Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 33.147
|
čitano: 8.973.265
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim pomoć pri odabiru mobitela :)   ... za stariju osobu, ekran što veći, baterija što trajnija.

Cijena do 1200kn.

Uzeo sam u obzir Poco M3 i Redmi Note 9, s tim da sam skeptičan prema Media Tek procesorima, više "vjerujem" u Snapragon. 

Savjeti ?

0 0 hvala 0
6 godina

Mislim da je Realme 6s za 1000kn još uvijek best buy u ovoj klasi. 

1 0 hvala 0
9 godina

Bok ekipa :)

Vec dugo vremena cekam na njuskalu Samsumg A72 ali u ljubicastoj boji...

Ima ga al za cijenu iz trgovina.

Ima li netko da produzuje ugovor pa da se dogovorimo za ljubistacasti A72? :)

0 0 hvala 0
12 godina

Curi se zbrikao a50 maloprije i trebali bi sto prije u kupnju novoga. Budjet 2.5-3k kn. Od svega najbitnija je kamera. Ja sam upoznat jedino s flagshipima i stvarno neznam od mid rangea sto bi bilo best buy. Xiaomi 10t pro mi je zapeo za oko ali sumnjam da ima 5g...

#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Dobio android 11 jučer, doduše 6-ca, a i 6s je dobio isto.

Telefon je još nešto brži, i dobio je dosta featurea, uključujući onaj za smanjeno degradiranje baterije, smart learning sa ciklusom spavanja pa se uspori punjenje.

Telefoni su top za te novce, imam ga godinu i pol, i dosta poznanika ima 6s koji je praktički isti, svi prezadovoljni.

9 godina
sveupitni kaže...

Curi se zbrikao a50 maloprije i trebali bi sto prije u kupnju novoga. Budjet 2.5-3k kn. Od svega najbitnija je kamera. Ja sam upoznat jedino s flagshipima i stvarno neznam od mid rangea sto bi bilo best buy. Xiaomi 10t pro mi je zapeo za oko ali sumnjam da ima 5g...

Ima 5G Xiaomi Mi 10T Pro 5G

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.9.2021 22:21 (DDavorin).
12 godina
Bas sam ga gledao, ali 220g skoro je tezak.... pa s20+ moj je na oko 190g... malo je pretezak 10t pro :/
#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

A52s 5G čini se najbolji izbor. Ima sve pa i više što prosječnoj osobi treba

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
Kakav bi bio Xiaomi mi 11 lite?
#fsb
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

Solidan. Za jači procesor ima i skuplja 5g varijanta. 

9 godina

Pozdrav, nisam kupovao novi mobitel već duuugo vremena (i tudum sam po tom pitanju, nisu mi baš napeti ) pa me zanima može li se mobitel kupiti u npr. Linksu pa ga uredno koristiti iako isti model nije ponuđen od strane operatera?

Konkretnu, u pitanju su Telemach (moja malenkost) i Tomato (moja stara) - oboje u isto vrijeme, tako je ispalo. Unaprijed hvala!

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
Naravno da može, telefoni u slobodnoj prodaji su otključani za korištenje sa svim operaterima.
11 godina
zoharbizo kaže...
hardcoree kaže...

Dobio android 11 jučer, doduše 6-ca, a i 6s je dobio isto.

Telefon je još nešto brži, i dobio je dosta featurea, uključujući onaj za smanjeno degradiranje baterije, smart learning sa ciklusom spavanja pa se uspori punjenje.

Telefoni su top za te novce, imam ga godinu i pol, i dosta poznanika ima 6s koji je praktički isti, svi prezadovoljni.

Jel u igrama ostao isti? Neki na 7 pro modelu javljaju fps drop u igrama, na ui 1 tih problema nije bilo.. Necu azurirati dok ne bude skroz ispeglano

10 godina

E to ti nebih znao, jer ne gejmam :)

Po Geekbenchu i Antutu je sve ok, nema perfomance dropa.

0 0 hvala 0
8 godina

Ne pratim mobitele pa ne znam što je trenutni best buy za mene. Cijena mi je apsolutno nebitan faktor, kamera također, telefon koristim za razgovore, poslovne mejlove, teams, glazbu-bt, povremeno surfanje i netflix. Trebam nešto pouzdano, da baterija dugo traje i da ekran nije totalni šrot. Trenutno imam Huawei Mate 10 star 4 godine koji je za moje potrebe do nedavno bio sasvim ok, ali načeo ga je zub vremena, počeo je malo štekati pri određenim radnjama. Vjerujem da neće biti problem pronaći upgrade. 

0 0 hvala 0
11 godina
OnePlus Nord 2 - 399€ na njemačkom Amazonu. Nije preskup, a ima sve što tražiš.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina

Uz Nord2 možeš pogledati i poco F3, Samsung A52s 5g ili jeftinije A52 i Redmi Note 10 pro. Tim redoslijedom. 

Mada bi navedene potrebe zadovoljili i jeftiniji mobiteli, a pošto ti je cijena nebitna imaš još i dosta skupljih opcija. :-)

7 godina

Pozdrav!

što odabrati do 1200-1300kn.

Kamera više manje, ..Memorija (RAM)4 GBMemorija za pohranu (GB)64-128 GB.

nešto poput:

https://www.links.hr/hr/smartphone-xiaomi-redmi-note-9-6-53-4gb-128gb-android-10-sivi-040100548

https://www.links.hr/hr/smartphone-xiaomi-redmi-note-10-6-43-4gb-64gb-android-11-zeleni-040100827

Smeta me što nijedan nema led notifikaciju .

Hvala unaprijed

0 0 hvala 0
6 godina

Redmi note 10 i skineš aplikaciju pa ti notch (selfie camera) služi za led notifikacije.

0 0 hvala 2
7 godina
koja aplikacija?hvala
2 mjeseca

sad ću ja upisati "selfie camera notification" 

samo navedeš proizvođača i model.

i !!

evo

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2021 14:26 (Zaporožac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina

Molio bih preporuku novog mobitela do 4000 kn. (dakle, da ga kupim u trgovini)

Najbitnija mi je kamera, odmah iza toga ekran.

0 0 hvala 0
10 godina
Imaš u Neutrinu Xiaomi Mi 10. Prošlogodišnji model, ali i dalje odlična kamera sa velikim senzorom i OIS
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina

Zahvaljujem se.Probao sam nekoliko aplikacija koje mogu notificirati, no čini mi se da su povlačićile svakakva odobrenja , to nije baš pametno ako ste korisnici internet bankarstva! 

12 godina

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_8-9065.php

Dakle top model 6/256 kao nov bez packe za 1200 kuna? Vrijedi li ili ne? Ajmo nekoga tko ima iskustva sa ovim Flagshipom starim 3 godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Gledaj rađe rabljene Huawei Mate 20 Pro/P20 Pro/P30
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

Jel netko nabavljao sa trading shenzen? Koja je razlika izmedju global modela i kineskih kod Xiaomi modela poput Mix 4, Mi 11 Ultre ili kod Oppo Find X3 il Viva X70 Pro+ ?
Vidim da imaju razlicite verzije softwarea i pise vecinom da sve fercera, al da li se na te uredjaje moze staviti globalni rom pa da bude prakticki global model ili ima nesto drugo sto ce uvijek ograditi proizvodjace od importa?

Meni se ovaj Vivo X70 Pro+ pravo svidja i znam da ga sad ima na nasim prostorima, al ne bi zelio kupiti mob koji ce me ograniciti na ikakav nacin..

0 0 hvala 0
11 godina
Platit ćeš PDV ako ne odabereš EU warehouse. Koliko vidim, taj Vivo ide iz Kine....Kontaktiraj ih.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Furymaker kaže...

Jel netko nabavljao sa trading shenzen? Koja je razlika izmedju global modela i kineskih kod Xiaomi modela poput Mix 4, Mi 11 Ultre ili kod Oppo Find X3 il Viva X70 Pro+ ?
Vidim da imaju razlicite verzije softwarea i pise vecinom da sve fercera, al da li se na te uredjaje moze staviti globalni rom pa da bude prakticki global model ili ima nesto drugo sto ce uvijek ograditi proizvodjace od importa?

Meni se ovaj Vivo X70 Pro+ pravo svidja i znam da ga sad ima na nasim prostorima, al ne bi zelio kupiti mob koji ce me ograniciti na ikakav nacin..

Kad je Xiaomi u pitanju onda treba znati da su globalne verzije pokrivene i globalnom garancijom, što znači ako se pokvari možeš ga servisirati i kod nas, dok kinesku verziju moraš slati u Kinu.

Da bi stavio custom ROM moraš otključati bootloader što može praviti probleme sa raznim servisima za plaćanje poput Google Paya ili bankarske aplikacije.

Hardware je obično isti, mada i tu zna biti razlike tako da i na to treba obratiti pažnju, odnosno provjeriti prije kupovine.

4 godine
Otključavanje bootloadera i root mogu praviti probleme bankarskim aplikacijama, ali ništa što MagiskHide ne može riješiti.
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice