Firme koje vam fale a netragom su nestale

poruka: 6
|
čitano: 3.569
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Firme koje vam fale a netragom su nestale

Ne znam kao se vama čini ali mislim da se na hrvatskom tržištu broj zastupljenih firmi koje proizvode računalne djelove praktički prepolovio.

Prvo sam mislio da je su te firme bankrotirale, zaista neke i jesu, ali većina ih je ok ali ih više nitko ne zastupa u Hrvatskoj.

Također sam vidio i da je dosta naših maloprodajnih dućana (jakih imena) zatvorilo svoja vrata...

 

Evo npr. meni osobno fali EIZO i iiyama - vrhunski monitori; recimo Abit, Soyo i Soltek su zatvoreni pa sad mogu kupiti Asus i Gigabyte dve firme u koje definitivno ne vjerujem, DFI-a se novog više ne može naći, znam da se Diamond ustao iz mrtvih - u Hrvatskoj ga nema, od S3-a se niš kod nas ne može kupiti, EVGA je u tragovima u hr, Creative isto; Hercules mi je isto u pozitivnom sjećanju...

 

Koje firme vama fale i što mislite o hrvatskome tržištu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2010 22:25 (marko247).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firme koje vam fale a netragom su nestale

nikada necu oprostiti panasonicu gasenje brenda technics, sada u tim tvornicama rade prdavce od radio-cd uredjaja za automobile.

sramota.

teško vrijeme za matore
 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Firme koje vam fale a netragom su nestale

ABIT, EPOX i DFI. Firme koje su mi ostale u vrlo pozitivnom sjecanju, svi njihovi proizvodi su bili vrhunski. Kao sto kolega kaze, steta sto nema eVGA ploca u HR za nabaviti(ili se moze ali dosta tesko)...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Firme koje vam fale a netragom su nestale

DFI je još živ i dalje radi LanParty modele ali mi se čini da su skoro svi u mATX formatu i nisu više "mrak" kao prije...

 

EPOX mi nije bio nešto posebno ali zato je Abit jedna od najvećih tragedija za MBO scenu...ali sami su si krivi - varati pored takvog renomea i kvalitete i ne zaslužuje ništa bolje...

14 godina
offline
Firme koje vam fale a netragom su nestale

Za Pc baš i ne znam, jer to ne pratim, ali za PS2 ću uvijek žalit za proizvođačem najkvalitetnijeg software-a i mod-chipov-a, tj. Matrix Team-om.

Što se tiče PC-a, slažem se u vezi s EIZO-vim monitorima, te DFI-jevim mbo-ima, to su jedni od najboljih proizvoda koji su bili dostupni.

Dopisat ću nako šta se prisjetim.

 

EDIT: Ne znam dali ih još ima kod nas, ali BioStar mi je imao jako dobre matične.

Izzy
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.8.2010 0:52 (EVO).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firme koje vam fale a netragom su nestale

Biostar još radi ali ga nema kod nas...znam da se dosta ljudi sprdalo sa njihovim pločama ali stvarno su ok firma...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice