EBay Mobiteli

poruka: 21
|
čitano: 30.604
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
EBay Mobiteli

Ja sam malo gledo mobitele sa eBay-a i pronašao sam nekoliko mobitela i većina njih je do 400kn. Mene zanima ako je netko do sad imao ikakvih iskustava sa kupnjom mobitela dal se to isplati uzimat il ne? {#}
Evo linka mobitela za kojeg sam zainteresiran

http://www.ebay.com/itm/NEW-4-Multi-Touch-Android-4-0-Smart-Phone-Dual-SIM-WFI-Unlocked-AT-T-T-Mobile-/330938582020?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item4d0d7a0404

 
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: EBay Mobiteli

Bjež od toga, nema 3g i ima samo 256 Mb ram-a, to je puno premalo za ICS, nikad nečeš dobiti update ma mob je dno dna.

13 godina
offline
EBay Mobiteli

Koliko vidim mobitel je pogonjen na Androidu 4.0.5 iz čega odmah možeš zaključiti da je to neka loša kineska kopija Samsung Galaxy S3 minija...

Evo još jedan primjer:

http://www.ebay.com/itm/5-Multi-Touch-Android-4-1-Smart-Phone-Dual-SIM-WIFI-Unlocked-AT-T-T-MobileT/300935978697

 

Kopija Samsung Galaxy S4-ja koji ima Android 4.1 na 211 MB RAM-a.

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2013 19:33 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
EBay Mobiteli
eBay nema toliko dobru ponudu kineskih smartphonea sa najnovijom tehnologijom.

Iako dosta ljudi sere po kineskim smartphoneima pogledajte si Prestigio mobitele, oni koriste stariji chipset (MTK6577) sa dual-core procesorima i jako su popularizirani na balkanu u zadnje vrijeme.

No, sada kad je MediaTek poboljšao svoju tehnologiju i ubacio se na svjetsko tržište došlo je do MTK6589 chipseta sa quad-core procesorima i još ostalih milijun mogućnosti.

Cijena takvih mobitela kreće se iznad 1000kn, ali zato nude 12 Mpx zadnju kameru, do 8 mpx prednju kameru, najnoviji Android OS, do 2 GB ram memorije, itd. No, da biste imali sve te mogućnosti, morate računati na trošarinu (paket dolazi preko pošte) te samu cijenu mobitela (ako očekujete najbolje) do kojih 2500kn. Uvijek postoji rizik kod pojedinih prodavača da mobitel ne dospije ili da je oštećen tijekom dostave.

Ovdje imaš dosta kvalitetnu ponudu uređaja: http://www.fastcardtech.com/MTK6589-CPU-Quad-Core
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: EBay Mobiteli

Kao prvo, Prestigio je firma koja ima sjediste na Cipru...informiraj se. Kao drugo, tko pljuje po tim kineskim kopijama, ima vjerojatno razloga i pravo to ciniti. Ja sam jedan od takvih osoba. Zadovoljio bi se sa Nokiom 3310, samo da ne moram kinesko rabiti. Nisam racist niti osudjujem kineski narod na racun toga. Da je hrvatsko, takodjer bi pljuvao. To jednostavno nije vrijedno niti kune. Imao sam Xperiu S, Galaxy S3 LTE, XPeriu Z, iPhone 5, i da ne nabrajam cega je jos bilo. Rabio sam prakticki sve top modele (originalne) 2013 i na kraju su se svi dokazali nepouzdani i puni problema. Tako sam odlucio ih se rijesiti i kupiti nokiu E72. Mob Made in Finland. Radi kao niti jedan do sada. Vrhunska stvar, koja za ozbiljne koristike stvarno znaci.

SE T200-SiemensC45-Nokia3200-LGU8180-LGU880-Nokia6120c-Nokia3120c-NokiaC3-01-GalaxyFit-XperiaU-XperiaSL-iPhone3GS-SGS3LTE-Nokia101-XperiaZ-NokiaE71-GalaxyY-NokiaE72
12 godina
offline
EBay Mobiteli

:) ovo tvoje sve ukazuje na "user error" ili "greska u korisniku".

ja
 
7 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: EBay Mobiteli
Matijasever kaže...

Rabio sam prakticki sve top modele (originalne) 2013 i na kraju su se svi dokazali nepouzdani i puni problema.

I hvalio svakog od njih po cijelom forumu za vrijeme korištenja kao najbolji mobitel ikad. A kad bi kupio drugi onda bi se taj hvalio, a prethodni pljuvao. {#}

 

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2013 23:45 (XXX-Man).
16 godina
offline
Re: EBay Mobiteli

Ebay ima lošu ponudu kineskih mobitela. Najpouzdanije stranice su ti banggood, pandawill. geekbuying gdje plaćaš paypalom i roba ti stiže za dva tjedna.

Izbor je velik i naći ćeš sigurno nešto. Ovdje baš nema neke rasprave o tim mobitelima, a na forumu.hr imaš raspravu o kineskim forumima s preko 150 stranica. 

Reci do kojeg iznosa bi išao pa ti nađem mobitel najbolji za tu cijenu. Btw ako ikako možeš dati 800kn, trenutno je ( po meni) best buy Cubot GT99:

 

Četverjezgreni 1,2ghz procesor, 4.5 inča IPS ekran, 1Gb rama, 2200mAh baterija, 12mp kamera, 1080p video, 4.2 android..., 

sve za 800kuna s kuponom.

Bolje je dati malo više pa kupiti bolji mob nego nešto što će ti samo štekati u ruci.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
13 godina
offline
Re: EBay Mobiteli
Matijasever kaže...

Kao prvo, Prestigio je firma koja ima sjediste na Cipru...informiraj se. Kao drugo, tko pljuje po tim kineskim kopijama, ima vjerojatno razloga i pravo to ciniti. Ja sam jedan od takvih osoba. Zadovoljio bi se sa Nokiom 3310, samo da ne moram kinesko rabiti. Nisam racist niti osudjujem kineski narod na racun toga. Da je hrvatsko, takodjer bi pljuvao. To jednostavno nije vrijedno niti kune. Imao sam Xperiu S, Galaxy S3 LTE, XPeriu Z, iPhone 5, i da ne nabrajam cega je jos bilo. Rabio sam prakticki sve top modele (originalne) 2013 i na kraju su se svi dokazali nepouzdani i puni problema. Tako sam odlucio ih se rijesiti i kupiti nokiu E72. Mob Made in Finland. Radi kao niti jedan do sada. Vrhunska stvar, koja za ozbiljne koristike stvarno znaci.

{#}

 

Što se ovoga tiče, nema se što reći.
Android 4.0.5 ne postoji.

Bježi od ovoga. 

Batllelog: sudy_freak || Samsung Galaxy SII crew. || ↓ Stisni Hvala ako sam ti pomogao. ||
10 godina
neaktivan
offline
EBay Mobiteli

Ma i ja sam se zapito za ovaj 4.0.5 android sustav. dosad ga nisam čuo to mi je i bilo odmah sumljivo :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: EBay Mobiteli

Naravno da nisi kad ne postoji...

Fiat Klub Hrvatska -- fiatisti.hr
12 godina
offline
EBay Mobiteli

Kineski mobiteli se ne kupuju preko ebaya jer im je losa ponuda, vec paypalom preko webshopova kao sto su: banggood, geekbuying, pandawill, antelife, itd..

 

Osobno sam uzeo preko geekbuyinga prije nekoliko dana Cubot GT99 za cca 825kn, a specifikacije mu nisu bas "za baciti"..

 

Quadcore A7 1,2 GHz MTK 6589 cpu, 1GB rama, IPS HD 4,5" ekran, 8MP straznja i 2MP prednja, s interpolacijom 13 i 5MP, vanilla android 4.2.1, baterija 2200mAh, antutu oko 13k, Dual SIM,...

 

Po meni se isplati probati, znam da ova A7 cpu jezgra nije kao A9, ali je barem stedljiva i multitasking bi trebao raditi bez problema..

 

Da dodam, ako zelite uzeti jeftin, a solidan mobitel, kineski mogu biti jedna kvalitetna opcija, a ako mislite kupovati neku kinesku kopiju skupog brendiranog uredaja, e to mi vec nije nesto sto ima smisla..

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 1:55 (assassin.st).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
EBay Mobiteli

Android 4.0.5 ne postoji.

 

Verzije idu ovako:

- ICS - 4.0.x -> 4.0.4

- Jelly Bean - 4.1.x -> 4.3

 

Znači ICS je od verzije 4.0 do 4.0.4, a Jelly Bean je od verzije 4.1 do trenutne najnovije verzije 4.3...

My PC Security: ✓ No-AV :) ✓ Windows Firewall ✓ Norton DNS ✓ WOT ✓ Emsisoft Emergency Kit
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2013 10:36 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: EBay Mobiteli
XXX-Man kaže...
Matijasever kaže...

Rabio sam prakticki sve top modele (originalne) 2013 i na kraju su se svi dokazali nepouzdani i puni problema.

I hvalio svakog od njih po cijelom forumu za vrijeme korištenja kao najbolji mobitel ikad. A kad bi kupio drugi onda bi se taj hvalio, a prethodni pljuvao. {#}

 

Najbolji mobitel ikad? {#} Stari moj, nije mi jasno kaj se tebi dogadja u glavici ali totalno si promasio {#} Naravno da sam pljuvao. Ako je tebi normalno da na uredjaju od 5000kn se kamera otvara 5 sekundi, onda je to tvoj problem. Nokia E72 otvori za sekundu. Naravno, kao mobitel 2009 godine, ima i svoje mane. Najvise me smeta premalo memorije RAM, ali preko toga se moze i proci. Nakon svih tih isprobanih uredjaja, mogu reci da su to prave igracke za djecu. Nitko ozbiljan, kome mobitel sluzi iz ozbiljnih razloga nece moci rabiti uredjaj koji pri prosjecnom koristenju ne moze doci do 6 popodne. Toliko hvaljeni Exmor RS senzori, a ne moze mi izostriti sliku ako mi svjetlo udara sa strane.  O pregrijavanju da ne pricam. Stvarno, strahota.

sudy_freak kaže...
Matijasever kaže...

Kao prvo, Prestigio je firma koja ima sjediste na Cipru...informiraj se. Kao drugo, tko pljuje po tim kineskim kopijama, ima vjerojatno razloga i pravo to ciniti. Ja sam jedan od takvih osoba. Zadovoljio bi se sa Nokiom 3310, samo da ne moram kinesko rabiti. Nisam racist niti osudjujem kineski narod na racun toga. Da je hrvatsko, takodjer bi pljuvao. To jednostavno nije vrijedno niti kune. Imao sam Xperiu S, Galaxy S3 LTE, XPeriu Z, iPhone 5, i da ne nabrajam cega je jos bilo. Rabio sam prakticki sve top modele (originalne) 2013 i na kraju su se svi dokazali nepouzdani i puni problema. Tako sam odlucio ih se rijesiti i kupiti nokiu E72. Mob Made in Finland. Radi kao niti jedan do sada. Vrhunska stvar, koja za ozbiljne koristike stvarno znaci.

{#}

Tebe necu niti komentirati. Samo cu ti reci da si stavis vrecu na glavu {#}. Izgledao bi vjerojatno pametniji.

SE T200-SiemensC45-Nokia3200-LGU8180-LGU880-Nokia6120c-Nokia3120c-NokiaC3-01-GalaxyFit-XperiaU-XperiaSL-iPhone3GS-SGS3LTE-Nokia101-XperiaZ-NokiaE71-GalaxyY-NokiaE72
12 godina
neaktivan
offline
Re: EBay Mobiteli
Matijasever kaže...

Kao prvo, Prestigio je firma koja ima sjediste na Cipru...informiraj se. Kao drugo, tko pljuje po tim kineskim kopijama, ima vjerojatno razloga i pravo to ciniti. Ja sam jedan od takvih osoba. Zadovoljio bi se sa Nokiom 3310, samo da ne moram kinesko rabiti. Nisam racist niti osudjujem kineski narod na racun toga. Da je hrvatsko, takodjer bi pljuvao. To jednostavno nije vrijedno niti kune. Imao sam Xperiu S, Galaxy S3 LTE, XPeriu Z, iPhone 5, i da ne nabrajam cega je jos bilo. Rabio sam prakticki sve top modele (originalne) 2013 i na kraju su se svi dokazali nepouzdani i puni problema. Tako sam odlucio ih se rijesiti i kupiti nokiu E72. Mob Made in Finland. Radi kao niti jedan do sada. Vrhunska stvar, koja za ozbiljne koristike stvarno znaci.


Micko, krivo si me shvatio. Nisam ja naveo da je Prestigio kineska firma, vec da koristi chipset koji koriste i kineski smartphoneovi.

Kineske mobiteli su pljuvani jer su pokusavali imitirati iPhone, Samsung, itd. Ali ako pogledas malo bolje, imas velik broj firmi koja proizvodi svoju liniju smartphoneova bez namjere da imitira popularne firme poput Apple-a i Samsung-a.

Nisam toliko iskusan sto se tice toga, ali znam sto sam vidio i sto sam procitao u reviewima od pojedinih usera.

LP. 

14 godina
offline
Re: EBay Mobiteli
Matijasever kaže...
Nitko ozbiljan, kome mobitel sluzi iz ozbiljnih razloga 

Tebe necu niti komentirati. Samo cu ti reci da si stavis vrecu na glavu {#}. Izgledao bi vjerojatno pametniji.

A ti si ozbiljan po pitanju čega i mobitel ti služi iz kojih ozbiljnih razloga ?

Jedini koji treba ovdje stavit vreću na glavu, si ti.

Iz dana u dan (ovisno o telefonu kojeg si imao) si pisao laži i neistine i hvalio ono što imaš, a gazio ono što nemaš.

Isto to činiš i sada.

I opet kažem, toliko si neozbiljan član ovog foruma, da se tvoje mišljenje ne zaslužuje niti prokomentirat.

Al eto, opet sam morao nešto napisat, jer si opet počeo sa svojim kvazi pričama.

8 godina
neaktivan
offline
EBay Mobiteli

Mene zanima dali se isplati kupit mob na ebayu i dali ce radit ovaj mob u Hrvatskoj? 

Link: http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S4-SGH-I537-Active-UNLOCKED-16GB-Gray-Smartphone-FAIR-CONDITION-/171565163092?hash=item27f214a254

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: EBay Mobiteli

Mislim da bi trebao radit ali o isplativnosti ne bih, jer ne razumijem dal je carrier locked ili unlocked, da li je bez obaveza ili na ugovor kakav.

15 godina
odjavljen
offline
Re: EBay Mobiteli
Ivč kaže...

Mene zanima dali se isplati kupit mob na ebayu i dali ce radit ovaj mob u Hrvatskoj? 

Link: http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-S4-SGH-I537-Active-UNLOCKED-16GB-Gray-Smartphone-FAIR-CONDITION-/171565163092?hash=item27f214a254

Otključan, radi na našim mrežama, nema ugovora na sebi ali koštat će te 1010kn - čemu se zaebavati sa time kad ih na njuškalu imaš po 1200kn, a tih 200kn razlike možeš izpregovarati. Ne isplati ti se. Da košta 800kn, to bi bilo ok ali ovako... Što ćeš sa garancijom?

And I looked, and behold a pale horse: and his name that sat on him was Death, and Hell followed with him...
8 godina
neaktivan
offline
Re: EBay Mobiteli

Ipak ga necu uzet, bolje ću pogledat na njuškalu i hvala na odgovoru. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice