Sony Xperia Z3 - Rasprava

poruka: 2.536
|
čitano: 378.681
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Kakvi su mu zvucnici? Kakav je sto se tice brzine u usporedbi sa N5 (znam da si ga imao), kvaliteta poziva?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
zvonac kaže...

Kaj reć više osim da je baterija preodlična.. Stock rom, nije rootan, stamina je off, koristil za surfanje kombinirano 3g/wifi, i 30tak min. poziva, inače na 3g ždere bateriju dost..

Od jučer od kad sam stavio ss, do malo prije, požderalo mi je 2-3% (znači u 15 sati nekorištenja moba) s tim da sam ga sad stavil (još sam nekaj malo čačkal po njemu) na punjač, ostao bi sigurno još 9-10h na 8% da ga nisam dirao i brzo bi došel do 4 dana..

 

 

Kak imas tak dobru bateriju? JA na svojoj jedva imam 5:30 screen on time. Kolko punjenja je vec prosao? Moj ima nekih 8 punjenja zasad i jos se baterija nije stabilizirala da traje ko tebi 7 sati screen on time :(. Na slici dole je trenutno 3h 41 min screen on time i vec je na 25% katastrofa. Ne znam kak da kalibriram tu bateriju. I najgori battery drain mi je kad ga skinem sa punjaca, u roku od 20 minuta vec padne na 90%

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 12:57 (kach).
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Kakvi su mu zvucnici? Kakav je sto se tice brzine u usporedbi sa N5 (znam da si ga imao), kvaliteta poziva?

Nije ko boom sound na m8, mada ga nisam imao:) Iskreno, zvučnike nisam još detaljno istestiral, al dost su glasni, pogotov ak se one opcije za zvučnik uključe, s tim se još moram poigrat.

Brzina, stvarno razlika je nezamjetna spram N5 tak da ne znam kome bi dao prednost ovdje, možda N5 radi ARTa, pošto Z3 nema podršku za ART, generalno gledajući, razlike nema, bar ne one koja bi trebala bit vidljiva oku..

kach kaže...

 

Kak imas tak dobru bateiju? JA na svojoj jedva imam 5:30 screen on time. Kolko punjenja je vec prosao? Moj ima nekih 8 punjenja zasad i jos se baterija nije stabilizirala da traje ko tebi 7 sati screen on time :(.

A koji mob imaš?

 

Meni je drugo punjenje...

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Pa isti ko i ti, tema se zove Sony xperia Z3 rasprava. Mislim da cu ga resetirat ponovno na tvornicke postavke i onda vidit mozda se poboljsa baterija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
kach kaže...

Pa isti ko i ti, tema se zove Sony xperia Z3 rasprava. Mislim da cu ga resetirat ponovno na tvornicke postavke i onda vidit mozda se poboljsa baterija.

Nekaj ti ždere bateriju, dost sam aplikacija stavil na disable, pa je i to pripomoglo...

 

Pa upali si stamina mode, pa buš videl kak se onda ponaša..

Il hard reset napravi, to ti je najsigurnije...

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Ma ne zelim staminu palit,ocu da mi radi sve defaultno ko tebi kak radi predobro. Od aplikacija koje mi rade u pozadini su whats up, viber, facebook messenger,dropbox. To nebi smejlo jest bateriju, a i gledao sam pod battery usage da niti jedna od tih aplikacije ne jede sad ne znam kak bateriju. Di si to sve podesio da ti bude disable?

 

EDIT: Dali ti je lokacija mozda upaljena defaultno ili si ju ugasio?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 13:46 (kach).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Rootajte i skinite Better Battery Stats.

Pod partial wakelocks i kernel wakelocks pretpostavljam da cete imat NipLocation

sto znaci da vam Location jako puno cucla i to je 4.4.4 bug

Palite gasite...nema druge
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
kach kaže...

Ma ne zelim staminu palit,ocu da mi radi sve defaultno ko tebi kak radi predobro. Od aplikacija koje mi rade u pozadini su whats up, viber, facebook messenger,dropbox. To nebi smejlo jest bateriju, a i gledao sam pod battery usage da niti jedna od tih aplikacije ne jede sad ne znam kak bateriju. Di si to sve podesio da ti bude disable?

 

EDIT: Dali ti je lokacija mozda upaljena defaultno ili si ju ugasio?

Lokacija ugašena, rijetko kad ju koristim..

Pa imaš pod all apps, tam ti je sve, one koje možeš, te dizejblaj a one koje nemreš, za te ti treba root..

Gle stamina nije bezveze tam, zato i služi tome, velim probaj s njom pa vidi dal ima razlike..

 

Ak ti je lokacija upaljena, onda se nemaš kaj čudit, još ti se vrte u pozadini ovi gutajući servisi (vocap, vajber, fejs, mesenđer itd) a još ak ti je i sinkronizacija upaljena za mail i fejs..

 

Mitch kaže...
Rootajte i skinite Better Battery Stats.

Pod partial wakelocks i kernel wakelocks pretpostavljam da cete imat NipLocation

sto znaci da vam Location jako puno cucla i to je 4.4.4 bug

Palite gasite...nema druge

Trenutno postoji neki issue sa unlockom BLa pa se navodno gube drm ključevi, a rezultat toga je, neke app ne rade i kamera je navodno lošija, al to sve treba s rezervom uzet..

Inače, ne vidim zasad potrebu za rootom, pošto je kod mene minimalan battery drain, a kad se to kontroli onda bum root napravil..

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

@zvonac

Jesi probao rootat preko ovoga?  

 

Za ovo ti ne treba otkljucan bootloader 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Pa zato me zanima kak ti koristis svoj smartphone!Dali ti je bitno da ti se mailovi sinkroniziraju u pozadini i ostali im servisi. Ili to sve imas pogaseno?

Mislim meni baterija traje 1 dan heavy use i zadovoljan sam sa baterijom ,ali sad kad sam vidio ovo tvoje 7 sati screen on time sam se zabrino. I zanima me dali nes ne valja s mojim mobom ili ga ti jednostavno ne koristis tak detaljno ko ja?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 14:34 (kach).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

@zvonac

Jesi probao rootat preko ovoga?  

 

Za ovo ti ne treba otkljucan bootloader 

Nisam još naišao na nekog ko ima z3, a da je probao tu metodu, nema veze pričekal bum dok se to sve ne sredi..

kach kaže...

Pa zato me zanima kak ti koristis svoj smartphone!¨Dali ti je bitno da ti se mailovi sinkroniziraju u pozadini,i ostali im servisi. Ili to sve imas pogaseno?

Mislim meni baterija traje 1 dan heavy use i zadovoljan sam sa baterijom jako,ali sad kad sam vidio ovo tvoje 7 sati screen on time sam se zabrino. I zanima me dali nes ne valja s mojim mobom ili ga ti jednostavno ne koristis tak detaljno ko ja?

Pogašeno, većinom za surfanje, a mailove stavim na manual...

 

Gle mogu ga i ja detaljno koristit (gejmanje, filmovi itd) al dok me primi..

Nemaš se kaj brinut, napravi hard reset kreni ispočetka i prati situaciju, ove servise koje gutaju bateriju, pogasi ih, e sad ak baš moraš imat vocap, mesenđer, fejs, mail upaljeno, onda nek bude, samo se nemoj žalit na bateriju onda..

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Nemas sto izgubit, najgore sto ti se moze desit je da ti se ne roota nakon restarta, to je obican exploit nis drugo.. Tako da ako mozes probaj pa javi ovdje da znaju ljudi

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Ma necu ali ono ajde napravi test jedan ak ti se da. Sve im servise koje imas ostavi normalno da rade u pozadini,mailove stavi na push,lokaciju defaultno ostavi da bude na automatski,upali google now,neka ti konstantno bude spojen na wifi i kad si vani neka ti bude spojen na 3g. Pa mi onda sam javi  dali ti i dalje bude bio screen on time 7h ili ce ti bit onda 5h ko meni. Tak da se onda mogu prestat brinut :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 14:50 (kach).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

se moze sim-unlockati Z3/Z3C za neke normalne novce, tipa 100-200kn? jel to nes komplicirano?

ne znam kako je sa Sonyima, dosta mi iPhonea vise pa razmisljam da uzmem Z3 ili Z3C, a trebao bi mi otkljucan..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Vecina Z3 koji se kupe dolaze unlockani, a kodovi su oko 200 kn ili manje (nisam siguran za Z3)
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
kach kaže...

Ma necu ali ono ajde napravi test jedan ak ti se da. Sve im servise koje imas ostavi normalno da rade u pozadini,mailove stavi na push,lokaciju defaultno ostavi da bude na automatski,upali google now,neka ti konstantno bude spojen na wifi i kad si vani neka ti bude spojen na 3g. Pa mi onda sam javi  dali ti i dalje bude bio screen on time 7h ili ce ti bit onda 5h ko meni. Tak da se onda mogu prestat brinut :D

Normalno je to, imam lokaciju uključenu, sync na manual, 2. punjenje, trenutno je na 58% s 2h SOT s dosta razgovora...

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
pavac kaže..

Normalno je to, imam lokaciju uključenu, sync na manual, 2. punjenje, trenutno je na 58% s 2h SOT s dosta razgovora...

To je ok.. I mislim da izdrzi 1.5-2 dana uz umjereno koristenje, a ak ju se slabije koristi, to onda ide i do 3-4 dana bez frke...

 

Jucer je baterija drzala na 100% preko 8h, nakon 13h na bateriji, valda se onaj "brojac" resetiral i onda mi je prikazival, 4h na bateriji..

Taj sam slucaj imao i na N5, a zakaj, ne znam... 

10 godina
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Koristim uređaj par dana. Jako impresivna izrada i kvaliteta izrade, fino leži u ruci. Ekran je na vrhunskom nivou isto kao i performanse.

 

Baterija je jako jako dobra, preko 4h ekrana (uzmite u obzir da je ovo sa svime "raspaljenim" i da na LG G3 nikada nisam mogao izvuci puno vise od 3h ekrana).

 

Meni jako bitna stvar je kamera, nema se tu sta puno mudrovat, u uvjetima dobrog osvjeljenja odlicna, u uvjetima slabijeg solidna. 

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Stamina upaljena na 38%..

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Zna li se kada ce doci u Tele 2

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
zvonac kaže...

Stamina upaljena na 38%..

 

Tebi fakat drzi predobro baterija. Daj pliz navedi u detalje tocno kaj imas instalirano od aplikacija koje zahtjevaju interent  i kak si podesio postavke za svaku aplikaciju da ti se sinkronizira i dali imas google now upaljen?. Moguce je da mi to jede puno baterije...

 

Meni je trenutno sad ovakvko stanje. Mislim zadovoljan sam sa baterijom ali ono kad vidim ovo tvoje kak radi ocu i ja tak :D. 

 

EDIT: Lokacija mi je upaljena ali kao sto se vidi dole ne cini mi se da bi to trbalo puno trosit bateriju kad se ona pali samo po potrebi kad se upali tipa google maps.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 15:00 (kach).
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Gdje je najjeftinije za kupiti mobitel, gdje ste vi narucili svoj i za koliko dana ste ga dobili? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
kach kaže...

 

Tebi fakat drzi predobro baterija. Daj pliz navedi u detalje tocno kaj imas instalirano od aplikacija koje zahtjevaju interent  i kak si podesio postavke za svaku aplikaciju da ti se sinkronizira i dali imas google now upaljen?. Moguce je da mi to jede puno baterije...

 

Meni je trenutno sad ovakvko stanje. Mislim zadovoljan sam sa baterijom ali ono kad vidim ovo tvoje kak radi ocu i ja tak :D. 

 

EDIT: Lokacija mi je upaljena ali kao sto se vidi dole ne cini mi se da bi to trbalo puno trosit bateriju kad se ona pali samo po potrebi kad se upali tipa google maps.

Gle ne forsam mob, da ga stišćem, brojke bi bile prepolovljene u to budi siguran.. Nemam neke posebne aplikacije instalirane, fejs i te stvari ne koristim...

Najviše na mobu surfam a i znam si odigrat koju igru, sad baš razmišljam koju da skinem:)

 

Sinkronizacija ugašena, lokacija ugašena, 3g palim po potrebi, naravno dok sam doma onda sam na wifiju..

Nemam neka posebna podešavanja, stamina ugašena.. Imam instaliran greenify, to si stavi zgodna aplikacija...

 

Mada i kod mene zna doć do battery draina, nakon dok se ekran ugasi, pojede mi 2-3% nakon par minuta, vjerojatno neka app il sistemski dio ostane budan..

Al dobro, to nije niš strašno..

Jučer sam koristil stamina tj ultra stamina i mogu reć, prava stvar, ak je kritično, mob ostane na životu još dost vremena, a to je ono kaj fali ta opcija na nekim smartfonima..

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Aha ok. Zapravo ti imas 9h screen on time od surfanja doma na wifi-u sto je opet impresivno.Nego probat cu ugasit google now i stavit cu da mi se mail siknronizira svakih 5 min pa cu onda vidit oce li trajat duze od 5h screen on time,a jel mozda svaki put ocitstis memoriju"clear all" prije nego ides spremit mob u dep? Mislim ja to nikad ne radim,uvijek ostavim sve u memoriji da bude osim navigacija...

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2014 19:34 (kach).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
drakula789 kaže...

Zna li se kada ce doci u Tele 2

Dosla ima 5 dana u bijeloj, crnoj i bakrenoj boji.

16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
kach kaže...

Aha ok. Zapravo ti imas 9h screen on time od surfanja doma na wifi-u sto je opet impresivno.Nego probat cu ugasit google now i stavit cu da mi se mail siknronizira svakih 5 min pa cu onda vidit oce li trajat duze od 5h screen on time,a jel mozda svaki put ocitstis memoriju"clear all" prije nego ides spremit mob u dep? Mislim ja to nikad ne radim,uvijek ostavim sve u memoriji da bude osim navigacija...

A napravim "close all"...

 

Jucer sam mob zesce koristil, sad sam na 1d10h, sot 4.50, 40%.. Stamina off..

14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Mene zivcira kad ga skinem sa punjaca onih 100% padne odma na 85%,screen on time bude 15 min. Sad je na 76% sot 39 min. Nakon tog onda sporije krene curit al opet glupo mi je kaj na pocetku full brzo iscuri baterija,a ne koristim ga puno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

To nije normalno, imam istu batku na N5 a to je nemoguce, dapace na N5 mi je bilo duplo bolje prije.

 

 

 

Razlog je battery hog 4.4.4 i double knock to wake ako ga imas

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z3 - Rasprava

Imao sam danas u rukama crnu, i moram proznati, opasno me je oduševila, priznajem!!!!

 

Samo me zanima iskreno, u Svijetu Medija je oko 5k kuna i nešto sitno a u T Com-u nešto preko 6k kuna, i zatrpana je sa T Com nepotrebitim aplikacijama.

 

U slučaju uzimanja nečeg ovakvog, ja se brusim na bijelu ili zelenu, makar niti crna nije za odbaciti, ali gdje preporučate uzeti, samo gadget, bez opcija produžavanja nekakve tarife ili nove, what ewer!?

 

Za T Com sam vidio da je natrpana nepotrebitim aplikacijama, kakva je u TELE2, oni koji su eventualno tamo uzeli, za VIP barem u Karlovcu znam da za sada nemaju, još ostaje Svijet Medija, možda znate nekog slijedjećeg?!?!

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 - Rasprava
Mitch kaže...

To nije normalno, imam istu batku na N5 a to je nemoguce, dapace na N5 mi je bilo duplo bolje prije.

 

 

 

Razlog je battery hog 4.4.4 i double knock to wake ako ga imas

Zanimljivo, ja nisam primjetio neki heavy battery drain, sve je u granicama normale...

A double tap to wake up je upaljen nonstop i nisam primjetio trosenje baterije, zapravo tu opciju sam odmah upalio kod daljnjih podesavanja moba...

 

 

Inace sad sam malo zesce mob koristil, prakticki stalno upaljen 3g/wifi, stamina off..

 

1d21h SOT 6h, 29%...

 

@kach, tebi se pun kufer vrti u pozadini+sinkronizaciju imas, to mora trosit bateriju, oces-neces..

I da imas od 4000mAh, ne bi ti bila dosta:))

 

Aj napravi hard reset..

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2014 21:05 (zvonac).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice