"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.304
|
čitano: 5.714.498
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Preporučam anker i aukey punjače, koristim godinama i stvarno sam zadovoljan.
I ostavi se ebaya, nabavi s aliexpressa.
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 11:02 (underdog).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vjeko333 kaže...

Da li je tko kupovao brzi punjač za Xiaomi A3 (18w), jer u paketu dolazi obični? Da li dolaze u obzir punjači noname s ebaya? Može link?

 Osobno sam naručio ovaj. Zadovoljan sam, probao i na Pocophone-u, i na Samsungu (A5 2016, S8, S9), normalno radi..

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011 David Bowie 1947-2016
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
vjeko333 kaže...

Da li je tko kupovao brzi punjač za Xiaomi A3 (18w), jer u paketu dolazi obični? Da li dolaze u obzir punjači noname s ebaya? Može link?

 Pisao sam u jednoj temi vec za Ugreen, bilo je mozda nekih 7-8 thum upova, slobodno i nejga uzmes, definitivno je provjeren i od njih sad uzimam skoro sve u zadnje vrijeme, od punjaca, adaptera, kablova pa sve do LAN kabla za spajanje na internet. Jednostavno su dobri i posteni.

Kovačić
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Dobri jesu. Kupio sam od UGREENa 30ak stvari, od punjača, kabela, hubova do USB zvučnih kartica.
Pošteni su kao i svaka kineska trgovina. Jedan fast charger 18W punjač mi je prestao raditi 9 dana prije isteka jamstenog roka. Uredno im prijavio, poslao slike na zahtjev, poslao video test na novi zahtjev. Rastezali su do dana poslije isteka jamstva i poslali poruku da jamstvo više ne vrijedi. Ponudili su 1USD kupon za iduću kupnju.
I dalje kupujem kod njih ali prvi idući kvar ići će odmah dispute Aliexpressu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.1.2020 15:14 (fora2).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako misliš otvoriti dispute npr nakon godinu dana koliko je jamstvo, jer piše da se dispute može pokrenuti do 15 dana nakon potvrde primitka?

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nije mi to još trebalo ali pretpostavljam da Ali stoji iza jamstvenog roka trgovine. Inače sva ta kineska jamstva nemaju smisla. Možda netko ima iskustva?
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nije mi to još trebalo ali pretpostavljam da Ali stoji iza jamstvenog roka trgovine. Inače sva ta kineska jamstva nemaju smisla. Možda netko ima iskustva?
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nije mi to još trebalo ali pretpostavljam da Ali stoji iza jamstvenog roka trgovine. Inače sva ta kineska jamstva nemaju smisla. Možda netko ima iskustva?
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
fora2 kaže...
Nije mi to još trebalo ali pretpostavljam da Ali stoji iza jamstvenog roka trgovine. Inače sva ta kineska jamstva nemaju smisla. Možda netko ima iskustva?

 Nakon što prođe 15 dana, ovisiš samo o dobroj volji prodavača, nema zaštite Aliexpressa.

To im je najveći nedostatak.

dak
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako je tako onda proizvodi s Aliexpressa imaju 15 dana jamstvo. Sve ostalo je lutrija.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ako je tako onda proizvodi s Aliexpressa imaju 15 dana jamstvo. Sve ostalo je lutrija.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
fora2 kaže...
Ako je tako onda proizvodi s Aliexpressa imaju 15 dana jamstvo. Sve ostalo je lutrija.

 Nažalost to je tako,ja više nikad neću kupovat tehničku rubu na aliju,sve što sam uzeo imalo je neki defekt.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Malo mi je to čudno, ja se ne sjećam da mi je u 200+ narudžbi tehničke robe s Alija došlo nešto neispravno, a ako se i slučajno desi uvijek možeš ispregovarati s trgovcem barem slanje novog artikla...

4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mora da imaš trgovinu na njuškalu...ili si baš freak sa 200+ narudžbi 😉
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pa 200 narudzbi nije uopce puno, svako malo narucim nesto s alija to mi je primarno mjesto za narucivanje.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Slažem se, ja sam tek nedavno počeo kupovati na aliju pa već imam oko desetak narudžbi, pretpostavljam da se nakon par godina kupovanja lako skupi 200 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bugovac222 kaže...
Mora da imaš trgovinu na njuškalu...ili si baš freak sa 200+ narudžbi 😉

 Ja niti jedno, niti drugo, pa u 5 godina imam 500+ kupovina samo na Aliji i još upola toliko sa ostalih trgovina.

Istina je da kod nas to ne bi nikad kupio, jer je  barem duplo skuplje.

I da tko je jamio, jamio je , tko nije, načekat će se

dak
4 godine
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
500+...pa onda imaš punu kuću stvari ako ne prodaješ ili baciš. Kao da hranu naručujete.
16 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav. Jel ima ko od vas iskustva sa Meizu 16S Pro?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bugovac222 kaže...
500+...pa onda imaš punu kuću stvari ako ne prodaješ ili baciš. Kao da hranu naručujete.

 Pa da, imao bi ALI ... ne bi vjerovao, ništa ne traje vječno, to se kvari, haba, pregazi ga vrijeme

A s obzirom da uskoro kreće naplata PDV-a na SVE iz Kine, treba napraviti zalihu potrošnog materijala

dak
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
bugovac222 kaže...
Mora da imaš trgovinu na njuškalu...ili si baš freak sa 200+ narudžbi 😉

200 tehnike, imam ih preko 300  Pa kad to staviš u kontekst 7 godina kupovanja na Aliju onda ispadne 2-3 stvari mjesečno, ne vidim kakve bi to veze s trgovinom imalo...

8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...
A s obzirom da uskoro kreće naplata PDV-a na SVE iz Kine, treba napraviti zalihu potrošnog materijala

 Od kud ti to?

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kako vam se čini Mate 10 pro kao rabljeni s obzirom da mu je cijena 1000 i kusur kuna.Svojevremeno je koštao 6000 kn i sad takvim uređajima ističe 2 god garancije pa me brine dali je baterija sad već za zamjenu.Taj mob ima još uvjek izvrstan ekran,čip, kamere....
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
myroman kaže...
dak0001 kaže...
A s obzirom da uskoro kreće naplata PDV-a na SVE iz Kine, treba napraviti zalihu potrošnog materijala

 Od kud ti to?

 Guglaj malo .... prošle godine u ovo doba je internet brujao o tome.

Evo ti samo jedan članak

dak
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
dak0001 kaže...
myroman kaže...
dak0001 kaže...
A s obzirom da uskoro kreće naplata PDV-a na SVE iz Kine, treba napraviti zalihu potrošnog materijala

 Od kud ti to?

 Guglaj malo .... prošle godine u ovo doba je internet brujao o tome.

Evo ti samo jedan članak

 Da, nije bilo portala koji to nije objavio...

Sva sreća za sad još ništa od toga kod nas.

 

Na nekom forumu sam pročitao da je Francuska to uvela i napravili su si logističku nočnu moru. Za pakete van EU obrada na njihovoj pošti traje od 2 tjedna do mjesec dana!!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Švedska je uvela PDV na sve što ne dolazi iz EU odavno. Trošak obrade za masku mobitela je sličan kao kod nas, cca 70kn. Plus PDV. Tako da tamo više ne kupuju jeftine stvari iz PRC.
 
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Nek uvedu i kod nas, al kad nama prosjek plaće bude ko u Švedskoj.

8 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Huawei mate 10 pro koristim 2 god. i 2mj. Baterija je kao i prvog dana. S mob. nisam imao nikada nikakvih problema.
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...
dak0001 kaže...
myroman kaže...
dak0001 kaže...
A s obzirom da uskoro kreće naplata PDV-a na SVE iz Kine, treba napraviti zalihu potrošnog materijala

 Od kud ti to?

 Guglaj malo .... prošle godine u ovo doba je internet brujao o tome.

Evo ti samo jedan članak

 Da, nije bilo portala koji to nije objavio...

Sva sreća za sad još ništa od toga kod nas.

 

Na nekom forumu sam pročitao da je Francuska to uvela i napravili su si logističku nočnu moru. Za pakete van EU obrada na njihovoj pošti traje od 2 tjedna do mjesec dana!!

 

fora2 kaže...
Švedska je uvela PDV na sve što ne dolazi iz EU odavno. Trošak obrade za masku mobitela je sličan kao kod nas, cca 70kn. Plus PDV. Tako da tamo više ne kupuju jeftine stvari iz PRC.

 Mene zanima kako oni to misle uvest kod nas. Imao sam priliku ljetos vidjet kako to (ne)funkcionira. Za obicne pakete im treba 2-3 tjedna da ih obrade koliko su spori i pretrpani, sve ih ručno dijele ljudi za bubnjevima, na kraju su se toliko natrpali da su iz glavnog centra u VG poslali pakete po cijeloj Hrvatskoj jer ih inače nebi 2 mjeseca razvrstali, a za ove sto se carine da ne govorim. To su takvi lešinari koji samo prate kad će se otvoriti rampa za utovar da mogu ići zapalit van, na svakih sat vremena posla si uzmu pauzu za cigaru i kavu od pol sata. Zar ne mogu jednostavno preko porezne vidjet transakciju, neka tamo naplate 25% PDVa i gotovo. Ako dođe do toga, nećemo pakete viđat po 3-6 mjeseci, di smo mi od Francuske, nasima sad treba 2-4 tjedna. 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice