Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.935
|
čitano: 10.917.235
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
300 eur je preskupo za Mi10T Pro. Tu na tržnici ima za 1650kn.

Možeš pogledati Galaxy S20 FE (Snapdragon). Po meni best buy. Ima dobre kamere, bateriju i SD865....

 Jako je tesko nac sa snapdragonom, njuskalo je prepuno exynos verzija

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Isti post dva puta

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2022 15:37 (hrle13).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Još jednom

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.11.2022 15:38 (hrle13).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
300 eur je preskupo za Mi10T Pro. Tu na tržnici ima za 1650kn.

Možeš pogledati Galaxy S20 FE (Snapdragon). Po meni best buy. Ima dobre kamere, bateriju i SD865....

 Pričamo o potpuno novom mobitelu sa 24mjeseca garancije

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hrle13 kaže...
vepar kaže...
300 eur je preskupo za Mi10T Pro. Tu na tržnici ima za 1650kn.

Možeš pogledati Galaxy S20 FE (Snapdragon). Po meni best buy. Ima dobre kamere, bateriju i SD865....

 Pričamo o potpuno novom mobitelu sa 24mjeseca garancije

 Da, ali spominješ i kupnju rabljenog s garancijom. Zato sam napomenuo da ovdje na forumu ima za 1650kn s garancijom. S20FE SD865 je rijedak kod nas, ali vrijedi, pod uvjetom da ti se da tražiti...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
hrle13 kaže...
vepar kaže...
300 eur je preskupo za Mi10T Pro. Tu na tržnici ima za 1650kn.

Možeš pogledati Galaxy S20 FE (Snapdragon). Po meni best buy. Ima dobre kamere, bateriju i SD865....

 Pričamo o potpuno novom mobitelu sa 24mjeseca garancije

 Da, ali spominješ i kupnju rabljenog s garancijom. Zato sam napomenuo da ovdje na forumu ima za 1650kn s garancijom. S20FE SD865 je rijedak kod nas, ali vrijedi, pod uvjetom da ti se da tražiti...

 Vidio sam da se prodaje navedeni mob za 1650kn ali garancija do 12 mjeseca 

To je cca 45 dana garancije max, a ne bi se usudio kupiti mob bez barem 12 mjeseci garancije

 

 

 

 

 

 

12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
hardcoree kaže...

Mislim da su kod nas  S21 FE svi sa snapdragonom 888 i ne mogu se baš pohvaliti nekim bateri lajfom.

Dok naprimjer realme gt2, sa istim procesorom, može.

 Ne baš. Dosta šopova prodaje Exynos verziju.

 

Primjer

 

https://www.mp-elektronika.hr/index.php?route=product/product&product_id=7435&utm

 

 

 

 

 

 

 

hardcoree kaže...

Vidi stvarno. Pretpostavljam da je na exynosu još gora baterija?

 

Po danu je Exynos a po noći Snapdragon 😄

 

Ma Samsung je napravio takvu zbrku da to nije normalno, gledao sam bratu uzeti sa Snapdragonom al je to lutrija na njuškalu a bome i po trgovinama...

 

Samsung shop na Amazonu tvrdi da je Snapdragon a po toj oznaci u Samsung hrvatska mi kažu da je Exyons al čini mi se da ni oni nisu sigurni 😅

12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li netko S22? Iskustva?

 

Zanima me kakav je Exynos 2200 na njemu, ima li problema s pregrijavanjem/lošom baterijom kao na prošlim generacijama?

 

Mislio sam bratu uzeti S21 FE ali tu mi je lutrija joće li biti Exynos ili Snapdragon...

A brat ionako želi kompaktniji mob.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam opciju izabrati ili S22 ili iphone 13 s tim da je iphone 1000 kn skuplji. Isplati li se? Trenutno sam na s10 seriji Samsunga, ok mi je al strah me baterije na s22 jer je to bija problem i na s10e...

 

 

3 S22
7 iPhone 13 (1000kn više)
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 13:40 (SHELBY_09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ekipa koji kineski shop za naruciti mobitel? prije uzimo s honorbuya al im sad ponuda tanka
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@Chriss - imao sam isto pitanje kao i ti.. :)

 

T-mobile prodaje S21 FE 5G sa Snapdragon-om, njegova ti je oznaka SM-G990B/DS(upravo ga držim u rukama :) ), dok za oznaku SM-G990B2/DS, ti ne mogu garantirati. Znači traži model iz T-mobilea sa onom prvom oznakom.

 
2 0 hvala 1
12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Slow Rodriguez kaže...

@Chriss - imao sam isto pitanje kao i ti.. :)

 

T-mobile prodaje S21 FE 5G sa Snapdragon-om, njegova ti je oznaka SM-G990B/DS(upravo ga držim u rukama :) ), dok za oznaku SM-G990B2/DS, ti ne mogu garantirati. Znači traži model iz T-mobilea sa onom prvom oznakom.

 

Hvala na informaciji.

 

Jesi zadovoljan svime?

 

Kakav mu je SOT?

 

 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Slow Rodriguez kaže...

@Chriss - imao sam isto pitanje kao i ti.. :)

 

T-mobile prodaje S21 FE 5G sa Snapdragon-om, njegova ti je oznaka SM-G990B/DS(upravo ga držim u rukama :) ), dok za oznaku SM-G990B2/DS, ti ne mogu garantirati. Znači traži model iz T-mobilea sa onom prvom oznakom.

 SM-G990B2/DS je kod mene s Snapdragon-om, kupljen u Smartlabu. Ovi koji govore da baterije kratko traju, po meni bi se oni trebali malo odvojiti od mobitela. Otkako sam zamijenio stari S7 s novim S21FE, bateriju uredno punim tek svaki 3-4 dan, i to kada padne na 25%, a punjenje je postavljeno do 85%, sot u tih par dana je 5-7h.  

12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Slow Rodriguez kaže...

@Chriss - imao sam isto pitanje kao i ti.. :)

 

T-mobile prodaje S21 FE 5G sa Snapdragon-om, njegova ti je oznaka SM-G990B/DS(upravo ga držim u rukama :) ), dok za oznaku SM-G990B2/DS, ti ne mogu garantirati. Znači traži model iz T-mobilea sa onom prvom oznakom.

 

Branimir2412 kaže...
Slow Rodriguez kaže...

@Chriss - imao sam isto pitanje kao i ti.. :)

 

T-mobile prodaje S21 FE 5G sa Snapdragon-om, njegova ti je oznaka SM-G990B/DS(upravo ga držim u rukama :) ), dok za oznaku SM-G990B2/DS, ti ne mogu garantirati. Znači traži model iz T-mobilea sa onom prvom oznakom.

 SM-G990B2/DS je kod mene s Snapdragon-om, kupljen u Smartlabu. Ovi koji govore da baterije kratko traju, po meni bi se oni trebali malo odvojiti od mobitela. Otkako sam zamijenio stari S7 s novim S21FE, bateriju uredno punim tek svaki 3-4 dan, i to kada padne na 25%, a punjenje je postavljeno do 85%, sot u tih par dana je 5-7h.  

 

I aj sad ti budi pametan 😅

Iz Samsunga tvrde da je jedan svakako Exynos...

 

Koja je onda razlika između B i B2?

 

I kako provjeravate verziju, preko posebne aplikacije ili?

7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Znam još par ljudi koji imaju samo B verziju da je Snap, tako da sam siguran. Dok sam čuo u par navrata za verziju B2 da su pomiješane(kako naletiš), ja bi išao na siguricu i uzeo samo B verziju.. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

I aj sad ti budi pametan 😅

Iz Samsunga tvrde da je jedan svakako Exynos...

 

Koja je onda razlika između B i B2?

 

I kako provjeravate verziju, preko posebne aplikacije ili?

 Ta oznaka piše na naljepnici na kutiji uz razne kodove te se može pronaći u samom Androidu pod opcijom About phone, a što se tiče procesora to sam provjerio na cpu-z app-u, jbg ne piše na kutiji.

12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Taman kad sam više manje odlučio i našao na njuškalu, brat šalje video i kaže da se ohladio :)

 

Znam da je Samsung imao fazu eksplozivnih baterija ali nisam znao za ovaj problem...

 

Izgleda da su nakon onih slavnih problema sa zapaljenjem/eksplozijom baterija radili modifikacije na baterijama gdje između slojeva litija ubacuju nikal i magnezij koji služe kao štit od zapaljenja prilikom oštećenja baterije i to funkcionira ali vremenom magnezij stvara ugljikov dioksid i dolazi do oticanja/napuhivanja baterija...

 

Od S21 pa nadalje nebi trebalo biti ovih problema al tko zna.

 

Video:

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 20:11 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
ekipa koji kineski shop za naruciti mobitel? prije uzimo s honorbuya al im sad ponuda tanka

 koliko sam skuzio s tradingshenzhen znaju uzimat tu na forumu

 

iz kine globalnom postom ne placas carinu, ili iz eu skladista ali je skuplje onda

 

neki modeli su im isplativi, neki ne

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

Taman kad sam više manje odlučio i našao na njuškalu, brat šalje video i kaže da se ohladio :)

 

Znam da je Samsung imao fazu eksplozivnih baterija ali nisam znao za ovaj problem...

 

Izgleda da su nakon onih slavnih problema sa zapaljenjem/eksplozijom baterija radili modifikacije na baterijama gdje između slojeva litija ubacuju nikal i magnezij koji služe kao štit od zapaljenja prilikom oštećenja baterije i to funkcionira ali vremenom magnezij stvara ugljikov dioksid i dolazi do oticanja/napuhivanja baterija...

 

Od S21 pa nadalje nebi trebalo biti ovih problema al tko zna.

 

Video:

 Bila je tema o tome negdje tu na forumu, javljali se ljudi koji inače popravljaju mobitele pa imaju baterije koje im stoje na lageru dugo vremena i neovisno o brandu im se to događalo. Ako se mobiteli svakodnevno koriste, tada ne bi trebalo biti problema, ali ako stoji u ladici, postoji mogućnost da se to dogodi, i sam sam se malo zabrinuo u vezi toga, ali original baterija na bivšem S7 je izdržala 6-7godina bez problema, s tim da je mobitel bio svakodnevno korišten u tom periodu.

Drugi izbor su mi bili Pixeli, 6 i pogotovo 7-ica jer se mogla kupiti preko amazona za ok novce, no odustao sam od njega jer ga je Hugh Jeffreys (yutube lik) rastavio i rekao kako u Google-u nisu ostavili niti malo slobodnog prostora oko baterije što je recimo bio uzrok zapaljivanja Samsung Note-a 7 ako se ne varam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 21:06 (Branimir2412).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Branimir2412 kaže...
Slow Rodriguez kaže...

@Chriss - imao sam isto pitanje kao i ti.. :)

 

T-mobile prodaje S21 FE 5G sa Snapdragon-om, njegova ti je oznaka SM-G990B/DS(upravo ga držim u rukama :) ), dok za oznaku SM-G990B2/DS, ti ne mogu garantirati. Znači traži model iz T-mobilea sa onom prvom oznakom.

 SM-G990B2/DS je kod mene s Snapdragon-om, kupljen u Smartlabu. Ovi koji govore da baterije kratko traju, po meni bi se oni trebali malo odvojiti od mobitela. Otkako sam zamijenio stari S7 s novim S21FE, bateriju uredno punim tek svaki 3-4 dan, i to kada padne na 25%, a punjenje je postavljeno do 85%, sot u tih par dana je 5-7h.  

 ako ga punis do samo 85% i onda ti traje 3-4 dana, ti takorec ni ne koristis mobitel osim javljanja. u tom slucaju je dobra i nokija 3310 :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 21:19 (Gemmy).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gemmy kaže...
 ako ga punis do samo 85% i onda ti traje 3-4 dana, ti takorec ni ne koristis mobitel osim javljanja. u tom slucaju je dobra i nokija 3310 :P

 ...ccc... rado bi se vratio na nokiu 3310, ali onda bi me svi čudno gledali :D jbg. mob mi služi za gps, nešt pogledati na brzinu, odgovoriti na mail, poruke, poslati nudse curama preko whatapp-a, kao token za net bankarstvo, ugl. za ozbiljnije stvari, prestar sam za instagram i tiktok.

12 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Branimir2412 kaže...
Chriss kaže...

Taman kad sam više manje odlučio i našao na njuškalu, brat šalje video i kaže da se ohladio :)

 

Znam da je Samsung imao fazu eksplozivnih baterija ali nisam znao za ovaj problem...

 

Izgleda da su nakon onih slavnih problema sa zapaljenjem/eksplozijom baterija radili modifikacije na baterijama gdje između slojeva litija ubacuju nikal i magnezij koji služe kao štit od zapaljenja prilikom oštećenja baterije i to funkcionira ali vremenom magnezij stvara ugljikov dioksid i dolazi do oticanja/napuhivanja baterija...

 

Od S21 pa nadalje nebi trebalo biti ovih problema al tko zna.

 

Video:

 Bila je tema o tome negdje tu na forumu, javljali se ljudi koji inače popravljaju mobitele pa imaju baterije koje im stoje na lageru dugo vremena i neovisno o brandu im se to događalo. Ako se mobiteli svakodnevno koriste, tada ne bi trebalo biti problema, ali ako stoji u ladici, postoji mogućnost da se to dogodi, i sam sam se malo zabrinuo u vezi toga, ali original baterija na bivšem S7 je izdržala 6-7godina bez problema, s tim da je mobitel bio svakodnevno korišten u tom periodu.

Drugi izbor su mi bili Pixeli, 6 i pogotovo 7-ica jer se mogla kupiti preko amazona za ok novce, no odustao sam od njega jer ga je Hugh Jeffreys (yutube lik) rastavio i rekao kako u Google-u nisu ostavili niti malo slobodnog prostora oko baterije što je recimo bio uzrok zapaljivanja Samsung Note-a 7 ako se ne varam.

 

Da al iz primjera iz videa je ipak malo previse kad medu stotinama mobitela samo Samsungovi se debljaju :)

Znam da se i kod drugih proizvodaca dogada ali ovdje imamo uzorak koji se ne smije zanemariti a najvjerojatniji je razlog razlika u tehnologiji kojom su rijesili jedan problem a stvorili drugi...

 

Kako god, nije mi svjedno jer imam backup S20 FE kojeg prakticki koristim kao dodatan uredaj kad snimam neke stvari tako da cesto odmara tjednima 😅

 

I nakon ovog videa ga bas idem pogledati i ne moze se upaliti, istrosio se skroz 😄

Idealan sam kandidat za smartphone bubble gut.

 

P.S. Brat na kraju uzima Pixel 6a...

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 0:36 (Chriss).
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja evo baš razmišljam o upgradeu. Ne znam ima li nešto da bi mi savjetovali.

Trenutno sam na Samsungu S10+. Gledao bi nešto novije, bolje, i ne veće od S10+ jer iako imam veće ruke, ne volim toliko velike ekrane. A ne znam jeli danas baš ima takvih.

 

Malo sam gledao ovaj Flip4, fora koncept, čak razmišljao uzeti, ali mi je bitnije da je manji mobitel u ruci, to što se sklopi u džepu je kul, ali za mene nije od velike koristi. Interesantan mi je i iPhone 13 zbog veličine + djelomično sam već u njihovom "eko sustavu".

Samsungovi mi ne djeluju kao upgrade, jer zbog veličine bi morao ići na S21/22, ima tu par novih featurea, kao refresh rate, ali ja više cijenim sd card utor (lakše mi je napraviti upgrade i backup podataka, samo reuseam istu karticu)

 

Da budem iskren, imam osjećaj da zadnjih 3-4 godine mobiteli postaju sve skuplji a imaju sve manje featurea. Par featura kojih se sjećam, i neki su mi bili jako korisni, a to je SD kartica, 3.5mm jack, fm radio, bluetooth, "dex", otisak prsta/skeniranje lica/oka, punjač, pa moj stari S5 je imao infrared, air gestures...

 

Uglavnom, ako ima neki interesantan model, preporuke su dobrodošle.

 

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Xperia 5 IV možda? Kompaktne dimenzije, 6,1" ekran, 172g, nema rupa u ekranu, 3,5 mm, micro SD....

Baš klasičar 😄
Moj PC  
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung im BF popuste 11.11.-25.11. i kak izgleda konkretni su popusti ,uz neke se dobivaju i Buds2Pro.

Ovdje omiljeni A52s je 2240kn, veći popusti su na skuplje modele.

 
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
pogledaj si zenphone 9 ili xiaomi 12
R33mba#2892
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Branimir2412 kaže...

 SM-G990B2/DS je kod mene s Snapdragon-om, kupljen u Smartlabu. Ovi koji govore da baterije kratko traju, po meni bi se oni trebali malo odvojiti od mobitela. Otkako sam zamijenio stari S7 s novim S21FE, bateriju uredno punim tek svaki 3-4 dan, i to kada padne na 25%, a punjenje je postavljeno do 85%, sot u tih par dana je 5-7h.  

 Prijavi se na Supertalent.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Može preporuka mobitela do 2000kn? Prosli je bio redmi 6 i dobro je posluzio.
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
koji-lik kaže...
Može preporuka mobitela do 2000kn? Prosli je bio redmi 6 i dobro je posluzio.

 Ako voliš Xiaomi, imaš recimo Mi 11 Lite 5g za oko 2100kn novi. Nema problema s proximity senzorom...

 

Xiaomi 11T rabljeni s garancijom za manje od 2000kn.

 

Motorola Edge 20, OnePlus Nord 2, Realme GT Neo2, Galaxy A52s....

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima!

Može li preporuka za neki mobitel?

Godinama sam imao iPhone i sada bih volio naći dobar Android mobitel.

 

Gledao sam Pixel 7, ali mi smeta što ovdje nema 5G.

Gledao sam Xiaomi 12T Pro, ali ne znam je li software dobar ili problematičan.

I gledao sam S22+, ali je dosta skup, uskoro dolazi novi, a i Exynos čujem da nije nešto..

 

Možda puno filozofiram, ali kao bivšem iPhone useru važan mi je software, 5G, 2 SIM kartice, lijep ekran i dobra podrška.

Nemam određeni budžet: što mi se svidi, ali ne bih nešto preskupo kao Fold 4, S22 Ultra (prevelik) i tako.

Hvala na svakoj pomoći i preporuci. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.11.2022 10:29 (Johanan).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice