Prevara na Ebay ili?

poruka: 282
|
čitano: 96.583
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
16 godina
offline
Prevara na Ebay ili ?

Ako je prevara jel možeš dobit natrag novce bez da mu natrag šalješ uređaj?

 

Za 200kn ovo se mora kupit, ali ako je škart, onda ne vrijedi ni 20kn.

Intel C2D E6400 2.13GHz, Nvidija 7900GS 256 MB, HDD 250GB, 2GB DDR2 RAM-a 667 MHz
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prevara na Ebay ili ?

Moj šef je naručio kontejner fotokopirnog papira za 50k dolara, nikad ga nije vidio. (naravno, ne sa ebaya)

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
Geek kaže...

Ako je prevara jel možeš dobit natrag novce bez da mu natrag šalješ uređaj?

 

Za 200kn ovo se mora kupit, ali ako je škart, onda ne vrijedi ni 20kn.

Ma bolje ne naručivati, bratu nisam dao da kupi sebi, prvo treba vidjeti šta će biti od toga, vjerojatno ništa, ali ja sam uzeo, jer eto grizao bih se da nisam.

Super ponuda, možda nešto bude od toga. Pa kad dođe, biti će toga još, treba čekati malo. Pitanje hoćemo dobiti išta doma. 

Diablo86 kaže...

Moj šef je naručio kontejner fotokopirnog papira za 50k dolara, nikad ga nije vidio. (naravno, ne sa ebaya)

E pa da je kupio preko ebaya moga se žaliti :P

Đuro#2155,
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
Franjo15 kaže...

Ma bolje ne naručivati, bratu nisam dao da kupi sebi, prvo treba vidjeti šta će biti od toga, vjerojatno ništa, ali ja sam uzeo, jer eto grizao bih se da nisam.

Super ponuda, možda nešto bude od toga. Pa kad dođe, biti će toga još, treba čekati malo. Pitanje hoćemo dobiti išta doma. 

Najvjerojatnije ćeš dobit nešto. Neku kovanicu (to sam ja dobio kad je bila ista fora sa WD diskovima po super cijenama), žeton neki za biljar, žeton od pokera, neku glupost, jer na taj način on ima dokaz da je poslao paket i ima i tracking number.

Velika većina njih koji idu na takvu prevaru pošalju nešto baz iz tog razloga, a ustvari bi bilo bolje da ne pošalju ništa jer bi tako svima jako olakšali povrat, ali baš u tome i je poanta. Velika će većina odustati od povrata zbog komplikacija koje će vam ebay i Paypal nasrati (nije uvijek tako, ali u dosta ovakvih slučajeva, sa puno oštećenih kupaca je često tako) i čim vas više odustane to je manja šansa da paypal uopće pokuša ući u trag prevarantu, zbog troškova, naravno.

Isto tako odmah da kažem, oni od vas koji eventualno koriste još paypal regan u nekoj državi izvan HR...vas ako PayPal zatraži praktički bilo koji dokument vezan uz povrat love za ove slučajeve - gotovo ste automatski izvisili osim u slučaju da ne možete dokazati da ste stvarno prijavljeni bili u vrijeme kupnje na toj adresi u toj stranoj državi u kojoj vam je prijavljen paypal.

 

I da, kad ste već naručili, kako prepoznati da je prevara bez da čekate uobičajenih 25-30 dana...

1. ako se seller odregistrira sa ebaya već nakon par dana - sve je jasno, međutim ako ne onda

2. se obično dogodi da nakon par dana počnu stizati negativni feedbacki, to je dobro vrijeme za otvoriti case, i u caseu navesti ne da item nije stigao, jer to je jasno, kao što je jasno da će i seller vrlo vjerojatno bez problema dati tracking number...nego fino opisati sve vaše sumnje u legalnost prodaje.

3. isto tako seller odjednom prebaci svoj feedback na skriven način prikaza. Tj jednostavno sakrije svoj feedback - jasan znak problema, i alaram da se odmah otvori case, opet znači sa izraženim svim svojim sumnjama u legalnost prodaje.

14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

Ma ne brinem se ja zbog ebaya, niti paypala, ako budem oštećen dobiti ću lovu nazad, ja sam dobar kupac na ebayu imam 100% feedback kao kupac, preko 100kupnji, i za sada 69 pozitivnih ocjena. 

Tako da ja se ne brinem, ako sam dobio parnicu s paypalom i microsoftom koji me bio zeznuo, i to prvi puta sam po*****šio, ali kad sam se ponovno žalio dobio sam :i vraćene su mi pare koje su otišle s mog računa, ne radi se o velikoj lovi (70$) ali sam dobio sve nazad i trajalo je 3 mjeseca :D

I bilo je cool 

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?

100% muljaza

15 godina
offline
Prevara na Ebay ili ?

To mi se skroz cini ne realno. Ali pricekat cu da vama stigne, ako stigne pa cu ija kupiti.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

 

Jedan kupac je ostavio pozitivni feedback za http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=datangwu&ftab=AllFeedback&myworld=true

 

 

 

ok 100%Buyer: 

 klokovas (  63)  

Jan-16-13 02:52 New 10.1" N10 3GVersion Tablet PC Qualcomm Cortex A5 Dual Core 1.2GHz IPS Phone (#121052449808)US $35.99View Item

 

 

 

Edit: tek sad vidim da je isti kupac stavio isti feedback za par njegovih itema... znaći vjerojatno prijevara :-)

 

ok 100%Buyer: 

klokovas ( 63) 

Jan-16-13 02:51 New 1GB DDR3 Mini PC Android4.0 WIFI Google Smart TV Box + Flying Mouse Keyboard (#121052449753)US $16.99View Item


ok 100%Buyer: 

klokovas ( 63) 

Jan-16-13 02:50 New 1GB DDR3 Mini PC Android4.0 WIFI Google Smart TV Box + Flying Mouse Keyboard (#121052449753)US $16.99View Item


ok 100%Buyer: 

klokovas ( 63) 

Jan-16-13 02:49 4GB Google Android 4.0 WIFI WLAN Smart Media TV Box Internet TV Player 1080P (#121052449794)US $18.99View Item

 

 

 

Edit2: isti kupac ( klokovas)  je ostavio isti feedback drugom prodavaću (bijela verzija za 25$). 99,99% PRIJEVARA, tko nije kupio neka ne uzima.

 

 

http://feedback.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback2&userid=xiapoyin&&_trksid=p2047675.l2560&rt=nc&iid=221177885399&sspagename=VIP:feedback&ftab=FeedbackAsSeller

 

 

ok 100%

klokovas ( 63) 

16-Jan-13 11:52 7" 8GB 3G Tablet PC Android 4.0 Phone Call 1.5GHz 1GB (#221177885376)US $24.66View Item

 

 

 

 

Goood

szekerjani10 ( 5 ) 

16-Jan-13 10:03 

16GB 10" Google Android 4.0 IPS Capacitive Screen Tablet PC Dual Cam Bluetooth (#221177885399)

 

 

 

 

US $24.88

 

 

 

 

 

 

More Li...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2013 14:53 (archeron).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

Jedan feedback od korisnika tassos79 za android mini pc. Ostavljen je za artikal koji nije plaćen. Inače se ne vidi to, al ako idete preko ebay aplikacije na androidu onda možete vidit. Valjda neki bug, kad se to može vidit.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

Evo ga.........

 

poslao sam mu jučer poruku i pitao kao kad će to otprilike stići u HR, mislio sam da neće odgovoriti, ali rekao je 10-25 dana. Iznenadio sam se brzim odgovorom.

 

 

Uglavnom evo slika, dobio sam update i dobio sam tracking number, 

 

e sad čekamo

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Prevara na Ebay ili ?

i mi dobili TN sad čekamo da poštar pozvoni {#}

 

pa čemo bar vizualno pregledat paket i vidjet dal preuzet ili ne, hvala bogu pa je poštar zakon tak da nebu problema možda i malo "načet" paket. LOL

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?
[url=http://profile.xfire.com/igorrasic][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/igorrasic.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?

taj cak i ima 2 pozitivna feedbacka za tablete

ko zna, ionako ne bih dao preko 200kn za kineski tablet

15 godina
offline
Prevara na Ebay ili ?

Ali po ovim specifikacijama to je nemoguca cijena. Mislim ono IPS ekran...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
acarnoje kaže...

Ali po ovim specifikacijama to je nemoguca cijena. Mislim ono IPS ekran...

ja sam jucer kupio novu umbro sportsku majicu za 20kn...

ko zna, ja cu svakako pratiti razvoj situacije

15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
ostavite ovu temu živu, baš me zanima šta će vam doći kući :)
***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
15 godina
offline
Prevara na Ebay ili ?

Ha i ja cekam. Ali pre dobro je da bi bilo istinito. Ipak nadam se da je.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
ako im dođu pravi tableti ima da ih naručim 50 :D
***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?
It's not always rainbows and butterflies, it's compromise that moves us along
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?

Pretpostavljam ovakvo nešto:

Seems legit Seems legit
 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
12 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
dooma kaže...
ako im dođu pravi tableti ima da ih naručim 50 :D

baš :D ako dođe javite da si znam i ja naručit jedan :)

http://steamsignature.com/img/profile/76561198029829922.png
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

We're writing to let you know that this listing for an item you won or bid on is no longer available:

121052449777 - New 10.1" Android 4.0 IPS Tablet PC 1280*800 A10 Bluetooth+WiFi Metal Body 16G

We understand this may be disappointing, but occasionally we need to remove listings. In some cases, the item itself is fine, but was listed in a way that didn't follow eBay's guidelines.

Here's what you can do next:

-- If you already paid, received your item, and you're satisfied, please disregard this notice.
-- If you won the item but haven't paid, don't pay. Since eBay removed the listing, you're no longer obligated to go through with the transaction.
-- If you already paid for this item through eBay, and it's past the estimated delivery time, you can open a case in our Resolution Center. Click the link below, and select the "I haven't received it yet" option. This will guide you through the process of opening a case.
http://resolutioncenter.ebay.com

If the seller offers you the item outside of eBay, we strongly discourage you from accepting the offer. These types of transactions are extremely risky and aren't covered by eBay buyer protection programs.

If you didn't pay through eBay or PayPal, and:
-- You paid by Western Union or MoneyGram, contact the company directly (Western Union 800-325-6000 or MoneyGram 800-926-9400).
-- You paid by check, contact your bank to stop payment.

Thanks,

eBay


To learn more about eBay Buyer Protection, please visit:
http://pages.ebay.com/help/policies/buyer-protection.html


H63911

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

Ah, šteta, prebrzo se povukao

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

Dobit ćete govance u kutiji! Pa ljudi razmislite malo kolko bi onda trebao koštati svaki dio tog tableta! Zar IPS screen i procesori tolko vrijede!

 

Žao mi je samo što postoji tolko ljudi koji padaju na te fore! Vidoviti Milan mi je bio budala, luđak, al kad pogledaš on je jako pametna "budala"! Ista stvar sa ovime! Bez uvrede!

Želim vam svu sreću!

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Prevara na Ebay ili ?

hajd bar niste ostavili feedback isti dan kao ovaj lik...

ovaj se moze pozdraviti sa svojim parama...

lik ima preko 50 transakcija i ovako nesto glupo uradi...

i ja sam narucio onaj jeftiniji od 25 dolara jos juce i bas sam postavio isto ovo na temi "koji tablet da uzmem?"

ali sve kontam ako i bude scam(a siguran sam da jeste) bar cu vratiti pare preko paypala...

 

buyer buyer
feedback feedback
-BiH-slackspace
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

dobar dobar, pa gdje se on nađe u tome. Ili daje feedbackove prije nego dođe roba :)

Ma dobro, meni ebay javio da se moj prodavač zatvorio, i ja lijepo otovrio case.

I sad ćemo čekati da vrate lovu.

Đuro#2155,
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
Franjo15 kaže...

dobar dobar, pa gdje se on nađe u tome. Ili daje feedbackove prije nego dođe roba :)

Ma dobro, meni ebay javio da se moj prodavač zatvorio, i ja lijepo otovrio case.

I sad ćemo čekati da vrate lovu.

 

već si otvorio case?  i šta se naveo kao razlog ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na Ebay ili ?
ovajonaj kaže...

hajd bar niste ostavili feedback isti dan kao ovaj lik...

ovaj se moze pozdraviti sa svojim parama...

lik ima preko 50 transakcija i ovako nesto glupo uradi...

i ja sam narucio onaj jeftiniji od 25 dolara jos juce i bas sam postavio isto ovo na temi "koji tablet da uzmem?"

ali sve kontam ako i bude scam(a siguran sam da jeste) bar cu vratiti pare preko paypala...

 

Ja cu bas okusat srecu s ovim do sada je ipak prodao 700 komada 

It's not always rainbows and butterflies, it's compromise that moves us along
12 godina
neaktivan
offline
Prevara na Ebay ili ?

također otvorio case jutros!!!

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay - pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice