HTC M9 - Rasprava

poruka: 1.354
|
čitano: 170.957
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Ljudi moji, prosječni korisnici kod kupnje mobitela gledaju 3 stvari- brand, dizajn, i kameru. HTC nije ime kao Apple ili Samsung (nažalost), ali je i dalje dobar. Dizajn i kamera je za prosječne korisnike vrh! Može ta kamera biti i loša, ali kad prosječni korisnik čuje da kamera ima 20 mpx, odmah će pomisliti da je najbolja, jer 90% ljudi misli:više mpx, bolja kamera! Da je M8 imao 16 mpx kameru ili tako nešto, garantiram da bi se prodavao duplo bolje, ako ne i više, jer kad neko čuje za 4 mpx odmah pomisli da ne valja.

 

Ne kažem da je M9 savršen, i ja bih isto bio sretniji da su maknuli onu crnu traku ili produljili ekran umjesto nje. Ili da im mob izgleda kao onaj s nedavnih rendera, sa smanjenim zvučnicima i kamerom na sredini... Ali šta je tu je. Samo kažem da će se dobro prodavati zbog kamere, jer je večinu baš briga za Snapdragon, Exynos, Full HD, QHD itd., ljudi nemaju pojma o tome. Imam par frendova koji imaju G3, na prvi pogled bi rekao da i znaju nešto o tehnologiji, a oni- neznaju ni da G3 ima QHD ekran. A po tome je taj mob i najpoznatiji. Da ne ulazim u broj jezgara, takt procesora, RAM, arhitekturu... ljude to jednostavno ne zanima. 

 

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Mene to apsolutno ne dira. Ja uvijek kupujem najbolje neovisno od kojeg je proizvodaca. Naravno gledam ulozeno/dobiveno najvise.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
2 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Malo me i taj Sense 7 razočarao... Praktički je isti ko i ovaj sad. Mogli su malo više Material designa ubacit, pogotovo animacije. Očekivao sam više.

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Bolje da su ostavili sličan sense nego sličan touchwiz kao neki :D

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Stvar je u tome što smo svi pomalo razočarani zato što smo vidjeli one rendere gdje HTC izgleda stvarno fascinantno sa poboljšanim dizajnom, gdje su uklonjene sve mane i gdje 'M9' kao i 'M9 plus' graniče sa savršenstnom. Vjerujem da bi sa tim dizajnom postigli i veliki uspjeh. Ali, tada su procurile i fotografije pravog M9 koje su bile kao hladan tuš. Čitao sam i tweetove i postove onih 'leaks-ova' gdje je netko napisao da su ustvari obje fotografije stvarne.

Međutim, ako žele ostvariti neki značajan dio tržišnog kolača, bojim se da im sa M9 to neće uspjeti. A tu sad dolazimo do marketinga. Čisto ako ste gledali jučerašnja predstavljanja uređaja, naizgled slične prezentacije su se toliko razlikovale i odmah se moglo vidjeti koliko je jak Samsungov marketing. Predstavljanje M9 je izgledalo pomalo smiješno, a za kameru je bilo 'ugradili smo najbolji BSI senzor na tržištu' ili tako nešto na tu foru, i to je to. Imamo dvotonsko kućište, imamo 20mp, facinantni UltraPixel za selfije, najnoviji procesor, nove Dot Case, bla, bla.

Samsung je detaljno obrazložio svoje novitete služeći se i klasičnim marketinškim trikovima (direktna usporedba fotografija u odnosu na iPhone), predstavio dizajn i nove tehnologije kao da je nešto prvi puta viđeno. Na kraju, ponudili su premium dizajn (metal i staklo), stanjili kućište, prodali foru za bateriju (nismo izmislili bateriju koje traje dovijeka, ali smo izmislili brzo punjenje gdje se za 10min punjenja uređaj može koristiti i do 4h), bežično punjenje, Samsung Pay, novi procesor u 14nm tehnologiji i svojevrsnu varijantu ultrapiksel tehnologije i još Edge varijantu. U usporedbi sa S5, ovo je ispalo fascinantno, Samsung više nije plastikara sa izmjenjivom baterijom i od 10 ispitanika, barem 8 bi odmah poželjelo S6, a u slučaju HTC M9, nakon prezentacije, od njih 10, barem 8 je ostalo ravnodušno, pa to je 'M8 plus'.

To sam vam htio objasniti. Nema onog Wow efekta. Dok su ovi maksimalno prodali priču.

HTC će više-manje imati svoj postotak korisnika i možda će dobiti još koji postotak zbog 20mp, ali premium feel sada nudi i konkurencija i još su upakirane kojekakve tehnikalije, senzor otiska prsta, OIS, pa eto i taj famozni QHD koji je prezentiran kao prednost, a ne mana.

Prednost M9 vidim u FHD zaslonu i većoj bateriji koja bi uz moderniji procesor ipak trebala ponuditi bolju autonomiju od konkurencije.

 

HTC je čak jedno vrijeme bio treći proizvođač mobitela, osvojili razna priznanja i nagrade i imali su sve pretpostavke za uspjeh, međutim, brljaju iz godine u godinu i kao da jednostavno ne žele veći tržišni udio niti oteti dio korisnika Samsungu i Appleu. Daleko od toga da je M9 loš, nekvalitetan i ružan uređaj, ali važno je ostaviti dojam na potencijalne kupce, a to će bojim se i ove godine izostati.

Zato se nadam da će onda barem M10 izgledati kao na slici, jer sa takvim izgledom i pametnijim marketingom automatski u startu otkidaju iz usta drugima barem 10%...

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 18:05 (Dante05).
 
10 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Istina, HTCova prezentacija nije imala nikakav redosljed, nabrojali par novih stvari bez dovoljno objašnjavanja.. Jednostavno prebrzo. S obzirom koliko te kompanije ulazu novaca nije mi jasno da dan danas rade takve evente, skoro mi dođe da se obrate našim studentima jer ovo što rade je smiješno.

 

Samsungova prezentacija je tu ostavila jači dojam zbog jako velikih promjena uređaja, ali kao što kažeš umjesto da su npr. kao HTC samo rekli rekli imamo najbolju kameru ipak su naveli nekakve primjere i to pokušali obrazložiti. Također, vizualni efekti cijele prostorije sa onim projekcijama po zidovima i glazbom su bili odlični.

 

Ja sam isto vidio ovaj koncept čiju si sliku stavio i zbilja sam se nadao da će takav biti, to je nešto predivno, automatska kupnja.

 

Sve u svemu, M9 je s obzirom na sve odličan, još bolji da su maknuli crni dio ispod ekrana. Kada se pobliže pogleda, promjene u odnosu na M8 su puno veće nego što na prvu izgleda, pri tome prvo mislim na promjenjen izgled 'obruba' ekrana.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Dante05 kaže...

Stvar je u tome što smo svi pomalo razočarani zato što smo vidjeli one rendere gdje HTC izgleda stvarno fascinantno sa poboljšanim dizajnom, gdje su uklonjene sve mane i gdje 'M9' kao i 'M9 plus' graniče sa savršenstnom. Vjerujem da bi sa tim dizajnom postigli i veliki uspjeh. Ali, tada su procurile i fotografije pravog M9 koje su bile kao hladan tuš. Čitao sam i tweetove i postove onih 'leaks-ova' gdje je netko napisao da su ustvari obje fotografije stvarne.

Međutim, ako žele ostvariti neki značajan dio tržišnog kolača, bojim se da im sa M9 to neće uspjeti. A tu sad dolazimo do marketinga. Čisto ako ste gledali jučerašnja predstavljanja uređaja, naizgled slične prezentacije su se toliko razlikovale i odmah se moglo vidjeti koliko je jak Samsungov marketing. Predstavljanje M9 je izgledalo pomalo smiješno, a za kameru je bilo 'ugradili smo najbolji BSI senzor na tržištu' ili tako nešto na tu foru, i to je to. Imamo dvotonsko kućište, imamo 20mp, facinantni UltraPixel za selfije, najnoviji procesor, nove Dot Case, bla, bla.

Samsung je detaljno obrazložio svoje novitete služeći se i klasičnim marketinškim trikovima (direktna usporedba fotografija u odnosu na iPhone), predstavio dizajn i nove tehnologije kao da je nešto prvi puta viđeno. Na kraju, ponudili su premium dizajn (metal i staklo), stanjili kućište, prodali foru za bateriju (nismo izmislili bateriju koje traje dovijeka, ali smo izmislili brzo punjenje gdje se za 10min punjenja uređaj može koristiti i do 4h), bežično punjenje, Samsung Pay, novi procesor u 14nm tehnologiji i svojevrsnu varijantu ultrapiksel tehnologije i još Edge varijantu. U usporedbi sa S5, ovo je ispalo fascinantno, Samsung više nije plastikara sa izmjenjivom baterijom i od 10 ispitanika, barem 8 bi odmah poželjelo S6, a u slučaju HTC M9, nakon prezentacije, od njih 10, barem 8 je ostalo ravnodušno, pa to je 'M8 plus'.

To sam vam htio objasniti. Nema onog Wow efekta. Dok su ovi maksimalno prodali priču.

HTC će više-manje imati svoj postotak korisnika i možda će dobiti još koji postotak zbog 20mp, ali premium feel sada nudi i konkurencija i još su upakirane kojekakve tehnikalije, senzor otiska prsta, OIS, pa eto i taj famozni QHD koji je prezentiran kao prednost, a ne mana.

Prednost M9 vidim u FHD zaslonu i većoj bateriji koja bi uz moderniji procesor ipak trebala ponuditi bolju autonomiju od konkurencije.

 

HTC je čak jedno vrijeme bio treći proizvođač mobitela, osvojili razna priznanja i nagrade i imali su sve pretpostavke za uspjeh, međutim, brljaju iz godine u godinu i kao da jednostavno ne žele veći tržišni udio niti oteti dio korisnika Samsungu i Appleu. Daleko od toga da je M9 loš, nekvalitetan i ružan uređaj, ali važno je ostaviti dojam na potencijalne kupce, a to će bojim se i ove godine izostati.

Zato se nadam da će onda barem M10 izgledati kao na slici, jer sa takvim izgledom i pametnijim marketingom automatski u startu otkidaju iz usta drugima barem 10%...

Slažem se u potpunosti i zato sam ja u drugom postu napisao - "Neću puno reći nego samo katastrofa. Naspram s6, sramotan mobitel"

 

A ti si sad sve detaljno obrazložio.

10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
R36 kaže...
Dante05 kaže...

Stvar je u tome što smo svi pomalo razočarani zato što smo vidjeli one rendere gdje HTC izgleda stvarno fascinantno sa poboljšanim dizajnom, gdje su uklonjene sve mane i gdje 'M9' kao i 'M9 plus' graniče sa savršenstnom. Vjerujem da bi sa tim dizajnom postigli i veliki uspjeh. Ali, tada su procurile i fotografije pravog M9 koje su bile kao hladan tuš. Čitao sam i tweetove i postove onih 'leaks-ova' gdje je netko napisao da su ustvari obje fotografije stvarne.

Međutim, ako žele ostvariti neki značajan dio tržišnog kolača, bojim se da im sa M9 to neće uspjeti. A tu sad dolazimo do marketinga. Čisto ako ste gledali jučerašnja predstavljanja uređaja, naizgled slične prezentacije su se toliko razlikovale i odmah se moglo vidjeti koliko je jak Samsungov marketing. Predstavljanje M9 je izgledalo pomalo smiješno, a za kameru je bilo 'ugradili smo najbolji BSI senzor na tržištu' ili tako nešto na tu foru, i to je to. Imamo dvotonsko kućište, imamo 20mp, facinantni UltraPixel za selfije, najnoviji procesor, nove Dot Case, bla, bla.

Samsung je detaljno obrazložio svoje novitete služeći se i klasičnim marketinškim trikovima (direktna usporedba fotografija u odnosu na iPhone), predstavio dizajn i nove tehnologije kao da je nešto prvi puta viđeno. Na kraju, ponudili su premium dizajn (metal i staklo), stanjili kućište, prodali foru za bateriju (nismo izmislili bateriju koje traje dovijeka, ali smo izmislili brzo punjenje gdje se za 10min punjenja uređaj može koristiti i do 4h), bežično punjenje, Samsung Pay, novi procesor u 14nm tehnologiji i svojevrsnu varijantu ultrapiksel tehnologije i još Edge varijantu. U usporedbi sa S5, ovo je ispalo fascinantno, Samsung više nije plastikara sa izmjenjivom baterijom i od 10 ispitanika, barem 8 bi odmah poželjelo S6, a u slučaju HTC M9, nakon prezentacije, od njih 10, barem 8 je ostalo ravnodušno, pa to je 'M8 plus'.

To sam vam htio objasniti. Nema onog Wow efekta. Dok su ovi maksimalno prodali priču.

HTC će više-manje imati svoj postotak korisnika i možda će dobiti još koji postotak zbog 20mp, ali premium feel sada nudi i konkurencija i još su upakirane kojekakve tehnikalije, senzor otiska prsta, OIS, pa eto i taj famozni QHD koji je prezentiran kao prednost, a ne mana.

Prednost M9 vidim u FHD zaslonu i većoj bateriji koja bi uz moderniji procesor ipak trebala ponuditi bolju autonomiju od konkurencije.

 

HTC je čak jedno vrijeme bio treći proizvođač mobitela, osvojili razna priznanja i nagrade i imali su sve pretpostavke za uspjeh, međutim, brljaju iz godine u godinu i kao da jednostavno ne žele veći tržišni udio niti oteti dio korisnika Samsungu i Appleu. Daleko od toga da je M9 loš, nekvalitetan i ružan uređaj, ali važno je ostaviti dojam na potencijalne kupce, a to će bojim se i ove godine izostati.

Zato se nadam da će onda barem M10 izgledati kao na slici, jer sa takvim izgledom i pametnijim marketingom automatski u startu otkidaju iz usta drugima barem 10%...

Slažem se u potpunosti i zato sam ja u drugom postu napisao - "Neću puno reći nego samo katastrofa. Naspram s6, sramotan mobitel"

 

A ti si sad sve detaljno obrazložio.

 Gle, ne baš sramotan. Recimo to ovako: Samsung je vidio što se dogodilo kad su ponudili mediokritet (S5) i ovaj put stvari nisu prepustili slučaju. Tako da je razlika u odnosu na S5 ogromna i u jednu ruku fascinantna. A HTC u odnosu na stariji model, minimalna. Dok je HTC praktički ostao isti uređaj sa pojačanim performansama (što je logično, mora barem po nečemu biti bolji od prethodnika). To uopće nije loš uređaj, dapače, ali s marketinške strane; flop. S obzirom na pojačane specfifikacije, po meni , najveći napredak Samsunga je kvaliteta izrade (što se već vidi i osjeti na Alpha odnosno A seriji), a HTC-u je kako stvari stoje, potrebno nešto više od specifikacija da bi osvojio tržište.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 19:45 (Dante05).
11 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Mislim da precjenjujete koliko ove konference znače, ogromna većina korisnika neće ni pogledat te video-e/benchove/prezentacije već će samo u trgovini uzet uređaj koji im odgovara

Moj PC  
6 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Nije samo stvar u tome. Meni nisu mobiteli samo hobi, nego i posao i često radim u direktnoj komunikaciji sa kupcima, te znam njihovu psihologiju. Ljudi se povode trendovima i velika većina nema blage veze, mogu ja njima do sutra objašnjavati kako HTC ima najbolje sučelje, najmanje šteka, kvalitetne komponente, ili kako je G3 najbolja kupovina visoke klase uz odnos uloženo dobiveno, kad su imali LG L7 ili L5 koji je bio smeće i nikad više, kad je Samsung Samsung i Galaxy Galaxy, a nije bitno koji (a svi Galaxy), ili dva matorca koji hoće novi iPhone samo zato što imaju i njihovi poslovni partneri, a iz džepa im klizni Samsung rules. Neće uzeti u trgovini onaj koji im najbolje odgovara, nego onaj koji su vidjeli kod nekoga (ili još bolje, novija verzija nečega što su vidjeli kod nekoga) i tko im je napunio glavu nečime.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 20:22 (Dante05).
 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Mene fasciniraju "samo nek je Galaxy" likovi!

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Dante05 kaže...
R36 kaže...
Dante05 kaže...

Stvar je u tome što smo svi pomalo razočarani zato što smo vidjeli one rendere gdje HTC izgleda stvarno fascinantno sa poboljšanim dizajnom, gdje su uklonjene sve mane i gdje 'M9' kao i 'M9 plus' graniče sa savršenstnom. Vjerujem da bi sa tim dizajnom postigli i veliki uspjeh. Ali, tada su procurile i fotografije pravog M9 koje su bile kao hladan tuš. Čitao sam i tweetove i postove onih 'leaks-ova' gdje je netko napisao da su ustvari obje fotografije stvarne.

Međutim, ako žele ostvariti neki značajan dio tržišnog kolača, bojim se da im sa M9 to neće uspjeti. A tu sad dolazimo do marketinga. Čisto ako ste gledali jučerašnja predstavljanja uređaja, naizgled slične prezentacije su se toliko razlikovale i odmah se moglo vidjeti koliko je jak Samsungov marketing. Predstavljanje M9 je izgledalo pomalo smiješno, a za kameru je bilo 'ugradili smo najbolji BSI senzor na tržištu' ili tako nešto na tu foru, i to je to. Imamo dvotonsko kućište, imamo 20mp, facinantni UltraPixel za selfije, najnoviji procesor, nove Dot Case, bla, bla.

Samsung je detaljno obrazložio svoje novitete služeći se i klasičnim marketinškim trikovima (direktna usporedba fotografija u odnosu na iPhone), predstavio dizajn i nove tehnologije kao da je nešto prvi puta viđeno. Na kraju, ponudili su premium dizajn (metal i staklo), stanjili kućište, prodali foru za bateriju (nismo izmislili bateriju koje traje dovijeka, ali smo izmislili brzo punjenje gdje se za 10min punjenja uređaj može koristiti i do 4h), bežično punjenje, Samsung Pay, novi procesor u 14nm tehnologiji i svojevrsnu varijantu ultrapiksel tehnologije i još Edge varijantu. U usporedbi sa S5, ovo je ispalo fascinantno, Samsung više nije plastikara sa izmjenjivom baterijom i od 10 ispitanika, barem 8 bi odmah poželjelo S6, a u slučaju HTC M9, nakon prezentacije, od njih 10, barem 8 je ostalo ravnodušno, pa to je 'M8 plus'.

To sam vam htio objasniti. Nema onog Wow efekta. Dok su ovi maksimalno prodali priču.

HTC će više-manje imati svoj postotak korisnika i možda će dobiti još koji postotak zbog 20mp, ali premium feel sada nudi i konkurencija i još su upakirane kojekakve tehnikalije, senzor otiska prsta, OIS, pa eto i taj famozni QHD koji je prezentiran kao prednost, a ne mana.

Prednost M9 vidim u FHD zaslonu i većoj bateriji koja bi uz moderniji procesor ipak trebala ponuditi bolju autonomiju od konkurencije.

 

HTC je čak jedno vrijeme bio treći proizvođač mobitela, osvojili razna priznanja i nagrade i imali su sve pretpostavke za uspjeh, međutim, brljaju iz godine u godinu i kao da jednostavno ne žele veći tržišni udio niti oteti dio korisnika Samsungu i Appleu. Daleko od toga da je M9 loš, nekvalitetan i ružan uređaj, ali važno je ostaviti dojam na potencijalne kupce, a to će bojim se i ove godine izostati.

Zato se nadam da će onda barem M10 izgledati kao na slici, jer sa takvim izgledom i pametnijim marketingom automatski u startu otkidaju iz usta drugima barem 10%...

Slažem se u potpunosti i zato sam ja u drugom postu napisao - "Neću puno reći nego samo katastrofa. Naspram s6, sramotan mobitel"

 

A ti si sad sve detaljno obrazložio.

 Gle, ne baš sramotan. Recimo to ovako: Samsung je vidio što se dogodilo kad su ponudili mediokritet (S5) i ovaj put stvari nisu prepustili slučaju. Tako da je razlika u odnosu na S5 ogromna i u jednu ruku fascinantna. A HTC u odnosu na stariji model, minimalna. Dok je HTC praktički ostao isti uređaj sa pojačanim performansama (što je logično, mora barem po nečemu biti bolji od prethodnika). To uopće nije loš uređaj, dapače, ali s marketinške strane; flop. S obzirom na pojačane specfifikacije, po meni , najveći napredak Samsunga je kvaliteta izrade (što se već vidi i osjeti na Alpha odnosno A seriji), a HTC-u je kako stvari stoje, potrebno nešto više od specifikacija da bi osvojio tržište.

 Ma sve si napisao u prvom postu... Jednostavno nema inovacija, nema neke vidljive razlike i to će kupce odbit. Logično svako za svoje novce hoče najbolje, a još ako daješ 5000-6000kn onda hočeš vrhunsko.

phoenix2003 kaže...

Mene fasciniraju "samo nek je Galaxy" likovi!

 Mislim da su takvi u manjin.

 

Pogledaj Samsung prezentaciju S6., svi u prvim redovima imaju MacBook..., nisam vidio ni jednog drugog proizvođača.

Kod mene na poslu samo ja i kolega imam G3, svi ostali Iphone 5s ili 6. 

Kod supruge na poslu ne možeš sam izabrat službeni mob nego ti daju najnoviji Iphone.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.3.2015 20:26 (R36).
11 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Pa pametni ljudi znaju sta je dobro 😄

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
R36 kaže...
Dante05 kaže...
R36 kaže...
Dante05 kaže...

 

phoenix2003 kaže...

Mene fasciniraju "samo nek je Galaxy" likovi!

 Mislim da su takvi u manjin.

 

Pogledaj Samsung prezentaciju S6., svi u prvim redovima imaju MacBook..., nisam vidio ni jednog drugog proizvođača.

Kod mene na poslu samo ja i kolega imam G3, svi ostali Iphone 5s ili 6. 

Kod supruge na poslu ne možeš sam izabrat službeni mob nego ti daju najnoviji Iphone.

U ovom slučaju radi se o konkurenciji i  novinarima a ne o potrošačima. Ja znam bezbroj "samo nek je Galaxy" likova i nitko nije bio u Barceloni niti znaju što je to Snapdragon  ili Exynos. Zanimljiva mi je automatska isključivost tih ljudi.

Ja već imam M7, supruga ima M8 ja ću vjerojatno kupiti M9. I dalje me, svojom kvalitetom, ubijaju u pojam fotografije koje pravi M8 i žao mi je što je HTC odustao od nečeg originalnog ali evo gledam na papiru Toshiba CMOS BSI senzor je prilično bolji od 4 MP OV senzora. Sjećam se izraza lica vlasnika S5 kada je vidio fotografije koje je u mraku napravio moj M7. Naravno, nije ih uspio ponoviti.

15 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Rekoše da je slikano sa M9:
https://www.flickr.com/photos/131533084@N02/

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

To što je s6 veci korak od prethodnika nego m9 govori loše o s5 a ne dobro o s6

Staklo od iza je isfurano, a ukinuta je vodootpornost i ostalo čime se samsung izdvajao. Sd i baterija. Nek je mob malo deblji i da stave vecu bateriju, ali nepotrebni Qhd plus mala baterija je po meni katastrofalan promah. I ta prednja strana sa tom home tipkom mi vec ide na jetru. Gadi mi se sam pogled na to. Jest da je puno bolji od s5, ali da je bolji od m9? Ne bih rekao

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Htjeo bih samo rec, da oni koji se brinu za manje procesorske snage, da je to glupost i samo u benchevima možete vidjet razliku. Stvar je do losih aplikacija, pitate se kako na iph4 s 512mb sve radi uredno. Jer je to iph znaci kod njih su sve aplikacije ispolirane i sredjene, ne nisam iph fanboy nit ista al govorim primjer. Imam m7 i ide mi uzasno na zivce messenger koji mi nekad stuca, steka i muci muke tantalove a mob ima dostta sposoban četverojezgreni procesor s 2gb ram-a. Stvar je do aplikacije, i vama ce i dalje odredjene aplikacije radit lose. Iako, i dalje, gledajuci na softver, sense briše pod s šitwizom od samsunga. Moj M7 podere S4 s lollipopom. Vjerujem da je situacija ista i za trenutne, i sad ove nove flagshipove

sup bro?
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Da je S6 puno veći korak od S5 naspram M9 i M8- istina je. Ali M8 je bio praktički savršen mob, od kvalitete izrade, dizajna, sučelja, i konačno je izvukao HTC iz konstantog minusa. Dok je S5 imao hrpu mana, dosadno i jadno plastično kučište, loš softver, jednostavno bezvezan mobitel. S6 je nešto puno bolje, a jedini razlog što ljudi loše pričaju o M9 je taj što nema velike razlike među M8 i M9. Istina, i po meni su mogli ipak malo stanjiti one zvučnike i nekak rješit onu crnu traku, al kaj je tu je. I dalje je to odličan mobitel.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

http://valid.canardpc.com/2gp8dx
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

Ne mora HTC nama simpatizerima brenda dokazivati koliko su ustvari M7 M8 i M9 dobri mobiteli, nego potencijalnim kupcima. Zato kažem da je izostao WOW efekt. Imaju dobar proizvod koji ne znaju prodati niti prezentirati njegove specifikacije.

Meni se jednostavno sviđa njihov Sense, to sučelje, oblik uređaja i vjerojatno bi uzeo M9 prije S6 ili iPhone 6. Kad dođu u prodaju ja ću ih isprobati. Važno mi je da u svakodnevnom korištenju mobitel radi kao sat, a možete misliti koliko mi za život znače benchmark testovi i da li mi je procesor u 20nm ili 14nm tehnologiji. Sigurno ne. Uopće me ne zanima ima li netko pored mene iPhone, Samsung ili LG, ja sam ga kupio za sebe, a ne za druge.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 13:25 (Dante05).
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Dante05 kaže...

Nije samo stvar u tome. Meni nisu mobiteli samo hobi, nego i posao i često radim u direktnoj komunikaciji sa kupcima, te znam njihovu psihologiju. Ljudi se povode trendovima i velika većina nema blage veze, mogu ja njima do sutra objašnjavati kako HTC ima najbolje sučelje, najmanje šteka, kvalitetne komponente, ili kako je G3 najbolja kupovina visoke klase uz odnos uloženo dobiveno, kad su imali LG L7 ili L5 koji je bio smeće i nikad više, kad je Samsung Samsung i Galaxy Galaxy, a nije bitno koji (a svi Galaxy), ili dva matorca koji hoće novi iPhone samo zato što imaju i njihovi poslovni partneri, a iz džepa im klizni Samsung rules. Neće uzeti u trgovini onaj koji im najbolje odgovara, nego onaj koji su vidjeli kod nekoga (ili još bolje, novija verzija nečega što su vidjeli kod nekoga) i tko im je napunio glavu nečime.

 U pravu si, no za Samsung se ne slazem. Nikako.

Sta mislis zasto im je prodaja opala unazad dvije godine? Osobno mislim da su tu dva razloga:

 

1) Galaxy Ace, Young, itd.

Ekipa koja nema pojma o smartphonovima je kupovala ove jeftinije jer su galaxy. A dobili smece. Rezultat = unisten brend.

 

2) Kupovali S4/5 i Note 2/3

Oni koji su pak kupili 'prave' flagshipove razocarali se poradi uzasnog softwarea. Zenin brat je prije par mjeseci presao sa iPhonea 4s na SGS5. Iako sam mu govorio da ne uzima SGS5, uzeo je ga. Iz razloga koje si ti naveo. I nakon 2-3 mjeseca je pozalio. Prvo mu se mob par puta zblesirao na sto ovaj nikako nije bio naviknut, a onda je dosao OTA upgrade na Lollipop. E to mu je unistilo mobitel. Ovaj naravno da nije radio ni factory reset, a kamo li tek flashao na cisto (nema covjek naravno pojma ni kako to napravit). Obavim mu ja to, ali mu je valjda nakon par dana kamera se nesto zblesirala i on je ga preko njuskala debelo ispod cijene prodao.

 

Evo nabrajam samo jedan primjer. A ima ih slicnih dosta. I dosta takve ekipe. Samsung je donekle dobrom ponudom, a ponajvise bolesno velikim ulaganjem u marketing dosegao svoje visine. No to kvaliteta nikako nije pratila. I od tad slijedi samo strmoglavi pad. Sad ce se poksat vadit na premium materijale, ali ponajvise na futuristic Edge model. Po videima ove gluparije i dalje lagaju. A uvjeren sam da ce imati iste probleme kao i njihovi prethodnici. Mozda malo prodaja cak i skoci prema gore, iako sumnjam u to. No onda slijedi ponovni pad, jer oni ono osnovno do dan danas ne mogu rijesit - software.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
maks0806 kaže...

To što je s6 veci korak od prethodnika nego m9 govori loše o s5 a ne dobro o s6

Staklo od iza je isfurano, a ukinuta je vodootpornost i ostalo čime se samsung izdvajao. Sd i baterija. Nek je mob malo deblji i da stave vecu bateriju, ali nepotrebni Qhd plus mala baterija je po meni katastrofalan promah. I ta prednja strana sa tom home tipkom mi vec ide na jetru. Gadi mi se sam pogled na to. Jest da je puno bolji od s5, ali da je bolji od m9? Ne bih rekao

 Naći će se odmah barem 5 likova koji će ti objasniti da je bolji i zašto je bolji. Međutim, postavlja se pitanje da li je bolji u praksi i u svakodnevnom korištenju. Jer to je ono što je zapravo važno. Ne bih se baš kladio na Samsung i njihov šitviz

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 14:25 (Dante05).
12 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
Dante05 kaže...
maks0806 kaže...

To što je s6 veci korak od prethodnika nego m9 govori loše o s5 a ne dobro o s6

Staklo od iza je isfurano, a ukinuta je vodootpornost i ostalo čime se samsung izdvajao. Sd i baterija. Nek je mob malo deblji i da stave vecu bateriju, ali nepotrebni Qhd plus mala baterija je po meni katastrofalan promah. I ta prednja strana sa tom home tipkom mi vec ide na jetru. Gadi mi se sam pogled na to. Jest da je puno bolji od s5, ali da je bolji od m9? Ne bih rekao

 Naći će se odmah barem 5 likova koji će ti objasniti da je bolji i zašto je bolji. Međutim, postavlja se pitanje da li je bolji u praksi i u svakodnevnom korištenju. Jer to je ono što je zapravo važno. Ne bih se baš kladio na Samsung i njihov šitviz

Htc s M9 prodaje jaja pod bubrege a to će im se obit o glavu. Ako oni misle s nikakvim dizajnerskim promjenama naspram M8 i boljom kamerom privuči nove kupce gadno se varaju. Pogotovo oni koji imaju QHD ekrane tj G3 ili Note 4.,pa se spustit s konja na magarca im ne pada na pamet. Onaj koji hoće fluidno sučelje u svim uvjetima će kupi Iphone tj IOS a ne Android. 

 

Prije 4 godine HTC je vrijedio 40 milijarda dolara a sad jedva 4 milijarde. Šta to govori. Da sve što nude nije dovoljno da privuču kupce i da posluju na pozitivnoj 0 kao i Sony...Meni je žao, ali to je istina.

HTC nije kompletan uređaj i to je to. Osim fluidnog sučelja (a i to je relevantno) i premium izrade ne nudi ništa. A za 5000kn ja želim puno puno više.

 

Ako u 2 godine nemaš profita i ako vidiš da to ne ide.,pa daj brate ugradi top komponente što se nude na tržištu.,sva sreća pa se Samsung opametio.

S S5 se sj... s plastikom, vodootpornošću, full hd ekranom i to se odmah pokazalo na prodaju uređaja. Očito to korisnike ne privlači., kao ni kod HTC premium materijal i ti zvučnici.

 

 

 

 

12 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

Ti si naj narrow minded osoba na forumu stari moj...

Neka mi htc nabija pod bubrege kad samsung uvodi revoluciju kopirajuci dobre elemente dizajna i ostave ruglo na prednjoj strani. O softveru da ne pricam, niti o hardverskim drowbackovima. Briga me za prodaju kao korisnika dok imam kvalitetniji proizvod, a ne da mi trpaju kako su sve dizajnirali po posebnoj filozofiji from ground up, a iskopirali iphone. Ohladi s fanbojizmom molim te

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

@Gnojf R36

 

Kod nas bi ti reklo da sereš kvake. 

 

Kako nije tema vs nešto, neću M9 uspoređivat sa nečim. M9 je najbolji mobitel predstavljen na MWC-u i točka. 

Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
offline
HTC M9 - Rasprava

A to je i objektivno i subjektivno. Ja ne vidim po cemu je s6 bolji od m9. Jednostavno ne vidim. Sad ce pocet o qhd i 14nm. Can't wait :D

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
HTC M9 - Rasprava

@R36 strašno kakve ti stvari pišeš, pa trebalo bi te doživotno bannat i ukinut ti pristup internetu

 

I daj mi reci kako sad M9 nije kompletan uređaj? Koja mu to stvar fali? Jedino čemu se možda može prigovoriti su nešto veći bezeli od konkurencije, ali to se ipak isplati žrtvovati za premium dizajn i osjećaj u ruci, te Boomsound zvučnike. Svi koji su imali M7 i M8 u ruci i koristili ga, znaju o čem pričam, i svi ostali mobiteli im kasnije izgledaju kao igračke. 

 

S QHD na Full HD je isto kao i s konja na magarcu? Samo da ti kažem, nedavno sam bio u Tcomu i poigrao se malo s izloženim mobitela, i iskreno, nisam mogao primjetiti razliku u ekranu na Alphi, S5 i Noteu 4 (HD, FHD, QHD, vjerojatno znaš). Naravno gledao sam s udaljenosti koje i inače koristim mob, nisam ga stavio na 3 cm od oka

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
R36 kaže...
Dante05 kaže...
maks0806 kaže...

Htc s M9 prodaje jaja pod bubrege a to će im se obit o glavu. Ako oni misle s nikakvim dizajnerskim promjenama naspram M8 i boljom kamerom privuči nove kupce gadno se varaju. Pogotovo oni koji imaju QHD ekrane tj G3 ili Note 4.,pa se spustit s konja na magarca im ne pada na pamet. Onaj koji hoće fluidno sučelje u svim uvjetima će kupi Iphone tj IOS a ne Android. 

 

Prije 4 godine HTC je vrijedio 40 milijarda dolara a sad jedva 4 milijarde. Šta to govori. Da sve što nude nije dovoljno da privuču kupce i da posluju na pozitivnoj 0 kao i Sony...Meni je žao, ali to je istina.

HTC nije kompletan uređaj i to je to. Osim fluidnog sučelja (a i to je relevantno) i premium izrade ne nudi ništa. A za 5000kn ja želim puno puno više.

 

Ako u 2 godine nemaš profita i ako vidiš da to ne ide.,pa daj brate ugradi top komponente što se nude na tržištu.,sva sreća pa se Samsung opametio.

S S5 se sj... s plastikom, vodootpornošću, full hd ekranom i to se odmah pokazalo na prodaju uređaja. Očito to korisnike ne privlači., kao ni kod HTC premium materijal i ti zvučnici.

 

 

 

 

Meni osim fluidnog sučelja (ohohooo, vidi pa i to je relevantno), premium izrade, zvuka/zvučnika, odlične kamere, najljepšeg dizajna, niže cijene i ne treba niša drugo. Prepoznaješ li možda jedan smarphone u ovom opisu? Ja, da!

Šta ti, ja ili bilo tko od nas na forumu imamo od toga što se Samsung opametio?! Spasio nas je od pošasti? Ni u džep ni iz džepa!

Kakav ti je to pokazatelj što firma gubi vrijednost na tržištu? Pa i GM je propao a to ne znači da Corvette ne valja!

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 19:54 (phoenix2003).
12 godina
offline
Re: HTC M9 - Rasprava
markom63 kaže...

@R36 strašno kakve ti stvari pišeš, pa trebalo bi te doživotno bannat i ukinut ti pristup internetu

 

I daj mi reci kako sad M9 nije kompletan uređaj? Koja mu to stvar fali? Jedino čemu se možda može prigovoriti su nešto veći bezeli od konkurencije, ali to se ipak isplati žrtvovati za premium dizajn i osjećaj u ruci, te Boomsound zvučnike. Svi koji su imali M7 i M8 u ruci i koristili ga, znaju o čem pričam, i svi ostali mobiteli im kasnije izgledaju kao igračke. 

 

S QHD na Full HD je isto kao i s konja na magarcu? Samo da ti kažem, nedavno sam bio u Tcomu i poigrao se malo s izloženim mobitela, i iskreno, nisam mogao primjetiti razliku u ekranu na Alphi, S5 i Noteu 4 (HD, FHD, QHD, vjerojatno znaš). Naravno gledao sam s udaljenosti koje i inače koristim mob, nisam ga stavio na 3 cm od oka

Ako imaš prigovor samo napiši...RAZMOTRITJEMO!!!

 

Broj prodajnih uređaja M7, M8 pokazuje da HTC nije kompletan uređaj. Možete vi tu pisat bajke ali stvarnost je stvarnost.

.

Čuj ovo od HTCfanboya "jedino čemu se možda može prigovoriti su nešto veći bezeli od konkurencije, ali to se ipak isplati žrtvovati"., e tako i ja kažem da radi svega ostalog što S6 nudi, da žrtvovat milistotinku sporiji TW (ja kažem da radi bez greške)., ili kod G3 nešto slabija baterija.Hvala.

 

Znači mislio sam da su Samsungovi i Apple korisnici u banani  ali HTC korisnici ih j... nadmašuju u bedastočama.

 

Vi ste kao Hrvatska Vlada...žive u snovima....tj svi su u krivu a samo su oni u pravu.

 

ps GM nije propao...stečaj i propast su dvije različite stvari.,a i više nisu u stečaju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2015 20:05 (R36).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice