Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 33.690
|
čitano: 9.182.653
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
Chriss kaže...
javax kaže...

Moze li preporuka telefona do nekih 2500kn, ukoliko se bas isplati moglo bi se protegnuti i do 3000kn.

Osobi koja uzima telefon najbitnija je kamera i plus bi bio također da nije edge display.

Citajuci forum vidim da se dosta preporucuje A52s, mi smo gledali i OnePlus Nord 2, Redmi Note 10 Pro,.. ali i dalje nismo sigurni koji mob je najbolji s kamerama u ovom cjenovnom rangu.

Podijeljeno po cjenovnom rangu...

Samsung A52s za nekih 2000 s njuške a ako je bitan optički zoom x3 ima A72 za sličnu cijenu, Poco F3 cca 2600(kamera bi trebala biti ok), Samsung S20 FE(Snapdragon 4g ili 5g verzija) i Huawei P40 nešto preko 3000.

A72 se jako teško nalazi po oglasnicima nov, a kamoli za 2000 kn. Znam jer sam tražio za mamu do neki dan pa je na kraju kupljen A52s, vakumiran.

Poco f3 nikako ako je kamera najbitnija. 

+ Ima dosta prijavljenih problema sa proximity senzorom. Mene bi to odbilo u startu.

A52s za jeftinije i kao vrlo zaokružen mobitel, P40 bez razmišljanja ako google nije problem, a OnePlus nord 2 je odličan izbor ako se može protegnuti.

.

Da, vidim da se i dostupnost i cijena promijenila za A72, nisam neko vrijeme gledao, više sam pratio A52(i ja za roditelje :) )...

Na kraju naručio obični A52 iz Italije za 249eur, njima nije potreban jači procesor iz A52s a obični 4g ima skoro 3put manji SAR(znam da neki ne vjeruju u to, ja ne znam što bih mislio ali zašto riskirat kad je tolika razlika a nebitan im jači procesor) +  je bolji po pitanju baterije i jeftiniji.

A za F3, ubacio sam ga jer u tom cjenovnom rangu nema nešto pametnije a nisam siguran da je na A52s bolja kamera, nemam iskustva s F3 ali kladio bi se na njegovu kameru pored A52, pogotovo za video...

A52s se nije proslavio s kamerama, zvučalo je dobro radi OIS-a ali nisu ga baš iskoristili, pogotovo za video...

Ali naravno, u tom cjenovnom rangu(2000kn) A52s je najzaokruženiji.

6 godina
Checola kaže...

Molim preporuku, kako je moj A70 otišao na vječna lovišta, volio bi nešto sličnih performansi, ne robujem markama, bitnija mi je cijena, obzirom da mi uglavnom ni jedan mobitel ne izdrži cijeli garnatni rok, tak da su više manje potrošna roba (otpadaju one ojačane verzija tipa cata i sličnih jer mi se ne nosi cigla po džepovima).

Do koje cifre? Samsung A52s, ovako na prvu, kao neki best buy all around uređaj. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 16:18 (hardcoree).
10 godina

njega sam gledao, pošto se i ponavlja tu u temi ili  xiaomi 11 lite, al opet sa druge strane koliko mi mobiteli izduraju možda bi išao i na nešto jeftinije

2 mjeseca
Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka brzog punjača, nekakav best buy? Držao bih ga na poslu.

0 0 hvala 0
12 godina
Checola kaže...

njega sam gledao, pošto se i ponavlja tu u temi ili  xiaomi 11 lite, al opet sa druge strane koliko mi mobiteli izduraju možda bi išao i na nešto jeftinije

Poco x3 pro, mi 11 lite, rabljeni flaghipovi tipa oneplus 8/8t, s20/20fe. Ja bih na tvojem mjestu samo kupovao rabljene flagshipove, pogotovo ako ti mobiteli traju po 1-1.5 godinu.

MadeInCroatia
12 godina
EXIMO kaže...

Ovaj sam sebi kupio, jako dobar....

https://www.aliexpress.com/item/4001196982595.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.8.2acc6040fX7pMQ

2 mjeseca
vepar kaže...
EXIMO kaže...

https://www.aliexpress.com/item/4001196982595.html?spm=a2g0o.store_pc_groupList.8148356.8.2acc6040fX7pMQ

Vjerojatno jest dobar ali preskup + carina...

12 godina
EXIMO kaže...
vepar kaže...
EXIMO kaže...

Vjerojatno jest dobar ali preskup + carina...

Nažalost jeste. U isto vrijeme prošle godine platio ga 24 dolara s 2m kabela...

6 godina

Samsung s21 ili S21 Fe ? Frend bi uzeo. 

Kamera nije toliko bitna, koliko gejming, ali ništa prezahtjevno. Jedna igrica se igra, tenis. 

U osnovi exynos vs Snapdragon? Preporučio bih Snapdragon bez razmišljanja, ali oko 888 se vrte priče da više guta bateriju i pregrijava se pa...

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 18:46 (hardcoree).

0 0 hvala 0
12 godina
hardcoree kaže...

Kamera nije toliko bitna, koliko gejming, ali ništa prezahtjevno. Jedna igrica se igra, tenis. 

U osnovi exynos vs Snapdragon? Preporučio bih Snapdragon bez razmišljanja, ali oko 888 se vrte priče da više guta bateriju i pregrijava se pa...

Moj ti je savjet S20FE Snapdragon verzija, telefon pun pogodak.

Iskreno, ovakav S21FE, kad uzmemo u obzir cijenu, mi nema nikakvog smisla pored S20FE Snap verzije.

11 godina

ne mozete usporedivati A72 i A52s...

A72 mi ima 10h SoT jedino ako sam na wifiju cijelo vrijeme, inace je oko 7-8 kad sam mjesano, padne najvise na 5-6h ako sam cijeli dan vani (na 3G, jel - 4G ne zelim koristiti jer mi baterija draga)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
zabranjeniples kaže...
hardcoree kaže...

Moj ti je savjet S20FE Snapdragon verzija, telefon pun pogodak.

Iskreno, ovakav S21FE, kad uzmemo u obzir cijenu, mi nema nikakvog smisla pored S20FE Snap verzije.

I to sam razmišljao. Najteže je preporučiti frendu. Doduše sad ima s20 pa nema baš smisla.  

10 godina

Pa baš nema smisla ugrade sa S20 na S21FE. Praktički ništa novo.

Sigurno je baterija na S20 koma pa onda...

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
EXIMO kaže...

Da li je 20W dovoljno brz punjač za današnje mobitele?

Cijena od 70 kn mi je skroz ok!

9 godina

Možda nadodati malo za 33w i dodatni ulaz(C+A).

https://aloalo.hr/mi-33w-wall-charger-type-ac-proizvod-17345/

6 godina
EXIMO kaže...
EXIMO kaže...

Da li je 20W dovoljno brz punjač za današnje mobitele?

Cijena od 70 kn mi je skroz ok!

Ako ti je to dosta, je. Imam Samsung s10 lite i pun je za sat. Da ima bolje i brže, ima. Meni je ok. Vidi sam kako ti paše. Ako podržava puno brže uzmi jači. Ako ne, dobro je. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.1.2022 7:52 (hardcoree).
10 godina

Jel se smije mob koji podržava 18w puniti sa jačim punjačima npr 20w ili 33w itd ?

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
10 godina

Mislim da ti to nema veze tj on če i dalje puniti sa 18W jer mora CPU podržavati jaće punjenje...ali možda sam u krivu vidi šta če i drugi još reć.

1 0 hvala 1
10 godina
Dud kaže...

Jel se smije mob koji podržava 18w puniti sa jačim punjačima npr 20w ili 33w itd ?

Smije, punjač će isporučiti struju koju mob zatraži u tvom slučaju će to biti 18W.

6 godina

Pozdrav, moze pomoc. Dakle posjedujem huawei p30 pro vec 2ipo godine i dobro me sluzi. Eh sad kroz mjesec dana mi se blizi kraj ugocora u tcomu tw su me danas zvali i ponudili mi Samsung Galaxy S21 FE 5G za nelu finu pare pa me zanima dal bi to bilo poboljšanje ili nazadovanje u odnosu na huawei p30 pro?

L. P

0 0 hvala 0
9 godina
Sigurno je jedno, da ima bolji procesor...
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Brži je, ima bolji ekran, stereo zvučnike, najnoviji Android i buduće nadogradnje.

Kamere su po meni bolje na P30 Pro. Video je bolji na Samsungu.

Mislim, ako je baš dobra ponuda uzmi i probaj. Ak ti se neće svidjeti, lako ga prodaš dalje.

Iako, sljedeći mjesec izlazi novi S22 pa pitaj bi li onda nudili njega uz neki popust...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

S21 ima očajnu bateriju, i unatoč Exynosu 2100 i dalje ima trzave animacije, pregrijava se, a igranje bez punjača se može zaboraviti. P30 Pro i dalje ima bolju bateriju, brže punjenje i usporedivu kameru, iako je već 3 godine star. Ja bi tu dobro razmislio...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

S21 FE ima Snap 888. Baterija je veća i sumnjam da ima lošiju autonomiju od 2 i po godine starog mobitela. Ja na One UI Android 12 nemam nikakvih trzaja

Općenito, S21 FE je definitivno bolji mob. Velim, ako je dobar popust, može uzeti i probati.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina

Probao sam jucer u Elipsu S21FE i mogu rec da je dobar mob, jedino kaj nije premium filing u ruci kao S21+, ali nema neke zamjerke jer je dobro napravljen i super radi. A sto se tice prelaska da imam P30Pro nema sanse da predem na nesto novije jedino da izade S22 serija i da bude sve ok, a nadam se da bude i da napokon ugrade samo Snapdragon proc za nase trziste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina

Koji mob uzeti preko pretplate na 24 rate od ova 2:

- Xiaomi Redmi Note 10 5G ili

- Motorola Moto G60 ?

Koštali bi me 35-40 kn mjesečno, to mi je maksimum za platit uz mjesečnu naknadu za pretplatu.

0 0 hvala 0
9 godina

Svakako G60, ako ti nešto veći/teži uređaj nije problem.

10 godina
zuper kaže...

S21 FE ima Snap 888. Baterija je veća i sumnjam da ima lošiju autonomiju od 2 i po godine starog mobitela. Ja na One UI Android 12 nemam nikakvih trzaja

Općenito, S21 FE je definitivno bolji mob. Velim, ako je dobar popust, može uzeti i probati.

Plus još napomena da navodno i S22 izlazi sa Snapdragonom što bi bio vrhunkski razvoj događaja za sva tržišta gdje su uvijek slali to svoje smeće od Exynosa.

Nakon nekoliko generacija korištenja S flagship serije jednostavno sam odustao od njih upravo radi slabe baterije koja je nuspojava njihovog procesora.

9 godina

Sto da si uzme od mobitela do 2500 s njuskala..cijena slicna a52s ili honor 50 ili nesto trece..pitam za mamu ima neki galaxy 4+ 8li tak nekaj skoro 3 godine pa odlazi polako

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

A52s. Bez puno razmišljanja.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice