Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 35.297
|
čitano: 9.685.570
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
Pomoć pri odabiru mobitela

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

https://www.mobileshop.eu/realme/mobile-phones/gt2-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram/

Moj PC  
2 0 hvala 2
10 godina
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
veseli007 kaže...
mzopg kaže...

Giztop ima dobru ponudu uređaja na akciji. Recimo jedan Mi 11 Ultra se može dobiti za 599$.

https://www.giztop.com/flash-sale

✌️

Kad se spominje giztop, neki dan saznao da postoje Legion mobiteli i tableti :)

https://www.giztop.com/lenovo-legion-y70.html

Kakav je giztop, odakle/kako sve šalju?

13 godina
vepar kaže...

Slažem se. Honor 70 je čisti promašaj. Nema stereo zvučnike, a kamera nema OIS. Uz to je i preskup...

Na oglasniku S21FE je najrazumniji izbor. Ima ih za 2700-3000kn. Ako mora novo, Realme GT2 za 3300kn. SD888 je ukroćen, 50MP s OIS-om, 5000mAh baterija i 65W punjenje...Teško je pronaći bolje da je novo iz trgovine.

Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu? Tipičan midranger.

12 godina
Memphis kaže...
vepar kaže...

Promasaj je jer kosta kao high end mobitel a ima mid range karakteristike.. S21 fe je bolji izbor za iste novce 

13 godina
domac5 kaže...
Memphis kaže...
vepar kaže...

Promasaj je jer kosta kao high end mobitel a ima mid range karakteristike.. S21 fe je bolji izbor za iste novce 

Pa imaš i P30 za iste novce ... za neke bolji izbor imaš masu drugih modela lanjskih kao "bolji" izbor. Sve ovisi tko šta hoće.

Prvo pričekaj nove modele midrangera i njihove cijene pa onda donosi tako umne zaključke, osim toga ista priča je bila za Honor 50 pa su snizili cijenu i model je postigao dobar uspjeh.

8 godina
Memphis kaže...
vepar kaže...

Bok, u vezi giztop shopa,ja sam samo prosljedio link. Neznam od kud i kako salju, sry. Mozes im poslati mail, to ti je naj pouzdanije da dobis info iz prve ruke. ✌️☺️

Odmori se u Istini.
12 godina
Memphis kaže...
domac5 kaže...
Memphis kaže...
vepar kaže...

Pa imaš i P30 za iste novce ... za neke bolji izbor imaš masu drugih modela lanjskih kao "bolji" izbor. Sve ovisi tko šta hoće.

Prvo pričekaj nove modele midrangera i njihove cijene pa onda donosi tako umne zaključke, osim toga ista priča je bila za Honor 50 pa su snizili cijenu i model je postigao dobar uspjeh.

Ne znam kaj baljezgas, uglavnom s21 fe je dosta bolji mobitel od honora 70 koji ne vredi 2000 kn po ovom sta daje.

Najsmjesnije je kaj novi honor kosta vise nego novi s21 fe a klasu losiji mobitel.. Oces novo, oces s njuskala ne mozes proc dobro s honorom 70

13 godina
domac5 kaže...
Memphis kaže...
domac5 kaže...
Memphis kaže...
vepar kaže...

Ne znam kaj baljezgas, uglavnom s21 fe je dosta bolji mobitel od honora 70 koji ne vredi 2000 kn po ovom sta daje.

Najsmjesnije je kaj novi honor kosta vise nego novi s21 fe a klasu losiji mobitel.. Oces novo, oces s njuskala ne mozes proc dobro s honorom 70

Pa naravno da ne znaš kad nemaš pojma. Ja pričam o ovogodišnjim midrangerima a ti o lanjskoj S seriji. A ti si procjenitelj pa znaš koliko Honor 70 vrijedi i tko će šta koliko platit? Ne znaš ni koliko će koštat ostali nadolazeći midrangeri iz ove godine.

i btw. imaš ga u telemachu jeftinije 3850 bez ugovora i dobiš čuku gratis!

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 12:47 (Memphis).
7 godina

The Honor 70's price in Europe hovers around the mid-€500, which is flagship killer territory, and the Honor 70 is far from it. For this amount of money, there are quite a few options out there - some of them more powerful, others with more premium features or even both.

Let's start with one of the most obvious choices, the people's champion - Samsung Galaxy S21 FE, selling for as little as €500. Although with last year's flagship SoC, the S21 FE is considerably more powerful than the Honor 70, boasts better cameras (this includes a proper ultrawide and 3x optical zoom shooter), has a better screen, a better build with Gorilla Glass Victus on the front and metal frame and IP58 certification against water and dust. And last but not least, the S21 FE has a set of loud, clean-sounding stereo speakers. Perhaps the Honor 70's only advantage is the marginally better battery life and faster charging.

When stacked against Realme's GT2 and the GT Neo3, the situation is mostly the same. The GT2 undercuts the Honor 70 by about €100 while the GT Neo3 matches the Honor 70's price. Both Realmes, however, outperform the Honor 70 in almost every aspect, except for the selfie and ultrawide cameras. But we suppose in most cases, that's not enough to tip the scales to Honor's favor.

Gsm arena. Vjerojatno ni oni ne znaju šta pričaju.

Kojom logikom bi se netko trebao voditi da kupi taj honor 70, ako ima opcije da za približno isti ili manji novac uzme Samsung s21 FE, Realme gt2,  Realme neo 2, neo 3t, Motorole pa i Samsung A52s u krajnju ruku, koji su svi bolji izbor od navedenog Honora. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 13:30 (hardcoree).

0 0 hvala 1
13 godina
Logikom osnovne matematičke operacije. Dobis cuku koja vredi bar soma kn onda sve ostalo je jasno kao dan. A tebi treba gsmaarena da ti kaze sta da si kupiš ili da drugima to preneseš.

Ne znam ko si ti i taj huaweijev expert ovdje da si uzimate za pravo da vrijedjate sve nas ostale koji nesto o mobitelima znaju.
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
Pa ja recimo ne dam 500€ za SD778G, i to je moj stav. Za manje novaca dobijem moćniji mobitel....

Honor 70 je atraktivan, ali je neshvatljivo da nema stereo zvučnike. Stavili su novi IMX800 senzor, a nema OIS. Nothing Phone (1) za iste novce ima OIS, stereo zvučnike i wireless punjenje.

Sve ih šije Realme GT2 za 3300kn...
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
E ti, al ocito svi ne gledaju svijet tvojim ocima. Jer bi u suprotnom svi kupovali taj relame ali ga ne kupuju kao ni ti sam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
U kući imam 5 Realmija. Ali dobro, izbacimo ga iz kombinacija. Uz Honor 70 dobijem sat kojeg eventualno prodam za 600kn.

Za 3300 kn kupi se Xiaomi 11T Pro sa SD888, 120W punjačem i stereo zvučnicima. Za 3000kn ide Motorola Edge 30, koja ima OIS i stereo zvučnike, ali ima slabiju bateriju i sporije punjenje.
Gore se spominje S21FE na oglasniku ili zalagaonici ispod 3000kn. Tu je i Zenfone 8, S21+...

Ne želim ratovati nego pojasniti da ima itekako dobre alternative za slično ili manje novaca. Tom Honoru najviše zamjeram cijenu zbog koje po meni nije dovoljno konkurentan. Ima tih par nedostataka koji ne idu u prilog.
Moj PC  
5 0 hvala 2
12 godina
Memphis kaže...
Logikom osnovne matematičke operacije. Dobis cuku koja vredi bar soma kn onda sve ostalo je jasno kao dan. A tebi treba gsmaarena da ti kaze sta da si kupiš ili da drugima to preneseš.

Ne znam ko si ti i taj huaweijev expert ovdje da si uzimate za pravo da vrijedjate sve nas ostale koji nesto o mobitelima znaju.

Budemo te predlozili gsm areni da pises clanke umjesto njih jer oni nemaju pojma a ti ipak znas nesto o mobitelima.. Sd 778, kamera bez ois-a, 1 zvucnik za 4000 kn.. Pa daj se ozljedi necim 

13 godina
vepar kaže...
U kući imam 5 Realmija. Ali dobro, izbacimo ga iz kombinacija. Uz Honor 70 dobijem sat kojeg eventualno prodam za 600kn.

Za 3300 kn kupi se Xiaomi 11T Pro sa SD888, 120W punjačem i stereo zvučnicima. Za 3000kn ide Motorola Edge 30, koja ima OIS i stereo zvučnike, ali ima slabiju bateriju i sporije punjenje.
Gore se spominje S21FE na oglasniku ili zalagaonici ispod 3000kn. Tu je i Zenfone 8, S21+...

Ne želim ratovati nego pojasniti da ima itekako dobre alternative za slično ili manje novaca. Tom Honoru najviše zamjeram cijenu zbog koje po meni nije dovoljno konkurentan. Ima tih par nedostataka koji ne idu u prilog.

Imam i ja doma nekoliko realmea pa kaj sad? (realme 8, GT Master). Ja gledam i upoređujem cijene prema dućanu a ne po zalogaonicama, njušakalo i sl. ili to kaj bu tebi frend preprodao za 100 eura manje. Vi ste zapeli sa S21 FE i ne razumijete da ima ljudi kao vaš prijatelj koji ne žele Samsung ili takav sličan telefon. Nije sve u specifikacijama to svaki mornar već zna osim ovog dole kaj misli ak čita prospekte da nekaj zna. Sve to kaj nabrajaš su stari modeli ... jer da usporediš Honor 70 sa nekim ovogogodišnjim midrangerom cijena će biti tu negdje. A to je ono kaj vi nemrete nikako povezat.

domac5 kaže...
Memphis kaže...

Budemo te predlozili gsm areni da pises clanke umjesto njih jer oni nemaju pojma a ti ipak znas nesto o mobitelima.. Sd 778, kamera bez ois-a, 1 zvucnik za 4000 kn.. Pa daj se ozljedi necim 

Pa naravnono nećemo sigurno tebe koji nemaš pojma ...  i nije 778SD nego 778SD+ ... i nije 4 soma ne izmišljaj al dobro razumijem moraš se opravdat od blamaže.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2022 16:23 (Memphis).
14 godina
Memphis kaže...
vepar kaže...

Po čemu je promašaj? Ako izuzmemo cijenu?Tipičanmidranger.

Ahahahaha, kakav lol.

Tema je POMOĆ pri odabiru mobitela.

Ti sa svojih 10 postova zadnjih u temi NISI pomogao, i sad s boldanim još pokopaš do jaja.

Pa nego šta je nego PROMAŠAJ ako u varijabli kupnje mobitela imamo samo DVIJE stvari, od kojih je jedna CIJENA?

Bog te mazo prepametni, pa prva i osnovna stvar kad BILO TKO kupuje mobitel je ta da dobije ŠTO BOLJE (VIŠE, kako već hoćeš), za ŠTO MANJU CIJENU. A ne da plati midrange smeće od 250€ DVAPUT više.

To što ti tepeš već 10 postova po svom, i što ti to nitko nije jednostavno predočio, to je drugi par čarapa.

Čitaj s razumijevanjem, ako ga imaš, i nemoj se trudit odgovarat, sa boldanim si sve rekao.

13 godina
Moj PC  
5 0 hvala 3
8 godina

Kakav se to cuko, pas, psic dobije uz honor 70??

Ne kontam nista, prvo ti nabiju cijenu na poluporizvod i još uvale obvezu???

OBMJAŠNJENJE!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina

Može pomoć što uzeti do max 2000 kn? Gledam trgovinu i njuška novo novo..Mob je za stariju osobu, ne želi xiaomi i realme..

2 Honor 50
10 Samsung A52s
0 Honor Magic lite 4
1 Ostalo
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 8:38 (sakho).

0 0 hvala 0
8 godina
sakho kaže...

Može pomoć što uzeti do max 2000 kn? Gledam trgovinu i njuška novo novo..Mob je za stariju osobu, ne želi xiaomi i realme..

mislim da ti je a52s sigurica u ovom izboru

10 godina

Pogotovo za onu cijenu koju je gore kolega naveo od cca 2100,00 kuna... Mada osobno da je ista cijena ovaj put bih uzeo Honor malo za promjenu, jer imam A52s. :)

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine

Sad piše 2.799,00 kn za Galaxy A52s 5G na Samsung.hr

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 10:10 (panonski12).
13 godina

Ma nije moguće ...

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
panonski12 kaže...

Najjeftinije ti je kod nas abrakadabra 2400kn ili pogledaj oglasnike ako naleti još koji vakumirani. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2022 11:20 (hardcoree).
10 godina
Ima ih, samo treba otvoriti njuskalo, mobiteli se ne kupuju u ducanima ako imas kes

0 0 hvala 0
13 godina
panonski12 kaže...

Akcija je trajala tjedan dana na samsung.hr...

11 godina
davor333 kaže...
mzopg, opet ja. Koju verziju firmwarea preporucaš? Vidim ima china, xiaomi.eu i global. Volio bi da ažuriranje ide automatski, iz sustava. Ali ako baš treba kabel i komp budem pokušao naučiti. E da, radi li i na 3g frekvenciji? Za sad skupljam informacije, a i moram malo podebljati budžet, mislim da se isplati uštedjeti još soma kuna pa ići na mi 11 ultru.

Pišu ti na linku na trading shen. koji sam stavio razlike:

CHINA Firmware = Saftynet Passed + OTA Updates + Widevine Level 1

XIAOMI.EU  Firmware (unlocked) = Saftynet Passed + OTA Updates + Widevine Level 1

GLOBAL Firmware (unlocked) = Saftynet Failed + OTA Updates + Widevine Level 1 ! NO GOOGLE PAY

Kod sva tri imaš OTA, znači idu automatski, razlika je što Global ne prolazi safetynet provjeru, znači ništa od GPaya (Walleta). Po meni je xiaomi.eu najbolji izbor jer je najčišći i redovito se održava.

3G frekvencije koje podržava:

WCDMA 850/1900/2100MHz

Naši operateri su uglavnom na 900 i 2100MHz tako da tu ne bi trebalo biti problema.

11 godina

Ako se ne varam, OTA više ne radi. Ne izdaju više TWRP ROMove, nego samo download fastboot pa preko PCa (ako sam dobro shvatio, nisam se bavio upgrejdom preko PCa, a OTA mi ne radi)

https://xiaomi.eu/community/threads/ota-updater-not-working-mix-4.64885/

Isto je i za moj Mi 10

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
CyberDemonVZ kaže...

Ako se ne varam, OTA više ne radi. Ne izdaju više TWRP ROMove, nego samo download fastboot pa preko PCa (ako sam dobro shvatio, nisam se bavio upgrejdom preko PCa, a OTA mi ne radi)

https://xiaomi.eu/community/threads/ota-updater-not-working-mix-4.64885/

Isto je i za moj Mi 10

Da, izgleda da si u pravu, problem je sa A12. Ja sam na globalnoj verziji, službenoj pa mi sve radi ok.

Evo ovdje i nekakav tutorial, ako nekome zatreba:

https://xiaomi.eu/community/threads/howto-install-fastboot-image.64508/

Mi 11 Ultra postoji i u globalnoj verziji, pa je onda možda bolje kupiti tu varijantu jer se onda dobije zaključani bootloader i globalna verzija MIUIa i sve će raditi bez problema, uključujući i nadogradnje (OTA).

11 godina
Imaš neki link za tu globalnu verziju?
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice