Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

poruka: 17
|
čitano: 11.455
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Dakle forumasi, prvo Sretan Uskrs svima!

e sada, ontopic

Vidim da je trziste preplavljeno tabletima i mobitelima koji su sada jaci nego prije 5 godina kompjuteri. Ja raspolazem s 2000 kn (max 2200 ako je stvar dobra). Moja nokia 5230 mi nije vise nesto, pogotovo radi nedostatka Wifia...

 

Napominjem da mi nije tesko cekati jos 2-3 mjeseca pa tek onda ici po novi mob/tablet - zelim da mi to traje onda barem 2 godine, do kupnje novoga.

E sada, najveca dilema mi je, sto uzeti mobitel ili tablet (7 inch jos stanu u dzep)

Vidim da vecina tableta imaju mogucnost SIM kartice pa da se moze zvati i sa njih, makar mi to nespretno izgleda dok se hoda gradom.

Iskreno, tableti me najvise privlace radi interneta (veci ekran od moba), te mi se cini ljepse i brze surfati nego po mobitelima.

+ jos su jeftiniji od mobitela, ako gledam omjer dobivenog - ulozenog ... npr: Point of view s DC CPU (tegra)    cijena kod nas 2300 kn

 

E sada, to svakako ne stane u dzep, i neobicno bi bilo s takvim tabletom hodati po ulicama grada ....

 

Mobiteli:

Ako bi vec uzimao mobitel, mislim da mi je najpametnije pricekati da tegra mobiteli zavladaju trzistem - pad cijene 1xCPU ... 

Ono glavno oko cega se dvojim je WP7 ili android ... Android je duze na trzistu i trenunto mi se cini kao bolji izbor od WP7, ali opet WP7 je mlad i mora se dokazati ...

 

Sta vi kazete?

 

Od mobitela ako bi uzimao, uzeo bi sto bolji omjer ulozeno-dobiveno + mora biti ljep mobitel :)

naravno, nemora biti nov, moze i rabljeni samo da je do max 2200

 

mislio sam ovako nesto:

Android:

LG optimus x2 (za 2 mj. ce mu cijena biti manja, vec sada su novi na njuskalu po 2800)

SE ARC - preljep mobitel, ali neznam mu jos cijenu

Samusng galaxy S -  taman ce biti jeftiniji po oglasima dok mu dode nasljednik s DC

Samsung galaxy S II

HTC - neko mob od njihove serije koja c etada biti u cjenovnom rangu

... vase ponude nekog drugog?

 

WP7:

LG optimus 7 - dizajn i metalno kuciste su mi super

HTC mozzart -ili bilo sta od HTC u tom cjenovnom rangu

... vase ponude nekog drugog?

 

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Ako ti je bitna Tegra, ja bih išao na LG X2, LG je ostvario pun pogodak s ovim mobitelom, a već se sada rade custom ROM-ovi za njega, tako da će oni ostvariti njegov pun potencijal.

Ja sam manijak iz gimnazijskog parka
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Tablet nikako za prenositi i tako.

4,4.3" ti je apsolutno dovoljno,recimo,imam HTC HD2 i prezadovoljan,nikakva ti Tegra ili gluposti netrebaju,ionako neces igrati neke bjesne igre i na kraju,kada ti se spusti hype o mobitelu,ostat ces na pozivima,mailovima,smsovima i internetu.

Tako da,pamet u glavu i pokusaj potrositi sto manje a dobiti sto vise.

Npr,Galaxy S se cini kao odlican kandidat i ima sve sto ti treba,pa i vise od toga...

A na takvim ekranima je internet pravi gust,tako da...

I da,definitivno android.WM 7 je cudan,i nekako pojednostavljen kao i iOS,tako da andriod!

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

A cemu ta tegra sluzi uopce?

Mislim brzi je mob i to sve, ali zar treba brzi mob od npr. danasnjeg Samsunga Galaxya?!

Jedino ako tegra ima buducnost u boljima (citati ekluzivnim) igrama?

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
15 godina
protjeran
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

vjerojatno nešto sa mnom nije u redu,ali nakon godina korištenja black berry i htc gade mi se tobože pametni telefoni. zglobovi me bole pri pomisli na njih a vid ako nisam uskoro ću ga izgubiti. trenutno nemam novaca,ali sigurno kupujem obični tupavi telefon i tablet. telefon je ipak samo za telefoniranje (meni) a tablet može poslužiti za više stvari. prije svega za UGODNO surfanje i recimo ,čitanje pdf kniga kojih imam na stotine,sa mnoštvom slika u njima. na smartphone-ima se te slike skoro niti ne vide. moj prijatelj tablet učvrsti na sjedalo auta i klinci na stražnjim sjedištima gledaju crtani. ali moramo shvatiti da svatko ima svoje prohtjeve . svi pričaju o nekom HD u i ostalom,a ja recimo nikada nisam pogledao nikakav film na mobitelu. ne znam. svako treba sam birati.

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
14 godina
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Znaci android bolje nego WP7 ako idem na mobitel?!

 

 

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
13 godina
neaktivan
offline
Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Definitivno!

 

Kada bih mogao iskreno,nabaviti neki 10.1 incni tablet,sa kapacitivnim ekranom i takvim kakvim HWom,do 1500kn,bilo bi fantasticno,no,jos cemo trebati pricekati da ove stvari postanu pristupacnije.Do tada,pikni si neki dobar smarthpone,sa 4.3" ekranom i uzivaj.Vise od toga ti netreba.I da ti iskreno kazem,ciljaj da sto manje novaca potrosis,jel na kraju dana,kaj god kupio biti ce ti dobro.Iskrena preporuka HD2 ako uspijes nabaviti za malo novaca,Galaxy S takoder,pogotovo kad dode njegov brat GS2,em ce pasti cijena,a jos uvijek ce biti poprilicno dobar uredaj za sve tvoje potrebe.Tako da,isplati se malo pricekati. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.4.2011 16:04 (BMK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

evo ti 10inch tablet s Tegrom ... po meni trenutno vrh ponude

http://www.pointofview-online.com/showroom.php?shop_mode=product_detail&product_id=188

 

sve to za 2250 kn kod nas (protis ako se ne varam)

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
14 godina
neaktivan
offline
Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

tablet je i dalje beskoristan. barem za mene

http://www.youtube.com/user/ICECROATIAN?feature=mhum
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Sto mislite o Xperia X10 ili HTC desireu ?

Desire se vec sada na oglasniku nade po 1500 kn s garancijom, a sta ce tek za 2 mjeseca biti :)

 

Inace, Xperia mi je lijepa po dizajnu, ali mi se po spec. cini kao da bi mogla "stucati"  ?!

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
13 godina
neaktivan
offline
Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Premalo.4 ili 4.3 inca,vjeruj mi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet
BMK kaže...

Premalo.4 ili 4.3 inca,vjeruj mi...

Xperia x10 = 480 x 854 pixels, 4.0 inches

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
14 godina
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Da malo dignem temu

 

 

Uredaj                 Cijena po kojoj ga mogu nabaviti    

HTC desire HD         2500 kn

Xperia X10                    1800 kn

HTC mozzart                 2500 kn

HTC trophy                   2000 kn 

Motorola defy                1600 kn

LG optimus X2               2800 kn 

 

E sad, sto jeftinije to bolje - nije da se ima para ... Mob mora durati najmanje 2-3 godine

Neznam koliko je potreban dvojezgreni CPU, ali ako ce u buducnosti biti nesto za njega bolje (igrice me ne zanimaju, ima ih iovako previse) onda cu ga pricekati ...  A mozda cu pricekati i pad ostalih cijena, jer ko zna sta ce biti za mjesec dana

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet
x360gamer kaže...

E sad, sto jeftinije to bolje - nije da se ima para ... Mob mora durati najmanje 2-3 godine

Neznam koliko je potreban dvojezgreni CPU, ali ako ce u buducnosti biti nesto za njega bolje (igrice me ne zanimaju, ima ih iovako previse) onda cu ga pricekati ...  A mozda cu pricekati i pad ostalih cijena, jer ko zna sta ce biti za mjesec dana

Ako trazi jeftinije onda taj defy nije los izbor?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet
x360gamer kaže...

Da malo dignem temu

 

 

Uredaj                 Cijena po kojoj ga mogu nabaviti    

HTC desire HD         2500 kn

Xperia X10                    1800 kn

HTC mozzart                 2500 kn

HTC trophy                   2000 kn 

Motorola defy                1600 kn

LG optimus X2               2800 kn 

 

E sad, sto jeftinije to bolje - nije da se ima para ... Mob mora durati najmanje 2-3 godine

Neznam koliko je potreban dvojezgreni CPU, ali ako ce u buducnosti biti nesto za njega bolje (igrice me ne zanimaju, ima ih iovako previse) onda cu ga pricekati ...  A mozda cu pricekati i pad ostalih cijena, jer ko zna sta ce biti za mjesec dana

 

Ima galaxy za 2k po njuškalu praktički novi. Po meni best buy.

14 godina
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet

Sve super, ali galaxy nema Bljeskalicu - a to ti je kod mene jedan od glavnih faktora :)

Inace, mogu i tu ponudu uzeti u obzir, ali galxy nije jaci od HTC desirea HD, ili?!

Sto se tice defya, ja sam ga stalno gledao, ali nekako mi se cini premali ekran od 3.7 incha ... ali ovo sto nudi, te njegova cijena (slobodan uredaj u VIPu 2000 kn) je definitivno BB

Lockerz nagrade Z-List [+] T-Shirt [+] iPod Nano purple (5G) 16GB [+] PSP rock bundle [-] (otkazano od strane Lockerza) 50$ PayPal [-]
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dilema: mobitel (android ili WP7) ili tablet
x360gamer kaže...

Sve super, ali galaxy nema Bljeskalicu - a to ti je kod mene jedan od glavnih faktora :)

Inace, mogu i tu ponudu uzeti u obzir, ali galxy nije jaci od HTC desirea HD, ili?!

Sto se tice defya, ja sam ga stalno gledao, ali nekako mi se cini premali ekran od 3.7 incha ... ali ovo sto nudi, te njegova cijena (slobodan uredaj u VIPu 2000 kn) je definitivno BB

Nema značajnije razlike. Meni osobno malo smeta što desire HD ima 4.3 ekran i što je malo težak. Cimer mi ga ima pa sam ga malo probao.

 

Ali ako ti treba bljeskalica onda zaboravi ;).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice