OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

poruka: 783
|
čitano: 180.280
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Pozdrav! U potrazi sam za novim mobitelom... I dok smo gledali recenzije ja sam se već opredijelila za MI 9 LITE.... Ali je suprug otkrio ONEPLUS 7 (NE PRO).
U Bosni je oko 2500 kn. 700 skuplji od mi 9.

Vrijedi li? Znam da je PRO verzija super. Ali koliko valja ova obična?

I ako moze kakava realna usporedba sa MI 9 LITE.

Hvala...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
M mama kaže...
Pozdrav! U potrazi sam za novim mobitelom... I dok smo gledali recenzije ja sam se već opredijelila za MI 9 LITE.... Ali je suprug otkrio ONEPLUS 7 (NE PRO).
U Bosni je oko 2500 kn. 700 skuplji od mi 9.

Vrijedi li? Znam da je PRO verzija super. Ali koliko valja ova obična?

I ako moze kakava realna usporedba sa MI 9 LITE.

Hvala...

 evo probati ću dati usporedbu 1+7 i mi9 lite

ja imam doma 1+7t a žena mi 9 lite, ali ovako koliko znam

 

1+7 i mi 9 lite su veličinom slični uređaji, dizajnom isto skoro isti

ali osobno, 1+7 mi ima prednosti zbog software-a i sličnog, jači procesor

mi 9 ima pa više kamera, lijepo izgleda, slabiji procesor, pa vjerujem da bi više kamera više značilo nekome tko radi upgrade, moja draga je prezadovoljna sa kamerama na mi 9 lite

oba (1+7 i mi9 lite) imaju 60hz ekran, 7pro i ostali imaju 90hz

miui mi se nikad nije sviđao, pa ja osobno bi išao na 1+7, jer mislim da bi on mogao duže dobivati update-e što se tiče samog software-a, a i oxygen os je odličan

ali opet, 3 kamere vs 1 nekome može biti velika uloga

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
4 godine
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
matija656 kaže...
M mama kaže...
Pozdrav! U potrazi sam za novim mobitelom... I dok smo gledali recenzije ja sam se već opredijelila za MI 9 LITE.... Ali je suprug otkrio ONEPLUS 7 (NE PRO).
U Bosni je oko 2500 kn. 700 skuplji od mi 9.

Vrijedi li? Znam da je PRO verzija super. Ali koliko valja ova obična?

I ako moze kakava realna usporedba sa MI 9 LITE.

Hvala...

 evo probati ću dati usporedbu 1+7 i mi9 lite

ja imam doma 1+7t a žena mi 9 lite, ali ovako koliko znam

 

1+7 i mi 9 lite su veličinom slični uređaji, dizajnom isto skoro isti

ali osobno, 1+7 mi ima prednosti zbog software-a i sličnog, jači procesor

mi 9 ima pa više kamera, lijepo izgleda, slabiji procesor, pa vjerujem da bi više kamera više značilo nekome tko radi upgrade, moja draga je prezadovoljna sa kamerama na mi 9 lite

oba (1+7 i mi9 lite) imaju 60hz ekran, 7pro i ostali imaju 90hz

miui mi se nikad nije sviđao, pa ja osobno bi išao na 1+7, jer mislim da bi on mogao duže dobivati update-e što se tiče samog software-a, a i oxygen os je odličan

ali opet, 3 kamere vs 1 nekome može biti velika uloga

 

Samo mali ispravak, 1+7 ima 2 kamere iza.

Ali slažem se sa svime, na kraju sve ovisi o tome preferirate li MiUI ili OxygenOS.

13 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Jegy kaže...

 

Samo mali ispravak, 1+7 ima 2 kamere iza.

Ali slažem se sa svime, na kraju sve ovisi o tome preferirate li MiUI ili OxygenOS.

 je da ima dvije kamere, ali druga kamera je 5mpx depth sensor

dakle iako ima dvije kamere, sa drugom kamerom ne možeš slikati te se ona koristi kao senzor da pomaže prvoj 

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Stvari koje mi se ne svidaju na op 7t.

Kad otvorim clanak neki u twitteru i citam ga par minuta (znaci stranica otvorena u twitteru), u 90% slucajeva cijeli twitter zablokira. Probao reinstalirati twitter, jos je i update novi bio, ne znam sta je.

 

Drugi malo veci problem. Grozan stuttering (ako je ovo ispravan naziv) u dark modeu. Primjerice u dark modeu udem u customization pod settings i scrollam dolje ili gore i svi ovi kvadrati koji su kao malo razlicita nijansa crne/sive se prelijevaju po pozadini dok scrollam. Isto vrijedi i za aplikacije u dark mode-u. Ovo je najizrazenije na low brightness u dark modeu. Bilo bi super kad bi netko isprobao ovo.

 

Citam na netu da se drugi ljudi takoder zale na ovo, ali odgovori su kako je ovo normalno za amoled display, medutim na s8 ovakvih problema nisam imao

 

EDIT: Mozda je bolje opisati ovu pojavu kao jelly effect i najintenzivniji je kad se tamni objekti nalaze na tamnoj pozadini (upravo sam zato dao primjer customization pod settings)

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 12:50 (DzigiBau).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

To se zove OLED black smear.. i vidljivo je na skoro svakom oledu ako smanjis skroz brightness.

 

https://twitter.com/marcedwards/status/1053519077958803456

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 13:52 (Fulcrum).
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Fulcrum kaže...

To se zove OLED black smear.. i vidljivo je na skoro svakom oledu ako smanjis skroz brightness.

 

https://twitter.com/marcedwards/status/1053519077958803456

 

 

 

Hvala na objasnjenju. Ne razumijem se pretjerano u displaye. Medutim, nije mi jasno zasto mi se onda ovo nikad nije dogodilo na s8, a uvjerio sam se da se ne dogada ni na s9 ni s10

15 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Vi koji imate 7T, koliko ste zadovoljni s kamerom? Plusevi, minusi? U dosta recenzija ima prigovora da low-light performanse zaostaju za konkurencijom i da zna agresivno reducirati šum pa da se izgube detalji + čini mi se da su selfiji uvijek pomalo mutni jer je software tako podešen da ima neka bazalna razina zaglađivanja kože što se ne može isključiti. 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Kamera je jako dobra. Nemam nikakvu primjedbu niti potrebu da instaliram Gcam.

BTW koristim za surfanje Opera Mobile i do danas nikakav problem, surfanje u 90Hz izuzetno glatko kad danas osjetim lošije skrloanje, pokrenem test i vidim da ide samo do 60Hz. Kako i zašto nemam pojma.
Koji browser koristite a da ide do 90Hz? Znam da Chrome ide, ali ne mogu preko reklama.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Postao vlasnik Oneplus 7 6/128GB.

Dojmovi kasnije.

Ako tko ima pitanja pitajte.

Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
zuper kaže...
Kamera je jako dobra. Nemam nikakvu primjedbu niti potrebu da instaliram Gcam.

BTW koristim za surfanje Opera Mobile i do danas nikakav problem, surfanje u 90Hz izuzetno glatko kad danas osjetim lošije skrloanje, pokrenem test i vidim da ide samo do 60Hz. Kako i zašto nemam pojma.
Koji browser koristite a da ide do 90Hz? Znam da Chrome ide, ali ne mogu preko reklama.

 

Zbog gore opisanog rusenja chrome nakon otvaranja bilo cega iz twittera instalirao sam duckduckgo. Podrzava 90Hz i navodno mu je glavni forte zastita privatnosti, ali nisam detaljnije ulazio u to

13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Ja nikad ne koristim Chrome. Uvijek Opera i prezadovoljan pogotovo jer ima ugrađen adblock.

Proradio 90hz, maknuo iz memorije, ponovo pokrenuo i radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Novi update za 7T poboljšava kameru...

 

  • System
    • Improved the launching speed of some apps
    • Optimized the RAM Management
    • Optimized the black and white screen issues with some apps
    • Improved system stability and general bug fixes
    • Updated Android security patch to 2019.11
  •  Camera
    • Improved the photo quality

 

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-10-0-7-for-the-oneplus-7t.1153347/

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Stigao novi update na Oneplus 7
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Evo ti kopija mog posta od prije par mjeseci:

Evo da podijelim s vama, maloprije sam postavio ovo dolje kaljeno staklo i moram reći kako sam vrlo zadovoljan, pogotovo za tu cijenu.

Prvi put mi je da postavljam ovakvo kaljeno s korištenjem UV svjetla za ljepilo i sve je prošlo relativno bezbolno, jedino što mi je dosta tog ljepila curilo sa strane pa sam malo paničario ali dobro, brzo sam to obrisao s wc papirom i sve pet! Dosta sam dobro centrirao kaljeno, nemam mjehurića, ne vidi se uopće da ima nekakvo staklo i gotovo savršeno ide uz dbrand grip maskicu.

Ako treba slike neke, javite.

Sve u svemu, moje preporuke!





https://bit.ly/2ko9ppv



edit: fingerprint scanner radi normalno, nisam morao niti ponovno skenirati prste
12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Nod14 kaže...

Vi koji imate 7T, koliko ste zadovoljni s kamerom? Plusevi, minusi? U dosta recenzija ima prigovora da low-light performanse zaostaju za konkurencijom i da zna agresivno reducirati šum pa da se izgube detalji + čini mi se da su selfiji uvijek pomalo mutni jer je software tako podešen da ima neka bazalna razina zaglađivanja kože što se ne može isključiti. 

 

 

Meni je kamera generalno jako dobra što se tiče detalja, dinamičkog raspona, ali su mi boje presaturirane. Inače volim jače boje ali ovo je ipak previše, a nema opcije da to smanjim. Selfie kamera mi je također odlična, zadovoljan sam, samo ako bi te boje malo smanjili bio bih prezadovoljan. Prethodni telefoni su svi Samsung flagshipovi id S6 nadalje (što se tiče neke usporedbe).

 

Generalno sam oduševljen telefonom, ekran odličan, 90Hz je najbolja smartphone invoaciju zadnjih 2 godine, baterija odlična, brzi punjač ni ne koristim, jedine dvoje maleeee zamjerke su glasnoća slušalice i loudspeakera (to mogu sa SW pojačati) i vibromotor koji je bolji na Samsungu, ali generalno nisu to neki problemi.

13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Meni je vibra motor na 7T mnogo bolji nego na S10+. Toliko da imam uključenog prilikom dodira i pisanja.

Također i zvučnici su veoma glasni, ništa manje slabiji od S10+, skoro nikad nisam pustao na max., a kvaliteta je odlična.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

ekips koja ima 7t

 

imate preporuku za neko kaljeno staklo ??

tj koje kaljeno koristite na  svojem uređaju, i ako  može koja slika da vidim kako to stoji 

 

tražim si neko kaljeno za rezervu dok mi se ovo koje imam (službeno od oneplus-a) shebe, pa dajte malo iskustva i preporuke ako je moguće

malo sam gledao, za sad pucam na nillkin CP+MAXCP+PRO

PRO mi se sviđa jer prekrije cijeli ekran, nema ureza za kameru, dok je MAX jako sličan slubenom staklu kojeg trenutno imam

jedino ne znam kako je stanje sa ovim crnim rubom okolo, koliko on prekrije ekran i da li je veličinom taj rub kao na službenom

malo sam skeptičan prema H+PRO, jer se bojim da pošto nema crni rub, da bi mogao imati halo efekt po rubovima, ovi sa crnim rubom to prekriju

 

pomagajte :)

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
@matija656, probaj Spigenove proizvode (spigen.co.uk) Ja već par godina naručujem od njih i vrh su mi po kvaliteti.
Kak ste zadovoljni s recimo 7t? Ima li softver kakvih bugova? Jel Gmail i Whatsapp dolaze na vrijeme? Radi li mZaba ok-skeniranje računa? Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.12.2019 20:51 (jurica_m).
14 godina
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Znam da je već bilo priče, ali da ne tražim okolo.

Recimo OP7T na honorbuy, kaže da je kineska verzija, ali da je stavljen global rom.

To znaći da je uređaj otpakiran, dal jamstvo uredno vrijedi na official i dal postoji još kakva bitnija razlika u odnosu na ovaj što se prodaje na official stranicama ?

 

I evo usput opet link kupon za popust na dodatnu opremu https://www.oneplus.com/hr/invite#Z6WP9EFCIZV6L0

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
zabranjeniples kaže...

Znam da je već bilo priče, ali da ne tražim okolo.

Recimo OP7T na honorbuy, kaže da je kineska verzija, ali da je stavljen global rom.

To znaći da je uređaj otpakiran, dal jamstvo uredno vrijedi na official i dal postoji još kakva bitnija razlika u odnosu na ovaj što se prodaje na official stranicama ?

 

I evo usput opet link kupon za popust na dodatnu opremu https://www.oneplus.com/hr/invite#Z6WP9EFCIZV6L0

 Koliko ja znam ako kupujes na honorbuy, garanciju ti daje honorbuy i vrijedi samo kod njih, obicno je to godinu dana,ako se ne varam. A razlike između official i ovog kineskog na koji se stavi global rom nema. Ja isto imam oneplus7 kineski s global rom i sve radi normalno, nikakvih problema

13 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Nije me sve bas odusevilo na op7t, kad budem imao vise vremena napisat cu kratki osvrt, ali battery life je stvarno dobar 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Otkad sam kupio Onplus7 baterija savrsen.I sinoc bio na punjacu.I skinem ga i postoci samo padaju.Vidim da nesto nes stima.Zadnje sto sam.azuriao je bio facebook. sad neznam sto se desava.
U opcijama baterija nista ne pise da nestto previse trosi bateriju
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
mp3david kaže...
Otkad sam kupio Onplus7 baterija savrsen.I sinoc bio na punjacu.I skinem ga i postoci samo padaju.Vidim da nesto nes stima.Zadnje sto sam.azuriao je bio facebook. sad neznam sto se desava.
U opcijama baterija nista ne pise da nestto previse trosi bateriju

 

Meni se to dogodilo bar jednom na svakom mobitelu koji sam koristio. Ako obican reset ne pomogne onda ce ti hard reset rijesiti problem. Nisam ga koristio na oneplusu jos, ali pretpostavljam da je jednostavno restorat sve na staro

11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Pa jbt imam ga tek nekih 10ak dana.Kako sad odjednom vec nes steka. A najgore sto imam pbz aplikaciju i onda ako ga vratim moram opet u banku
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Pogledaj u settings, battery... Tamo ti pišu kako ti koja aplikacija uzima bateriju u postotcima... Meni se isto događalo s whatsapp-om, tada mi je ta aplikacija uzimala cca 18%, što je bilo nemoguće jer je nisam toliko puno koristio... Isključio sam background sync i sa sljedećim update-om aplikacije su popravili tu stvar... 
Što se tiče PBZ-a, jedino što si moraš zapamtiti je onaj korisnički broj kojeg možeš vidjeti ako ideš u #withKey opciju, to si zapamti i ne moraš u poslovnicu... mislim da će te pitati samo za neki password, ali vjerujem da si to sam postavio pa ćeš to znati... 

11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Testirat cu jos bateriju ovih dana pa cu onda vidjeti.
Za sad mi nista konkretno ne trosi previse bateriju,ali mi se nekako brze trosi.
Vidit cu kolko cu on screen dobiti na mobilnim podacima 3g/4g, a onda cu probati na wifiju.
Pa da vidim rezultat.
Ovo za pbz nisam znao, sto kad resetam mob samo unesem korisnicki broj?? Sta sa time radi?
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.12.2019 14:19 (mp3david).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Pitat će te za taj korisnički broj, ti ga moraš unijeti i onda te pita za PIN ili password, nisam točno siguran. Ako imaš oba dvoje od toga onda ne moraš u banku. 

 

11 godina
offline
Re: OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro
Stigao novi update
Moj Youtube kanal - Gameplay Croatia (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
OnePlus 7 / Oneplus 7 Pro

Bok ekipa, otkud je sad najjeftinije uzeti OP 7 pro? Čitam da su ljudi kupovali za 3000 kn s Goldwaya, a sad me najjeftinija 6/128 verzija ispadne preko 3600 kn (496$+27$).

 

Ima li negdje povoljnije?

 

Edit: Cijena od 3000 kn  je bila za OP 7. Čini mi se da nema za manje od 3600 kn.

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.12.2019 23:04 (explo).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice