"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.309
|
čitano: 5.731.150
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nisam vidio da je bilo:

 

Redmi Note 8 Pro

Notch, "otporan na udarce", utor za slušalice, IR blaster, 4 kamere!, NFC,  Helio chipset, Andorid 9, 4500 MAh baterija, 18W punjenje.

 

Mi9 PRO

https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_pro_comes_with_snapdragon_855_45w_charger_in_the_box-news-39312.php

 

 

Novi Mi Mix.

2500Eur.

https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_alpha_debuts_with_wraparound_display_108mp_camera-news-39315.php

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 15:29 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...

Nisam vidio da je bilo:

 

Redmi Note 8 Pro

Notch, "otporan na udarce", utor za slušalice, IR blaster, 4 kamere!, NFC,  Helio chipset, Andorid 9, 4500 MAh baterija, 18W punjenje.

 

Mi9 PRO

https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_pro_comes_with_snapdragon_855_45w_charger_in_the_box-news-39312.php

 

 

Novi Mi Mix.

2500Eur.

https://m.gsmarena.com/xiaomi_mi_mix_alpha_debuts_with_wraparound_display_108mp_camera-news-39315.php

 Redmi Note 8 Pro je odličan uređaj, imamo posebnu temu za njega, koga zanima. Trenutno je vani na oko 1500-1600kn, a kod nas ide od 2100kn.

 

Za novi Mi Mix Alpha je to početna cijena, ići će to kasnije i ispod 2000Eura što će biti zanimljiva opcija. 

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...

Sve što pišem je provjerena informacija iz prve ruke.

Molim te reci mi koliko si toga naručio preko GB-a koristeći Priority Line i ako jesi da li si platio PDV?

Mobitel koji sam linkao se može naručiti na način koji sam ranije napisao i dolazi bez ikakvih dodatnih troškova.

Na isti način sam naručio na desetke uređaja i nikada nije bilo nikakvih problema ili dodatnih troškova.

 

Isto tako je napravilo više korisnika koji su poslušali moj savjet i prošli su bez ikakvih dodatnih troškova:

https://www.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-9/5976223.aspx

https://www.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-9/5982281.aspx

https://www.bug.hr/forum/post/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/5985164.aspx

 

U ovom slučaju dojma sam da si ti taj koji piše informacije koristeći se teorijom kako bi nešto trebalo funkcionirati, a ne praksom.

 

(...)

 

 

Jel to stvarno, sigurno tako ići na GearBest i Priority Line? Nema pdv, carina i sl?...

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 18:04 (Ikerepc).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ikerepc kaže...

Jel to sigurno tako mzopg da preko toga priority line ne plaćaš ta davanja - pdv, carina?

Tražim evo neki novi mob do nekih 1500... Ne služi za gaming, evo na mobu od aplikacija imam m-zabu, operu mini, face, messenger, whatsapp i pasijans hahaha, znači nije za neki gaming ali bi bilo dobro da izdrži neko vrijeme na bateriji...

Sada sam imao (imam još) Lenovo Vibe P1ma40 i mob mi je super, star 3 godine uskoro će biti, upao u wc 2 puta, na 3 strane mu fali rub i staklo otkrhnuto na svakoj, još radi... xD

E sad, tražio bih mob koji će mi biti narednih par godina... Bilo bi dobro barem 3-4-5, minimalno... Onda tražim nešto 4 gb ram, ok procesor, gpu me ne zanima previše kakav je...

Čak mi je palo na pamet gledati mobitele tipa Cubot Quest (načuo sam da su Cuboti ok, king kong 3 je mal skup), možda čak nešto tipa uleFone 6/6E (do 6 bi se mogao proteći ako je onaj s aliexpresa na akciji al bez dodatnih davanja haha - iako sam prilično skeptičan prema uleFone jer ne znam previše dobrih iskustva s tom markom...), ili nešto drugo haha, sestra nabavila Mi Note 7 (4gb ram verzija) pa budem vidio kako to izgleda i sl...

 

Nekako sada gledam najviše na taj cubot i xiaomi... xiaomi su dobri uređaji i sve al za cubot sam čuo da su ok, a još budu jeftiniji, sad, gdje tu leži istina ne znam...

 

U biti, do 1500 kn, ako je puno bolji i rugged možda i malo iznad (normalni nebu izdržo samnom hhaahha)...

 Za sada preko Priority Linea sve funkcionira bez greške, kao i DHL kod nekih trgovaca preko Allija. Do kada će to prolaziti nitko ne zna, tako da ti ja ne mogu 100% garantirati da je jedno i drugo 100% sigurno. Osobno naručujem tjedno barem 2-3 proizvoda na taj način i za sada sve ide kako treba. Upravo sad se spremam naručiti još dva moba pa mogu napisati kako je prošlo kad stignu. Često i drugi sa ovog foruma tako naručuju i imaš "friških" postova starih dva-tri dana gdje su napisali da im je sve prošlo ok.

 

Za 1500kn po meni je odličan izbor Xiaomi Mi A3, provjeren stroj, odlična baterija, odlična kamera. Cubot je sad izbacio novi model X20 Pro djeluje jako dobro, ali nisam previše upoznat s njima, cijena mu je odlična oko 160$. Ulefone sam davno pratio i imali su zanimljive uređaje i niske cijene, ali po meni sve to pored Xiaomija teško prolazi jer oni jednostavno nude jako puno za odličnu cijenu i pokrivaju sve segmente od 80$ do 600$.

 

Xiaomi ima MIUI koji meni odgovara, ne znam što Cubot i Ulefone vrte i kako to izgleda. Znam da mnogi ti Kinezi znaju kiksati na softwareu, a onda nema koristi od dobrih specifikacija. Kod Xiaomija si miran i sa nadogradnjama, a posebno ako se odlučiš za Mi A3 koji ima čisti Android i zajamčene nadogradnje.

 

Sada je izašao i Redmi Note 8 Pro koji je po meni izvrstan uređaj za malo novaca, oko 1500-1600kn iz Kine ili 2100kn kod nas. To su početne cijene koje će ići dole. Ali to je malo glomazniji mobitel od Mi A3. Ima i IP52 certifikat, ne znam bili preživio pad u WC, ali malo vode može izgurati. 

 

E sad ako ti treba nešto što može izdržati česte padove onda ili dobru zaštitnu masku ili gledati modele tipa Ulefone Armor. 

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

E, hvala puno... Ajde kada stignu pa javi, mislim da neću još naručivati...

Da, gledao sam baš taj novi cubot i sve je to super, 6gb ram, kamere, al izgleda kao da bi se raspao nakon mjesec dana mog korištenja xD ali eto moram ga probat u ruci baš kako leži. Isto pretpostavljam da ću napraviti s tim ulefone il cubotom... Nezz, mama mi ima ulefone 2 god, interface nije loš al nisu kvalitetni uređaji u globalu i tog se bojim... Njoj ošo ekran al je bio u garanciji... A čuo sam i za dosta problema s baterijom na duge staze...

Sestri ovih dana stiže redmi note 7 4gb ram pa budem vidio i on kakav je, trebao bi biti više manje isti kao i taj Mi A3

Za cubot sam čuo dost dobrih stvari pa ga zato pitao...

 

A dobro, ciljam xiaomi / cubot najvjerojatnije...

 

Javi jel sjeo pdv haha

Hvala puno :)

 

U biti uži izbor trenutno bi bio:

Xiaomi Redmi Note 7 (4gb ram)

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Redmi Note 8 (lite ili koji već)

Cubot Quest

Cubot King Kong 3

Cubot P20

Cubot x20 pro

UleFone Armor 6E (?)


I nije baš uži ali što ćeš... Ima 3 rugged primjerka i par klasičnih hahaha

 

Btw ma znam da to nije sigurno 100% al moš zamislit moje iznenađenje kad su mi nakon neka dva tak ok cijene uređaja prošle godine poslali čestitku za mob od 600, ispo mi više neg u hr... Sad onda baš sam skeptičan a previše je primamljivo hahah

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.9.2019 18:47 (Ikerepc).
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A gle prva dva su provjereni uređaji, pogotovi prvi s popisa... 

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zato je tako poslagano hahaha

Ma Xiaomi sam imao u ruci i sve, to znam da su vrhunski uređaji. Isto tako i UleFone sam imao i znam da nisu bili.

E sada, samo korinsika cubota ne mogu baš naći da mi kaže iz prve ruke nešto o njima...

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ikerepc kaže...

U biti uži izbor trenutno bi bio:

Xiaomi Redmi Note 7 (4gb ram)

 Sam si jako dobro poslozio popis... Definitivno od ovoga ne moze bolje u tom cjenovnom rangu...

Xiaomi fan... Od MI3 nadalje...
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ima li koji mobitel koji ispunjava sve ove zahtjeve:

NFC, 3.5mm, bežično punjenje, IR, full ekran, Xiaomi, do 2500kn

 

Ili neki koji je najbliže da ispunjava sve ovo.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 16:17 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Xiaomi mi9 € 354,81 | Global ROM Xiaomi Mi 9 8GB RAM 128GB ROM Mobile Phone Mi9 Snapdragon 855 Octa Core 48MP Triple Camera 6.39" AMOLED Full Scree
https://s.click.aliexpress.com/e/5Jx958xm
380Eur
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Patrick_cro kaže...
Xiaomi mi9 € 354,81 | Global ROM Xiaomi Mi 9 8GB RAM 128GB ROM Mobile Phone Mi9 Snapdragon 855 Octa Core 48MP Triple Camera 6.39" AMOLED Full Scree
https://s.click.aliexpress.com/e/5Jx958xm
380Eur

 Sve osim notcha, znači..

Hvala!

 

Jedno pitanje. Ako imam Tele 2, za mene doslovno nema NIKAKVE razlike između global rom i global edition?

Potpuno isti ROM, i nadogradnja ide isto kad i ostalima?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 18:39 (CyberDemonVZ).
11 godina
protjeran
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
minarelli kaže...

Jel zna neko jel Oukitel ima kakvo EU skladiste ili neka stranica koja ih prodaje iz EU? Zapeo mi za oko Oukitel K7 Pro a ne daje mi se jos davanja ako ga uzmem iz kine. 

 up

16 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mi9 koliko vidim neki imaju 4g 800mhz a neki ne, najbolje pitati prodavaca. Sta se tice updata ja sam uglavnom na china romu jer brze dobije update. Ali dok god radi kako spada ne radim update, jedino ako ima bas nesto zanimljivo.
Oukitel
€ 135,53 30%OFF | OUKITEL K7 Pro 6.0" FHD+ 18:9 Cellphone Android 9.0 Smartphone MT6763 Octa Core 4GB 64GB 10000mAh Battery 9V/2A 4G Mobile Phone
https://s.click.aliexpress.com/e/KW3tA1K0
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.9.2019 22:01 (Patrick_cro).
11 godina
protjeran
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kaj god odaberem osim kine, veli da nemre na moju adresu slat. nema veze narucio ga u meduvremenu na gearbestu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
CyberDemonVZ kaže...

Ima li koji mobitel koji ispunjava sve ove zahtjeve:

NFC, 3.5mm, bežično punjenje, IR, full ekran, Xiaomi, do 2500kn

 

Ili neki koji je najbliže da ispunjava sve ovo.

 Koliko ja znam nema.

 

Mi 9 - nema full screen i nema 3.5mm

Mi Mix 3 - nema 3.5mm i nema IR

Mi 9T - nema bežično punjenje i IR

Redmi Note 8 Pro - nema bežično punjenje i full screen

...

 

9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Aj vi sad koji ste naručivali s gearbesta zadnjih dana i tako javite kojim načinom (odakle, kakva pošiljka) i jesu vam maznili pdv / carinu...

10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Pozdrav svima

Nisam znalac što se tiče mobitela pa bih zamolio one koji jesu da mi ako je moguće odgovore na nekoliko pitanja.
Kolega radi u Indiji i kod nekoga je vidio Rog phone 2 ( Tescen games tj kineska varijanta), kaže da je telefon
" zvijer" za te novce ( Indijska varijanta cca 530 USD ), on će ga sebi kupiti u Indiji čim bude dostupan-navodno 30.09..E sad , vidim na stranici asus Indija da ima 2 varijante ,ta od 530 USD ( 8 Gb rama 128 Gb memorije ) i 850 USD (12 Gb rama i 512 Gb memorije) , meni zanima ta jeftinija, međutim vidim da razlika nije samo u memoriji nego i u broju antena,brzini i spektru LTE frekvencija- ova skuplja verzija pokriva puno više frekvencija od jeftinije pa me kao korisnika A1 mreže zanima da li ja mogu kupiti tu jeftiniju i koristiti na A1 mreži.I naravno zanima me šta vi mislite o tom telefonu.

Hvala

https://www.asus.com/in/Phone/ROG-Phone-II/Tech-Specs/
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Nešto tu nije točno,freqencycheck kaže da je pokrivenost LTE 100% za 8 Gb model isto kao i za 12Gb model
https://www.frequencycheck.com/compatibility/VRLXcO1/asus-rog-phone-ii-dual-sim-td-lte-cn-128gb-asus-i001d/croatia

A na asusovoj stranici je poprilična razlika u LTE bandovima između 8Gb i 12Gb varijante
10 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Evo sa Asusove stranice
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
lega72 kaže...
Evo sa Asusove stranice

 A1 koliko znam koristi B1, B3 i B20. Taj 8GB model pokriva B1 i B3, što je teoretski dovoljno, ali moguće je da negdje nećeš imati 4G signala nego samo 3G.

11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa, odluka je konačna i odlučio sam se na MI 9 SE ali sad me zanima di da ga kupim.
Isplati li se kod nas dati skoro 500 kn više ili naručim s Aliexspressa i sl.?
Na aliju znam jedino za Goldway preko kojih sam već naručivao i bilo sve oke. Također znam za Honorbuy ali tamo je nešto skuplje.
Zanima me imate li još koju stranicu za preporučiti i gdje bi bilo najpovoljnije(najpametnije) kupiti?
Samo da naglasim, neda mi se zezati s carinom i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Iamdanny kaže...

Ekipa, odluka je konačna i odlučio sam se na MI 9 SE ali sad me zanima di da ga kupim.
Isplati li se kod nas dati skoro 500 kn više ili naručim s Aliexspressa i sl.?
Na aliju znam jedino za Goldway preko kojih sam već naručivao i bilo sve oke. Također znam za Honorbuy ali tamo je nešto skuplje.
Zanima me imate li još koju stranicu za preporučiti i gdje bi bilo najpovoljnije(najpametnije) kupiti?
Samo da naglasim, neda mi se zezati s carinom i sl.

Mislim da je razlika manja od 500kn, ako uračunaš 27$ dostavu onda je razlika oko 300kn, mislim da se za to isplati kupiti kod nas.

Barem prema cijenama koje sam pronašao.

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne znam...ja gledam i vidim da je kod nas najjeftiniji u Neutrinomobile i to 2349kn dok me s GoldWay-a ispadne 1805kn što je i više od 500 kn razlike. 
Ima možda kod nas gdje jeftinije? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Iamdanny kaže...

Ne znam...ja gledam i vidim da je kod nas najjeftiniji u Neutrinomobile i to 2349kn dok me s GoldWay-a ispadne 1805kn što je i više od 500 kn razlike. 
Ima možda kod nas gdje jeftinije? 

Je u pravu si, spustili su u međuvremenu malo cijenu, sad je Goldway 235$ + 27$ dostava = 262$

Kad sam gledao prije dan i pol bio je 275$ + dostava.

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Dečki, da ne gledate vi slučajno cijene na Aliexpressu za MI9 SE bez B20 frekvencije ? 

 

Znači velika većina MI9 SE mobitela na aliexpressu se reklamira kao Global Rom ili Multi Language, ali takvi ne podržavaju B20 frekvenciju, o čemu se već odavno zna. Može se i bez toga koristiti, ali uglavnom forumaši žele kupiti GLOBAL VERSION link  kojoj pod 4G navode postojanje svih frekvencija za 4G.

 

Naravno da je ovaj pravi global version uvijek malo skuplji, pa sa dostavom dođe preko 2000 kn.

Najjeftinije što sam ja našao MI9 SE global version je preko gearbesta (pod uvjetom da nema dodatnih troškova-priority line) = oko 1900 kn

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 7:08 (ALVIN).
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Upravu si!
Nisam to uopće detaljno proučavao i skoro sam se zaletio.
Znaći, da bi sve radilo potrebno je da je GLOBAL VERSION, a ne global ROM..(?)
Uzevši to u obzir, isplati se i kod nas potegnuti tih 300 kuna više..


14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Da, global version treba biti. Mene ne mogu zbuniti tim raznim nazivima jer gledam šta navode pod 4G frekvencijama, tražim da piše B20 ili 20.
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Neznam.jel ima tema za 9t xiaomi..pa cu pitat ovdje..koje kaljeno da kupim i msku neku kvalitetniju..upikao ga danas iz tcoma na njuskalu za 1900 kn novog..6/64 black..rijesio s 10 radi.slabe baterije..tj nedovoljno dugog trajanja za moje potrebe..mislim da sam ok prosao..neznam koliko dodje da sam ga narucio izvana ali meni.ok cijena..i dal gcam postoji.za njega i jel sto bolja kamera..i cuo sam za neki poco launcher da bolje radi neho njegov tvornicki pa molim iskustva..hvala

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mariolla79 kaže...

Neznam.jel ima tema za 9t xiaomi..pa cu pitat ovdje..koje kaljeno da kupim i msku neku kvalitetniju..upikao ga danas iz tcoma na njuskalu za 1900 kn novog..6/64 black..rijesio s 10 radi.slabe baterije..tj nedovoljno dugog trajanja za moje potrebe..mislim da sam ok prosao..neznam koliko dodje da sam ga narucio izvana ali meni.ok cijena..i dal gcam postoji.za njega i jel sto bolja kamera..i cuo sam za neki poco launcher da bolje radi neho njegov tvornicki pa molim iskustva..hvala

Imas ne samo temu vec i cijeli xiaomi podforum, naravno mi9t/k20 tema uvijek pri vrhu

https://www.bug.hr/forum/board/xiaomi/153.aspx?sort=act

https://www.bug.hr/forum/topic/xiaomi/xiaomi-redmi-k20--9t/268477.aspx?jumpto=5994425&sort=asc&view=flat

 

Poco launcer je takodjer stock radjen za xiaomi poco f1

Meni osobno bolji od stock miui jer ima ladicu sa app i double tap za gasenje ekrana

 

Gcam naravno googlaj brate, youtube ovo ono

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2019 22:23 (16OR).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice