Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 33.451
|
čitano: 9.086.936
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Mate 20 Pro je ok. Koristio sam ga neko vrijeme, i vidim da ga ovdje na sva usta hvale. Ja nisam baš toliko oduševljen. Performanse su prosječne, ipak je to telefon star tri godine pa ne treba pretjerivati. Fali mi 120 Hz i to se vidi u radu. S novim igrama taj se Kirin itekako muči i voli se zagrijati. Odziv ekrana je lošiji (u odnosu na današnje), opet najviše vidljivo u igrama. Kamera je vjerojatno i dalje ok, iako mi ne znači previše. Stereo zvučnici su loši.

Sviđa mi se i dalje vrhunski ekran, baterija i brzo punjenje te stabilan rad bez bugova. Tu nema zamjerke. EMUI mi nikad nije bio favorit...

Uglavnom, još uvijek solidan mob, ali vrijeme ga polako gazi i to je tako...

Koristio sam neko vrijeme 90 i 120 HZ mobitele ali mi to nije nesto sto bi me motiviralo da idem M20P mijenjati kao ni performanse u igrama koje su mi na samom dnu liste prioriteta.

Poanta je da taj mob odlican i sada u 2021 a bit ce i u 2022 jer osim 120 HZ ekrana ne zaostaje po nicem posebnom za ostalim mobitelima.

Kamere su mu i danas bolje nego velikoj vecini ostalih mobitela i uopce nemam osjecaj da imam zastarjel ili inferioran mobitel.

10 godina
Pomoć pri odabiru mobitela

Već sam pitao više puta ,završni budget je 1200kn ,i izdvojio sam

Realme 6s

Realme 7i

Xiaomi 9T

Xiaomi Redmi Note 8 2021

Molio bih savjet za konačni odabir

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Xeroth kaže...

Već sam pitao više puta ,završni budget je 1200kn ,i izdvojio sam

Realme 6s

Realme 7i

Xiaomi 9T

Xiaomi Redmi Note 8 2021

Molio bih savjet za konačni odabir

Iskreno išao bih na Realme 7i, mislim da je od svih tih najbolji, a ako ti je baš bitna veličina baterije onda nemaš izbora nego 9T uzet, ipak ima 6000mAh.

12 godina
Ja bi izbjegao Realme 7i. Iako ima 6000 mAh, ne traje baš toliko koliko bi trebalo. Koristio sam ga, i ima jako tih zvučnik za razgovore. Možda je moj primjerak bio faličan, ali i kad pojačam do kraja, slabo se čuje.

Helio G85 je dosta inferiorniji u odnosu na Helio G95. Isprobano jedan pored drugog u radu i u igrama posebno. Preporuka Realme 6s ili Realme 7 globalna verzija (Helio G95)...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

A koji je downgrade između realme 7i i redmi note 8 2021? Isto je s G85 etc..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Taj Redmi mi je nepoznat, ali po meni je Realme 7i neisplativ pored Realme 7, Realme 6s i Redmi Note 10, ako hoćeš Amoled ekran...

Zaboravih napomenuti da Realme 7i ima 60Hz ekran,a uz to još HD reza, daleko sporije punjenje, glomazan, nema NFC...meh 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 19:06 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Taj Redmi mi je nepoznat, ali po meni je Realme 7i neisplativ pored Realme 7, Realme 6s i Redmi Note 10, ako hoćeš Amoled ekran...

Zaboravih napomenuta Realme 7i ima 60Hz ekran,a uz to još HD reza, daleko sporije punjenje, glomazan, nema NFC...meh 

Hvala na edukaciji,jedino mi realme 7 bježi van budgeta. Trenutno sam na 1200kn,ako se ne varam najeftiniji realme 7 je s popustom u neutrinu 1400

12 godina

Ako nije žurba s kupnjom, pričekaj. eKupi često ima akcije Realmija i Xiaomija. Uz neke kartice bio je čak ispod 1200kn...

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
Xeroth kaže...

Zaboravih napomenuta Realme 7i ima 60Hz ekran,a uz to još HD reza, daleko sporije punjenje, glomazan, nema NFC...meh 

Hvala na edukaciji,jedino mi realme 7 bježi van budgeta. Trenutno sam na 1200kn,ako se ne varam najeftiniji realme 7 je s popustom u neutrinu 1400

Ili 6s ili realme 7.. Nekad zna bit i 8 za te novce na ekupi.. Uglavnom zbog 200 kn ne vrijedi uzimati losiji mobitel.. Premala je to razlika u novcima s obzirom na to kolko gubis sa slabijim modelom 

9 godina

Pozdrav ekipa.

Razmišljao sam uzeti LG V60 ali pošto u nas(EU) nema, gledao sam na Ebay-u iz US of A, kažu oni da se ne mogu koristiti u EU...

Ima li netko iskustva s US uređajima?

0 0 hvala 0
11 godina
Chriss kaže...

Pozdrav ekipa.

Razmišljao sam uzeti LG V60 ali pošto u nas(EU) nema, gledao sam na Ebay-u iz US of A, kažu oni da se ne mogu koristiti u EU...

Ima li netko iskustva s US uređajima?

https://www.gsmarena.com/lg_v60_thinq_5g-10103.php

Bitno ti je da podržava naše frekvencije te da je otključan za sve mreže, ako je sve to ok možeš ga slobodno koristiti.

9 godina

Sam pazi da ti nepuknu carinu na njega posto je iz Us..pa da nebude totalno neisplativ...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
sirka666 kaže...

https://www.gsmarena.com/lg_v60_thinq_5g-10103.php

Bitno ti je da podržava naše frekvencije te da je otključan za sve mreže, ako je sve to ok možeš ga slobodno koristiti.

Evo o čemu se točno radi:

https://www.ebay.com/itm/LG-V60-ThinQ-5G-128GB-LM-V600AM-GSM-Unlocked-6-8-8GB-RAM-Smartphone-/274821643476?mkcid=16&mkevt=1&_trksid=p2349624.m46890.l49286&mkrid=710-127635-2958-0

Ima i iz Kine ali se bojim jer od tamo često budu refurbished...

Bio je neki prodavač iz Njemačke koji je imao verziju s 256gb i dual screenom za cca 500eur al trenutno nemaju na stanju.

9 godina
mariolla79 kaže...

Sam pazi da ti nepuknu carinu na njega posto je iz Us..pa da nebude totalno neisplativ...

Dobro, mogao bi progutati pdv...

Ili misliš da bi na taj iznos opalili baš i carinu?

10 godina
Chriss kaže...
mariolla79 kaže...

Dobro, mogao bi progutati pdv...

Ili misliš da bi na taj iznos opalili baš i carinu?

Nema carine na tehniku, ali ćeš uz PDV platiti troškove papirologije.

Ako možeš pronađi trgovca koji koristi global shipping program onda ćeš odmah vidjeti kompletnu cijenu poštarine sa pdv-om i svim troškovima.

Postoji li određeni razlog za kupovinu uređaja od tvrtke koja više ne proizvodi mobitele?

9 godina

500eura za lg..hmm puno mi se cini...sto nema kod nas boljih telefona za tu cifru...i novijih? Mozda kolega voli lg mobitele tko zna

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Upravo kupio na ekupi.hr dva komada A52S 5G 6/128GB, s kodom u vrijednosti popusta 500kn i dinersom, za 2.245kn po komadu.

Javim dojmove, čisto sumnjam da će biti imalo loši...

1 0 hvala 0
7 godina

Telemach ga nudi za jos manje.

1 0 hvala 0
8 godina

jel može neki link na ovu ponudu za telemach ? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 11:15 (domeklija).
11 godina

To je ponuda za korisnike Telemacha jer je Telemach imao određenih problema u zadnje vrijeme zbog migracije tehničkih sustava itd. Neki su dobili taj popust od 750kn, a neki su dobili flat net za Listopad.

E sad, eventualno bi možda mogao ako znaš nekog pretplatnika sa Telemacha koji je dobio ovaj popust od 750kn, a ne planira ga iskoristiti tj ne planira uzesti mobitel eventualno možeš možda preko njega nabaviti jeftinije ta 3 modela koja su u toj ponudi, ti njemu novce, on tebi mob. Al nisam detaljno upoznat sa uvjetima ponude.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 11:30 (Zhnu).

0 0 hvala 0
10 godina

Samo pretplatnici koji su to postali do 7.10. i to u ovim tarifama imaju tu mogućnost.

0 0 hvala 0
10 godina
8 godina

hvala svima na expresnim odgovorima 

ali nisam pretplatnik, imam neki broj na bonove

10 godina

Uzeo sam Realme 7,zahvaljujem svima na savjetu

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina

Može preporuka mobitela do 2500 kn, do sad koristio poco f1 sa kojim sam bio prezadovoljan, ali sam ga razbio pa ga moram zamijeniti.

11 godina
The_K kaže...

Može preporuka mobitela do 2500 kn, do sad koristio poco f1 sa kojim sam bio prezadovoljan, ali sam ga razbio pa ga moram zamijeniti.

Xiaomi Redmi Note 10 PRO 6/128. Po meni best buy za te novce.

11 godina
The_K kaže...

Dodaj 250 kn ili pricekaj tjedan dana black friday akcije, sigurno ce ga bit za 2500

2 godine
The_K kaže...

Samsung A52

9 godina

xiaomi mi 11 litle 5G

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 21:17 (DDavorin).
11 godina
DDavorin kaže...

xiaomi mi 11 litle 5G

Ako mu ne treba 5G onda mislim da je bolji izbor REDMI NOTE 10 PRO.

Ima bolji ekran (120hz vs 90), vecu bateriju i nešto bolji kameru, doduše ima nešto slabiji procesor ali mislim da ima više pluseva nego minusa.

Također ima 3,5mm jack, ovisno koliko mu je to bitno.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice