Lenovo K3 Note

poruka: 90
|
čitano: 34.453
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Lenovo K3 Note

Pozdrav ekipa, evo teme za razmijenu iskustava s K3 note.

 

Specifikacije:

  • Model: Lenovo Lemon (Lemo) K3 Note (K50-t5)
  • CPU: 8-jezgreni 64-bitni MTK6752 @ 1.7Ghz
  • GPU: Mali-T760
  • Memorija: 2GB RAM + 16GB ROM + SD kartica
  • Ekran: 5.5-inčni OGS FHD (1080×1920), 401ppi, 71,95% površine prednjice
  • Kamere: 13MP blenda f/2.0 + 5MP
  • Mreža: GSM; 3G: 850/900/1900/2100MHz; 4G: 1800/2100/2600MHz (LTE Cat4)
  • SIM: Dual SIM (mikro+mikro)
  • Povezivost: Bluetooth: 4.0 A2DP LE; WiFi: 802.11a/b/g/n, WiFi direct, WiFi Hotspot; OTG USB
  • Navigacija: GPS, Beidou
  • Senzori: Gravitacija, kompas, žiroskop, blizina, svjetlost
  • Baterija: 3000mAh, izmjenjiva
  • Dimenzije: 152.6 x 76.2 x 7.99mm
  • Masa: 150g
  • Boja: žuta, bijela
  • OS: VibeUI 2.5 (Android 5.0)

 

Linkovi:

Recenzija na hrvatskom jeziku: https://www.telekineza.com/lenovo-k3-note-recenzija/

Official thread na XDA: http://forum.xda-developers.com/android/development/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997

Index threa na XDA: http://forum.xda-developers.com/android/development/organized-thread-lenovo-k3-note-k50-t3158522

Rom-ovi: http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-k/k-50/

 

 

Polurecenzija i iskustvo nabavke:

 

Mobitel je naručen preko minidea-a, stigao za 8 dana iz EU španjolskog skladišta. Cijena 190$+10$ shipping.

U paketu je punjač sa EU adapterom, silikonska prozirna jeftina maskica i nekakva zaštita za ekran.

 

Kvalitet izrade je odličan, nema zamjerke. Dizajin ok. Nije baš da plijeni pažnju...

S obzirom na prelazak sa 4,7" još se privikavam na ovih 5,5". Ekran full HD odličan.

 

Kamera za današnje pojmove razočarava, čak mi se čini kao da je 13Mpixela interpolirano,
šum je nekako čudan, čičkav, ali ipak ne može se reći da je neupotrebljiva, dapače.

S obzirom da kameru na mobitelu koristim samo za usputno dokumentiranje dnevnih poslova
tj. okidam snapshotove, smanjio sam rezoluciju na 8Mpx i jpg kvalitetu da nemam 5MB fotke.

 

Procesor je jak i nema problema s pregrijavanjem (igrice nisam igrao), antutu score je 44500.

 

E sad ono bitno, mob je došao rootan, android 5.0 - VIBEUI 2.5 11520, sa već instaliranim

google aplikacijama i bez puno smeća. Ali ipak sa dvije kineske aplikacije.

S obzirom da sam čitao da i Youtube app ima neki malware, odmah sam se bacio u potragu za

novim ROMom.

Situacija je slijedeća:
- postoje VIBEUI STable/DEVeloper službeni romovi koje se treba rootati da se brišu kineske gluposti, imaju OTA update
ali često dodaju gluposti ili ako instalacija skuži root, prekida se update. Naravno ovo nije opcija.

- ROW romovi, čisti ali pravljeni za indijsku verziju mobitela, pa u nekim slučajevima treba prčkati oko modema

isto imaju OTA i VIBEUI, ima više verzija neki su hvaljeni, neki prave probleme. Nisam probao.

- AOSP portovi v1-v4, ne radi LED noifikacija,

- CM 12 port, nedovoljno testiran,

- lemonade i limonchelo romovi bazirani na AOSP sa puno twekanja.

 

Odlučio sam se na LiMoNcHeLo NovAMoD MDSTeam VibeAosP jer je bio među raširenijima, radi bez problema i ima DT2W
iliti dupli tap za buđenje (poput LGja).

(Build restructured and added region for the time and LED notifications. Removed all traces of Chinese apps.
Walkman player to the music. Video player changed. Root 100%  Added Gapps 64bit ( 100 % functional )
1300 MB of free RAM Gapps included. Apps added very functional. Nova Launcher. SmartWake functional, Dolby !!)

 

Što se tiče flashanja, koristite Jin Lin-ovu metodu a ne rootjunkie jer je puno jednostavnija.

Sve što trebate napraviti je skiniti TWRP i pomoću flashify aplikacije ga instalirati, nakon toga samo skinite rom

i bootajte u TWRP, flash i to je to. Nikakvih problema nije bilo.

I u ovome romu ima jedan malware ali ga je lako ukloniti.

Pogledajte Jin Lin-ove videe

 

Rom je lagan, ima root, dodan je dolby app nakon kojega je zvuk drastično bolji, nova louncher,

kamera fv-5 sa manualnim kontorlama, bolji video player, od gappsa play store-ostalo sam instaliraš.

 

U normalnom radu, znači browsanje, mail, gmail, face, viber, whasaap, yt, instagram sve leti i šljaka

dobro. Tu i tamo louncher mi štucne ili se kamera ne pokrene odmah. I otvaranje predhodnih app i chrome

tabova ponekad malo uspori. DT2W opcija ipak nije kao kod LG, pa nakon DT dobijem lock screen pa opet moraš

swipeati prema gore...

Jedini pravi minus je baterija, koja nakon prosječnog korištenja ode za dan tj. od 7-23h, dok kod malo više

korištenja iscuri i ranije. Nadam se da je ovo do ROMa.

 

Imate li iskustva sa drugim romovima, sada je izašao i lemonchelo 5.1, a rado bih isprobao i neki novi.

LP

 

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Lenovo K3 Note

Jel imaš problema s pocket dial preventionom na limonchelu 5.0? Ne znam jel moj poblesavil il je to od sunca, ali nemogu ga izvadit iz džepa da to ne pizdi i ono lik neda otključat jer kao u džepu je ili kaj :D Pa onda stišći back volume da se otključa lol

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Lenovo K3 Note

Čim ga ispravim, nestane upozorenje.

A i možeš ga isključiti u postavke->zaključavanje zaslona->način za spriječavanje zakljucanog zaslona..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Lenovo K3 Note

Možeš li mi reći što misliš o Lenovo K3 Note vs Elephone P8000?

Te takoder, znas li za neku trgovinu koja ih salje iz EU skladišta i ima servis u Europi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Lenovo K3 Note

Sigurno je da je Lenovo puno ozbiljnija marka i ja se ne bi okušavao sa elephoneom... sumnjam da imaju servis u europi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Lenovo K3 Note

evo mojih iskustava..

mobitel mi je došao prošli tjedan iz europskog skladišta, naručen sa coolicool.

prvo odma što sam zamjetio je presječena lenovo naljepnica koja je štitla kutiju od otvaranja, coolicool-ovci su to opravdali da oni svaki mobitel otvaraju prije pošiljke..

upalio sam mobitel i počeo ga koristiti, odmah sam primjetio notifikacije od predinstaliranih bloatwere aplikacija koje se mogu samo rootom maknuti, moj mobitel inaće nije bio rootan..

na mobitel sam odma počea instalirati aplikacije koje mi trebaju, i tako negdje nakon 2 sata rada, mobitel je crka sam od sebe, uopće ga nisam držao u ruci..

prvo apsolutno nikakvi znaci života, ni s punjačem , ni bez.. kasnije se pojavila lampica od punjenja, al i dalje ga se ne može uapliti..

danas poslan natrag u kinu (132 kn, preporučenom poštom), iako sam ga naručio iz eu.. zbog toga sam coolicool-ovcima i prigovorio, međutim đabe

 

drugo iskustvo

uz svoj sam naručio i bratovoj curi..

znači tokom normalnog rada cijelo vrijeme dolaze reklame u obliku notifikacija, instaliraj ovo, instaliraj ono.

na mom su dolazile samo ove od clean mastera koji je bio instaliran i slično, nije bilo reklama kao na njenom..

pošto cura želi jednostavan mobitel samo da radi, jer se nerazumije u rootanje i rom-ve, odlučila ga je isto vratiti..

 

eto toliko

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Evo imam k3 već mijesec dana. Prvo moram reći da sam ne zahtjevan korisnik tako da se kod  mene ne zagrijava previše:-)  zatražio sam da ga rootaju prije slanja te sam pobrisao sve što se moglo sa njega. Moram reći da sam zadovoljan, mob radi bez zastajkivanja. Baterija mi traje 2,5 dana sa možda sat vremena dnevno na internetu. Super mi je opcija power saver, ono kad to uključiš imaš još dva dana baterije. Šta reći..... sad i žena hoće ovaki veliki ekran ustvari hoće da i njoj naručim jedan. Btw. Naručen je sa minideala, stigao brzo, track number nije proradio, ali sve pet. Silikonska maskica i staklo šta su došli s njimsu super stvar, već je pao jednom dobro i ništa mu. Znači koštao je 199$ prevedeno na hrvatski 1424 kn, to su novci koji su razumni i smatram da netreba više davati za mob. A pogotovo iz kine. 

God save flat rate
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Lenovo K3 Note

Kak ste s kamerom? Limonchelo 5.0 rom, onaj obicni camera app sfokusira ok ali dok okine ko da mu ode fokus u medjuvremenu pa su slike za baciti. Camera FV-5 app koji dolazi na limonchelo 5.0 je malo bolji ali isto treba znati okinuti sliku a da izgleda bolje od nokie 3310 (da, 3310 :D). Ono znam da je boljka kinezima kamera, ali ovo je kriminal po meni. Da sam ozbiljnije shvatil problem s kamerom nebi uzimal mobitel. Kuzim da nije DSLR, ali ipak moglo je to i bolje. Nadam se da je stvar do softwarea i da ima neki app koji to sve pegla tak da se mogu posipat pepelom...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Lenovo K3 Note

ako su nekome potrebni maska i tempered glass za ekran, dajem povoljno ovdje

Pošto sam dobio pokvaren mobitel, nisam ništa ni koristio, sve ko novo..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Lenovo K3 Note

Može se aktivirati 5GHZ wifi buahahahah

Provjereno, radi. Vidi mreže s wifi analyzerom dok se na 5GHZ klikne. Sad dal je transparentno kod spajanja na wifi ne znam jer imamo dual band mrezu.

Skinuti i pokrenuti apk. Treba root!!

 

https://drive.google.com/file/d/0B0kemk2xw-1LWmdJN2EzLXBfMUU/view

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo K3 Note

Hej a šta mi to znači,  kakvih 5 ghz, oće li biti brži? Čini mi se da mi wifi radi sasvim u redu.

God save flat rate
10 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note
juchinio kaže...

Hej a šta mi to znači,  kakvih 5 ghz, oće li biti brži? Čini mi se da mi wifi radi sasvim u redu.

 5ghz wifi standard. 802.11a. Uglavnom, ak imas potrebu spajat se na 5ghz mreže ili imaš dualband ruter/mreže u kojima obitavaš. Inače moš ignorirati :)

14 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Ljudi šta je sa dvododir za buđenje opcijom, meni ne radi? Nemam ni gesture settings,. Probao sam jin lin metodu za novi rom, pa mi zapelo na flashify aplikaciji . nema pristup rootu.

Probat ću ponovo kad uhvatim vremena. Na kraju, koji rom vam je bolji?

God save flat rate
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 7:44 (juchinio).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

na stock romu mi nije radil dvododir za buđenje,sad koristim limonchello 5.0. i radi,kad ulovim malo vremena stavil budem limonchello 5.1.

druge romove nisam niti isprobal jer sam zadovoljan sa ovim ,a i nemam vremena nonstop mjenjati romove.

 

imate tu na XDA dobru temu.

 

ako imate probleme sa prikazivanjem brojeva umjesto imena na stock romu to riješite ovak:

 

Kontakti->more features and settings->more display features->number match bits->by 7.Kod mene bilo by 11 i to mi stvaralo probleme.

 

i još tema o lenovo K3 note:

 

klik1

 

klik2

 

I moj antutu score na limonchellu:

 

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.8.2015 8:21 (jura).
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Evo iša sam ponovo instalirat novi rom, međutim neće da pusti flashify aplikaciju da pristupi Root-u. Pa čačkam ja malo u SU user log piše da mi neda pristup root-u za Flashify već moram prijeći na PRO verziju SU usera. Oće reć da kupim pro verziju. E sad ima li drugi način da flasham custom recovery ili da platim čoviku ciglu......?

God save flat rate
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo K3 Note
juchinio kaže...

Evo iša sam ponovo instalirat novi rom, međutim neće da pusti flashify aplikaciju da pristupi Root-u. Pa čačkam ja malo u SU user log piše da mi neda pristup root-u za Flashify već moram prijeći na PRO verziju SU usera. Oće reć da kupim pro verziju. E sad ima li drugi način da flasham custom recovery ili da platim čoviku ciglu......?

 jesi siguran da ti je mob rootan opće?malo čudno da ako je rootan da ti ne želi dati pristup za aplikaciju.

jesi pogledal  ovaj video 

pa probal taj postupak kak je lik objasnil?

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 7:34 (jura).
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Ma je evo probao sa root checker

Njesra a skinio sam root app deleter i brisao sam onaj bloatware šta je doša s njim. Jer kao doša je sa minideala već rootan i Su user instaliran na njemu.

Nebi me ni bilo briga nego brljavi ovaj stock android, evo od jučer kamera ne radi samo crno i neće ni tamo ni vamo.....

Onda šta mislite kako sad, da probam ovo sve šta je jin lin preporučio ...možda prije hard reset, neznam ?

God save flat rate
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

ček pa piše da ti nije root ispravno instaliran ili?pa probaj ponoviti postupak iz videa,ako drugačije nejde i ono wipe data,wipe dalvik,itd...

Kod mene je ovak:

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 8:08 (jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Šta mi se može desiti ako napravim factory reset ...hoću li imat engleski jezik?

God save flat rate
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo K3 Note
juchinio kaže...

Šta mi se može desiti ako napravim factory reset ...hoću li imat engleski jezik?

 izbrisal budeš sve postavke,poruke,aplikacije koje si skinul sa google playa možda čak i slike(nisam siguran, u biti mislim da se briše sve na internoj memoriji moba) i sve vratil na tvorničko stanje,ako imaš engleski sad imal ga budeš i nakon reseta.

 edit:a koji je razlog factory reseta,kaj misliš s tim postići?ako ti nije mob rootan sad onda ne bude niti nakon reseta, ako je to razlog

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 11:00 (jura).
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Pa mislim pošto su ovi sa minideala navodno rootali, pobrisali kineske app i istalirali multi rom. Možda su nešto zeznuli.

Poslje reseta bi proba jin lin metodu (sad mi king root stane na 50 posto pa reboota)

Pa možda uspije. P.s. na mobu nema ništa važno, mail mi je glavni za posao.

E da i neradi mi kamera samo crno, mislim da je do drivera jer neradi ni na drugoj app.

God save flat rate
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 11:25 (juchinio).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo K3 Note
juchinio kaže...

Pa mislim pošto su ovi sa minideala navodno rootali, pobrisali kineske app i istalirali multi rom. Možda su nešto zeznuli.

Poslje reseta bi proba jin lin metodu (sad mi king root stane na 50 posto pa reboota)

Pa možda uspije. P.s. na mobu nema ništa važno, mail mi je glavni za posao.

E da i neradi mi kamera samo crno, mislim da je do drivera jer neradi ni na drugoj app.

 napravi factory reset i probaj jin lin metodu, makar mislim da budeš tak i tak trebal napraviti factory reset kad budeš radil root.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
neaktivan
offline
Lenovo K3 Note

Evo napravio factory reset, pa jin lin root i limonćelo, i kamera opet neradi. Nemogu virovat...bad luck.

A moran priznat da san zaslužio,ruga san se sestrama kad su kupile Lenovo laptope a ja kao pametan kupio Asus. Sad je k3 bio dobra prilika al evo.....kontaktirat ću minideal pa ću vidit.

Ako ima netko neki savjet.....

God save flat rate
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Lenovo K3 Note
Meni je dosadio limonchelo 5.0 a i pojavio se sve veci lag...
 
Na xda sam nabasao na preporuku nexus rom 8
http://www.needrom.com/download/nexus-8/

 -fully Lollipop AOSP look and feel
-multilang
-root with SuperSU 2.49
-light GAPPS
-debloated
-deodex

 Upravo instalirao i ne mogu se nacuditi brzini!
Ovo je ludilo, nema ni milisekunde laga..
 
Rom nema notifikaciju ni dvostruki tap, i defaultninstorage je external sd kartica. baterija navodno drzi dulje.
 
Za sada sam odusevljen, mozda stavim drugi launcher.
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note

mocan je taj nexus (nisam jos probo ali kontam iz komentara), ali tipicne muhe ko i ostali custom romovi: nema led notifikacije, nema double tap to wake, memorije su invertane (int<->ext) i ne radi xposed. 

ZA NEXUS rom tvrde da je BRZ jer ne downclocka PROC na 45 stupnjeva... Ako se žešće koristi može se dosta zagrijati..

Meni isto dosta vise limonchelo 5.0. Lagga polako sve vise i vise...

 

Lightflow works for LED notifications on the Nexus 8 ROM. You need to be using direct mode and root mode, and there's only one colour and it stays lit, but it does work.

 

Probo netko MIUI7 rom? http://bbs.ydss.cn/thread-578110-1-1.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.9.2015 0:24 (srcipesak).
13 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note
srcipesak kaže...

mocan je taj nexus (nisam jos probo ali kontam iz komentara), ali tipicne muhe ko i ostali custom romovi: nema led notifikacije, nema double tap to wake, memorije su invertane (int<->ext) i ne radi xposed.

 valja čeati iduću verziju :)

ovu zamijenu interne i externe memorije je lako riješiti u postavkama, ali ja sam još lakše izvadio sd karticu :)

 

ZA NEXUS rom tvrde da je BRZ jer ne downclocka PROC na 45 stupnjeva... Ako se žešće koristi može se dosta zagrijati..

hmm, ovo sam čitao, trebao bi naći neki dobar app da mogu pratiti stanje..

 

Lightflow works for LED notifications on the Nexus 8 ROM. You need to be using direct mode and root mode, and there's only one colour and it stays lit, but it does work.

isprobao sam lite verziju sa play storea, i nisam uspio natjerati da radi... ako mi baš notifikacija bude falila u životu pokušati ću još jednom

 

ne lajkam MIUI pa ne bi isprobavao, brzina je prioritet :)

pozdrav

 

10 godina
offline
Lenovo K3 Note

Miui mi se recimo svidja na prvu, jer mi prosli redmi2 i note2 (xiaomi oba naravno :D) kroz ruke i nije losa stvarcica. Dal bi ga mogo 24/7 koristiti, ne znam :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lenovo K3 Note

Ja sam uzeo u 6mj. sa GearBest-a i nakon updatea koji je išao prije par tjedana imam problema sa touchscreenom kao i hrpa drugih korisnika.

 

 

Dakle telefon reagira sam po sredini ekrana i na malom dijelu samog ruba i to kad ga se jače stisne. Zanima me da li netko ima rješenje ovog problema? Vjerujem da bi ga bilo najbolje rootat i stavit neki custom rom ali pitanje da li je to izvedivo obzirom da touch ne radi kako treba.

Negdje sam naletio da bi K3 Note trebao dobiti upgrade na 6.0 ali svakako bi htio čim prije riješiti telefon.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Lenovo K3 Note
Caca kaže...

Ja sam uzeo u 6mj. sa GearBest-a i nakon updatea koji je išao prije par tjedana imam problema sa touchscreenom kao i hrpa drugih korisnika.

 

 

Dakle telefon reagira sam po sredini ekrana i na malom dijelu samog ruba i to kad ga se jače stisne. Zanima me da li netko ima rješenje ovog problema? Vjerujem da bi ga bilo najbolje rootat i stavit neki custom rom ali pitanje da li je to izvedivo obzirom da touch ne radi kako treba.

Negdje sam naletio da bi K3 Note trebao dobiti upgrade na 6.0 ali svakako bi htio čim prije riješiti telefon.

 Probaj neki rom koji ide iz sp flash toolsa. Tam niti ne koristis touch :D

10 godina
offline
Lenovo K3 Note

Stavio karbon lite 2.0 - nije lose. Mislim da ne leti kao Nexus rom, ali to je subjektivni dojam. Tesko mi objektivno procjeniti. Stavio sam carbon jer kazu da xposed radi na njemu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2015 12:24 (srcipesak).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice