Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 918.348
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Evo, nesto mi ne štima s mobom. Ne radi touch, ali lokalno. Znači, baš tamo gdje je "točka" na tipkovnici. I to neovisno o aplikaciji, baš touch tamo uopće ne lovi.

 

Nisam se susreo s takvim problemom, dali neko zna šta bi to moglo biti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Pa ako zarotiras tipkovnicu i onda radi, onda znas vise.

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Koliko u prosjeku imate SOT-a na 4.4.4?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Gamer321 kaže...

Koliko u prosjeku imate SOT-a na 4.4.4?

3 i pol do 4 sata na dnevnoj uporabi. ;)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Znaci, nisam jedini. Ucinilo mi se nesta malo, ali onda je okej. Hvala :)

12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Postavio sam jutros pitanje na face-u od vip-a za update i evo sto su mi odgovorili...

JA: Jel se na kraju zna kad dolazi update za xperiu z? Sve druge mreze su ga vec dobile.

VIP: testiranja traju od 6.10. do 17.10. te će update nakon toga biti dostupan.

Zivi bili pa vidili...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Testiranja ha ha ha. Za što? Da vide dali je sav VIPov crap sadržaj gore? 

ROM chefovi na XDA bi to sklepali za 10 minuta, a bome bih i ja za popa sata uz tutorijal, ako i toliko. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozdrav, samo da pitam dali je i vama font veci nego na prijasnjem updateu? Danas sam stavio 4.4.4 i meni je font prevelik i bas mi upada u oci. Sad,dali je moguce mijenjat font i dpi screena bez roota ili ne? (font size u settingsima mi je small btw.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Da li ima kakvih naznaka da će Android L doći na Xperiu Z? Ili ju je Sony već otpisao zbog datuma proizvodnje(jer hardware ne bi trebao biti problem) :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z
Kalmageddon kaže...

Da li ima kakvih naznaka da će Android L doći na Xperiu Z? Ili ju je Sony već otpisao zbog datuma proizvodnje(jer hardware ne bi trebao biti problem) :D

Po glasinama koje sam čitao na XDA forumu, navodno da neće dobiti, ali Sony se još nije ništa oglasio, tako da se ne zna još. {#}

12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Pa mora dobiti zaboga miloga. Ja osobno uopće nemam feel da je taj mob star skoro pa 2 godine. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony Xperia Z

Mislim da je već bilo rečeno da je 4.4.4. zadnji službeni update za xz

Potpis!
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

sve su to jos nagadanja, mozda i bude ipak

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.10.2014 6:42 (kunof00).
14 godina
offline
Sony Xperia Z

Jel se isplati uzeti xperiu z za nekih 1300-1400 kn?

Mislim se između nje i skupljeg htc one minija.

Najbitnije mi je što fluidniji rad i da nema problema s njim kasnije.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Neznam iz prve ruke kako radi 4.4.4 update jer nisam probao, ali 4.3 update je radio fantasticno, nije mi ni Nexus 5 nesto brzi kojeg trenutno imam..tako da..

 

Mislim da bi bilo najbolje da ga probas negdje, prije nego uzmes.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
MARKOZD15 kaže...

Neznam iz prve ruke kako radi 4.4.4 update jer nisam probao, ali 4.3 update je radio fantasticno, nije mi ni Nexus 5 nesto brzi kojeg trenutno imam..tako da..

 

Mislim da bi bilo najbolje da ga probas negdje, prije nego uzmes.

Probao ga jesam i sviđa mi se stvarno, najrađe bi z1 compact ali je on skup, a i ekran na z je malo loš.

Aj pričekat ću ostale za iskustva.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Sto znaci kasnije; pretpostavljam za buduce zahtjevnije i memorije gladne aplikacije i sl.

Ugl. ako je to ovaj mini..xperia z vec u startu ima barem dvostruko vise memorije i bolji procesor.

Dal' se isplati za te novce ovisi u kakvom je stanju, da li je nova (novije su proizvedene pocetkom 2014, pise na dnu kod barkoda npr. ova trenutna koju gledam je 14w03 tj. 3 tjedan 2014), rabljena, ispravna, neogrebana itd.

Glede kuteva, imas dosta toga o xperia z na pocetku teme..kutevi gledanja ekrana su manji - nekima je to prednost, nekima zamjerka, nekima je svejedno ali sam ekran je daleko od loseg.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.10.2014 23:33 (kunof00).
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
kunof00 kaže...

Sto znaci kasnije; pretpostavljam za buduce zahtjevnije i memorije gladne aplikacije i sl.

Ugl. ako je to ovaj mini..xperia z vec u startu ima barem dvostruko vise memorije i bolji procesor.

Dal' se isplati za te novce ovisi u kakvom je stanju, da li je nova (novije su proizvedene pocetkom 2014, pise na dnu kod barkoda npr. ova trenutna koju gledam je 14w03 tj. 3 tjedan 2014), rabljena, ispravna, neogrebana itd.

Glede kuteva, imas dosta toga o xperia z na pocetku teme..kutevi gledanja ekrana su manji - nekima je to prednost, nekima zamjerka, nekima je svejedno ali sam ekran je daleko od loseg.

Da, taj htc.

Ali njegove prednosti su mi što je manji i ima bolji ekran.

Ova xz je ogromna.

Najbitnije mi je da mi ne štekaju: facebook, walkman, browser i sam xperia ui, alergičan sam na štekanje.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
11 godina
offline
Sony Xperia Z

Pozdrav,

vlasnik sam navedene Xperie Z, pa me interesira, imam manja oštečenja na ekranu i na kučištu, pa sam mislio naručiti iz Kine staklo, pa me zanima dal moram naručiti sve, znaci LCD screen i touch screen digitizer, ili je dovoljno samo taj touch screen digitizer, dal se on nalazi naprijed ili iza lcd ekrana, pa molim Vas malo pojašnjenja oko toga.. Znači dal mogu naručiti samo ovo http://www.aliexpress.com/item/Over-5PCS-US-15-5-Original-Touch-Screen-Digitizer-For-Sony-Xperia-Z-L36h-L36i-1/1474394585.html ili kompletno sve, mislim na ovo http://www.aliexpress.com/item/Black-LCD-display-touch-screen-digitizer-replacement-for-Sony-Xperia-Z-L36h-L36i-C6606-C6603-C6602/1901021035.html . Ujedno me zanima dal je itko to već naručivao pa me zanima mišljenje o kvaliteti tog stakla. Te bih htio kupiti mu i kompletno kučište jer me smetaju ta mala oštečenja, dal bi odgovaralo npr ovo http://www.aliexpress.com/item/Full-Housing-Cover-For-Sony-Xperia-Z-LT36i-LT36H-L36H-C6603-C6602-Black/1190558361.html ? Unaprijed Vam se zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z

@EZY-E

Osobno bih uzeo Xperiu samo zbog većeg ekrana, jer je puno ugodnije tapkat po 5" nego 4,3",a na dimenzije telefona se brzo priviknes jer to nije neka razlika.

Drugi razlog bi bio microSD slot i 2gb rama....

 

Ako ti veličina ekrana nije bitna, preporučio bih ti da uzmes onog koji ima bolje trajanje baterije.

 

I da...ekran na Z je više nego dobar, ne moraš uopće brinuti o tome...

 

a što se tiče štekanja mislim da je to više do korisnika nego UI-a...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 0:19 (toshiba12345).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Ako je do fizicke velicine, z1 compact bi bio bolji definitivno.

Izvinjavam se na duzini, dosadno pa..prije wota.

Xperia ima minimalisticki UI pa ne opterecuje nesto sustav..Google gluposti i dodatne Sony aplikacije (kao what's new ili ps-crap, mozes sve onemogucit na stock).

Na 4.4.2 je trzalo svasta dok na trenutnom 4.4.4 je sve 'fluidno'(odvratna rijec); 6 ekrana popunjena sa widgetima (stock galerija, mailovi, plume twitter, imenik glalerija, nadolazeci rodendani, walkman, zuper widget dodaci i svasta drugo), uz stalne aplikacije kao facebook, qeep, viber, ttorent, jaumo (blah), pintrest, chrome, firefox (s adblock, zbog bug reklama), stumbleupon..pa ne trza.

Nema zasto stekat dok ima rama i interne memorije dovoljno.

A uz greenify koji pogasi sve sto pokreces a ne koristis stalno tj. odredis sto da gasi..tesko da ce se mucit mobitel.

Ako ne pratis koliko aplikacije pojedu kesiranjem i sl. pa uspori ili slicno, restart i opet miran par tjedana.

Ma mislim, standardno..za jedan (eh) flagship.

Npr. z2 mi isto uspori nakon mjesec ili kako vec ga izmucim (zna i zatrzat skrolanje ako je pusten sam sebi na brigu, no naspram Z ima bolju staminu i povecan fps na UI pa djeluje zivlje u tom mahanju prstom), pa restart.

Kamera nemam pojma da li je bolja, sve je to isto na mobitelima li-la kvaliteta, link na neku prosjecnu sa 4.4.4 superiorauto (pise u exif glede fw i ostalo nebitno, mislim da je 283 taj 4.4.4).

14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
toshiba12345 kaže...

@EZY-E

Osobno bih uzeo Xperiu samo zbog većeg ekrana, jer je puno ugodnije tapkat po 5" nego 4,3",a na dimenzije telefona se brzo priviknes jer to nije neka razlika.

Drugi razlog bi bio microSD slot i 2gb rama....

 

Ako ti veličina ekrana nije bitna, preporučio bih ti da uzmes onog koji ima bolje trajanje baterije.

 

I da...ekran na Z je više nego dobar, ne moraš uopće brinuti o tome...

 

a što se tiče štekanja mislim da je to više do korisnika nego UI-a...

 

 

Imao sam već mob od 4.7 incha i nije mi se sviđala ta veličina uopće, ali ajde, pričekat ću još malo pa možda ulovim neku z1 compact za 1400 kn.

kunof00 kaže...

Ako je do fizicke velicine, z1 compact bi bio bolji definitivno.

Izvinjavam se na duzini, dosadno pa..prije wota.

Xperia ima minimalisticki UI pa ne opterecuje nesto sustav..Google gluposti i dodatne Sony aplikacije (kao what's new ili ps-crap, mozes sve onemogucit na stock).

Na 4.4.2 je trzalo svasta dok na trenutnom 4.4.4 je sve 'fluidno'(odvratna rijec); 6 ekrana popunjena sa widgetima (stock galerija, mailovi, plume twitter, imenik glalerija, nadolazeci rodendani, walkman, zuper widget dodaci i svasta drugo), uz stalne aplikacije kao facebook, qeep, viber, ttorent, jaumo (blah), pintrest, chrome, firefox (s adblock, zbog bug reklama), stumbleupon..pa ne trza.

Nema zasto stekat dok ima rama i interne memorije dovoljno.

A uz greenify koji pogasi sve sto pokreces a ne koristis stalno tj. odredis sto da gasi..tesko da ce se mucit mobitel.

Ako ne pratis koliko aplikacije pojedu kesiranjem i sl. pa uspori ili slicno, restart i opet miran par tjedana.

Ma mislim, standardno..za jedan (eh) flagship.

Npr. z2 mi isto uspori nakon mjesec ili kako vec ga izmucim (zna i zatrzat skrolanje ako je pusten sam sebi na brigu, no naspram Z ima bolju staminu i povecan fps na UI pa djeluje zivlje u tom mahanju prstom), pa restart.

Kamera nemam pojma da li je bolja, sve je to isto na mobitelima li-la kvaliteta, link na neku prosjecnu sa 4.4.4 superiorauto (pise u exif glede fw i ostalo nebitno, mislim da je 283 taj 4.4.4).

A kakav je xz po pitanju custom romova?

I isto tako dobiju li se one futurističke sluške uz svaku xz?

One koje ubijaju pozaddinski zvuk.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z

Custom romova ima gomila na popularnom xda, kao i za vecinu android uredaja.

Kakve romove i koliko modificirane (kernel itd.) ces moci stavljati ovisi o statusu bootloadera, vecina bootloadera se moze otkljucati ali lakse je ako ti mobitel nije zakljucan na nekog operatera..bila je tu korisnica (valjda) sunbriel koja nikako da otkljuca svoj Z kupljen u t- (makar sony kaze da svaki njihov, na nekog operatera zakljucan, uredaj otkljucavanjem dobiva mogucnost otkljucavanja bootloadera).

Ali o tome ti moze vise reci markozd15 ili netko drugi spretan s romovima, ili zaista malo pregledaj ovu temu unazad.

 

Slusalice (Sony MH-EX300AP) dolaze u svakom paketu, standardno dobar sony baziran na ex300, detaljan zvuk, malo prejakog i neprezivahnog basa, i opcenito uvijek ima boljih od nekih stock.

Zvucnik na mobitelu ocito nije namjenjen slusanju glazbe, pa ako ti je walkman funkcija fora..s vremenom ces vjerojatno zeliti iskoristiti zvuk koji mogu izvuci jos bolje slusalice (ima dosta toga, npr tu) - uz dodatne dobre slusalice bit ce ti smjesan ikakav razgovor koji mobitel ima bolji zvuk.

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

Ako je bootloader zakljucan, tj ako vam u service menu pise 'No', necete ga moci otkljucati i slobodno zaboravite na to, jer samo Sony ima pristup tim libsima, a on se ogradiva oko prckanja po tome.. Tako da ukratko - nista od toga

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
MARKOZD15 kaže...

Ako je bootloader zakljucan, tj ako vam u service menu pise 'No', necete ga moci otkljucati i slobodno zaboravite na to, jer samo Sony ima pristup tim libsima, a on se ogradiva oko prckanja po tome.. Tako da ukratko - nista od toga

Kako se ovo provjeri?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z
EZY-E kaže...
MARKOZD15 kaže...

Ako je bootloader zakljucan, tj ako vam u service menu pise 'No', necete ga moci otkljucati i slobodno zaboravite na to, jer samo Sony ima pristup tim libsima, a on se ogradiva oko prckanja po tome.. Tako da ukratko - nista od toga

Kako se ovo provjeri?

Upises u telefon: *#*#7378423#*#*, udjes pod service info-configuration i pise ti sve

12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z

A vi ste mislili da neće doći Android L na Z, sram vas može biti što ste sumnjali u Sony ;)

 

http://www.androidcentral.com/sony-bring-lollipop-entire-xperia-z-series

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
 
11 0 hvala 2
12 godina
offline
Sony Xperia Z

Odlicna vijest, pitanje kada i pitanje hoce li od prve biti dobar kao 4.3 ili drugi 4.4

 
6 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Kao sto sam i pretpostavljao, Xperia Z je dovoljno hardwareski jaka da podnese te nove verzije androda, stvarno smartphone koji se isplati imati :)

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Zna li itko kako skinuti ovu fauxovu gammu i instalirati jer sam probao an 1000 načina i neće. Izgelda da se baš mora kupiti ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice