HTC M9 - Rasprava

poruka: 1.354
|
čitano: 171.099
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Obzirom da nisi ni riječi napisao ništa o HTC-u vezano za naslov ove teme, nastaviš li srat prijaviću te moderatorima!  Ako imaš šta pametno o M9 napiši ili šuti.

Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Nema se sta drugo rec nego da je ovo vjerojatno najkompletniji uredaj na trzistu.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
R36 kaže...

1) Broj prodajnih uređaja M7, M8 pokazuje da HTC nije kompletan uređaj. Možete vi tu pisat bajke ali stvarnost je stvarnost.

.

 

2) Vi ste kao Hrvatska Vlada...žive u snovima....tj svi su u krivu a samo su oni u pravu.

 

 

1) Kakve veze ima broj prodanih mobitela as kompletnosti uređaja?? Jel ti razmisliš o onom sto mislis napisati?

 

2)  Otprilike nešto ovakvo bi se moglo za tebe reći. 

Zelenoidne aritmetičke metamorfoze zelenog konja u jednadžbi zelenojeda s travom zelenom
14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Ne znam da li ste uhvatili detalj sa videa koja se već mogu pogledati u kojima se pokazuje M9. Znači, software za kameru nije konačan, tako da fotografije koje se već mogu vidjeti na internetu nisu referentne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Evo kaj kaže glavni dizajner HTC-a "HTC's chief designer explains why the One M9 looks just like the One M8" http://www.theverge.com/2015/3/3/8143445/htc-design-interview-claude-zellweger-mwc-2015

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Hoces reci da reklama ne utjece na prodajen rezultate ? Poput applea koji uspjeva prodati iPhone u tolikoj kolicini. 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

@R36

To što se mobitel proda u više primjeraka, ne znači da je bolji. S5 se prodao više od M8 zato što je Galaxy snažno ime među prosječnim korisnicima. Također mislim da je i razlog bolje prodaje u tome što dosta ljudi kad kupuje mob pita kolko kamera ima mpx, i kad skuže da ima 4, ra9dije uzmu Samsunga sa 16.

 

A to da to svaki put pričaš gluposti dokazuje to što na svakom postu dobivaš same dislajkove, pogotovo na onom prvom u ovoj temi, gdje si se proslavio s njih 23. Zasada. Za par mjeseci, doći će to i do par stotina

 

I da, jesam HTCov fan, ali to sam postao zato što sam iznimno zadovoljan njihovim uređajima, puno više nego s ostalima. A ti toliko pljuješ po M9, a jedini razlog ti je to što je dosta sličan M8. Normalno da su slični kad je M8 odličan i teško je potpuno okrenuti ploču i napraviti nešto bolje od tog. Ali Samsung je to morao, pa S5 je bio sramota, da su opet izbacili nekog takvog plastičnjaka s kojim nepotrebnim senzorom više, to bi bila katastrofa za njih. Stoga je logično da su izmjenili dosta stvari, jer, ruku na srce, S5 se pored konkurencije prodavao SAMO jer je to Samsung Galaxy. Ljudima je to ime najbolje, kaj god im kažeš. Imam M8 i dok je bio na servisu sam imao zamjenski S4, i ljudi su mi govorili "ooo imaš novi mobitel, baš je dobar". Toliko o tome...

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 23:24 (markom63).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Ne treba trolla hranit. No, ako tvrdi da je oženjen i ozbiljan, onda sam ja nenormalan. Ovakvu komunikaciju i rezoniranje imat na forumu koji se primarno bavi tehničkim stvarima je primjereno za nekoga tko ima 16 godina, ako i toliko. 

 

Samsung je jedna od top svjetskih tvrtki, a imaju na stotine divizija i podtvrtki koji se bave sa svim i svačim, od igle do lokomotive, 300 mlrd EUR prihoda, dok HTC ima manje od 1 mlrd EUR prihoda godišnje. Apple sam ima oko 130-150 mlrd EUR godišnje. 

 

Samsung se ne bori s HTC-om, odnosno, HTC se ne bori sa Samsungom. Samsung se bori s Appleom, naravno, potpuno bezuspješno u domeni flagshipa, a isto tako, Apple se apsolutno ne boji Samsunga i ostalih Androidaša iz jednog razloga, on ima sve inhouse, hw i sw dizajn, uređaji su vrhunski, support je perfektan i radi. Nikoga ne briga za 1 GB DDRa ili 720p 4.7" ili bateriju od samo 1860 mAh. To sve zajedno radi savršeno. User experience je savršen i to se prodaje. Samsung bi se odrekao pola svoje industrije za profite koje Apple ostvaruje godinama na par telefona i laptopta/padova. 

 

Marketing, pa tu je Samsung daleko u prednosti nad Appleom, jer ga ima svugdi. Nije marketing TV reklama! Ti kada udješ u centar u kojem se prodaje bijela tehnika, dosta je samsung proizvoda, SAMSUNG, SAMSUNG, SAMSUNG, koji su kvalitetni i vrhunski. Imam doma 3 TV od Samsunga, te to sve stvara image o tvrtci i kreira svijest kod kupaca. 

 

No, Samsung nije ništa napravio da bi se Appleu približio u domeni telefona. Uvijek je najvažniji omjer "value4money", koja kod Applea je postigla svrhu. Ako većini nije puno npr 599$ za npr. iP6 i smatra da je to za njega prava vrijednost za novac, što koga briga jeli proizvođač zaradio 20 il 70%?! Tvrtka ima ciljeve i iste može ili ne ostvariti ili ostvariti/prebaciti. Do neke granice možeš i prebacit, ali ne do besvijesti. Da HTC sada ima narudžbi za isporučit 20 miljuna M9, ne bih ih mogao isporučiti i uz to garantirati kvalitetu i uniformnost. No, ako je planirao 4 miljuna, a ima 5 miljuna narudžbi, to će uz malo vještije pregovaranje napraviti i isporučiti i prebaciti plan 20%. Eto dodatnog povećanja profita i rasta cijena dionica. Samsung zacrta 20 miljuna, proda 5. On je podbacio 75%! Sa smartwatchevima će biti isto. Prošle godine, svi zajedno na Androidu prodali 720.000, a Apple će samo u prvom valu imati nekoliko miljuna. Ja im kao poduzetnik skidam kapu! Očito znaju kako i kada izbaciti određen proizvod. Zato i jesu di jesu. 

 

ON TOPIC: Jedva čekam da se dokopam M9 u ruke ... Produljenje ugovora čeka :) Boje me još muče, ali viditi ćemo u živo. Naravno, naši će imat vjerovatno 1 mode prvih 3 miseca :( 

 

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

@sardax

Evo ako nisi vidio, Apple je je prestigao Samsung po broju mobitela u 4. kvartalu, prodao ih je 75 mil., dok ih je Samsung prodao 71 mil. Ako se uzme u obzir da Apple ima samo par modela koji su skuplji od najskupljih Samsungovih (uglavnom), onda je to stvarno čudo, mogu im samo čestitati na vrhunskom poslovanju i marketingu, na svemu živome.

 

U 8 ili kolko već godina koliko iPhone postoji, definitivno je imao najmanje promjene od svih, i po dizaju i po sučelju. A evo, sad samo malo rastegnu iPhone i prodaju ih 75 miliona. Svaka im čast, Bogovi tržišta.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Ne mijenjaj konja koji pobjeđuje. 

HTC je totalni kolaps doživio sa Sensatinom, što ih je koštalo skoro gašenja više od pola kompanije. Tada su krenili u razvoj dva uređaja ONE serije, ekipu ONE X/S/V i ONE M7. One X im je trebao da vrate poljuljano sa Sensationom, a ONE ih je trebao stabilizirati i napraviti nove odrednice. HTC u svojoj povijesti je pionir u mnogim stvarima, a poglavito u dizajnu i sučelju. Pa i Sense 1/2/3 bolje izgledaju od nekih UI-a danas. Metalno kučište, prednji zvučnici, 3D EVO, UP kamera, One Max, FB phone i slično, EYE ... Ne boje se probat, katkad riskiraju i faliju, ali takve kompanije poštujem i proizvodi, pogotovo M7 i M8 su im kompletni proizvodi. 

 

I kao što sam rekao, M9 više ide prema luksuznom području, nego premium. 

S linija je dosadna. Mislim, i dalje taj telefon izgleda isto kao i S3/4/5. Edge je druga serija telefona, to nije nasljednik S4/5. Apple ne mora mijenjati drastično svoj dizajn, jer je pogođen od prve serije. Samsungov nije i ljudi su ga se zasitili po meni. HTC ne želi biti Samsung i ne može biti Samsung još dugo dugo, ali može biti Ferrari među telefonima. A to Samsung neće biti još dugo.

ptspclan.com | visit us ^^
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
R36 kaže...
markom63 kaže...

@R36 strašno kakve ti stvari pišeš, pa trebalo bi te doživotno bannat i ukinut ti pristup internetu

 

I daj mi reci kako sad M9 nije kompletan uređaj? Koja mu to stvar fali? Jedino čemu se možda može prigovoriti su nešto veći bezeli od konkurencije, ali to se ipak isplati žrtvovati za premium dizajn i osjećaj u ruci, te Boomsound zvučnike. Svi koji su imali M7 i M8 u ruci i koristili ga, znaju o čem pričam, i svi ostali mobiteli im kasnije izgledaju kao igračke. 

 

S QHD na Full HD je isto kao i s konja na magarcu? Samo da ti kažem, nedavno sam bio u Tcomu i poigrao se malo s izloženim mobitela, i iskreno, nisam mogao primjetiti razliku u ekranu na Alphi, S5 i Noteu 4 (HD, FHD, QHD, vjerojatno znaš). Naravno gledao sam s udaljenosti koje i inače koristim mob, nisam ga stavio na 3 cm od oka

Ako imaš prigovor samo napiši...RAZMOTRITJEMO!!!

 

Broj prodajnih uređaja M7, M8 pokazuje da HTC nije kompletan uređaj. Možete vi tu pisat bajke ali stvarnost je stvarnost.

.

Čuj ovo od HTCfanboya "jedino čemu se možda može prigovoriti su nešto veći bezeli od konkurencije, ali to se ipak isplati žrtvovati"., e tako i ja kažem da radi svega ostalog što S6 nudi, da žrtvovat milistotinku sporiji TW (ja kažem da radi bez greške)., ili kod G3 nešto slabija baterija.Hvala.

 

Znači mislio sam da su Samsungovi i Apple korisnici u banani  ali HTC korisnici ih j... nadmašuju u bedastočama.

 

Vi ste kao Hrvatska Vlada...žive u snovima....tj svi su u krivu a samo su oni u pravu.

 

ps GM nije propao...stečaj i propast su dvije različite stvari.,a i više nisu u stečaju.

Brate pusti ti ove pene okolo šta ti lupaju dislajkove, to samo govori o njima.. Ti si bog, velikin slovima, ti si u pravu, ja san uvidia da ti apsolutno sve znaš vezano uz marketing, telefoniju, optičke senzore... Ma tehnologiju općenito.

Ti si sve objasnia u ovih par postova na S6 i ovoj temi. Ti si konzorcij inženjera Samsunga.

Ja znan da su ti dislajkovi težak križ kao i šta te ljudi nikako ne razumiju šta pričaš, taj križ ti ne bi pomoglo nosit 16 Šimuna Cirenaca, al ja ću ti pomoć obećavam.

Nemoj me krivo svatit, ti si moj IDOL!!

ON topic - Mislim curi kupit ovu M9-ku, jer joj se M8 sviđa, iako mi ne da da joj kupujem skupe stvari, al podvalit ću joj ga za rođendan. I meni se stvarno svidio mobitel. Danas se manje više sve razlike svode na nijanse pošto su tehnologije podosta sazrijele u odnosu na prije par godina, stoga stvar je osobnog ukusa, i aspekata koji udovoljavaju određenoj grupi korisnika ili korisniku.

Da nemam G2 s kojim sam više nego zadovoljan, uzeo bih ga i sebi prije nego S6, čak i S6 Edge. Bezlični su mi Samsunzi nekako, mada nisam fanboy, i cijenim svaki mobitel, sve su to vrhunski uređaji :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 0:08 (LogicusMPS).
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Ta vijest je glupost, što su već svi potvrdili. Pa telefon je na punjaču. Ne radi se Antutu sa punjačem, upravi radi dodatnog pregrijavanja.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Jeste se raspričali kao kokoši .

Svatko će kupit ono što je njemu bolje .

Prvi mačić se bacaju u vodu bi se reklo. Ne žurite i dok ne vidite jednog i drugog uživo .

Svaki pojedinac neka pljune masu love i neka bude sretan , ali kad padne na pod ne kukajte i ne stavljate ga u oglasnik ima 2 crtice .

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Čini mi se dobar mobitel ovako na prvu, ajde nisam nešto lud za onim crnim prostorom između ekrana i zvučnika, al nije deal breaker.

 

Čemu usporedbe s drugim modelima? Svaka roba na tržištu ima svoju skupinu kupaca.

 

Što očekujem od M9?

 

- brz ui, kao i do sada na svim htcovim mobitelima, cak i vremešni one x i dalje radi munjevito.

- dobar battery life, fino optimiziran SW usklađen sa dobrim HW i ne pretjerivanje u rezoluciji ekrana. Sve preko 4h sot meni i više nego dobro

- odličan zvuk

- kameru sa dobrim nočnim fotografijama, nadam se da će stavi i neku elektronsku optimizaciju da video zapisi budu relativno shake free.

- pregršt naprednih kontrola na kameri več viđenih na m8, ali i neke dodatne koje dozvoljavaju lolipop API

- nadam se da će napokon uvesti slow-mo kontrolu videa, to recimo nema nijedan android dok se ios več dvije generacije nosi sa time. Dakle snimi se cijeli video, a onda se može odabrati dio videa koji će biti u slow mo, i tako se rendera i može uploadati na fb/jubito

 

U svakom slucaju zanimljiva godina će ovo bit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
thebatman kaže...

Čini mi se dobar mobitel ovako na prvu, ajde nisam nešto lud za onim crnim prostorom između ekrana i zvučnika, al nije deal breaker.

 

Čemu usporedbe s drugim modelima? Svaka roba na tržištu ima svoju skupinu kupaca.

 

Što očekujem od M9?

 

- brz ui, kao i do sada na svim htcovim mobitelima, cak i vremešni one x i dalje radi munjevito.

- dobar battery life, fino optimiziran SW usklađen sa dobrim HW i ne pretjerivanje u rezoluciji ekrana. Sve preko 4h sot meni i više nego dobro

- odličan zvuk

- kameru sa dobrim nočnim fotografijama, nadam se da će stavi i neku elektronsku optimizaciju da video zapisi budu relativno shake free.

- pregršt naprednih kontrola na kameri več viđenih na m8, ali i neke dodatne koje dozvoljavaju lolipop API

- nadam se da će napokon uvesti slow-mo kontrolu videa, to recimo nema nijedan android dok se ios več dvije generacije nosi sa time. Dakle snimi se cijeli video, a onda se može odabrati dio videa koji će biti u slow mo, i tako se rendera i može uploadati na fb/jubito

 

U svakom slucaju zanimljiva godina će ovo bit.

 Ti kažeš da će biti zanimljiva godina, ja baš mislim da će ova godina biti najdosadnija. Nema ništa revolucionarno (zasad), nabrijavanja hardvera samo, ali i prošlogodišnji S801 je još uvijek zvijer pa to nema tolikog smisla.

Naravno, M9 je odličan uređaj, ali zadovoljan sam sa M8 i mislim da su razlike premale za prelazak na M9. Nadam se revoluciji sljedeće godine, i na M10 idem sigurno, bez obzira na to dali će imati samo nabrijaniji hardver ili još nešto više :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2015 11:35 (markom63).
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Perpetum kaže...

Jeste se raspričali kao kokoši .

Svatko će kupit ono što je njemu bolje .

Prvi mačić se bacaju u vodu bi se reklo. Ne žurite i dok ne vidite jednog i drugog uživo .

Svaki pojedinac neka pljune masu love i neka bude sretan , ali kad padne na pod ne kukajte i ne stavljate ga u oglasnik ima 2 crtice .

 

 

Ja ako budem kupovao ću sa oglasnika. A ti?

Ali mislim da korisnicima nekih drugih uređaja ako i kada prijeđu na M9 će najviše nedostajati ono trokirajuće iskusto korištenja.

12 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

To je u stvari više tužno nego smiješno :D

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Bara kaže...
Perpetum kaže...

Jeste se raspričali kao kokoši .

Svatko će kupit ono što je njemu bolje .

Prvi mačić se bacaju u vodu bi se reklo. Ne žurite i dok ne vidite jednog i drugog uživo .

Svaki pojedinac neka pljune masu love i neka bude sretan , ali kad padne na pod ne kukajte i ne stavljate ga u oglasnik ima 2 crtice .

 

 

Ja ako budem kupovao ću sa oglasnika. A ti?

Ali mislim da korisnicima nekih drugih uređaja ako i kada prijeđu na M9 će najviše nedostajati ono trokirajuće iskusto korištenja.

A i ti moraš shvatit da to trokirajuče iskustvo nije toliko problem kao neke druge stvari. Jer meni ta milisekunda ne znači ništa.,nisam cjepidlaka.

 

Ali poštujem ljude kojim je to najbitnije.

11 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Koju cijenu očekujete za m9, trenutno planiram uzet neki flashship pa razmišljam da li da sačekam još mjesec dana za m9 ili da sad odmah uzmem m8. Ako bi m9 bio 500eura uzeo bih, preko ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
kenan.M kaže...

Koju cijenu očekujete za m9, trenutno planiram uzet neki flashship pa razmišljam da li da sačekam još mjesec dana za m9 ili da sad odmah uzmem m8. Ako bi m9 bio 500eura uzeo bih, preko ne.

 749 eura...a kod operatera i više.

9 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
kenan.M kaže...

Koju cijenu očekujete za m9, trenutno planiram uzet neki flashship pa razmišljam da li da sačekam još mjesec dana za m9 ili da sad odmah uzmem m8. Ako bi m9 bio 500eura uzeo bih, preko ne.

 Ako ćeš uzimati preko njuške možeš dobit za 500 eura bez problema... A ako misliš u slobodnoj prodaji onda ništa, za te pare nemreš ni M8 dobit

14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Poučen iskustvom, HTC je bolje kupovati tamo gdje daju godinu-dvije garancije.

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Pa kupiš od ljudi koji su uzeli mob na produljenje ugovora, i imaš garanciju kao da si ga ti sam kupio u Tcomu, Vipu ili di već

 
4 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
markom63 kaže...

Pa kupiš od ljudi koji su uzeli mob na produljenje ugovora, i imaš garanciju kao da si ga ti sam kupio u Tcomu, Vipu ili di već

  Tako se i radi, još ako radi HAKOM-ove odluke bude otključanih sa 24 mjeseca garancije gdje ćeš veće sreće. Ali treba se strpiti za to barem tamo do negdje 15.05.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
R36 kaže...

A i ti moraš shvatit da to trokirajuče iskustvo nije toliko problem kao neke druge stvari. Jer meni ta milisekunda ne znači ništa.,nisam cjepidlaka.

 

Ali poštujem ljude kojim je to najbitnije.

  Ali to nije milisekunda jer da je nebi bilo vidljivo. U masu situacija se tu radi u desetinkama sekunda što je stvarno iritantno i što mobitel bude stariji to je izraženije. To je u biti reuma od mobitela. Na HTC-u sa Sensom nema tih problema.

9 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Bara kaže...
markom63 kaže...

Pa kupiš od ljudi koji su uzeli mob na produljenje ugovora, i imaš garanciju kao da si ga ti sam kupio u Tcomu, Vipu ili di već

  Tako se i radi, još ako radi HAKOM-ove odluke bude otključanih sa 24 mjeseca garancije gdje ćeš veće sreće. Ali treba se strpiti za to barem tamo do negdje 15.05.

 Koja je to HAKOM-ova odluka? Nisam još čuo za to, pa pitam..

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
markom63 kaže...

 Koja je to HAKOM-ova odluka? Nisam još čuo za to, pa pitam..

http://liderpress.hr/biznis-i-politika/hrvatska/unatoc-ugovoru-operater-vam-mora-otkljucati-uredaj/
Kako će sve biti regulirano ne znam. Nisam detaljno gledao je li tu spomentuo ali tko je na bonove novo minimalno trajanje vrijendosti bona je 3 mjeseca.

11 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Kupujem većinom u Njemačkoj, najvjerovatnije ću sad uzet nov m8 za ~300 eura jer ne mogu čekat još 2mjeseca dok dođu "povoljnije" prilike za m9. Trenutno imam samsung s2 koji se raspada :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Iskreno nisam uopće čitao temu ali želim dati svoje kratko mišnjenje...

 

Vlasnik M8-ice sam bio par mjeseci (kupio ga odmah nakon što je došao u dućane).

Bio sam zadovoljan jako, mjenjao sam ga kad je došao van mob sa (skoro) istim vanjskim dimenzijama ali 12 (dvanaest) milimetara većim ekranom.

 

M9 je za mene veliko razočaranje. Vjerovatno ne moram objašnjavati zašto.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice