Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

poruka: 3.104
|
čitano: 979.314
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
ukratko mozda dobio losu bateriju, neka ode u recovery i pobrise batery stats moze i cache i dalvik cache izvaditi bateriju 5min van moba ( nesto kao na maticnoj u pc da se resetira) pa stavi puniti ugaseni mob 1 dan(oko 12 sati) pa upaljenog josrecimo sat na punjacu dok rom opet ne popuni cache pa pustati da se skroz isprazni (rikne mob najbolje pri malo baterije pa da u standby polako pocucla minimum) i pobrise aplikacije koje mu zderu bateriju
P. S. Htcmania spanjolska stranica s dosta huawei sonic romova lakse se nade nego na xda
Ma ako sve propadne ima Tizen OS ( malo guglati za detalje)

........ Ovo dalje ispod preskociti ako nema potrebe za tim cisto informativno.......
znaci makne drustvene aplikacije ( moze se sa browserom ici) makne widgete da sve to lijepo izgleda ali to nedopusta mobitelu da miruje(hint: wakelock) jer stalno se osvjezava sinkronizira update svoje stanje sto zahtjeva resursa da lijepo to izgleda kada dobivas notifikacije svakih par sekundi tko je nesto postao na zid ili kakvo je vrijeme u okolici svakih par minuta sada dali he taj raskos potreban na ovako malo resursa
Sitnica o CM:
Prvo Cyanogen 9 rom je previse tesko na resursima i inace je od androida verzije 4 i dosta stvari ili neradi ili je bugicavo... ovisno koliko je rom dobro napravljen i od kojeg moba je izvucen
To vuce drugo CM romovi su obicno izvuceni iz slicnih mobitela vecinom samsunga i ubaci se pod starom ako radi ok pocistu aplikacije i manje izmjene ali stvar jest da je noviji rom cesto napravljen za noviju arhitekturu tj. hardveriju da kratim noviji cipset je napravljen boljom tehnologijom bolje iskoristava energiju optimizacija direktno ugradena u cpu i takve stvari isto ovo vrijedi i za verzije os-a( googlati o proizvodnji cipseta ako mi se nevjeruje)
pabsad trece igras lutriju sa tim CM romovima provjereno s moje s strane na jednom romu od istog kuhara samo novija verzija... tako da i kazu da su veliki zderaci baterije
najbolji su tako reci custom romovi koji su izvedeni od stock roma ali oni opet imaju svoje mane sto imaju te verzije
TD collector
16 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Killua kaže...
ukratko mozda dobio losu bateriju, neka ode u recovery i pobrise batery stats moze i cache i dalvik cache izvaditi bateriju 5min van moba ( nesto kao na maticnoj u pc da se resetira) pa stavi puniti ugaseni mob 1 dan...

Samo delete batery stats, clean cache i wipe dalvik iz CWM/TWRP kad je mobitel skoro prazan (oko 5%) i onda ga stavit na punjač i držat ga na punjaču preko noći. Kasnije ispraznit bateriju do kraja (1-2%) i ponovno na punjač preko noći. Dešavalo mi se to prije dok sam se zahebavao s ROM-ovima na u8650 i probao stvarno masu stvari, ali ovo mi je jedino pomoglo. U biti ista je stvar za sve mobitele.

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

naisao sam na novi problem, dakle htio sam mobitel napuniti do kraja tj preko noci, i kad ga spojim na punjac sve uredno puni i jutros vidim da je na 10% ?!?
malo sam ga pratio i opet znaci dode tipa da 22% pa skoci na 57% pa opet padne i tako u krug. znaci baterija je nova, a jel moguće da je uzrok tome punjač? 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
dark_wizz kaže...
Killua kaže...
ukratko mozda dobio losu bateriju, neka ode u recovery i pobrise batery stats moze i cache i dalvik cache izvaditi bateriju 5min van moba ( nesto kao na maticnoj u pc da se resetira) pa stavi puniti ugaseni mob 1 dan...

Samo delete batery stats, clean cache i wipe dalvik iz CWM/TWRP kad je mobitel skoro prazan (oko 5%) i onda ga stavit na punjač i držat ga na punjaču preko noći. Kasnije ispraznit bateriju do kraja (1-2%) i ponovno na punjač preko noći. Dešavalo mi se to prije dok sam se zahebavao s ROM-ovima na u8650 i probao stvarno masu stvari, ali ovo mi je jedino pomoglo. U biti ista je stvar za sve mobitele.

delete batery stats, clean cache i wipe sam napravio prije nego sam postavio pitanje na forumu, pa sam ga bas zbog toga htio puniti preko noći i napraviti to ovako kako si napisao.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Pa valjda se baterija formatira....koliko god to glupo zvucalo ..
Meni prilikom novih romova i pri upotrebi na punjenju znalo skakati razlike oko desetak posto baterije
Moguce je da je toliko normalno pri novoj bateriji upocetnih par punjenja.
Ako se brzo crpljene baterije nastavi napravi se backup roma u recovery i testira s drugim romovima po mogucnosti android verzije do 2.3.7 ( znaci sa cm7) da se vidi da je mozda rom kriv za brzo crpljenje baterije
TD collector
10 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

da ali nakon citave noci na punacu ujutro da me docka 10%  ? bas ne kuzim sto je.
stavio bih nekakav drugi rom medutim strah me da u pola procesa se mob ne ugasi, a kako stvari stoje prije hoce nego nece.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
full Backup ti se radi sa iskljucenim mobitelom ako ti je moob rootan vjerojatno je i da imas custom recovery
ako te gasenje toliko brine obavis dok stoji na punjacu pun ja to napravim kada promjenim, rom vise puta odjednom jer zna malo se iscrpiti baterija pogotovo kada promjenis 5-6 romova u sat vremena
I stavljanje novog roma traje samo par minuta kao i vracanje s backupa, primjer
ja sad imam backup ovog roma Mogu sad wipe sve pogledati drugi rom i ako mi se nesvida za manje od minute vratiti nazad na staro ii bez problema nastaviti ovdje postati jer ti full backup sve vrati kao da nisi nista napravio.
iskljucis u recovery i mislim da nakazi u advanced pa backup a poslije samo restore dakako wipe sve OSIM SD KARTICE jer tu ti je backup (drugi rom i ostale stvari sto stavio)
drukcije kada se pali drzis tipku za paljenje i volume plus(gornja) dok se ne pojavi mali izbornik
TD collector
16 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

I mozgovi su se napokon odlučili radit skupa i donijet KitKat na U8650. Ide polako ali je progress... LINK

 

PS sad mi je žao što nemam više U8650, ali nabavit ću samo da mogu testirat to

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

prodam ti ja svog :)

12 godina
offline
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

Mislim da je ovoj temi davno bilo vrijeme da se makne iz stickya i da se te sticky teme malo preurede. Stave neki noviji popularniji modeli, a stari maknu..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
EchoOne kaže...

Mislim da je ovoj temi davno bilo vrijeme da se makne iz stickya i da se te sticky teme malo preurede. Stave neki noviji popularniji modeli, a stari maknu..

 

Ja mislim da ti mozes slobodno otvorit temu za neki novi mob a ovu i slicne teme ostavi na miru jer ima nas koji imamo ovaj mob i pratimo novosti vezane za njega
koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
nicky.sl kaže...
EchoOne kaže...

Mislim da je ovoj temi davno bilo vrijeme da se makne iz stickya i da se te sticky teme malo preurede. Stave neki noviji popularniji modeli, a stari maknu..

 

Ja mislim da ti mozes slobodno otvorit temu za neki novi mob a ovu i slicne teme ostavi na miru jer ima nas koji imamo ovaj mob i pratimo novosti vezane za njega

Pajdo moj zadnja poruka prije moje bila je prije vise od 2 mjeseca, a ona prije toga prije 4 mjeseca. A ako ti je do praćenja teme, Bogu hvala imas gumb prati temu i tjt.

Al eto, nek ti pratis i sudjelujes u toj temi svakih par mjeseci pa nek stoji u sticky jer je iznimno važno ako netko bas danas kupi bas taj mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.9.2014 15:35 (EchoOne).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...
Aj aj ozivit ce opet ova tema..... zar niste culi za AOSP (Android Open Source Project) nece trebati dugo da netko sklepa light verziju koja moze na ovaj mob

A da nadodam tizen os i njegov SDK koji su potpuno open source...
Jos se samo trebq naci netko lud tko bi ga i izkompajlirao i testirao...
Mana zatvorenog koda je da treba sve jacu hardveriju jer se nemoze tako lako maknuti nepotebni kod, ide se metodom pogresaka i pokusaja
TD collector
14 godina
online
Huawei u8650 Sonic - roms, overclock, root...

jel se može ovaj mobitel otključat na sve mreže pomoću nekog softwera, ili trebam kupit onaj kod sa ebaya?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice