Jesam li kupila ukraden iphone?

poruka: 78
|
čitano: 22.644
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Jesam li kupila ukraden iphone???

Dakle u srijedu navecer sam nesto trazila po njuskalu i kad vidim oglas prodaje se iphone 4s za 950 kn,bilo mi je cudno ali nazovem i javi mi se muski glas koji kaze da je jeftin jer mu hitno trebaju novci, a dobio ga je od tete iz njemačke ovo ljeto.Dobro da skratim dogovorimo se mi i on kaze da moze pouzecem, stvarno za 2 dana dolazi postar i nosi mob koji izgleda odlično,prilično očuvan, ali je u vrećici i ima samo punjač. Ja to upalim i kaze mi na pocetku da je netko sa l****@gmail.com prijavljen na tom mobu i da kontaktiram dotičnog korisnika jer se u protivnom nemogu prijaviti, zovem ja tog svog "prodavaca" i pogađate naravno taj se nikada više nije javio barem od petka kad je mob stigao, ja zovem i dalje. Sta da ucinim da ga odnesem na policiju i kazem sve ili da cekam da oni dodu po mene? Kakve se sankcije za kupca ukradene stvari?

Usuditi se: To je cijena napretka.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone???

Mogla si "znati" da je ukradena roba (sumnjivo niska cijena) ali ono, pokušaj ih uvjeriti da si se nadala da je samo dobra ponuda.

 

Mob nosi na policiju. Nadaj se da je vlasnik razuman i možda te čak i nagradi (ako mu taj mob nešto znači radi podataka i sl.). A od love se oprosti... Šteta manja od 1000kn (vidiš ti prigodne cijene, 950kn) i policija tu neće ništa.

My name is Legion... For we are many!
11 godina
protjeran
offline
Jesam li kupila ukraden iphone???

Ako je iPhone prijavljen kao ukraden, tada ce ga policija nac posto je ukljucen i salje svoju lokaciju operateru, tako da bi pametno bilo provjerit na policiji po IMEI broju... Ako je čist,treba samo napravit hard reset i slobodno koristis uredaj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone???

pa nadala sam se da je dobra ponuda jer je lik zvucao sasvim normalno,mozda sam podsvjesno mislila o cigli ili drvetu ali ovo nikako. Kakav imei ja nemam nikakav papir od tog mobitela?

Usuditi se: To je cijena napretka.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone???
Sum_of_all_fears kaže...

Mogla si "znati" da je ukradena roba (sumnjivo niska cijena) ali ono, pokušaj ih uvjeriti da si se nadala da je samo dobra ponuda.

 

Mob nosi na policiju. Nadaj se da je vlasnik razuman i možda te čak i nagradi (ako mu taj mob nešto znači radi podataka i sl.). A od love se oprosti... Šteta manja od 1000kn (vidiš ti prigodne cijene, 950kn) i policija tu neće ništa.

Promjenili su zakon, sad je u pitanju iznos od 2000kn ispod kojeg nece nista pokretati, taj zakon je izglasan da se smanji stopa kriminaliteta zbog EU, naravno stopa se jos povecala ali obzirom da je iznos veci manje je postupaka koji idu u proceduru tako da se stopa kriminalieta stvarno smanjila. Vezanl za ovaj iPhone, to je gotova stvar nemas tu sto, nitice se policija niti bivsi vlasnik zezati oko toga, jer i ako ga odneses na Policiju on ce zavrsit u nekoj polici ljevoj i pravi ga vlasnik nikad nece dobit ako uopce i je ukraden, idi kod nekog servisera za iphone i nek proba flashata cjeli ios ponovno, zasto bi ti izgubila svojih 1000kn radi tuđih nedjela - sto je prije bilo sa iphoneo sa tobom nema veze, i hlace i torbice koje imas su pravila gladna djeca u vijetnamu i kini, ista stvar je sa ovim iphonemom, ti u nicemu nisi pogrijedila i nije na tebi da ispravljas ista, dakle servis i tamo nek ga srede.

Na forumu ima ogroman broj znalaca koji najbolje znaju što bi drugi ljudi trebali napravit sa svojim novcem :-)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone???

Ako ti daje SOS opciju za poziv pa možeš do tipkovnice, "nazovi" *#06#

My name is Legion... For we are many!
10 godina
neaktivan
offline
Jesam li kupila ukraden iphone???

imei u 4s se nalazi u ladici sim kartice, tamo ga očitaj

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone???
lGRACINA kaže...

Promjenili su zakon, sad je u pitanju iznos od 2000kn ispod kojeg nece nista pokretati, taj zakon je izglasan da se smanji stopa kriminaliteta zbog EU, naravno stopa se jos povecala ali obzirom da je iznos veci manje je postupaka koji idu u proceduru tako da se stopa kriminalieta stvarno smanjila. Vezanl za ovaj iPhone, to je gotova stvar nemas tu sto, nitice se policija niti bivsi vlasnik zezati oko toga, jer i ako ga odneses na Policiju on ce zavrsit u nekoj polici ljevoj i pravi ga vlasnik nikad nece dobit ako uopce i je ukraden, idi kod nekog servisera za iphone i nek proba flashata cjeli ios ponovno, zasto bi ti izgubila svojih 1000kn radi tuđih nedjela - sto je prije bilo sa iphoneo sa tobom nema veze, i hlace i torbice koje imas su pravila gladna djeca u vijetnamu i kini, ista stvar je sa ovim iphonemom, ti u nicemu nisi pogrijedila i nije na tebi da ispravljas ista, dakle servis i tamo nek ga srede.

Nadam se da će tebi netko maznuti mobitel.

 

Pravi Balkanci... Odustajem.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone???

nemogu do tipkovnice ni nicega,jer taj mobitel je ustvari sad meni beskorisan, a sta da me ovi na servisu optuze da sam ga ja ukrala???

Usuditi se: To je cijena napretka.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone???

Nadam se da će tebi netko maznuti mobitel.

 

Pravi Balkanci... Odustajem.

Vec sam imao iskustva sa slicnom situacijom, isto sam pokusao pravedno rjesit stvar i kad sam vidio da nitko nema sluha uopce za bilo sto odustao sam, naravno pozobao sam nekoliko stotina kuna, a sto je najbolje od svega to je bila moja lova a ja nisam napravio nista.

Samo samo sam bez novaca ostao i to je to. Nitko nije prostom maknuo !

 

@ sunny side - nemaju te sta optuzit nije im to posao, reci da si promjenila i obrisala stari mail i da ti vise neradi.

 

Na forumu ima ogroman broj znalaca koji najbolje znaju što bi drugi ljudi trebali napravit sa svojim novcem :-)
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 9:50 (lGRACINA).
13 godina
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

skini itunes, skini ios firmware, udi u flash mode na iphonu i flashaj si novi ios onda te nece trazit gmail password a onda si mozes provjerit imei i to...al nemoj ga sad ovakvog nosit na policiju jer tek onda bemas nista od njega, nit ce ga vlasnik ikad dobit, siknut ce ga negdje u ladicu i bas ih briga...ako ti se neda zahebavat s flashanjem radije ga daj u dijelove  da se makar neki novci vrate ali ja bi radije flashao ios s tim da ovi u servisu ti nista ne mogu, odneses u bilo kakav servis oni ce samo napravit ovo sto sam ti gore napisao i nista te nece pitat, plati nosi tocka

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Jesam li kupila ukraden iphone?

zakljucan na icloud,ne mozes nista s mobitelom...nemoj na policiju s tim jer neces nista dobit od toga niti ce oni vratit taj mob vlasniku...

ali mislimda ima nacin sada(u pocetku nije bilo) da se zaobidje taj icloud lock,samo se raspitaj malo i koristi ga onda normalno,nes ga bacit u smece.

 

ovakvo nesto ti izbaci? http://perfectapplesolution.com/wp-content/uploads/2014/08/Activation-Lock.jpg

 

Evo pogledaj malo:

 

https://www.google.ba/search?client=opera&q=icloud+unlock&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gws_rd=cr&ei=oGuFVNuHLYW9PardgIgG

 

https://www.google.ba/search?client=opera&q=icloud+otkljucavanje+iphone+4s&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gws_rd=cr&ei=qWuFVJWxHcnWPOf4gLAF

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 10:14 (hrka11).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

Dap nikad kupiti iphone osim licem u lice. Taj iphone mozes kao uteg za papir koristiti. Krivica je na tebi. Nije tesko raspitati se oko kupovine na forumu, a o icloudu i vrapci na grani pjevaju.

Taj icloud unlock tj findmyphone unlock vec obecaju hakeri godinu dana i nista dosad niti se zna sto ce biti. Jedini nacin je ako imas papire sve od moba, zoves apple sluzbu za korisnike, kazes im da imas icloud lock i imas sve papire pa im skeniras i za 3-7 radnih dana stavis mob u itunes i otkljucan je. Samo tako

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 11:52 (maks0806).
Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

ta se nemoze vise flashat da se ugasi iphone, drzi se ona kombinacija tipki i spoji se na usb, stisne se shift i odabere firmware i flasha?

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone?

nosim ga u servis da pokusaju pa cemo vidjeti

Usuditi se: To je cijena napretka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 12:45 (sunny_side).
15 godina
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone???
sunny_side kaže...

nemogu do tipkovnice ni nicega,jer taj mobitel je ustvari sad meni beskorisan, a sta da me ovi na servisu optuze da sam ga ja ukrala???

-ukrao ga je lopov, tko je lopov.. ne zanima nas ali može biti svatko, prva sumnjiva osoba je upravo ona koja ga drži u ruci, dakle TI. Tako funkcionira logika i zakon. Na tebi je sad dokazivati da nisi..

-bez papira, vrijedne stvari se ne kupuju, škola se plaća (možda prođeš jeftino).

-prijavi policiji, oni će ti ga oduzeti i vratiti vlasniku. (dali će ti vlasnik dati nagradu.. ne treba se nadati).

-novac koji si dala lopovu, možeš jedino od lopova dobiti nazad, privatnom tužbom... (možda). Država/policija, s ciframa ispod 2000kn (stara 1000) nemaju ništa, npr ne izlaze u trgovinu u slučaju krađe. .. karikiano, idući put ga ukradi s police trgovine kad bude sniženje 1999kn, s kutijom i papirima, tad će ti raditi..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone?
maks0806 kaže...

Dap nikad kupiti iphone osim licem u lice.

 

Jedan moj frend je kupio novi mob "licem u lice" (našao se s tipom na benzinskoj), povoljno, pa pošto je pretplatnik, nakon par mjeseci su ga nazvali iz policije i rekli da je mob ukraden iz skladišta. Vratio ga je nekom policijskom inspektoru i baj baj novci... Policajcu je samo mogao reći da je to kupio od nekog lika preko oglasa.

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
neaktivan
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

A zato su mene dok sam radio kod operatora non stop zvali ljudi i trazili apple id

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

da. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

Pošalji na taj mail da si kupila mob a da sad ne možeš ući pa ako ti može poslat lozinku da otvoriš i pravi se glupa pa se ponašaj kao da si kupila od te osobe,inače ak te nađe policija možeš samo bezvezne probleme imat, jer iako policija ne traži stvari ispod vrijednosti od 2000 kn, ipak je taj mob vrijedniji i moguće da je ta osoba prijavila krađu. Ti češ nahebat a ne taj koji ti je prodao (pokušaj dokazat da ti je neko prodao ;) ).

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

 

- kupnja ukradene robe se moze smatrati kaznenim djelom (iliti procitaj ihushev post; na tebi je dokazivanje nevinosti);

- servis (trgovac, prodavac, doktor...) moze prijaviti radnju/predmet policiji ako smatra da ima naznake kriminalne radnje;

- 4s u ducanu dodje dosta vise od 2000kn kuna. Ako je pravi vlasnik pisao prijavu, ovisno o prijavi (ili mali poguranac preko veze), mogao je deklrarirati vrijednost preko 2000 kn i pokrenuti sluzbenu "istragu"; Citaj podaci o telefonu i imei ce biti u bazi, dalje ovisi o revnosti doticnih.

- mozemo imati razlicita misljenja o nasim plavcima, ali ipak nismo u Nigeriji, sustav ponekad i funkcionira. Znam cak dva slucaja kad je policija vratila telefone (jedan je kod gubitka prijavljen po trzisnoj vrijednosti novog (2000+kn), vidi crticu broj 3.);

- ako ima cloud activation lock, mozes ga objesit na zid kao uspomenu, kakav servis (osim ako u zadnje vrijeme nije probijen, nisam pratio).

 

- jedino sta mozes, moralno, i da izbjegnes probleme, je vratiti mob na policiju. Ako je prijavljen, vratit ce ga natrag uz malo srece po vlasnika.

 

 

 

edit ah da, nakon sta si upravo saznala na forumu da je mobitel vjerojatno ukraden, svjesno ga nosis u servis da pokusaju razbiti zastitu. Upravo si postala saucesnik u kaznenom djelu, sretno ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 13:50 (mcf).
 
11 1 hvala 0
12 godina
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

Polako malo, još nitko nije ustanovio zbilja je li mob ukraden. Ona uvijek može reći da se ne kuži u mobitele i da ga je zato odnijela u servis. I ako je ukraden, nije ga ona ukrala i vlasnik nek svoju sreću istjera preko lopova a ne preko tko zna koje žrtve u lancu kriminala. Zato postoji sud...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone?
Spiridon kaže...

Polako malo, još nitko nije ustanovio zbilja je li mob ukraden. Ona uvijek može reći da se ne kuži u mobitele i da ga je zato odnijela u servis. I ako je ukraden, nije ga ona ukrala i vlasnik nek svoju sreću istjera preko lopova a ne preko tko zna koje žrtve u lancu kriminala. Zato postoji sud...

Ako mislis na moj komentar da je postala saucesnik, stavio sam smajli zar ne, znaci sala (donekle).

 

Nevezano za sam iphone, neznanje te ne opravdava, u slucaju kupnje ukradene robe moze se odgovarati (jesam li vec rekao da se pogleda ihushev post? :) ) Inace probaj kupiti auto pa nakon toga objasniti policiji da si dao ostrugati serijski broj jer se ne kuzis u aute :)

10 godina
protjeran
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

Prije desetak godina, osobi kod koje se zatekne ukradena stvar, pisala se prijava za kazneno djelo Prikrivanja, tako se tada to karakteriziralo po tadasnjem KZ-u.   Ako je bilo dokaza da ga je ta osoba ukrala onda su išle prijave za krađu ili tešku kradju  (  216 i 217 cl kz rh tada).   Nisam pratio zadnjih par godina koliko toga se u kz-u promijenilo.

 
0 2 hvala 0
10 godina
online
Jesam li kupila ukraden iphone?

Daj nemojte bit dosadni,cura je pitala sta moze s njim...objasnjeno joj je,moze bit uteg za papir,kao sto je kolega iznad rekao...i gotovo,sta sad pametkujete tu sa zakonim,ovo,ono,svi odvjetnici odjednom...

 

Niti ce ti policija pomoc ni odmoc(niti ce ti kaznu ikakvu pisat tebi ili nekom tamo,pusti ove sto klape) isto tako nijedan servis niti ce pomoc ni odmoc(kod icloud locka nema pomoci),

zato pitaj ako ga zele u servisu da otkupe za dijelove i eto(ekran,zvucnici,tipka i sitnice jos neke) to ti je to sto ti mozes...a ako zelis bit dobrocinitelj neki,ni to ne mozes,jer ne vidis cijelu gmail adresu da mozes mail poslat(sad ce neko rec opet moze ga u policiju predat,moze,ali njih boli k...za to) to je to.

 

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
Moj PC  
4 2 hvala 1
13 godina
online
Jesam li kupila ukraden iphone?

Na stranu sad da li je mobite ukraden ili ne, findmyphone se ne može deaktivirati bez vlasnikova acc-a. Još uvijek stoji jedan kod mene u servisu gdje je stranka kupila mobitel za dijete i sutradan ga nosi nazad da treba šifru za aktivaciju. Klinka je napravila 18 (ne karikiram) mailova i svi su dosta slični a ne može se ničeg sjetiti.

 

EDIT: da ne pišem DP. Htio sam reći da takvih iphone-a s blokiranim icloudom ima more a ljudi kao ljudi, ili još bolje, balkanci, uvijek nađu naćin za zaradu pa makar putem prevare i lopovluka. Telefon vjerojatno ni nije ukraden nego je netko zaboravio šifru a ovaj stavio u oglas ne spominjući bitnu stvar. Riješio se cigle po dobroj cijeni i potrudio se da bude ispod zakona s tih 950kn (sad 2000kn)

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 17:01 (dax-lax).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesam li kupila ukraden iphone?
mcf kaže...

 

edit ah da, nakon sta si upravo saznala na forumu da je mobitel vjerojatno ukraden, svjesno ga nosis u servis da pokusaju razbiti zastitu. Upravo si postala saucesnik u kaznenom djelu, sretno ;)

Zanimljivo je kako mnogi tvrde kako im nije vazna privatnost jer nisu nista krivi i onda se desi ovako nesto. Za desetak godina ovakvi slucajevi ce se vrlo vjerojatno rjesavat automatski (inteligentnim pretrazivanjem poruka i sadrzaja po netu), i doticna ce zavrsit sa kaznenom prijavom i novcanom kaznom (ili bez prstiju, ovisno vec kakav sustav cemo tada imati). {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
12 godina
neaktivan
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

Mobitel nije ukraden,usla sam u njega ovako 

 i u face timu pronasla mail vlasnika bez onih zvjezdica. Poslala sam svoj broj i rekla da me kontaktiraju. Jucer navecer me zove neki idiot koji kaze da je on bio prisiljen da mobitel da za neki dug prije 6mj i da bi bilo pošteno da ga ja vratim njemu, jer će on na policiju reći da sam ga ukrala bla bla bla. Rekla sam mu da mi da 950 kn i ja ga vracam, onda opet red prijetnji, za koje cu ga ne prestane me zvati i slati poruke prijaviti za uznemiravanje, eto kad hoces biti posten ispadnes budala.

Mobitel je ocito beskorisan jer koliko sam citala ga je nemoguce aktivirati, probusit cu ga na sredini i koristiti kao privjesak.

Usuditi se: To je cijena napretka.
 
21 0 hvala 0
13 godina
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?

haha cuj ovo dao ga za dug i bilo bi posteno da ga vratis, neznam u kojem svemiru bi bilo posteno da mu ga vratis, kakav majmun

Ako si opalio TU, opali i HVALA da znam tko si
Moj PC  
21 0 hvala 0
12 godina
offline
Jesam li kupila ukraden iphone?
sunny_side kaže...

Poslala sam svoj broj i rekla da me kontaktiraju. Jucer navecer me zove neki idiot koji kaze da je on bio prisiljen da mobitel da za neki dug prije 6mj i da bi bilo pošteno da ga ja vratim njemu, jer će on na policiju reći da sam ga ukrala bla bla bla. Rekla sam mu da mi da 950 kn i ja ga vracam, onda opet red prijetnji, za koje cu ga ne prestane me zvati i slati poruke prijaviti za uznemiravanje, eto kad hoces biti posten ispadnes budala.

Mobitel je ocito beskorisan jer koliko sam citala ga je nemoguce aktivirati, probusit cu ga na sredini i koristiti kao privjesak.

Nemoj ga probušiti. Nema smisla.

da skratim u dijelove i bok

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 11:18 (ContoNick).
 
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice