Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.274
|
čitano: 1.434.771
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja uopce ne koristim bljeskalice, a ne sjecam se ni kada mi je trebala...osim kao svjetiljka ponekad u mraku.😁

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Ja uopce ne koristim bljeskalice, a ne sjecam se ni kada mi je trebala...osim kao svjetiljka ponekad u mraku.😁

 i ja isto, jer ove led gluposti ne vrijede ničemu.

kad imaš xenon onda bome koristis, naravno ne za slikanje zgrada nego ljudi u uvjetima slabog osvjetljenja, a čak i kad osvjetljenje nije toliko loše jer dobiješ minimalni exposure time i nema razmrljanih slika, sve što je u pokretu bude zaleđeno, čisto, oštro i prirodnih boja za razliku od led-a

ni 100 ledica ne mogu zamijeniti xenon, bas šteta što ih ne uguraju na neki način u nove mobove.. mislim da je glavni problem veličina tog sklopa

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.2.2020 16:15 (digitall).
5 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

za one koji ne koriste twitter

 

S10 vs S20 night mode

 

Prve dvije su S10, druge dvije su S20

 

izgleda da su otisli sa opcijom da radi dan od noci 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Užasne su.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mitohondri kaže...

za one koji ne koriste twitter

 

S10 vs S20 night mode

 

Prve dvije su S10, druge dvije su S20

 

izgleda da su otisli sa opcijom da radi dan od noci 

 

rugali se huaweiu.. lol

uglavnom, ne vidim problem, automatika to svakako ne radi.

kad ti treba ukljucis nightmode i to je to.

par puta mi je dobro doslo

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Night sight je nekad bio IN, sad je era vecih senzora u fokusu i tu se vidi znacajan napredak na polju kamera.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ljudovi, jel zna ko koji se senzor nalazi u S20 modelu?

Kolko citam pikseli su veliki, 1.8.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 20:57 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Pisalo se još prošli mjesec da će biti 12MP Sony IMX555, 1.8µm

Za zoom 64MP S5KGW2

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 21:10 (Nod14).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Al ne nalazim podatak koja je veli ina senzora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
To bi trebala biti 1/1.8" veličina
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ako je toliki, to je ok...to je velicina kao u Huawei P30 PRO i Mate 20 PRO sto u kombinaciji sa manje MP i vecim pojedinacnim pixelima ne mora biti lose.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ako ste gledali Live event ne znam da li ste primjetili da je i Hrvatska imala promociju na eventu.,namjerno ili slicajno.

 

Slika - Croatia Trip in 8K

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.2.2020 23:54 (R36).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Al ne nalazim podatak koja je veli ina senzora.

 

1/1.76"

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pogledao sam malo uzorke na DxO i iznenadio se.

Ocekivao sam da ce kamera raditi kao i Na Mi Note 10, ali brze zbog jaceg procesora.

Na kraju su algoritme SW ocito skroz drugacije podesili.

Mi Note 10 ima vise šuma i lijepo sacuvanje fine detalje, a Mi10 SW pegla taj šum pa lica izgkledaju plasticno sto se i vidi na primjeru CROP-a koji sam stavio dolje.

Stvar je tko sto vise preferira, vjerujem da se nekima manje svidja šum, a nekima se vise svidja naizgled "cistija" slika...ovo kako radi Mi10 me podsjeca na Samsunga prije gdje su peglali šum dok je LG imao prirodan šum sa senzora.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Pogledao sam malo uzorke na DxO i iznenadio se.

Ocekivao sam da ce kamera raditi kao i Na Mi Note 10, ali brze zbog jaceg procesora.

Na kraju su algoritme SW ocito skroz drugacije podesili.

Mi Note 10 ima vise šuma i lijepo sacuvanje fine detalje, a Mi10 SW pegla taj šum pa lica izgkledaju plasticno sto se i vidi na primjeru CROP-a koji sam stavio dolje.

Stvar je tko sto vise preferira, vjerujem da se nekima manje svidja šum, a nekima se vise svidja naizgled "cistija" slika...ovo kako radi Mi10 me podsjeca na Samsunga prije gdje su peglali šum dok je LG imao prirodan šum sa senzora.

 jesi ti siguran da pricas o ovoj slici koju si stavio?

 

Note 10 je skroz ociscena od svih mogucih detalja, kao da je ukljucen onaj "beauty mode" zenska nema niti jedne ove crne mrlje po licu niti bora uopce na Note 10 slici 

 

10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

 jesi ti siguran da pricas o ovoj slici koju si stavio?

 

Note 10 je skroz ociscena od svih mogucih detalja, kao da je ukljucen onaj "beauty mode" zenska nema niti jedne ove crne mrlje po licu niti bora uopce na Note 10 slici 

 

 

 

Kada je ukljucen beauty mode on radi upravo kako je uslikao Mi10, a to je popeglan šum.

Mi10 je istina prikazao koji detalj vise, ali ne svidja mi se sto lice zene izgleda plasticno kao vostana figura.

Ja ne znam na cemu vi gledate, ali na velikom IPS monitoru ne izgleda bas lijepo slika od Mi10 kada se uveca.

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
3dfx kaže...

 jesi ti siguran da pricas o ovoj slici koju si stavio?

 

Note 10 je skroz ociscena od svih mogucih detalja, kao da je ukljucen onaj "beauty mode" zenska nema niti jedne ove crne mrlje po licu niti bora uopce na Note 10 slici 

 

 

 

Kada je ukljucen beauty mode on radi upravo kako je uslikao Mi10, a to je popeglan šum.

Mi10 je istina prikazao koji detalj vise, ali ne svidja mi se sto lice zene izgleda plasticno kao vostana figura.

Ja ne znam na cemu vi gledate, ali na velikom IPS monitoru ne izgleda bas lijepo slika od Mi10 kada se uveca.

 pise ti pod moj PC koji monitor imam, sumljam da je tvoj puno bolji 

 

meni je bas suportno, druga fotka mi je totalno neprirordna i i zgleda kao vostana figura, bas ovo sto pricas

 

da nisi mozda krivo napisao mobitele kod fotki?

10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

 pise ti pod moj PC koji monitor imam, sumljam da je tvoj puno bolji 

 

meni je bas suportno, druga fotka mi je totalno neprirordna i i zgleda kao vostana figura, bas ovo sto pricas

 

da nisi mozda krivo napisao mobitele kod fotki?

 

 

Nisam, tocno sam upisao.

Ajde, pricekat cemo sto drugi kazu.

Ocito imamo drugaciju definiciju i dozivljaj odredjenih pojmova.

9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

meni lijeva slika ima više detalja i ne čini se pixelizirana. desna ima manje detalja i čini se pikselizirana. (gledam na 24"monitoru - istina da mi sunce lupa bas u njega a ne da mi se spustiti roletu :))

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ova lijeva izgleda da ima vise detalja, al je nekak plasticna, desna slika ima vise suma (prirodnije) ali manjak detalja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni desna prirodnija

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

meni lijeva cisca, svjetlija i s vise detalja, dakle 3 od 3

kada se gleda cijela slika a ne samo taj crop onda je jos vise bolja

 

i normalno da to sto imaju isti senzor ne znaci da ce imati istu sliku samo brze ili krace obradenu.. isp, proc, driveri, softver, optika.. sve to cini razliku

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Meni je desna oku ugodnija, a kada sam isao gledati i druge dijelove slike opet mi je od Mi Note 10 prirodnije i ljepse...ako nesto mrzim u digitalnoj fotografiji onda je upravo ovo peglanje (efekt vostanih figara) šuma najgora stvar koju proizvodjaci rade.

Ovo vjerojatno nije finalna verzija SW kamere na Mi10 tako da to sigurno moze i bolje.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Meni je desna oku ugodnija, a kada sam isao gledati i druge dijelove slike opet mi je od Mi Note 10 prirodnije i ljepse...ako nesto mrzim u digitalnoj fotografiji onda je upravo ovo peglanje (efekt vostanih figara) šuma najgora stvar koju proizvodjaci rade.

Ovo vjerojatno nije finalna verzija SW kamere na Mi10 tako da to sigurno moze i bolje.

 Tocno! Ziva koma, nazalost vecina tome pribjegava sve u svrhu "oku ugodnih fotki".

 

Sto se tice kamere na Mi10, glavna kamera je ista kao i na Mi Note10, vjerujem da ce softver bit drukciji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 17:51 (zvonac).
10 godina
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
ocean77 kaže...

Meni je desna oku ugodnija, a kada sam isao gledati i druge dijelove slike opet mi je od Mi Note 10 prirodnije i ljepse...ako nesto mrzim u digitalnoj fotografiji onda je upravo ovo peglanje (efekt vostanih figara) šuma najgora stvar koju proizvodjaci rade.

Ovo vjerojatno nije finalna verzija SW kamere na Mi10 tako da to sigurno moze i bolje.

 Tocno! Ziva koma, nazalost vecina tome pribjegava sve u svrhu "oku ugodnih fotki".

 

Sto se tice kamere na Mi10, glavna kamera je ista kao i na Mi Note10, vjerujem da ce softver bit drukciji.

 

 

Mi10 definitivno treba SW poboljsanja.

Sto se Mi Note 10 tice, ne zelim da bilo sto diraju sto se tice algoritama.

Radi onako kako i ocekujem od tako velikog senzora, sa IQ sam savrseno zadovoljan.

Svaki puta kada prebacim fotke na desktop i gledam na velikom monitoru sam zadovoljan...unazad nekoliko godina izdvojio bih tek nekoliko mobitela odnosno njihovih kamera sa kojima sam bio iznimno zadovoljan, a to su Lumia 1020, Mi Note 10, Huawei Mate 20 PRO i P30 PRO i eventualno LG G4...ako bi uzeo u obzir i video onda bi tu ubacio mozda i nekog Samsunga.

 

Evo jos jedan primjer sa one fotke, Mi Note 10 vs Mi10...gdje god da pogledam Mi10 je losiji...

10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Sad sam malo pogledao za 5X kameru i ona mi bolje izgleda na Mi10.

 

 

Evo jos malo glavne kamere i opet Mi Note 10 bolji...pogledajte travu.

Doslovno ubijeni detalji.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 18:19 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

meni lijeva cisca, svjetlija i s vise detalja, dakle 3 od 3

kada se gleda cijela slika a ne samo taj crop onda je jos vise bolja

 

i normalno da to sto imaju isti senzor ne znaci da ce imati istu sliku samo brze ili krace obradenu.. isp, proc, driveri, softver, optika.. sve to cini razliku

 4:3 takoder lijeva bolja. Osobno ne volim taj sum na slici.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Sad sam malo pogledao za 5X kameru i ona mi bolje izgleda na Mi10.

 

 

Evo jos malo glavne kamere i opet Mi Note 10 bolji...pogledajte travu.

Doslovno ubijeni detalji.

 

 

 

ovo mi izgleda kao da je na note opticki zoom , a na mi 10 digitalni

koliki je uopce opticki na mi10?

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10055&idPhone2=9945

 

svugdje pise 10x hibrid zoom, ni na dxo ne pise.. wtf.. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 21:36 (digitall).
10 godina
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ta fotka je na oba sa glavnom kamerom.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice