Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

poruka: 28
|
čitano: 8.882
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

 U studenom prošle godine Nokia je izbacila novu seriju svojih mobilnih aparata; Nokie Lumie. Prve su se pojavile Nokia Lumia 800 i 710 a kasnije 900 te 610. Sva 4 modela bazirana su na Windows Phone 7.5 OS-u ili ti Windows Phone Mango-u.

 

Review Lumie 710:

 

Sadržaj paketa:

  • kutija
  • uređaj
  • baterija
  • slušalice (4 para umetaka)
  • punjač
  • usb kabel

 

Kutija Kutija
 
Sadržaj kutije Sadržaj kutije
 
Sadržaj kutije Sadržaj kutije
  Za usporedbu koristit ću iPhone 4 koji trenutno nije kod kuće da ih poslikam skupa, no sestra bi ga uskoro trebala donjeti

Specifikacije:

Lumia......................................iPhone 4

-CPU: 1.4 GHz Scorpion..........1GHz ARM Cortex

-512MB RAM-a........................512MB RAM-a

-8GB interne memorije...........8GB interne memorije

-OS: WP 7.5 mango...............iOS 5.1.1

 

Ekran:

3.7" TFT.................................3.5"

480x800................................640x960

16M boja...............................16Mboja

 

Dimenzije i masa:

119x62x13mm......................115x59x9mm

126g.....................................137g

____________________________________________

Dosta usporedbe, sada o telefonu.

 

Lumia 710 ima 5MP stražnju kameru dok prednja nažalost ne postoji. Uz kameru, na lijevoj strani, nalazi se led bljeskalica. Aparat sadrži 3 tipke s prednje strane; back, home i search tipku te 3 tipke na rubovima; kamera, volume i power tipka. Aparat se puni putem micro usb punjača ili kabla koji dolazi s uređajem.

 

Kamera Kamera
 
Tipke Tipke
 
Tipke Tipke
 
Jack i USB Jack i USB
  
Start Start
 

 

 

 

 

Mobitel je izrađen od plastike, tako da netreba očekivati preveliku sigurnost pri padu. Maskica je napravljena od nekakve mješavine gume i plastike, jako ju je lijepo osjetiti pod rukom i udobna je. Jedini je problem što ako su vam ruke i malo masne, ostaju tragovi na njoj. Ako niste picajzla, to vam neće smetati. Prednje tri tipke također su napravljene od plastike, i ponekad ih je teže stisnuti ali sve u svemu rade svoj posao.

 

OS: Dakle govorimo o Windows Phone  7.5 iliti Mangu. To je najnoviji update WP OS-a dostupan danas. Ispoliran je do vrha, jako kompaktan i funkcionalan. Sve je lako dostupno a i grafički odlično izgleda. Brz je i vidi se da je microsoft odradio najbolje što je mogao pri izradi ovog OS-a. Sve je bazirano na kvadratima koji otvaraju željene lokacije. Dakle na start ekran možete priljepiti koliko god vi hočete kvadrata za one aplikacije/lokacije kojima želite brzo pristupiti. Slideom u lijevo otvaram se lista svih aplikacija na mobitelu, od igara do glazbe. OS je moguče i kustomizirati ali dosta je ograničeno. Možete birati  između tamne i svjetle pozadine, odnosno bijele i crne te birati boju kvadrata.

UEFA euro 2012 app UEFA euro 2012 app
 

 

Aplikacije i igre: Aplikacije koje dolaze s mobitelom su Nokia Maps, Nokia Drive, Internet Explorer te Microsoft Office. Dodatne aplikacije mogu se skidati sa Marketplacea koji je dosta razvijen i na njemu se može pronači štošta. Igre su također brojne, s uređajem ne dobijete na žalost ni jednu, ali ako imate xBox live, na mob se logirate pomoču njega i igrate igre koje imate na acc-u. Također, Lumia može služiti kao kontroler za xbox, tako pomoču nje možete navoditi nekog protagonistu u nabrijanoj avanturi ili premotavati dosadne djelove vaše omiljene serije. Što se tiče cijena, kreču se od 8 do 26kn tako da i nije previše, a mogu reči da i one besplatne igre nisu loše. Facebook aplikacija je na sreću svih tinejđera....besplatna.

 

Facebook Facebook
 
Nokia Maps Nokia Maps

 

Marketplace Marketplace
 
Microsoft Office Microsoft Office
Internet: Kao default pretraživač, kao što sam već rekao, dolazi Internet Explorer. Vrlo je brz, jednostavan i kompaktan. Nema previše oblačića po ekranu nego samo mali dio gdje piše adresa na kojoj se nalazite. Tipka search, koja se nalazi na mobitelu, automatski vas odvodi na Bing Search, gdje pretražujete internet. Moguče je to obaviti putem mikrofona, putem slike ili klasično, tekstom.

 

Bing search Bing search
  

mBug mBug
 

Multimedia: Kao što za iPhone postoji iTunes, za WP postoji Zune. Zune je program pomoču kojega pregledavate sve što se nalazi na vašem uređaju i računalu. Pomoču njega vrlo je lako prebacivati datoteke sa moba na komp i obrnuto. Mali je problem što nije moguče prebacivati pjesme i slike s drugih aparata. WP je glazbu i slike složio u vrlo lijep prostor. Glazba se pretražuje na vrlo mnogo načina. Za svaki album možete postaviti sliku, za svaku pjesmu i sl. Možete ih sortirati kako želite, praviti svoje albume i sl. Sve kako bi sebi napravili što lakši i bolji pristup pjesmama.

Multimedia Multimedia
 

 

Cijena ovog uređaja je 698 kn uz ugovornu obvezu na 24 mjeseca u extra total+ S tarifi u T-Mobileu. Dakle neograničen internet, 2 sata besplatnih poziva, besplatni pozivi unutar mreže za 120kn/m.

 

Uređaj u slobodnoj prodaji stoji 2400kn, dok iPhone košta 3900kn. Mislim da je iPhone samo precjenjen uređaj koji ne donosi ništa više negoli Lumia koja košta 1500kn manje.

 

Ovo je uređaj koji se svakako isplati uzeti i vrijedi svake lipe koju budete uložili u njega. Tko jednom osjeti WP, ne vrača se na iOS.

 

 

Evo jedna slika koju sam uslikao s aparatom na postavkama 5MP 4:3

 

PhoneArena review:

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 13:51 (nul-3).
Moj PC  
15 0 hvala 15
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Super!

 

Mali savjet, postavi temu na crnu, jer tada se troši najmanje baterije.

 

BTW. m.bug.hr je zgodnije pratiti u landscape-u. {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 13:57 (royalhero).
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
royalhero kaže...

Mali savjet, postavi temu na crnu, jer tada se troši najmanje baterije.

 

BTW. m.bug.hr je zgodnije pratiti u landscape-u.

I pratim ga tako :D ovako sam ga samo poslikao. Inače koristim dark temu sa teal accent bojom no ovako sam slikao kako bi se bolje vidilo.

 

 

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
royalhero kaže...

Super!

 

Mali savjet, postavi temu na crnu, jer tada se troši najmanje baterije.

 

BTW. m.bug.hr je zgodnije pratiti u landscape-u. {#}

Crna štedi bateriju samo kod OLED ekrana jer su tada crni pikseli ugašeni. Lumia 710 ima lcd ekran

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
Paolo2612 kaže...

Crna štedi bateriju samo kod OLED ekrana jer su tada crni pikseli ugašeni. Lumia 710 ima lcd ekran

Znači ništa mi ne znači što mi je crna pozadina, a šteta, na Omniji je bilo tako, ali ona ima AMOLED.
Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 14:11 (royalhero).
15 godina
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

super review, zanimljivu usporedbu si našao sa iphonom4 iako bi trebalo nac neki istog cjenovnog ranga a takvog nema (neka me netko razuvjeri?)

 

ima nekih sitnica koje nisi spomenio pa evo najznacajnije meni: ClearBlack LCD tehnologija koja daje odličnu vidljivost na suncu (napokon ne moram zaklanjat ekran rukom dok sam vani), solidnu bateriju iako ne kuzim zasto su je neki popljuvali meni drzi 3 dana umjerenog korištenja a mogao si mirnije drzat mob dok si slikao jer ocito autofocus malo promašo bic (iako treba dosta vjezbe jedna od 3 slike ispadne dobro, poigraj se malo sa postavkama kamere) pa evo ja šaljem sliku svog bica slikanog istim mobom ;)

 

http://dl.dropbox.com/u/7297288/WP_000029.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 14:23 (bik).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
bik kaže...

meni drzi 3 dana umjerenog korištenja

Šta ti spada pod "umjereno korištenje", tri dana nije malo.

12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Meni izdrži mobitel 3 dana samo ako ga uopće ne diram, tako da se divim svakome tko sa "umjerenim" korištenjem (što god to značilo) uspije izdržati 3 dana...

 

Punim ga oko 23h i puni se do 6h.

 

Od 6h do 15h upaljen 3G (stalna veza sa gmailom, fejsom...)

 

od 15h do 23h upaljen 3G i wifi (stalna veza sa gmailom, fejsom)

 

Nekoliko kratkih poziva do max 2min, nekoliko sms, nekoliko fejs i msn messenger poruka...

 

10 min youtube...

 

cca 10min fruit ninnja...

 

I u 23h imam recimo 20-40% sve ovisi o prethodnim navedenim događajima....

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 14:31 (Gasttozz).
 
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Pf. Meni se punio cijelu noč i od 7 do 12 se već ispraznio. Igrao igrice non stop, downloadao 10 komada, pjesme slušao  pod svakim satom, facebook, wifi spojen...skroz konektiran na net. Pogledao par youtube videa i spamao po školi sa maminjo app-om :D

 

ka krep. No sada radi dobro, držao je jučer cijeli dan uz stalno slušanje glazbe preko sluški.

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

 

Kak da ti objasnim moje umjereno korištenje ;)

 

Ugl 3g ne koristim trenutno, wifi kad uhvati uhavti, tu i tamo koji mail, fejs i chat povremeno po potrebi, poscjecivanje foruma i portala kad uhvatim vremena tj najvise sam na netu navecer pred spavanje znaci nekih pol sata i preko dana pol sata , igrice ne igram e to je ono sto vuce bateriju najvise, pozive regularno cca20tak dnevno, pokoji sms i nekad opalim koju fotku/video. Da se razumijemo znao sam bateriju stuc za dan youtube, navigacija i sl akcije ali sve je to odlično za usporedbu sa androidima kod koji moram imat tonu task killera i super-custom-najnoviji rom da mi baterija drzi 2dana..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 14:46 (bik).
14 godina
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Jel postoji mogućnost da se isključi onu ponuđivanje riječi prilikom pisanja poruka? jer pišem poruku i stalno mi zamijenjuje riječi..

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Odeš u settings - keyboard -typing settings pa kliknes gore na jezik (meni je english) i onda tamo maknes sto ne zelis...

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
razvan_rat kaže...

Jel postoji mogućnost da se isključi onu ponuđivanje riječi prilikom pisanja poruka? jer pišem poruku i stalno mi zamijenjuje riječi..

Iritantno je.  :D poslao sam par beskorisnih poruka ovaj tjedan a da nisam ni skužio. Sad sam to sve moro ponovo poslat i isključit auto korekt.

 

Npr. Kod tebe sam ispadne Kid then  san i tako :D

Počeo sam od ničega, i još uvijek imam večinu od toga
14 godina
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

hvala..a jel zna netko možda i kak da prebacim pdf i word file-ove sa računala na mob? jer vidim da se preko Zune-a ne može..

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
nije mini usb nego micro usb type b
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
razvan_rat kaže...

hvala..a jel zna netko možda i kak da prebacim pdf i word file-ove sa računala na mob? jer vidim da se preko Zune-a ne može..

upload na skydrive (ili bilo gdje drugde) i onda ih downloadaj preko moba

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
Paolo2612 kaže...
razvan_rat kaže...

hvala..a jel zna netko možda i kak da prebacim pdf i word file-ove sa računala na mob? jer vidim da se preko Zune-a ne može..

upload na skydrive (ili bilo gdje drugde) i onda ih downloadaj preko moba

 

 

jesam na skydrive i kak da downloadam sad?

 

EDIT: skužil sam..ne mogu downloadat prek Adobea koji je skinut sa Marketplace-a..

TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.6.2012 14:11 (razvan_rat).
15 godina
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Kako izlazite s kontaktima i imenikom na kraj, meni je napravio jedan veliki buckuris s kontaktima fejsa,sim kartice,googla, yahooa i win live, sve je pomjesao i sinkronizirao..uzas ne snalazim se u vlastitom imeniku, duplih i svakakih imena. Ima li kakva aplikacija za jednostavnije sredjivanje imenika na sim kartici i kako namjestit da sprema na sim karticu?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
http://isvijet.com.hr
 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Meni je isto bio bućkuriš kad sam spojila bluetoothom i kad je prebacio sve kontakte sa starog mobitela i još sve fejs profile, gmailove i hotmailove. Ovako, odeš u people hub, klikneš na mail neke osobe, zatim kad ti ga otvori onda onu ikonicu u sredini, piše ispod nje link, a onda će ti on ponuditi s kojim kontaktom da povežeš taj mail. i tako, ja sam to ručno za svaki kontakt radila, al nije bilo dugo, nekih 15 minuta, i sad su mi svi super uređeni, kod svakog kontakta imam broj, mail ili više njih, i facebook profil. I tako radiš za sve mailove koje imaš od određene osobe, ili ako ta osoba ima više brojeva telefona. 

Nadam se da sam uspjela pomoći :)

15 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Znam za to linkanje kontakata, radio sam ali opet ispadne buckuris,

napokon sam si dao malo vremena i išao redom sređivat na live,google,yahoo i u mobu kontakte, malo je bolje, hvala svejedno

12 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Svata, ja sam ih polinkao istao u 15 minuta bez problema. Sve se lijepo slozilo.

 

Mobitel je odlican, ima sve sta mi treba ali imam dvije zamjerke:

1.) Ne moze se staviti mp3 za ringtone osim ako nije kraci od 40 sekundi i laksi od 1 MB - to je retardirano

2.) Ja ne znam kako ce bit kad se maknem od doma i pocnem opet ic na faks ali za sad kad sam doma sa upaljenim WiFi-em, 3G-om i uz solidno trosenje (doks sam sastavio basic kit aplikacija koje mi trebaju ili su mi zanimljive) bez problema sprzim bateriju za 12-ak sati. Uzasno je mali kapacitet baterije.

 

To su vise manje jedine zamjerke koje imam. Cak i ekran je jako dobar - na maksimalnom suncu kroz suncane naocale se sve super vidi.

Tražim nekoga tko bi otvorio i očistio laptom za oko 100 kn. Slati privatnu poruku.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Nokia Lumia 710 |review by nul-3|

Meni se isto čini da je baterija jako slaba, ali si mislim uzeti ovo http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=6075005072 i nositi u torbici za slučaj nužde.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
marla kaže...

Meni se isto čini da je baterija jako slaba, ali si mislim uzeti ovo http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=6075005072 i nositi u torbici za slučaj nužde.

Imaš i ovdje,malo je povoljnije.

Reality is wrong. Dreams are for real.
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
Takoder imam te dvije zamjerke; nemogucnost stavljanja mp3 za ringtone i to kaj baterija jako kratko drzi, ja ga punim svaku vecer i to me iritira malo..sad me zanima di mogu iskljucit background aplikacije i koje mi nisu potrebne?
TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
14 godina
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
Takoder imam te dvije zamjerke; nemogucnost stavljanja mp3 za ringtone i to kaj baterija jako kratko drzi, ja ga punim svaku vecer i to me iritira malo..sad me zanima di mogu iskljucit background aplikacije i koje mi nisu potrebne?
TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
16 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
razvan_rat kaže...
Takoder imam te dvije zamjerke; nemogucnost stavljanja mp3 za ringtone i to kaj baterija jako kratko drzi, ja ga punim svaku vecer i to me iritira malo..sad me zanima di mogu iskljucit background aplikacije i koje mi nisu potrebne?

Mozes staviti mp3 kao ringtone ali pjesmu moras odrezati ..ne smije biti ''veca'' od 1 MB i duza od 40 sec ....i obavezno preimenovati u ringtone  file :))

 

... ili preuzmi Zedge app i tamo imas gomilu ringtone-a... 

Moj PC na marketu... :))
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2012 13:57 (unimatrix001).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia Lumia 710 |review by nul-3|
razvan_rat kaže...
sad me zanima di mogu iskljucit background aplikacije i koje mi nisu potrebne?

settings - applications - background tasks

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice