gluposti...

 

Sama pomisao što će se sve moći s tim u budučnosti...nadam se da će google radit update tih naljepnica.

 

Svima kojim sam rekao šta je to i koja je fora...da je u pitanju mobitel...svi su se počeli zanimat za navedeni. Mislim da je ta "virtualna stvarnost" čak najbolja reklama za mob.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 20:30 (R36).
 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Dado91 kaže...
Ima li aplikacija neka da valja za ostale telefone na ovu foru

 Kolega za sad samo Pixeli to mogu. To je Googleova AR core platforma. Pretpostavljam da će u budučnosti i ostali krenut tim stopama.

12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Evo mali update nakon 2 tjedna korištenja.

 

1.Zauzece rama - to uopće ne mogu naći., ali pošto sve radi bez greške imao ja upaljeno 10,20 aplikacija u pozadini tako da me to ne zamara.Vise je bila znatiželja da to vidim. Ocito je Google shvatio da s tim korisnike ne treba zamarat pa mi je to čak i ok. Ako sve radi odlicno, koga boli briga koliko rama je slobodno.

 

2.Virtualna stvarnost - vrh meni a i drugima.Par frendova i frendica je reklo da bi mob kupili zbog toga. Kad pokažem tu virtualnu stvarnost najčešće me mole da im dam mob da se igraju s tim hahahha.

 

3. Kompletan Snapdragon bolje radi od Exynosa.Od boljeg hvatanja 4G mreže (ovo je jako vidljivo) do rada Bluetooth-a, ma općenito svega.

Najviše me oduševilo hvatanje signala.

 

4.Software - to je teško objasniti ali sve mi je na "jedan klik". Sve ti je tu tako da što god trebas, sve je ispred tebe.

Npr. Hoćeš na bug forum : Imaš odmah na početnom ekranu tražilicu(slika 1) i upises i eto te na forumu. Znači ne trebaš ići u Google Chrome i sl. Bitno je naglasiti da tu tražilicu ne možeš maknut što mi je na kraju i ok.

Pa onda ako pomaknes ekran lijevo imaš sve moguće vjesti(aktualno) sa svih naših internet stranica (slika 2).To se redovno ažurira. Pošto na mobu imam 30GB neta tako da mi to nije problem.

 

U svakom slučaju nakon pozitivnog iskustva ne znam da li bi išta drugo uzeo ubuduće osim Pixela tj Google mobitela.

 

Kameru nisam spominjao jer je ona meni vrh.Kako radi "portret" s jednom kamerom pa to nisu istine.Doslovno savršeno.

 

Slika 1 Slika 1
Slika 2 Slika 2
 
2 0 hvala 2
12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Još da nadodam kome je bitna baterija :

Ostalo mi je 31% baterije a ima 5:45 h Sot-a.(slika 1). Prosječno je negdje između 7 i 8h Sot-a. Ako pogledamo da se radi od Snapdragonu 835 koji kod drugih modela daje manje Sot-a, pretpostavljam da je ovdje zaslužan novi i ogoljeni Android. U svakom slučaju sam zadovoljan s baterijom.U razini Mi Note 3.

Slika 1 Slika 1
 
3 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
R36 kaže...

Još da nadodam kome je bitna baterija :

Ostalo mi je 31% baterije a ima 5:45 h Sot-a.(slika 1). Prosječno je negdje između 7 i 8h Sot-a. Ako pogledamo da se radi od Snapdragonu 835 koji kod drugih modela daje manje Sot-a, pretpostavljam da je ovdje zaslužan novi i ogoljeni Android. U svakom slučaju sam zadovoljan s baterijom.U razini Mi Note 3.

Ma 835-ica je superstedljiva, ja na U11 imam i do 10h sot-a sa 3000mAh baterijom...

9 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

ima neko za preporučit neku njemačku stranicu gdje mogu naručiti pixela?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
ansha kaže...
R36 kaže...

Još da nadodam kome je bitna baterija :

Ostalo mi je 31% baterije a ima 5:45 h Sot-a.(slika 1). Prosječno je negdje između 7 i 8h Sot-a. Ako pogledamo da se radi od Snapdragonu 835 koji kod drugih modela daje manje Sot-a, pretpostavljam da je ovdje zaslužan novi i ogoljeni Android. U svakom slučaju sam zadovoljan s baterijom.U razini Mi Note 3.

Ma 835-ica je superstedljiva, ja na U11 imam i do 10h sot-a sa 3000mAh baterijom...

Ako imaš sve živo iskljuceno, onda ti vjerujem.

Barem ovdje na forumu još nisam vidio ni jedan mob s 10h Sot-a. Najviše što sam vidio je 8h Sot-a i to na Mi Note 3

Meni je prosjek oko 7h Sot-a

Cansee kaže...

ima neko za preporučit neku njemačku stranicu gdje mogu naručiti pixela?

 Ja sam ga uzeo preko ebay.de

14 godina
protjeran
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
R36 kaže...
ansha kaže...
R36 kaže...

Još da nadodam kome je bitna baterija :

Ostalo mi je 31% baterije a ima 5:45 h Sot-a.(slika 1). Prosječno je negdje između 7 i 8h Sot-a. Ako pogledamo da se radi od Snapdragonu 835 koji kod drugih modela daje manje Sot-a, pretpostavljam da je ovdje zaslužan novi i ogoljeni Android. U svakom slučaju sam zadovoljan s baterijom.U razini Mi Note 3.

Ma 835-ica je superstedljiva, ja na U11 imam i do 10h sot-a sa 3000mAh baterijom...

Ako imaš sve živo iskljuceno, onda ti vjerujem.

Barem ovdje na forumu još nisam vidio ni jedan mob s 10h Sot-a. Najviše što sam vidio je 8h Sot-a i to na Mi Note 3

Meni je prosjek oko 7h Sot-a

Pa moze svaki vrtit video 10h sa minimalnim brightnessom... Meni je prosjek 5-6h sot-a, 10h je sa svime ukljucenim, surfanje na wi-fi-u i nizak brightness, atlas browser , chrome pije dosta vise struje.

 

Prijatelj sa Lenovo P2 ima prosjecno 10h sot i 3 dana koristenja...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 16:42 (ansha).
12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Napokon sam otkrio kako vidjet zauzeće rama.

Trebao samo omogućit opciju "za razvojne programere" i onda se tamo vidi zauzeće rama. Baš sam malo prati ram...uvijek mi je slobodno 1.5 GB ma šta god radio. Stvarno su to dobro napravili.

 

Također sam upalio HAL HDR+ fotoaparat - koristi se za obradu fotografija poseban čip "Pixel Visual Core" gdje još brže obrađuje taj HDR+ i smanjuje potrošnju baterije. To su omogučili na Oreu 8.1. Fora je u tome što će sad treće aplikacije moći pristupiti HDR+., pa će slika biti ista slikao ja to putem aplikacije "fotografija" ili koristio "whats app fotić sl.

 

Baterija traje dan i pol bez beda...i na 4G konstantno oko 6-6 i pol h Sot-a, a na Wifi 7-8h Sot-a. Sve mi je upaljeno.

 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
R36 kaže...

Napokon sam otkrio kako vidjet zauzeće rama.

Trebao samo omogućit opciju "za razvojne programere" i onda se tamo vidi zauzeće rama. Baš sam malo prati ram...uvijek mi je slobodno 1.5 GB ma šta god radio. Stvarno su to dobro napravili.

 

Također sam upalio HAL HDR+ fotoaparat - koristi se za obradu fotografija poseban čip "Pixel Visual Core" gdje još brže obrađuje taj HDR+ i smanjuje potrošnju baterije. To su omogučili na Oreu 8.1. Fora je u tome što će sad treće aplikacije moći pristupiti HDR+., pa će slika biti ista slikao ja to putem aplikacije "fotografija" ili koristio "whats app fotić sl.

 

Baterija traje dan i pol bez beda...i na 4G konstantno oko 6-6 i pol h Sot-a, a na Wifi 7-8h Sot-a. Sve mi je upaljeno.

 

šefe jel imaš pixel 2 ili 2 XL? sad ulijećem u mob a ovi su mi najprimamljiviji, u hg spotu sam držao u rukama 2 XL i bome je dosta velik, pa sam te htio pitati ako imaš XL jel ti prevelik za svakodnevno korištenje? 

 

 

edit: sorry, sve sam pročitao u prvom postu, ne moraš odgovarati na to, jedino pitanje koje mi sad pada napamet jel se isplati dati 8k kuna za taj mob? u usporedbi npr. sa galaxy S8 koji je novi 4700?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 9:22 (Cansee).
12 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Cansee kaže...
R36 kaže...

Napokon sam otkrio kako vidjet zauzeće rama.

Trebao samo omogućit opciju "za razvojne programere" i onda se tamo vidi zauzeće rama. Baš sam malo prati ram...uvijek mi je slobodno 1.5 GB ma šta god radio. Stvarno su to dobro napravili.

 

Također sam upalio HAL HDR+ fotoaparat - koristi se za obradu fotografija poseban čip "Pixel Visual Core" gdje još brže obrađuje taj HDR+ i smanjuje potrošnju baterije. To su omogučili na Oreu 8.1. Fora je u tome što će sad treće aplikacije moći pristupiti HDR+., pa će slika biti ista slikao ja to putem aplikacije "fotografija" ili koristio "whats app fotić sl.

 

Baterija traje dan i pol bez beda...i na 4G konstantno oko 6-6 i pol h Sot-a, a na Wifi 7-8h Sot-a. Sve mi je upaljeno.

 

šefe jel imaš pixel 2 ili 2 XL? sad ulijećem u mob a ovi su mi najprimamljiviji, u hg spotu sam držao u rukama 2 XL i bome je dosta velik, pa sam te htio pitati ako imaš XL jel ti prevelik za svakodnevno korištenje? 

 

 

edit: sorry, sve sam pročitao u prvom postu, ne moraš odgovarati na to, jedino pitanje koje mi sad pada napamet jel se isplati dati 8k kuna za taj mob? u usporedbi npr. sa galaxy S8 koji je novi 4700?

Ne...8000kn nikako za Pixel, iskreno za ni jedan. To je stvarno previše love., i pitanje je koju oni u HG Spotu seriju imaju zbog ekrana.

 

U početku je imao problem s ekranom, ali su to riješili krajem 11 i početkom 12mj. Moj je proizveden negdje 18.12 i ekrna je savršen.

 

Moja preporuka je da uzmeš S8 ili Note 8., ili da Pixel probaš ubost preko ebay-a.

 

Što se tiće velićine - naviknuo se nakon 2 dana, a u početku mi se stvarno činio velik i glomazan. Sad mi je taman.

 

 

16 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
Cansee kaže...

 

edit: sorry, sve sam pročitao u prvom postu, ne moraš odgovarati na to, jedino pitanje koje mi sad pada napamet jel se isplati dati 8k kuna za taj mob? u usporedbi npr. sa galaxy S8 koji je novi 4700?

 Nikako, puno previše love, a kaj je najbolje, cijena će se prepolovit za cca 1god i manje, eventualno onda u kupnju..

Mada, kod nas, Pixeli nisu popularni, nisu nekaj tražena roba, gledaj da ga čim povoljnije nađeš, ak ne sad, onda kroz neko vrijeme, ima tih aukcija, pa treba pričekat dok ne uleti neka prilika i onda u kupnju..

 

Gledam na njušci Pixel XL, 4700kn, to je čak donekle ok cijena, a cijena novom je bila isto brutalna, a takvu će sudbinu dočekat i Pixel 2/XL, pa će onda bit pravo vrijeme za kupnju, ko će imat naravno strpljenja:)

 

Ak ti je XL2 prevelik, uzmeš manji..

9 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

na ebayu.de pixel 2 xl ima nov novcat za 700 eura, dao bi to odmah, al vidim da nitko od tih jeftinijih ne šalje u Hrvatsku, jel zna možda netko neki shop tamo koji šalje u hr?

 

kakva je situacija sa garancijom?

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 13:07 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2

Koristio sam njih kad sam kupovao sa njemačkog amazona kindle, imaju osiguranje pošiljke i to pa vidi.

9 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
nani kaže...

Koristio sam njih kad sam kupovao sa njemačkog amazona kindle, imaju osiguranje pošiljke i to pa vidi.

 znači mogao bi odabrati neki od ovih što dođu 700 eura što ne šipaju u HR, i onda preko tog mailboxa organizirat dostavu u HR na svoju adresu?

14 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2

Da. 

Prilikom registracije dobiješ svoju njemačku adresu, odnosno poštanski pretinac kod njih. Kad paket dođe do njih oni ti pošalju mail, ti odabereš način dostave, uplatiš i paket se pošalje tebi u HR. 

13 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2
Provjeri na njušci, vidim da neki likovi prodaju oko te cijene te se probaj dogovoriti.
Inače, IMHO za te novce je Note 8 malo bolji mob općenito, a puno lakše ga nabaviš

https://www.njuskalo.hr/ostali-mobiteli/google-pixel-2-xl-64gb-just-black-oglas-24654724
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Pozdrav svima,

 

-kakav case koristite ako uopce?

-jel netko razmisljao uzeti pixel 2 fabric case?

-kakve accessoriese mislite uzeti?

 

 

S baterijom sam zadovoljan, dugo mi baterija nije ovoliko drzala, doslovno zaboravim na punjenje, kamera je dobra, mob je brz (uzeo u mobis)

 

LP

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
bender_007 kaže...

Pozdrav svima,

 

-kakav case koristite ako uopce?

-jel netko razmisljao uzeti pixel 2 fabric case?

-kakve accessoriese mislite uzeti?

 

 

S baterijom sam zadovoljan, dugo mi baterija nije ovoliko drzala, doslovno zaboravim na punjenje, kamera je dobra, mob je brz (uzeo u mobis)

 

LP

Pixel 2 si kupio ili 2 XL?

 

Case kupio na ebay.de za 7 eura s dostavom. Odličan case. Stranica je : https://www.ebay.de/usr/koenig-shopping_de?_trksid=p2057872.m2749.l2754 - uđi tu u trgovinu i nađi si case. Kolega ima orginal Pixel case kupljen s Google shopa - 50 eura negdje ali se po meni ne isplati.

 

Staklo je frend našao na amazonu.uk i to odlično - Ultimate Shield Premium Tempered Glass.

 

Ja sam kupio staklo na e-bayu.de ali ne pokriva skroz rubove. Meni ne smeta.

 

 

12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Thx, uzeo sam pixel2

 

Razmisljam si uzeti Daydream View pa se malo igrati (pokoju igru napraviti, program, malo testirati, stogod) - ima li mozda netko Daydream View pa da moze nesto reci o tome? Thx

 

A pixel2 fabric..sve ok ali postarina jos :/

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

https://www.xda-developers.com/google-pixel-visual-core-play-store-image-processing/

 

Novo ažuriranje Google-a - pixel visual core - algoritam za obradu slike i strojno učenje.

 

Sad ide putem Google play-a neovisno o ažuriranju software-a.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2

Ovo je logično. 

 

Po broju prodanih uređaja može se zaključit zašto navedeni uređaji imaju najbolju kameru.

 

Ovo može biti lista i najpopularnijih uređaja ako ti je to lakše skužit.

 

Zanimljivo da Huawei nema u top 10 a hvale se kao 2 ili 3 proizvođać smartphonea. 

 

A Kineze neću ni komentirat jer ih nema na vidiku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 9:10 (R36).
14 godina
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Kakva je situacija s garancijom i servisom za Pixel 2? Treba li imati kakve papire poput računa i garantnog lista ili je dovoljno otići u servis? Tko uopće servisira Pixel 2 u Hrvatskoj? Znači ne XL model. Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pixel 2 i Pixel XL 2
CroDexter kaže...

Kakva je situacija s garancijom i servisom za Pixel 2? Treba li imati kakve papire poput računa i garantnog lista ili je dovoljno otići u servis? Tko uopće servisira Pixel 2 u Hrvatskoj? Znači ne XL model. Hvala

Ako si ga kupio u HR...onda ga šalješ u dućan gdje si ga kupio a oni ga salju u Njemačku.

Ako si ga kupio kao ja preko ebay-a...onda ga saljse o svom trošku u Njemacku.

Ne treba ti nikakav papir jer im je najbitniji IMEI - poslan upit u Google Njemačka.

13 godina
neaktivan
offline
Pixel 2 i Pixel XL 2

Koliki vam je SOT na XL modelu?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice