4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.047
|
čitano: 1.126.332
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Spokyps3 kaže...
Baš htjedoh pitati Davorina da baci okoslava na postavke kod mene na B818
Nisam uspio naći gdje mogu postavit spajanje na dvije agregacije
Dali je zadnji firmware i stvarno zadnji....

🤓

 Postoje dvije verzije 818-260 i 818-263 malo podataka si mi dao za neki odgovor. Ali ima kolega lord22  b818 pa se obrati njemu dobit ces informacije iz prve ruke....

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Kod mene je B818 263,
Okay hvala, budem kolegi poslao PM
15 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Imam b818-260 nema tu puno filozofije na home prozoru ako pored 4g ima oznaka + ona je agregacija aktivna i to je to

probao sam skoro sa svim dodatnim aplikacijama i s nijednom neradi 100% ispravno

pojedinačno su mi frekvencije u aplikacijama radile ali agregacije preko njih nisam mogao postaviti nikako nisam dobijao + iza 4g

 

ali ni netreba konekciju na auto i deri 

 

i da dodam test brzine špica je i najveće opterećenje, bez vanjskih antena 

 

 

Trenutno sam na poslu pa je slika od b618-22a ali ista takva je kod b818 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.4.2020 13:56 (lord22).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
A gdje si mjenjao ako si mjenjao agregacije ručno, kod mene se signal Full ali nemam +
Doduše kod mene je B818 263. Fw 10.0.2.2.
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Spokyps3 kaže...
A gdje si mjenjao ako si mjenjao agregacije ručno, kod mene se signal Full ali nemam +
Doduše kod mene je B818 263. Fw 10.0.2.2.

 Skini ovaj tool HuaweiMonitor301 za windows  njime probaj mijenjati frekvencije i aggregacije  https://tiny.cc/HuaweiMonitor

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Super Hvala
16 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo došao router B535-232 iz Iskona.

Odmah primjetim brzine do 60Mbit/s.

SAda me zanima koji firmware da instaliram na taj router, trenutno ima ovo: 10.0.1.1(H191SP4C983)

 

Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hellraiser kaže...

Evo došao router B535-232 iz Iskona.

Odmah primjetim brzine do 60Mbit/s.

SAda me zanima koji firmware da instaliram na taj router, trenutno ima ovo: 10.0.1.1(H191SP4C983)

 

Hvala

 

 

Reci način na koji bi ti ubacio taj FW

16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Postoji opcija na Updates: Local Update.

 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hellraiser kaže...

Postoji opcija na Updates: Local Update.

 

 Opcija postoji na svim routerima B serije ali ne radi. Radi samo OTA update. Promjena FW na B seriji je malo zeznuta(router se mora otvarati) naročito na ovom 535-232 jer nema USB port. A ako baš želiš mogu ti dati oznake FW koji je Ok pa ga flešaj.  

 

Softver 10.0.1.1 (H191SP3C801)
WEBUI 10.0.1.1 (W2SP6C801)

16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav,

evo uzeo sam par routera iz lister na prvoj stranici i napravio sam mali excel sa usporedbom njihovih spcifikacija..

 

Excel tabela se može pogledati i editirati na: 4GRouteri

 

Zanima me jedino specifikacija za Huawei 618s-22d router, negdje piše da je cat9/cat11 (pa ne znam koji) isto tako negdje se navodi da ima support za 3CA a negdje za 2CA, pa bih zamolio DDavorin (koi ga ima) da pojasni ako može.

Hvala

 

LP

 

14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Hellraiser kaže...

Pozdrav,

evo uzeo sam par routera iz lister na prvoj stranici i napravio sam mali excel sa usporedbom njihovih spcifikacija..

 

Excel tabela se može pogledati i editirati na: 4GRouteri

 

Zanima me jedino specifikacija za Huawei 618s-22d router, negdje piše da je cat9/cat11 (pa ne znam koji) isto tako negdje se navodi da ima support za 3CA a negdje za 2CA, pa bih zamolio DDavorin (koi ga ima) da pojasni ako može.

Hvala

 

LP

 

 Tablicu imaš na 4 stranici ove teme! Bolje bi bilo da kažeš nešto o Mikrotik 4G routerima. Tema nije velika pa 4,5 stranica se brzo prolista....

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2020 9:18 (DDavorin).
16 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Mikrotik routeri...

Šta reči o njima.

Ovako moja iskustva:

- Imam 3 routera:

1. 2 x MikroTik Cloud Core Router 1009-7G-1C-1S+

2. Mikrotik hAP AC2

3. Mikrotik wAP LTE6

 

MikroTik Cloud Core Router 1009-7G-1C-1S+ imam u firmi i služe mi kao glavni gateway i firewall router isto tako kao ipsec VPN endpoint-i.

I imam samo riječi pohvale za taj router.

Mikrotik hAP AC2 koristim kao wireless AP za kućnu mrežu.

Mikrotik wAP LTE6 sam kupio da bih koristio kao LTE router/modem, i ok je šta je to indoor/outdoor router.

 

Kao routeri, po meni su totalno ok. Prekrcati su mogućnostima, nisu skupi za ono šta nude, imaju Level7 firewall, i sve ostalo šta bi se moglo staviti u jedan Level3 router/firewall, VPN, Vlan, DHCP, DNS, Routing, NAT, Firewall.... i tu mogu biti jeftina konkurencija HP, Ubiquity i sl. routerima.

Šta se tiče wireless-a, e tu kaskaju za drugim rješenjima. Recimo da ako ga uzimate za wireless, bolje je uzeti Ubiquity.

Šta se tiče LTE, bolje ga je izbjegavat. Je, mogućnosti konfiguracije su ogromne, ali na kraju su performanse ipak ispod-prosječne. Moj LTE router, ikao ima CAT6 i 2CA, nikad nije prešao brzine od 30Mbps, na istoj lokaciji gdje sam sad stavio Huawei B535, koji radi na 75Mbps... Isto tako kad bi postavio da radi CA brzine bi bile manje nego kad sam recimo postavio samo Band3 ili Band20.

 

Moji zaključak je slijedeće:

Ako vam treba čisti router, tu bez problema mogu preporučiti Mikrotik.

Ako vam treba Wireless AP, iako radi solidno, postoje bolja rješenja (Ubiquity)

Ako vam treba LTE, dršte se podalje on Mikrotika, bar za sad, izašao je i CAT12 od mikrotika koji ne koristi njihov modem (jer ga nemaju) pa bi trebalo vidjet kako se on ponaša, ali bojim ga se kupiti s obzirom na iskustva sa ovim kojeg sad imam.

14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kod mene u planu je slijedece, B715 samo kao modem, zicom spojiti na HAP AC koji ce biti glavni firewall.

Na njega se spajaju 3x HAP AC LITE uredjaja, koji ce sluziti kao AP-ovi da pokriju 3 stambena prostora od 50 kvadrata. HAP AC ce limitirati brzinu za svakog klijenta na 20 mbita. To bi sve trebalo OK raditi :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
creat1n kaže...

Kod mene u planu je slijedece, B715 samo kao modem, zicom spojiti na HAP AC koji ce biti glavni firewall.

Na njega se spajaju 3x HAP AC LITE uredjaja, koji ce sluziti kao AP-ovi da pokriju 3 stambena prostora od 50 kvadrata. HAP AC ce limitirati brzinu za svakog klijenta na 20 mbita. To bi sve trebalo OK raditi :)

 Na kojem operateru misliš imati 4G i koliko 4G frekvencija ti je dostupno?

14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

A1, brzine preko 150 mbita, nisam mjerio koje frekvencije jer sam to tek prosle godine odlucio upogoniti, tada jos nisam znao kako LTE modemi funkcioniraju, ali sam puno naucio iz vasih postova DDavorin :)

 

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
creat1n kaže...

A1, brzine preko 150 mbita, nisam mjerio koje frekvencije jer sam to tek prosle godine odlucio upogoniti, tada jos nisam znao kako LTE modemi funkcioniraju, ali sam puno naucio iz vasih postova DDavorin :)

 

 Ok B715 za A1 i ako imaš tri frekvencije još bolje

13 godina
online
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

imam ovaj ruter:

https://www.4gltemall.com/huawei-b529s-23a-4g-lte-cat-6-router.html

 

kupljenj u at. mogu li ga koristiti u hr?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
zeryx kaže...

imam ovaj ruter:

https://www.4gltemall.com/huawei-b529s-23a-4g-lte-cat-6-router.html

 

kupljenj u at. mogu li ga koristiti u hr?

 Da možeš ga koristiti podržava sve 4G frekvencije koje naši operateri imaju. Jedino probaj bilo koji sim staviti u router da vidiš dali je otključan.

13 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

kad kazes bilo koji sim. to moze i iz mobitela?

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da bilo koji sim ako te ne traži unlock code otključan je. U postavkama upišeš APN operatera i mora raditi

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2020 19:18 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

probam sutra kad ga budem imao fizicki kod sebe pa se javim.

 

hvala

4 godine
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav

volio bih čuti vaša mišljenja o fritzbox 6890 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Morat ćeš na neki forum DE jer ne vjerujem da ga netko u HR ima!

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ima stvari koje ti uopće ne trebaju a platit ćeš ih bzvz (DSL, isdn itd)

4 godine
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Nebi bilo loše da ima dsl jer u neko dogledno vrijeme možda se riješi optika a i "navukao" sam se na Fritza jer sam donedavno koristio 7490
12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Proširena tabela routera....

Moj PC  
4 0 hvala 4
8 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

... pozdrav, planiram uzeti Tele2 pokućni pa me zanima da li routeri koje sad daju podržavaju 4g+ ili rade samo na 4g, jer je velika razlika u brzini na mjestu na kojem se nalazim...prema speedtestu ista SIM kartica u uređaju koji ima + brzina ide do 60, a na onima koji nemaju + ide do 16...

 

Hvala 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Z004 kaže...

... pozdrav, planiram uzeti Tele2 pokućni pa me zanima da li routeri koje sad daju podržavaju 4g+ ili rade samo na 4g, jer je velika razlika u brzini na mjestu na kojem se nalazim...prema speedtestu ista SIM kartica u uređaju koji ima + brzina ide do 60, a na onima koji nemaju + ide do 16...

 

Hvala 

 Imaš tabelu post iznad i sve piše koje 4G+ kombinacije pojedini routeri podržavaju radi se o routerima CAT6 do cat20

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice