HTC M8 - Rasprava

poruka: 2.284
|
čitano: 400.530
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
protjeran
offline
HTC M8 - Rasprava

Čini se da je baterija mrtva. Neznam jel se to uopće može popravit bez servisa, a tu se onda postavlja pitanje isplativosti.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Sustav i tvornicki bloatwere mi trenutno zauzima 15gb, zna netko kako osloboditi prostor?!

 

edit: Ako iskoristim opciju >formatiraj kao unutarnju memoriju< izbrisat će se sav sadržaj sd kartice, no dali će ona zauvijek raditi samo s tim mobitelom ili ću ju moći koristiti i u drugim mobitelima?

Ex-girl she the female version of me
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.12.2016 17:31 (Toxic1337).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC M8 - Rasprava

Jel moguće da tele2 još ima u ponudi m8? Piše da se dostupnost provjeri na tele2 prodajnim mjestima. Kad na webshopu dodam svoju tarifu od 75 kn i ugovor na 24 mjeseca izbaci cijenu od 95 kuna mjesečno plus 11 kn jednokratno. Za nekoliko dana mi ističe ugovor, a m8 mi se sviđa bez obzira na godinu izlaska.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Kakva je procedura zamjene baterije u servisu, di da ga nosim uopce? Mob nije vise pod garancijom.... Koliko bi me to cca izaslo, koliko bih ga cekao i jel imam pravo na neki zamjenski?
R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Originalna baterija je 160kn,sve ukupno oko 240kn
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Koliko vas ima M8 bez roota?

Do nedavno je bio dosta brz, sad se nešto usporio...  Koristite li kakav CCleaner ili imate nekakvu preporuku?

Ne razumijem taj CCleaner, kad završi s čišćenjem, piše da je očistio npr. 1,5GB, ali ja to nigdje ne vidim...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Naime imam sljedeci problem.

 

Kada stavim karticu u M8, normalno je ocita i radi prvih par minuta, nakon toga jednostavno prestane. Dakle i dalje je ocitava i pise da ima signala, ali ne mogu primati pozive niti cak provjeriti stanje na racunu. Ako ugasim/upalim airplane mode - opet radi normalno par minuta.

 

Probao sam na vise custom romova, rootao sam ga itd. uvijek isto.

 

Ako netko zna sta bi to moglo biti..pomogaj! :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
HTC M8 - Rasprava

Jesi probao drugu SIM karticu? Ako i s njom ima problema onda je nešto hardverski.

PS koristi li tko kakav Nougat custom ROM a da je stabilan i da sve radi, nekakve preporuke? Sada sam na zadnjem Viper ROMu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.1.2017 7:10 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Jesam, tako da je nesto hardverski vjerojatno da.

 

Ja sam ti na 7.1.1 lineage os zadnjih tjedan dana ni jedan force crash i niti jedan bug do sad.

 

Super sam zadovoljan

16 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
mrbean kaže...

Jesam, tako da je nesto hardverski vjerojatno da.

 

Ja sam ti na 7.1.1 lineage os zadnjih tjedan dana ni jedan force crash i niti jedan bug do sad.

 

Super sam zadovoljan

 Imaju sve drivere? Bila je priča nekakava da ovaj stari Snapdragon ne podržava Nougat pa zato pitam. Jel Nougat fluidniji od Marshmallowa, kakva je baterija?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Ja sam ti ovaj mobitel samo kratko koristio na stocku i odmah se prebacio na lineage 7.1.1.

 

Koliko sam vidio dosta je brzi nego stock na mm.Baterija mi izdrzi cijeli dan koristenja, oko 4h SOT-a.


Opet ti tu ne znam reci razliku jer ga prije nisam bas koristio + stariji je mobitel jer sam ga uzeo preko njuskala pa uzmi i to u obzir :D

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Da li si primijetio ikakve greske na nougatu za HTC m8,mozes li link postavito od instrukcija
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Za sada ne.

 

https://forum.xda-developers.com/htc-one-m8/general/vomerguides-m8-bootldr-unlock-s-off-t2800727

 

Po tom si otkljucas bootloader, stavis custom recovery i rootas ga. S-OFF i super cid ne moras. S-OFF se placa 25$.

 

Ako napravis taj dio, ostatak ce ti bit lagan :) Stavis custom rom na mob, udjes u recovery, wipeas sve, flashas rom i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
HTC M8 - Rasprava

Imaš ovaj all-in-one alat za unlock bootloadera i stavljanje custom recoverya. Prvi korak je svakako otključati bootloader. Drugi dio je malo složeniji, ako još imaš KitKat onda možeš koristiti ovaj alat i za stavljanje cutom recoverya. Ja sam imao Marshmallow i meni je bilo malo teže. Prvo sam ručno stavio TWRP custom recovery, nakon njega odradio backup stock ROMa, onda rootanje i instaliranje custom ROMa. Pogledaj koji video na YT, traži one s puno pregleda.

Ako nisi siguran što radiš nemoj. Evo ja sam prošli tjedan prvi put instalirao neki custom ROM, potrošio sam 4 dana na čitanje materije i gledanje klipova po YT-u, htio sam biti maksimalno oprezan da ne bih brickao mobitel.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Radio sam ja prije stavljanje custom roma znam otprilike kako ide samo pitam kakva je verzija 7,0 dal je stabilna.Trenutno sam na 6,0 MM oficcial romu,mozes li mi pojasniti ovo S_Off se placa 25$,hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Meni je super. Koristim je nekih tjedan dana, ni jedan bug do sada, sve je smooth i radi kako treba.

 

S-OFF ti ni ne treba za custom rom, tako da zanemari :)

8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Vidis li kakvu razliku u odnosu na ofiicial 6,0 MM i tog custom roma,mozes li uporediti jer koristis vec vise dana na custom romu,meni je Ok i MM 6,0 al cu vjerovatno i ja da isprobam nougat jer je noviji pa samim tim i drugi telefon imam onda 😁
12 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Mislim da se vidi razlike izmedju svakog custom roma, pogotovo default sa htc sensom i nekog di je vanilla android kao lineage os 14.1


Brzi je i sto je meni najbitnije podesio sam si DPI, tako da mi je zaslon puno bolje iskoristen.

12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Jel koristi tko jos ovaj mobitel osim mene?

 

Neki dan sam si sredio Lineage 14.1, google assistant, pixel launcher, super sam zadovoljan. Preko 4h SOT-a na mobitelu starom 2 godine, radi kao podmazan. :)

Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Ja koristim ,i planiram staviti neki custom rom uskoro.Malo mi je problem jer sam na linux sistemu pa cekam neku priliku da se dohvatim windowsa pa cu isprobati nougat neki
 
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
mrbean kaže...

Jel koristi tko jos ovaj mobitel osim mene?

 

Neki dan sam si sredio Lineage 14.1, google assistant, pixel launcher, super sam zadovoljan. Preko 4h SOT-a na mobitelu starom 2 godine, radi kao podmazan. :)

 Ja ću kroz neko dogledno vrijeme s Viper ROMa prijeći na Lineage. Trebam samo malo volje i vremena , dobro je znati da Lineage radi ko sat.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Da li je moguce staviti sense preko  lineage 7.1 OS.

12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

Mislim da na xda cak ima Sense za 7.1.1, ali nisam probao tako da ti ne mogu reci jel radi. Preferiram vanilla android

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC M8 - Rasprava

Nema još pravog Sense porta s Nougatom, a možda i ne bude zbog nedostatka drivera (bar tako pročitao)

 

Ali ima ovo, Sense launcher s blinkfeedom, widgetima i ostalim stvarima. Čini se ok, možda i probam jednom al zasad se odmaram od Sensea i uživam u AOSP-u.

 

LineageOS official nightlyji rade odlično u komanbinaciji sa Team-M8 kernelom i tweakovima u Kernel Adiutoru.

8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Da li je moguce nekako ukljuciti da aplilacija poruke i telefon i kamera uvijek ostaju upaljene.Malo me nervira kada npr kada aplikacije u pozadini očistim(clear all) pa onda udjem u poruke i cekam sekundu da ocita aplikaciju, pojavi mi se bijeli prozor pa cekam sekund svaki out.Mislim ne znaci mi sekund zivota nista al me nervira jer ipak je telefon jos uvijek jak sto se tiče procesora.A ukolilo drugi put udjem isto tako onda otvara odmah bez ikakvog cekanja.Nadam ste da ste razumili sta hocu da objasnim
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

da li je moguce instalirati stock sense rom, recimo lollipop na htc one m8 google play edition? 

EDIT: anyone? hića je 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 18:33 (Indestructible).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
HTC M8 - Rasprava

Problem s M8. Custom ROM na njemu, došla jutros obavijest da treba restartati phone zbog toga jer je lock screen updatean (??). Ja potvrdim restart i nakon toga zaslon podivlja. Stalno se pali i gasi i ne reagira na ništa. Mogu se nazvati s drugog moba, piše mi tko zove, koliko je sati ali display ne reagira. Restart pomoću tipaka ne pomaže,a najgore je što ne mogu ući u recovery jer ne mogu ugasiti mobitel pomoću nijedne kombinacije tipki. Kako da se dočepam recoveryja, nije valjda da moram čekati da se isprazni baterija pa se sam ugasi?

 

EDIT: Problem je u nekompatibilnosti Viper ROMa i zadnjeg Sense updatea s Google Playa. Stavio sam Lineage 14.1 (baziran na čistom Androidu 7.1.1)

My pleasure darlin
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 10:33 (Jim Raynor).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
HTC M8 - Rasprava

M8 gotovo sigurno dobija službeni Nougat!

Čak i da izađe samo za američko tržište, moderi će ga prilično lako prilagoditi i za ostale zemlje. Ovo je presedan da 3 godine stari mobitel koji je originalno dolazio s KitKatom dobiva nadogradnju na čak 3 iduće verzije Androida.

My pleasure darlin
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 13:45 (Jim Raynor).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC M8 - Rasprava

ipaak nece dobiti nadogradnju na 7.0

 

azuriran je članak 

 

Update [March 27, 2017]: We just received confirmation from a T-Mobile rep and it seems they mistakenly updated the HTC One M8 page with the mention of Android 7.0 Nougat update being rolled out for it. T-Mobile will have it corrected soon. 

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: HTC M8 - Rasprava
Ja sam na stock 6.0 MM sistemu.Moze li neko da oodtavi link ttutorijala kako da stavim ovaj lineage Nougat sistem
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice