Nokia 6 službeno vani

poruka: 30
|
čitano: 7.183
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nokia 6 službeno vani

Napokon nam je i nokia izbacila službeno prvi svoj smartphone s android-om.

 

specs:

Android 7.0

5.5" 1080p 2.5d zaslon s blago zakrivljenim rubovima

Snapdragon 430 octa core

4gb ram-a

64gb interne

16mpx stražnja

8mpx prednja

 

SmartphoneHrvatska

 

Što vi mislite ekipa,dali nokia može vratiti staru slavu,dali će biti kvalitetni kao prije.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 6 službeno vani

"Mid-range device for Chinese market".

 

Ovdje je od Nokie samo brand, naljepnica i ništa drugo. Kinez ko i svaki drugi, samo što piše Nokia na njemu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
offline
Nokia 6 službeno vani

Osobno mislim da im je prošlo vrijeme slave.

 

Iako specifikacije nisu loše, ništa posebno naspram ostalima.

Smeta me jako ružan user interface, mogli su barem stock Android staviti ovo se nimalo ne uklapa...

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Sum_of_all_fears kaže...

"Mid-range device for Chinese market".

 

Ovdje je od Nokie samo brand, naljepnica i ništa drugo. Kinez ko i svaki drugi, samo što piše Nokia na njemu.

 To si totalno u pravu,sve je danas made in prc(china),baš me zanima kakva će biti cijena kad dođe kod nas na tržište.

Dugo nisam vidio ime Nokia.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 6 službeno vani

Ova neće doći na naše tržište.

 

A ako nešto i dođe, mogli bi se zeznuti kao i MS - krenuti sa linijom telefona bez pravog high-enda nego samo sa nekim mid i mid-high. Moraju puknuti nešto što je barem octa/6GB/128ROM/5+" AMOLED ako misle napraviti išta od svega toga. Ovako nešto.

 

I maknuti ovo ruganje od sučelja, AOSP bi bio idealan. Neki takav telefon bi sigurno kupio.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2017 12:44 (Sum_of_all_fears).
12 godina
offline
Nokia 6 službeno vani

Ajme grozote, To je svojevremeno xiaomi redmi 2 bio. Snap 410, 2gb rama za male novce. 2104.!!! "Velika" Nokia kasni 3 godine...

Hearthstone: Maks0806#2960 LoL EUNE: Maks0806
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 službeno vani

Vidim uglavnom negativne komentare ali Nokia ce predstaviti jos par modela tijekom 2017, među ostalim i flagship model, pa mozda treba pricekati sa ocijenama ovog novog-starog branda. 

Ja bas razmisljam uzeti neki mid range Nokia mobitel ove godine, ako ce ocijene i kritike korisnika biti pozitivne.

Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.1.2017 0:45 (toTheCore).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 službeno vani

gurati će se mobitel ko zna kakvim akcijama po trgovinama ne upućeni će kupiti i teraj dalje nije iphone ali je nokia

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Nebih se slozio da je Nokia tipican kineski uredaj nikako.
Nokia je u vlasnistvu Finskog HMDa, u kojemu su koliko sam citao bivši ljudi iz Nokie, dok se proizvodnja odvija u Foxconnu gdje se proizvodi i iPhone.
Prema tome, onda je i iPhone smece kinesko!
Ovisno kad ce kod nas doci high end iz Nokie, mogao bih se lagano i prebaciti sa Galaxya na Nokiu, jer ako ovaj jeftini uredaj ima 64gb, 5.5inca ekran, 16mpx kameru...pitam se sta bi mogao imati uredaj koji bi spadao u premium segmentu.
Ali po meni ovo je oke.
Pa HTC kod nas prodaje uredaje ovog ranga a imaju slabije specifikacije, tako da mislim da ce i ovako biti onih koji ce kupiti cim dodju modeli na nase trziste.
Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
1 5 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
To je samo ime Nokia, koje je prodano Kinezima na upotrebu. Nekadašnja Nokia, koja se bavila telefonima, više ne postoji, u tom dijelu posla.

Nakon neuspjelog pokušaja revitalizacije Nokie od strane MS-a - sve je rasprodano, pa na kraju i samo ime.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
dick_of_the_sheep kaže...
To je samo ime Nokia, koje je prodano Kinezima na upotrebu. Nekadašnja Nokia, koja se bavila telefonima, više ne postoji, u tom dijelu posla.

Nakon neuspjelog pokušaja revitalizacije Nokie od strane MS-a - sve je rasprodano, pa na kraju i samo ime.

 

zbog ms-a je nokia i došla do toga di je sad ali nema veze, dojahala na magarcu (wp10) i sjela na konja (android)

 

a tvoje razmišljanje je fascinantno, brand su kupili bivši zaposlenici nokie i foxconn, plus primaju nazad 4500 radnika

 

šta ti misliš, čime će se nokia bavit, iznajmljivnjem pedalina ili šta

iPhone is a smartphone for dumb people
11 godina
offline
Nokia 6 službeno vani

Ljudi, pa tek je izasao prvi uredaj koji ni nije namjenjen nasem trzistu.

Sačekajmo pola godine dok za to vrijeme izađe nekoliko uređaja pa i neki koji ce biti skuplji uređaj.

Ionako svako malo govorite kako su Samsung i iPhone šrot,jer se za sicu nađu super kinezi.

Ako vam je Nokia sad kineska,onda eto imat cete kineski uredaj i to još NOKIA i svi sretni i zadovoljni.

Ja ću im dati priliku.

Samsung Galaxy S7 32GB black onyx
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 službeno vani

ma ide mi na neku stvar kad se neki pametnjakovići izrugivaju sa kinom i kineskim proizvodima a pojma nemaju i samo ispadaju glupi

 

u kini se proizvode najbolji i najskuplji model autići na svijetu,

 

u kini se proizvode prada torbice, prada naruči 5000 komada, ovi ih naprave 20 000 i prodaju ka falše a u stvari su prave

 

kina ima od superjeftinog do superskupog ali ajde ti to objasni nekome ko se sprda na račun kine a vjerojatno nosi adibas patike

 

i ja ću definitivno dat šansu nokii, mada se malo brinem jer su novi na androidu a kad vidim da jedan samsung koji je od početka na androidu još nije uspio 

 

sastavit svoj ui  kako treba...hmm

iPhone is a smartphone for dumb people
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Nokia 6 službeno vani

Ja da nisam uzeo Xiaomi nedavno i da nisam tako zadovoljan, ovo bih sigurno nekako nabavio.

 

Ali neka, taman za godinu, dvije, kad se NOKIA vrati u punom sjaju ću ih probati opet, nakon jedno 6,7 godina.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
karlanal kaže...

ma ide mi na neku stvar kad se neki pametnjakovići izrugivaju sa kinom i kineskim proizvodima a pojma nemaju i samo ispadaju glupi

 

u kini se proizvode najbolji i najskuplji model autići na svijetu,

 

u kini se proizvode prada torbice, prada naruči 5000 komada, ovi ih naprave 20 000 i prodaju ka falše a u stvari su prave

 

kina ima od superjeftinog do superskupog ali ajde ti to objasni nekome ko se sprda na račun kine a vjerojatno nosi adibas patike

 

i ja ću definitivno dat šansu nokii, mada se malo brinem jer su novi na androidu a kad vidim da jedan samsung koji je od početka na androidu još nije uspio 

 

sastavit svoj ui  kako treba...hmm

 

pa ne znam šta ljudima nije jasno, HMD je taj koji diktira kakav će uređaj biti, naravno i sama Nokia ima tu upletene prste, a njihovu ideju foxconn realizira odnosno sklapa i proizvodi. 

još što mi je čudnije, pa evo nas u 2017.oj i velik broj ljudi nije upoznat ko je i šta je i koliki je foxconn. 


I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
7 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Sum_of_all_fears kaže...

"Mid-range device for Chinese market".

 

Ovdje je od Nokie samo brand, naljepnica i ništa drugo. Kinez ko i svaki drugi, samo što piše Nokia na njemu.

 isto kao i tvoji podaci pod moj kompjuter.

 

Desktop
CPU: AMD FX-6 6300
MBO: Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM: 24 GB (8 GB Crucial 1600 DDR3 + 2x8 GB G.Skill Ares)
VGA: XFX R9 270A CDFC
Cooler: LC-CC-97
SSD: Patriot Blaze 240GB
HDD 1: Toshiba 500GB
HDD 2: ExcelStor 250GB
HDD 3: WD Black 4TB
PSU: Fractal Integra M 550W

Display 1: Acer G246HYLbid
Display 2: LG Flatron W1934S

Laptop Acer eMachines E727
CPU: Intel Pentium T4400 2x2.2 GHz
RAM: 4GB DDR3
VGA: Intel GMA4500M
HDD: 500GB

sve Kina proizvodi, samo su naljepnice Gigabayta i drugih firmi gore.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 6 službeno vani

Hvala što si me prosvijetlio, nisam znao.

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Sum_of_all_fears kaže...

Hvala što si me prosvijetlio, nisam znao.

 

nema na cemu, i drugi put.

drugi puta nemoj letiti pred rudo.

15 godina
odjavljen
offline
Nokia 6 službeno vani

Po meni prekasno. Nokiu su kupovali oni koji nisu htjeli android, kada je vec toliko zakasnila.

Sada ulazi s android modelom... Na kineskom trzistu. Ocito je ovo neka obicna proba...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Mrgud Veliki kaže...

Po meni prekasno. Nokiu su kupovali oni koji nisu htjeli android, kada je vec toliko zakasnila.

Sada ulazi s android modelom... Na kineskom trzistu. Ocito je ovo neka obicna proba...

ne mora znaciti da nisu htjeli android , vec su htjeli windowse koji su po pretpostavkama o desktop racunalima, laptopima trebali istisnuti android.

jer, tko ce protiv windowsa ja cu protiv njega.

kupio sam i ja tada neku jeftinu nokiu, 520 cini mi se ali sam ju brzo prodao jer mi se nije dopao windows na smartphoneu a nokija je bila jeftina pa se ne moze uvijek reci sa nekom vaznoscu: nokia je bila zakon.

je, ali samo skuplji uredjaji.

U danasnjem moru novih igraca tesko je vratiti staru slavu.

isto kao sto je stari kostelic rekao za janicu nakon dvije godine njenog odsustva sa skijalista; "nema vise sanse za njen povratak, dvije godine odsustva je previse da bi se vratila u vrh."

nesto slicno je i Nokiom, neovisno proizvodi li se u Kini ili na samom Harvard University.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.1.2017 0:19 (DataX).
9 godina
odjavljen
offline
Nokia 6 službeno vani

http://nokiamob.me/2017/01/11/preko-100-000-ljudi-se-predbiljezilo-za-nokiju-6/

 

100 tisuća predbilježbi, not bad.

 

 

http://nokiamob.me/2017/01/12/nokia-8-nokia-supreme-je-top-model-s-a-snapdragon-835-procesorom-i-vrhunski-stabiliziranom-24-mp-kamerom/

 

Ali ovo se čeka, iskreno se nadam da se može neki pomak napravit kod kamera koji bi me natjerao da zamijenim G4

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
kbenzema kaže...

http://nokiamob.me/2017/01/11/preko-100-000-ljudi-se-predbiljezilo-za-nokiju-6/

 

100 tisuća predbilježbi, not bad.

 

 

http://nokiamob.me/2017/01/12/nokia-8-nokia-supreme-je-top-model-s-a-snapdragon-835-procesorom-i-vrhunski-stabiliziranom-24-mp-kamerom/

 

Ali ovo se čeka, iskreno se nadam da se može neki pomak napravit kod kamera koji bi me natjerao da zamijenim G4

 i već su uzeli veći udio nego svi wp skupa 

iPhone is a smartphone for dumb people
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Jos veci udio imaju sa dummy phonom
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
DataX kaže...

nema na cemu, i drugi put.

drugi puta nemoj letiti pred rudo.

Evo kolega je napisao, meni se nije dalo raspravljati sa tobom jer ipak si ti veliki stručnjak i znaš da se skoro sva elektronika proizvodi u Kini/Tajvanu.

 

Ovaj mobitel je kineski šrot jer:

 

"Problem je što ova nova Nokia nema nijednu stvar zbog kojih su prve Lumie bile odlične.

Carl Zeiss optika na kameri, AMOLED ekran, unikatan dizajn, vrhunsku kvalitetu izrade (Lumia 800, 920) dobre performanse (u WP performanse neću ulaziti ali SD430 je premalo za ovu cijenu), i na kraju prihvatljivu cijenu."

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Sum_of_all_fears kaže...

dragi, cijenjeni, plahi kolega. i sam jesam plah, krhke dusice, pa me zabolilo kad ste napisali :"Kinez kao i svaki drugi, samo sto pise Nokia na njemu"

malo mi je u kontekstu teme i ranijih postova ta recenica bila blesasta i nejasna.

 

ako bas mislite na kineske smartphone znate i sami da rade i vrhunski kvalitetne mobitele, u pola, i vise od pola jeftinije nego sto nam ih poturaju americke mega kompanije i njihovi dugogodisnji slugani, J.Koreja, Taiwan i sl.

 

a i lijepo sam vam ucunio uslugu pokazavsi Vasu comp. konfiguraciju, jer bi bilo neuctivo od Vas da ju sami izlazete javnosti.

ako Vas uvrijedih, ispricavam se.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Da nema "nokia" naljepnicu, ne bi ga razlikovao od bilo cega drugog na aliexpressu ili banggoodu. Ne "zasluzuje" to ime jer nema veze sa onim sto Nokia je. O tome se radi. A ti i dalje trabunjaj o bivisim zaposlenicima, proizvodnji u Kini ili di vec i mom kompu.
Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Sum_of_all_fears kaže...
Da nema "nokia" naljepnicu, ne bi ga razlikovao od bilo cega drugog na aliexpressu ili banggoodu. Ne "zasluzuje" to ime jer nema veze sa onim sto Nokia je. O tome se radi. A ti i dalje trabunjaj o bivisim zaposlenicima, proizvodnji u Kini ili di vec i mom kompu.

a sto to Nokia JE ?

bilo pa proslo.

okreni glavu i idi dalje. opalit ce te anksioznost i depra ako se u zivotu budes previse okretao za onim sto je bilo a nestalo je, ili sto bi bilo kad bi bilo.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
Bas me zanima tko bi kupio te kineze da nisu osjetno jeftiniji od USA,Korea ili Japan proizvoda
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nokia 6 službeno vani

Zna netko gdje kupiti Nokiu 6 2018 verziju?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Nokia 6 službeno vani
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice