Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 31.567
|
čitano: 8.424.665
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi9T je bolji od Realme 6 po meni.
Upgrade bi bio Realme X2 ili X50 pro.
Ili možda Poco F2.

0 0 hvala 0
9 godina
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebao bi preporuku mobitela do 1500kn :

pretezito za surfanje,messenger,s ok kamera i baterijom ,i da uredaj bude kvalitetan posluzi koji 3-4god.

Za sada gledam Xiaomi Redmi NOTE 8T

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 14:31 (Xeroth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Meni moj Xiaomi A3 poceo ic na k, pa trazim nesto drugo u tim gabaritima..

E muke moje

huawei nova 5i pro (kojeg nema nigdje)

oneplus 7

xiaomi mi 9t /k20 pro 

Bitno mi je da je ispod 158mm visine..

1 nova 5i pro
1 oneplus 7
2 xiaomi mi9t
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
R3nchi kaže...

E muke moje

oneplus 7

xiaomi mi 9t /k20 pro 

Ha gle, Huawei ne možeš pronaći, Xiaomi ti ide na živce. Ostaje ti OnePlus 7 pa probaj njega, možda će ti se svidjeti.

(Ja bi uzeo Mi 9T. Zapravo i jesam. Ženi :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
CyberDemonVZ kaže...
R3nchi kaže...

E muke moje

oneplus 7

xiaomi mi 9t /k20 pro 

Ha gle, Huawei ne možeš pronaći, Xiaomi ti ide na živce. Ostaje ti OnePlus 7 pa probaj njega, možda će ti se svidjeti.

(Ja bi uzeo Mi 9T. Zapravo i jesam. Ženi :)

Ne mogu taj doticni model naci, izgleda da je samo za indijsko trziste, A3 mi ide na zivce a ne xiaomi.. Naso sam redmi k20 (mi9t)

ispod 300e, pa mislim da cu taj ubost.

R33mba#2892
12 godina

Gdje kupiti Sonyevu Xperiju 10? Znači, ne Xperiju 10 II, već baš Xperiju 10.

Kod nas sam gledal, ali više ih nema, prekasno sam reagiral za kupnju. Ima li neka evropska internetska trgovina preko koje se može sigurno (da nije prevara) naručiti?

Ima mnogo starih ideja koje, katkada, iznenada postaju nove.

0 0 hvala 0
12 godina
Razmišljam o kupnji redmi note 9 pro, imam trenutno galaxy a8 2018, kolko ću dobit više ako uzmem xiaomi spram ovog što imam. Najviše me zanimaju performanse i baterija, jel imam uobičajeno puno instaliranih aplikacija.
Drugo, što svi spominju reklame neke na xiaomi uređajima, o čemu se zapravo tu radi.
Koliko je zapravo taj xiaomi redmi 9 pro pouzdan kao brend spram ovog samsunga a8 2018.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 21:06 (sage).

0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan

Ma neću rabljene, samo želim solidan mobitel. Redmi note 9 bih rado kupio, ali nikako ne mogu naći kaljeno staklo i maskice za njega što je za mene must-have jer se uvijek bojim da ne padne. Redmi Note 9 pro je pak malo preskup. NFC mi nije važan. Znaš li možda koju web trgovinu na kojoj se može naručiti mobitel zajedno sa svom dodatnom opremom?

9 godina

Koji je best buy do 1000 kn, treba mi za stariju osobu koja će ga uglavnom koristiti za pozive, poruke i Viber.

0 0 hvala 0
3 godine
Ama to najbolje naručit preko eBaya ili AliExpressa. Dok ne stigne malo paziš i to je to.
4 godine
neaktivan

Pozdrav,

Trebao bi preporuku povolnog mobitela koji bi bio dovoljan za moje potrebe (Surfanje webom, Facebook, instagram, YT Spotify, mail) Trenutno imam Mi A1 ali mi stvara probleme sa notifikacija. Za oko su mi pali Redmi 9 4/64gb te Samsung A20. Svjestan sam da je A20 dosta slabiji ali xiaomija me malo strah radi tih problema sa mi a1. Dali ima tko kakvu preporuku smartphona koji bi bio dovoljan za moje potrebe.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina

dobar dan svima. evo ovako, kupujem novi mobitel, xiaomi je moj prvi odabir. zanima me neka srednja pa prema dobroj klasi, nešto između. cijena do otprilike 2 000 kuna. molim nekoga za savjet.

0 0 hvala 0
9 godina
Thorin20 kaže...

Pozdrav,

Trebao bi preporuku povolnog mobitela koji bi bio dovoljan za moje potrebe (Surfanje webom, Facebook, instagram, YT Spotify, mail) Trenutno imam Mi A1 ali mi stvara probleme sa notifikacija. Za oko su mi pali Redmi 9 4/64gb te Samsung A20. Svjestan sam da je A20 dosta slabiji ali xiaomija me malo strah radi tih problema sa mi a1. Dali ima tko kakvu preporuku smartphona koji bi bio dovoljan za moje potrebe.

Za to što si nabrojao biti će ti dobar gotovo bilo koji novi danas raspoloživi uređaj.

Je li ti bitna baterija? Kamera? Display? Dimenzije uređaja? Cijena?

Što ti ne valja kod A1 sa notifikacijama? Mi A1 ima čisti Android, ako kod njega ne valjaju notifikacije onda teoretski nikome neće valjati osim ako nije u pitanju kvar u samom uređaju. Problem imaš od početka ili?

hrky_ri kaže...

dobar dan svima. evo ovako, kupujem novi mobitel, xiaomi je moj prvi odabir. zanima me neka srednja pa prema dobroj klasi, nešto između. cijena do otprilike 2 000 kuna. molim nekoga za savjet.

Što ti je najbitnije (baterija, kamera, dimenzije, cijena, display, 3.5mm, OLED, prostor memorija, igrice...), posloži prema prioritetima. Kupuješ kod nas ili može i iz vani?

7 godina
mzopg kaže...
Thorin20 kaže...

Pozdrav,

Za to što si nabrojao biti će ti dobar gotovo bilo koji novi danas raspoloživi uređaj.

Što ti ne valja kod A1 sa notifikacijama? Mi A1 ima čisti Android, ako kod njega ne valjaju notifikacije onda teoretski nikome neće valjati osim ako nije u pitanju kvar u samom uređaju. Problem imaš od početka ili?

hrky_ri kaže...

Što ti je najbitnije (baterija, kamera, dimenzije, cijena, display, 3.5mm, OLED, prostor memorija, igrice...), posloži prema prioritetima. Kupuješ kod nas ili može i iz vani?

Pa ne mogu reći da mi je nešto baš prioritetno, htio bih to sve za što manje love naravno, recimo bitna mi je baterija da ga ne moram često puniti. Osim toga možda i dimenzija, onako da nije prevelik ali ako je dobre klase onda ću progutat i dimenziju. Ne mogu reći da mi je nešto presudno, htio bih neku zlatnu sredinu, da sve bude ok, naravno da je brz i da ima dobru memoriju također. Također i što bolja kamera. Da skratim, što više dobrih stvari za što manje love, da štima. Svjestan sam da ne mogu dobiti zmaja od mobitela koji košta 5000 kuna ali opet da se sa maksimalno 2000 kuna izvuče neki kvalitetan mobitel. Što se tiče kupovine, znam da naši imaju wow shop i prije sam naručivao kod njih, nisam baš sklon naručivanju izvana, koju stranicu izvana preporučuješ? Ako je ikako moguće kupnja u Hrvatskoj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 20:36 (hrky_ri).
9 godina
hrky_ri kaže...
mzopg kaže...
Thorin20 kaže...

Pozdrav,

hrky_ri kaže...

Pa ne mogu reći da mi je nešto baš prioritetno, htio bih to sve za što manje love naravno, recimo bitna mi je baterija da ga ne moram često puniti. Osim toga možda i dimenzija, onako da nije prevelik ali ako je dobre klase onda ću progutat i dimenziju. Ne mogu reći da mi je nešto presudno, htio bih neku zlatnu sredinu, da sve bude ok, naravno da je brz i da ima dobru memoriju također. Također i što bolja kamera. Da skratim, što više dobrih stvari za što manje love, da štima. Svjestan sam da ne mogu dobiti zmaja od mobitela koji košta 5000 kuna ali opet da se sa maksimalno 2000 kuna izvuče neki kvalitetan mobitel. Što se tiče kupovine, znam da naši imaju wow shop i prije sam naručivao kod njih, nisam baš sklon naručivanju izvana, koju stranicu izvana preporučuješ? Ako je ikako moguće kupnja u Hrvatskoj.

Xiaomi Mi Note 10 Lite globalna verzija

LINK

247 eura
Kod za popust: BG7N10L62
Eu Priority line 5$ za dostavu bez dodatnih troškova
Ukupno oko 1900kn

Kod nas od 2400kn

Recenzija:
https://www.racunalo.com/xiaomi-mi-note-10-lite-recenzija-odlicna-autonomija-i-vrhunske-kamere/

Xiaomi Mi 10 Lite 5G globalna verzija

U usporedbi sa Mi Note 10 Lite jači procesor malo lošije kamere.

LINK
300 eura

Kod nas od 2600kn

16 mjeseci
neaktivan

Zašto xiaomi mobiteli imaju tako čudnu kameru kod videozapisa? Iphone SE je skroz smooth, koda si tamo. Mi 9 lite a vidim i note 10 imaju jako cudne videozapise, izgleda dobro dok se ne mice kamera ali cim se pomice malo izgleda jako neprirodno.

0 0 hvala 0
9 godina
Deltron0 kaže...

Zašto xiaomi mobiteli imaju tako čudnu kameru kod videozapisa? Iphone SE je skroz smooth, koda si tamo. Mi 9 lite a vidim i note 10 imaju jako cudne videozapise, izgleda dobro dok se ne mice kamera ali cim se pomice malo izgleda jako neprirodno.

Može primjer?

Možda gledaš video sniman s gimbalom u cinematic modu?

Računaj i da iPhone SE 2020 ima OIS+EIS.

iPhone SE

Xiaomi Mi 10 Pro

iPhone SE

Redmi K30 Pro Zoom

iPhone 11 Pro Max (trčanje)

Xiaomi Mi 10 Pro (trčanje)

16 mjeseci
neaktivan
mzopg kaže...
Deltron0 kaže...

Može primjer?

Možda gledaš video sniman s gimbalom u cinematic modu?

Računaj i da iPhone SE 2020 ima OIS+EIS.

iPhone SE

Xiaomi Mi 10 Pro

iPhone SE

Redmi K30 Pro Zoom

iPhone 11 Pro Max (trčanje)

Xiaomi Mi 10 Pro (trčanje)

Xiaomi mi 9 lite- izgleda kao da ide nekako mic po mic ako vidiš na što mislim, a i pomalo se uhvati i lagg

Iphone SE(2016)- znači smooth, ne vidim nikakve takve smetnje

Jel to možda do procesora?

7 godina

Mzopg vidim da se kužiš u mobitele pa ću tebe pitati. odlučio sam da izvana ipak neću kupovati a kod nas su oba mobitela koja si mi poslao preskupa. znači ja bih uzeo neki xiaomi u Hrvatskoj do 2000 kuna plafon pa bih te zamolio ako imaš kakvu preporuku u tom financijskom okviru. možda neki koji je najsličniji po specifikacijama mobitela kojih si mi poslao ili neki drugi koji je isto dobar? nadam se da se za te novce može naći solidan mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2020 23:00 (hrky_ri).
9 godina
Deltron0 kaže...

Xiaomi mi 9 lite- izgleda kao da ide nekako mic po mic ako vidiš na što mislim, a i pomalo se uhvati i lagg

Iphone SE(2016)- znači smooth, ne vidim nikakve takve smetnje

Jel to možda do procesora?

Gledaš na malom ekranu? Mobitel?

Može biti sto stvari zašto je video takav, moja pretpostavka je da je u pitanju stabilizacija pri lošijem osvjetljenju, kod tog prvog videa je oblačno i blizu je kraj dana, barem tako izgleda i kamera se muči sa stabilizacijom i prikupljanjem svjetlosti. Bolji SoC bi sigurno pomogao.

Trebalo bi imati isti video snimljen sa jednim i drugim uređajem, ovako su to potpuno drugačiji uvjeti.

Taj drugi video kad se smanji izgleda ok, ali kad ga gledam na većem monitoru je užasan, dobiješ morsku bolest od treskanja. Detalji su isto jako loši. Zanimljivo na većem monitoru je prvi video nešto bolji.

Jedan i drugi video 4k a uploadan u 1080p 

Evo ti video snimljen sa istim mobitelom i meni djeluje skroz "smooth".

Ili isti mob, ali sa gimbalom:

Jesu li ti ovi ok?

7 godina
mzopg kaže...
hrky_ri kaže...
mzopg kaže...
Thorin20 kaže...

Pozdrav,

hrky_ri kaže...

Xiaomi Mi Note 10 Lite globalna verzija

LINK

247 eura
Kod za popust: BG7N10L62
Ukupno oko 1900kn

Kod nas od 2400kn

Recenzija:
https://www.racunalo.com/xiaomi-mi-note-10-lite-recenzija-odlicna-autonomija-i-vrhunske-kamere/

Xiaomi Mi 10 Lite 5G globalna verzija

U usporedbi sa Mi Note 10 Lite jači procesor malo lošije kamere.

LINK
300 eura

Kod nas od 2600kn

Mzopg vidim da se kužiš u mobitele pa ću tebe pitati. odlučio sam da izvana ipak neću kupovati a kod nas su oba mobitela koja si mi poslao preskupa. znači ja bih uzeo neki xiaomi u Hrvatskoj do 2000 kuna plafon pa bih te zamolio ako imaš kakvu preporuku u tom financijskom okviru. možda neki koji je najsličniji po specifikacijama mobitela kojih si mi poslao ili neki drugi koji je isto dobar? nadam se da se za te novce može naći solidan mobitel.

9 godina
hrky_ri kaže...

Redmi Note 9 Pro ili Redmi K30 (Poco X2) ako ga uspiješ pronaći kod nas. To je nekakva niža srednja klasa. Jako dobri uređaji za svoju cijenu.

5 godina
neaktivan

Kad si to našao? Ja sam tražio i kad si ti napisao, ali svugdje je bio od 1600-1700 kn.

9 godina
EdicaMedia kaže...

Kad si to našao? Ja sam tražio i kad si ti napisao, ali svugdje je bio od 1600-1700 kn.

Teško je znati kome je namijenjena ova poruka kad nisi citirao post na koji odgovaraš. 

5 godina
neaktivan
vepar kaže...
Realme 6s u Linksu za 1360kn. To je pravi konkurent za Redmi Note 9s.

Ups, ovo sam htio citirati ali sam zaboravio.

3 godine
neaktivan

Eto da se zahvalim svima koji su sudjelovali u anketi na mom prošlom postu, pomoglo mi je da se odlučim za redmi note 9 pro. Stigao je jučer, odradio sam debloat i stvarno mi se čini jako dobar uređaj.

0 0 hvala 0
4 godine
Jel ti dosta svijetao ekran na jarkom suncu ?
7 godina
AlexTm kaže...

Eto da se zahvalim svima koji su sudjelovali u anketi na mom prošlom postu, pomoglo mi je da se odlučim za redmi note 9 pro. Stigao je jučer, odradio sam debloat i stvarno mi se čini jako dobar uređaj.

šta je to debloat i treba li se to napraviti i na mobitelu koji je kupljen u Hrvatskoj? Ako treba debloat i na hrvatskom, ima li neki video gdje je to objašnjeno?

3 godine
hrky_ri kaže...

šta je to debloat i treba li se to napraviti i na mobitelu koji je kupljen u Hrvatskoj? Ako treba debloat i na hrvatskom, ima li neki video gdje je to objašnjeno?

Ako moraš takvo nešto pitati... ne, debloat ne treba raditi. 

9 godina
hrky_ri kaže...
AlexTm kaže...

Uklanjanje (brisanje) nepotrebnih i uglavnom beskorisnih programa koji nisu dio operativnog sistema.

Android One dolazi "čist" od takvih programa, dok svi drugi proizvođači imaju svoje verzije Androida u koje uvijek proguraju i bloatware.

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice