Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.915
|
čitano: 10.912.151
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
OnePlus 10 Pro, Oppo Find X5 Pro, Pixel 6 Pro, Realme GT 2 Pro iz EU...
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dax-lax kaže...
Što uzeti u high endu a da nije xiaomi ili apple? U samsungu već imam favorite (22u ili fold3) ali me zanima kaj se još danas preferira uz ove poznate? Sony 1 mk4 je fora ali ne za tu cijenu

 tko još kupuje sony?

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
dax-lax kaže...
Što uzeti u high endu a da nije xiaomi ili apple? U samsungu već imam favorite (22u ili fold3) ali me zanima kaj se još danas preferira uz ove poznate? Sony 1 mk4 je fora ali ne za tu cijenu

 tko još kupuje sony?

 Ne znam ali meni su Xperia 1 mk3, mk4, pro i pro-i poprilično zanimljivi telefoni, pogotovo da im cijene nisu takve kakve jesu. Ali zato Sonijev marketing, ne kužim zakaj rade to. Predstave novi telefon, podijele reviewerima i onda u prodaju izađe za nekoliko mjeseci do pola godine kad se ljudi ohlade već

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dax-lax kaže...
Što uzeti u high endu a da nije xiaomi ili apple? U samsungu već imam favorite (22u ili fold3) ali me zanima kaj se još danas preferira uz ove poznate? Sony 1 mk4 je fora ali ne za tu cijenu

 https://rog.asus.com/phones/rog-phone-6-pro-model/

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koliko dugo gledam uredaje koji bi mi bili u razmatranju da kupim novi, mislim da na kraju necu nista ni kupiti.

Huawei P50pro sam u par navrata isprobao,ali s obzirom da neke aplikacije bez gugla ne rade nema mi smisla.
Od HTC povratka nema nista
Xiaomiju prebrzo pada vrijednost, i s obzirom na bugove prekrizujem ga
Oneplus novi vise ni nema veze sa Oneplusom, nista specijalno nije
Motorola Edge 30 pro mi je recimo bila zanimljiva ali je preogromna
Galaxy S22 ima smece bateriju, S22+ najmanje ima na oglasu i nekako mu tesko pada cijena iako je vec dosta u prodaji.
S21FE fail napravljen na brzinu samo da se izbaci van.
RealmeGT2 Pro se cini kao dobar izbor ali u mojoj okolici ga slabo ima po nekoj razumnoj cijeni,tek par komada na oglasu.
Sony preskup,citam takoder komentare o pregrijavanju

Jednostavno nikakav izbor, sve vec viđeno.
Jedino da kupim iphone 14 kad izađe pa ak mi ne paše (a vjerojatno nece) da ga lako mjenjam za nesto drugo.
Ova godina je doslovno cisti fail.
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mp3david kaže...
Koliko dugo gledam uredaje koji bi mi bili u razmatranju da kupim novi, mislim da na kraju necu nista ni kupiti.

Huawei P50pro sam u par navrata isprobao,ali s obzirom da neke aplikacije bez gugla ne rade nema mi smisla.
Od HTC povratka nema nista
Xiaomiju prebrzo pada vrijednost, i s obzirom na bugove prekrizujem ga
Oneplus novi vise ni nema veze sa Oneplusom, nista specijalno nije
Motorola Edge 30 pro mi je recimo bila zanimljiva ali je preogromna
Galaxy S22 ima smece bateriju, S22+ najmanje ima na oglasu i nekako mu tesko pada cijena iako je vec dosta u prodaji.
S21FE fail napravljen na brzinu samo da se izbaci van.
RealmeGT2 Pro se cini kao dobar izbor ali u mojoj okolici ga slabo ima po nekoj razumnoj cijeni,tek par komada na oglasu.
Sony preskup,citam takoder komentare o pregrijavanju

Jednostavno nikakav izbor, sve vec viđeno.
Jedino da kupim iphone 14 kad izađe pa ak mi ne paše (a vjerojatno nece) da ga lako mjenjam za nesto drugo.
Ova godina je doslovno cisti fail.

 Mozda neki s20 fe snapdragon do 2000 kn? Zna se nac pol godine starih kao novi, kosta kao neki mid ranger novi a uredaj je vrhunski od kamere, procesora do baterije

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mp3david kaže...
Koliko dugo gledam uredaje koji bi mi bili u razmatranju da kupim novi, mislim da na kraju necu nista ni kupiti.

Huawei P50pro sam u par navrata isprobao,ali s obzirom da neke aplikacije bez gugla ne rade nema mi smisla.
Od HTC povratka nema nista
Xiaomiju prebrzo pada vrijednost, i s obzirom na bugove prekrizujem ga
Oneplus novi vise ni nema veze sa Oneplusom, nista specijalno nije
Motorola Edge 30 pro mi je recimo bila zanimljiva ali je preogromna
Galaxy S22 ima smece bateriju, S22+ najmanje ima na oglasu i nekako mu tesko pada cijena iako je vec dosta u prodaji.
S21FE fail napravljen na brzinu samo da se izbaci van.
RealmeGT2 Pro se cini kao dobar izbor ali u mojoj okolici ga slabo ima po nekoj razumnoj cijeni,tek par komada na oglasu.
Sony preskup,citam takoder komentare o pregrijavanju

Jednostavno nikakav izbor, sve vec viđeno.
Jedino da kupim iphone 14 kad izađe pa ak mi ne paše (a vjerojatno nece) da ga lako mjenjam za nesto drugo.
Ova godina je doslovno cisti fail.

 

Dosao si do istog zakljucka kao i ja.

Sve nesto gledam sta bi nakon P40 PRO koji mi se nije bas svidjao iako sam izdrzao s njim 6 mjeseci i kao privremeno uzeo P30 u mint stanju dok ne smislim nesto pametnije.

Sada sam zaglavio na Huaweiu P30 i mob mi se sviđa, uopce me ne hebe sto je iz 2019 jer mu bas nista ne fali, sve radi brzo i nema nikakvih bugova...a i kamera je odlicna.

Mislio uzeti S21 FE i usporedivao ih paralelno oba i ne vidim zasto bi davao 2500 kn za mob koji po nicemu (osim mozda ekrana) nije bolji...doslovno bacam pare.

P30 uzeo od neke zenske za 1000 kn, ona mu cak nije nikada skinula tvornicku foliju sa ekrana.

Cekam neki mob koji ce biti vrijedan davanja novaca. 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Izbora ima, samo ako ćeš picajzlat za svakog proizvođača da je ovom baterija koma, drugom softver nikakav, treći gubi value brzo, četvrti prevelik... naravno da nećeš ništa odabrat i sve će ti biti loše.
Osim tog, ne vidim problem kupnje izvana gdje je osjetno jeftinije. Jedan Pixel 6 s odličnom kamerom se dobavi za 500-tinjak eura i za više od 95% korisnika ne treba ništa bolje. Xiaomi 12X 450 eura sa tradingshenzen, sigurno najbolji kompakt za te novce

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2022 14:13 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gledao sam i Pixel 6, za njega mi treba 3500kn vise u odnosu na P30 koji sada imam a gubim funkcionalan face unlock i dobivam dosta los citac otiska prsta, gubim 3X kameru...mislim da bi bio nesretan da dam toliko vise novaca za mob koji nema sve. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nema savršenog. I ja sam odustao od traženja, jer su preskupi i ne pada mi na pamet kupovat mob s SD 888 ili Gen1.
Samsung u pravilu ima lošu bateriju, preskup, sporo punjenje, trzuckave animacije i za mene prešaren i pretrpan One UI.
Xiaomi ima bugove i proximity probleme, Realme bezvezne kamere, bugove i sve su skuplji, Motorola ima loše kamere, siromašan softver, kratku i sporu softversku podršku.
Sony je mrtav, Apple precijenjen, preskup i ne podnosim iOS.
Vivo je teško dostupan, a nije ni jeftin. Oppo imam i zadovoljan sam, ali noviji modeli su preskupi i softver je još neprilagođen za naše podneblje. OnePlus je propao, a Nothing osim božićnih lampica i osrednjeg hardvera je upravo to - nothing.
Pixel ima više bugova nego svi kinezi zajedno 😁
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2022 15:16 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Iz svega se da zaključiti da Samsung i Apple prodaju najkompletnije telefone, jel?

 

zuper , kod nas 95% ljudi uzima telefone na rate (kartica/operater), što ako kupuješ izvan hr, teško možeš izvesti.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2022 15:46 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, moze li se pronaci OK mobitel za 150€. Najbitnija je kamera.

Trazim za prijatelja koji zivi u Njemackoj, tamo bi i uzimao pa nezz jel gore jeftinije ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja isto gledam vecinom flagshipove i iako nista danas vise nije posebno, nekako je oko palo na One+ 10 Pro ili eventualno S22+ iako nisam bas Samsung fan... mozda novi Zenfone?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Valjaju li poco x4 pro ili m4 pro? Ili se isplati uzet nešto drugo za tu cijenu?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dax-lax kaže...

Iz svega se da zaključiti da Samsung i Apple prodaju najkompletnije telefone, jel?

 

zuper , kod nas 95% ljudi uzima telefone na rate (kartica/operater), što ako kupuješ izvan hr, teško možeš izvesti.

 

 Kako si uspio doći do tog zaključka? Prema ovome što je kolega napisao može se jedino zaključiti da su svi u *urcu, a sad je pitanje samo što će kupcu manje smetati.

 

Osobno nemam problema ni sa Appleom, Samsungom, Huaweiom, Xiaomijem, po meni su to sve vrhunski uređaji, govorim o višoj kategoriji, ne uređajima od tisuću-dvije kuna. Kod tih jeftinijih sam testirao Xiaomi i Realme i jedan i drugi za svoju cijenu rade odlično.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...

Valjaju li poco x4 pro ili m4 pro? Ili se isplati uzet nešto drugo za tu cijenu?

Nisu loši po recenzijama.

M4 pro gledaj 4g  verziju sa amoledom.

Ako baš mora Xiaomi imaš i mi 11 lite (5g). 

A za tu cijenu se više isplati uzeti (nebi čovjek vjerovao)  Samsung A52s.

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
dax-lax kaže...

Iz svega se da zaključiti da Samsung i Apple prodaju najkompletnije telefone, jel?

 

zuper , kod nas 95% ljudi uzima telefone na rate (kartica/operater), što ako kupuješ izvan hr, teško možeš izvesti.

 

 Kako si uspio doći do tog zaključka? Prema ovome što je kolega napisao može se jedino zaključiti da su svi u *urcu, a sad je pitanje samo što će kupcu manje smetati.

 

Osobno nemam problema ni sa Appleom, Samsungom, Huaweiom, Xiaomijem, po meni su to sve vrhunski uređaji, govorim o višoj kategoriji, ne uređajima od tisuću-dvije kuna. Kod tih jeftinijih sam testirao Xiaomi i Realme i jedan i drugi za svoju cijenu rade odlično.

 Po tome što mi ni jedan izdanak androida ne odgovara kao na Samsungu. Android na novom Xiaomi 12 je tolko zakinut funkcijama pored Samsunga da uopće ne razmatram taj brand. Huawei je također bio puno bolji od toga. Jedino što još nisam koristio je neki od pixel telefona i čistog androida. Kaj se samih telefona tiče, samsungu u top endu fali brže punjenje. Ekrani su u vrhu, kamere također. Huawei s googlom je bil na dobrom putu da preuzme.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Za realme nebih rekao da je bugovit, tata vec skoro 2god ima c11 od 100€ i radi sasvim pristojno.
A ja imam oneplus 8 vec dosta dugo i sa android12 nadogradnjom mi ne radi blutut, snimac zaslona se nekad ne moze ugasiti i onda ako ugasis mob tu datoteku koja je prekinuta nema u galeriji a popuni se memorija.
Tek na pcu ju mogu naci.

Ima glasne zvucnike,dobru bateriju i solidne kamere.
Samsunga bi uzeo zbog kamere i zvucnika ali zbog baterije i trzavog sucelja nakon godinu dana koristenja nebih...
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dax-lax kaže...

 Po tome što mi ni jedan izdanak androida ne odgovara kao na Samsungu. Android na novom Xiaomi 12 je tolko zakinut funkcijama pored Samsunga da uopće ne razmatram taj brand.

 Može primjer? Koristio sam sve spomenute Android verzije i skinove. MIUI mi je i dalje miljama ispred svih drugih, ali to je naravno moje mišljenje i jasno mi je da nekome ne odgovara, ali kad se podvuče crta svi na kraju koristimo aplikacije koje rade isto na svim tim uređajima tako da ne vidim zašto je ljudima toliko bitno je li čisti Android ili je ColorOS ili nešto treće. Ne bi da po cijeli dan netko brlja po postavkama. 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Najgore upravljanje notifikacijama, najviše reklama u sustavu. Jasno mi je da neki glorificiraju xiaomi jer im je do nedugo cijena bila niža za istu ili bolju stvar u nižem i srednjem rangu, ali do sad nisam nikog čuo da mu je miui najbolji.
Ajd dobro, možda je do navike
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dax-lax kaže...
Najgore upravljanje notifikacijama, najviše reklama u sustavu. Jasno mi je da neki glorificiraju xiaomi jer im je do nedugo cijena bila niža za istu ili bolju stvar u nižem i srednjem rangu, ali do sad nisam nikog čuo da mu je miui najbolji.
Ajd dobro, možda je do navike

Ovo su sad već urbane legende koje se kopi pejstaju po internetu uglavnom od strane ljudi koji ne koriste MIUI ili su ga koristili prije ohoho godina. Otprilike kao da u vrijeme Windowsa 11 komentiramo i dalje mane i nedostatke Windowsa 3.11.

 

Po čemu je to upravljanje notifikacijama najgore na MIUI? Evo gledam, meni je to sve isto, mogu odabrati za svaku aplikaciju tip notifikacije i način na koji će se prikazivati, otprilike isto kao i na Samsungu.

 

Po pitanju reklama Samsung ih je do nedavno imao više od Xiaomija i tek krajem prošle godine su krenuli sa smanjenjem tih reklama i to još traje. Kao i MIUI u One UI dolazi sa određenim brojem stock aplikacija koje u sebi imaju reklame. Korisnik te aplikacije može i ne mora koristiti, isto tako vrlo jednostavno može ugasiti reklame. Opet isto kod jednog i drugog.

 

MIUI je daleko fluidniji, moderniji, ima ljepše animacije, ima više opcija.

 

Ako ćemo o problemima, da skratimo priču, imaju ih svi i to doslovno svi. Imaš ekipu sa S22 modelima kojima se uređaji redovito rebootaju, sami od sebe. Kolega priča na mob i mob se sam reboota, skoro ga je tresnuo o pod prije par dana. 

Meni se ovaj zadnji Xiaomi nije jedan jedini put srušio ili rebootao. Vrhunac problema koji sam do sada imao je da mi se neka aplikacija srušila i to se desilo u zadnje tri godine ravno tri puta i to je to od problema.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
dax-lax kaže...
Najgore upravljanje notifikacijama, najviše reklama u sustavu. Jasno mi je da neki glorificiraju xiaomi jer im je do nedugo cijena bila niža za istu ili bolju stvar u nižem i srednjem rangu, ali do sad nisam nikog čuo da mu je miui najbolji.
Ajd dobro, možda je do navike

Ovo su sad već urbane legende koje se kopi pejstaju po internetu uglavnom od strane ljudi koji ne koriste MIUI ili su ga koristili prije ohoho godina. Otprilike kao da u vrijeme Windowsa 11 komentiramo i dalje mane i nedostatke Windowsa 3.11.

 

Po čemu je to upravljanje notifikacijama najgore na MIUI? Evo gledam, meni je to sve isto, mogu odabrati za svaku aplikaciju tip notifikacije i način na koji će se prikazivati, otprilike isto kao i na Samsungu.

 

Po pitanju reklama Samsung ih je do nedavno imao više od Xiaomija i tek krajem prošle godine su krenuli sa smanjenjem tih reklama i to još traje. Kao i MIUI u One UI dolazi sa određenim brojem stock aplikacija koje u sebi imaju reklame. Korisnik te aplikacije može i ne mora koristiti, isto tako vrlo jednostavno može ugasiti reklame. Opet isto kod jednog i drugog.

 

MIUI je daleko fluidniji, moderniji, ima ljepše animacije, ima više opcija.

 

Ako ćemo o problemima, da skratimo priču, imaju ih svi i to doslovno svi. Imaš ekipu sa S22 modelima kojima se uređaji redovito rebootaju, sami od sebe. Kolega priča na mob i mob se sam reboota, skoro ga je tresnuo o pod prije par dana. 

Meni se ovaj zadnji Xiaomi nije jedan jedini put srušio ili rebootao. Vrhunac problema koji sam do sada imao je da mi se neka aplikacija srušila i to se desilo u zadnje tri godine ravno tri puta i to je to od problema.

Ako cemo tako sta kazes na ekipu koju jebu proximity senzori dok ti isti virtualni na samsungu rade dobro jer je softwerski dobro odradeno? 

Nije to zalosno toliko nego njihovo ignoriranje toga, nadogradnje samo idu a problemi ostali nerjeseni i jos izbacuju model za modelom s istim problemima.

 

Ovo za notifikacije, nije covjek mislio na tip notifikacije i nacin nego na to sto moras jako cesto sam baratat sa dopustenjima aplikacije za potrosnju baterije i rad u pozadini da bi uopce dobio notifikaciju. Nije problem meni bio to jer sam navikao ali bilo tko drugi samo kukaju joj smece ne dolaze mi obavijesti. Dok ne postelas sam nece da radi, zalosno.. I tako rade od koje ono godine? Da to ne mogu rijesit tolike godine ma jebem im mater nesposobnu. Bitnije je izbacit 3000 modela uredaja s nikakvim razlikama. 

 

Fluidnost i animacije nista posebno, leti prvih tjedan dana i onda teze guta animacije.

 

Softwer kamere za nocne slike, tu si osuden na gcam i daj boze da radi sa sto manje bugova. 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja prvi tvrdim da svi imaju problema, ali samsung kao najveći vendor po tržištu ima ipak veći uzorak, odnosno, više od duplo veći prema xiomiju. Ovo sa mi reklamama je takva urbana legenda da upravo pored mene sjedi skvo sa mi 12 koji malo malo uleti neka reklamica. Najviše uočljivo kod instalacije bilo kakvog app-a. Notifikacije imaju problema sa nekim streaming aplikacijama poput spotify, netflix. Recimo da izađeš iz nje, u notifikacijama ostaje da je upaljena i nemreš spotify samo swipenuti da se makne/ugasi. Većinom neda ni kad držiš tu notifikaciju pa onda. Na kraju moraš app jednostavno ugasit iz otvorenih aplikacija da se to makne. Možda bi ga sam trebao koristit da "uhvatim" način rada miuija. Možda se i pokrpa sa andro 13. Na samsu ili svajpnem ili stisnem na notifikaciju i pritisnem kvadratić/stop na taj isti spotify.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

https://store.google.com/de/product/pixel_6a?hl=de

 

459 EUR

Kupite Google Pixel 6a do 01.08.2022. i dobijte besplatne Google Pixel slušalice

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kak se pixel android dopada ovima koji koriste?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dax-lax kaže...

Kak se pixel android dopada ovima koji koriste?

 Imam 6 otkad je izasao i bas sam zadovoljan sa mobitelom odlicne fotke odlicna baterija. Kupujem i 7 kad izadje

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dax-lax kaže...

Kak se pixel android dopada ovima koji koriste?

 Jedini android koji bih koristio

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...

Ako cemo tako sta kazes na ekipu koju jebu proximity senzori dok ti isti virtualni na samsungu rade dobro jer je softwerski dobro odradeno? 

Nije to zalosno toliko nego njihovo ignoriranje toga, nadogradnje samo idu a problemi ostali nerjeseni i jos izbacuju model za modelom s istim problemima.

 

Ovo za notifikacije, nije covjek mislio na tip notifikacije i nacin nego na to sto moras jako cesto sam baratat sa dopustenjima aplikacije za potrosnju baterije i rad u pozadini da bi uopce dobio notifikaciju. Nije problem meni bio to jer sam navikao ali bilo tko drugi samo kukaju joj smece ne dolaze mi obavijesti. Dok ne postelas sam nece da radi, zalosno.. I tako rade od koje ono godine? Da to ne mogu rijesit tolike godine ma jebem im mater nesposobnu. Bitnije je izbacit 3000 modela uredaja s nikakvim razlikama. 

 

Fluidnost i animacije nista posebno, leti prvih tjedan dana i onda teze guta animacije.

 

Softwer kamere za nocne slike, tu si osuden na gcam i daj boze da radi sa sto manje bugova. 

Gle, trenutno 4 Xiaomija u kući, sva 4 su na listi tih "problematičnih" proximity virtualnih senzora i sva 4 rade bez ikakvih problema.

Postoje li problemi? Očito je da postoje, ali to je određeni postotak uređaja ili korisnika.

 

Kažeš Samsung je to dobro riješio? Evo ti samo jedan post "zadovoljnih" korisnika popularnog modela A52:

https://r2.community.samsung.com/t5/Galaxy-A/Does-Galaxy-a52s-have-a-proximity-sensor-issue/td-p/10166883

 

Za notifikacije odavno ne trebaš ništa štelati, barem ja nisam apsolutno ništa dirao i sve radi ok. Normalno kad se upali battery saver tamo oko 5-10% baterije onda on gasi određene aplikacije kako bi sačuvao bateriju, ako to ne želiš Battery - Settings i tu ugasiš Battery saver i Ultra battery saver, 10 sek. posla.

 

Fluidnost, evo treća godina za ovaj moj medium budget model i dalje sve leti.

 

Noćne slike na skupljim modelima su više nego dobre sa stock kamerom, naravno često su još bolje sa GCamom, na jeftinijim modelima su prolazne ili loše, ali ništa previše nije bolje na jeftinim modelima drugih proizvođača. Evo imam tu Realme 8 i fotke su dobrano lošije nego na Xiaomiju slične cijene.

 

dax-lax kaže...
Ja prvi tvrdim da svi imaju problema, ali samsung kao najveći vendor po tržištu ima ipak veći uzorak, odnosno, više od duplo veći prema xiomiju. Ovo sa mi reklamama je takva urbana legenda da upravo pored mene sjedi skvo sa mi 12 koji malo malo uleti neka reklamica. Najviše uočljivo kod instalacije bilo kakvog app-a. Notifikacije imaju problema sa nekim streaming aplikacijama poput spotify, netflix. Recimo da izađeš iz nje, u notifikacijama ostaje da je upaljena i nemreš spotify samo swipenuti da se makne/ugasi. Većinom neda ni kad držiš tu notifikaciju pa onda. Na kraju moraš app jednostavno ugasit iz otvorenih aplikacija da se to makne. Možda bi ga sam trebao koristit da "uhvatim" način rada miuija. Možda se i pokrpa sa andro 13. Na samsu ili svajpnem ili stisnem na notifikaciju i pritisnem kvadratić/stop na taj isti spotify.

Reklame ulete kad se koriste određene aplikacije, iskreno ne vidim što to ljude toliko brine, nije baš da dnevno instaliraš 20 aplikacija, ako je tako onda razumijem da te reklame gnjave, ali prosječni korisnik će te reklame vidjeti par puta mjesečno.

Uostalom sve se ugase kroz 2-3 minute.

 

Evo primjer za downloads aplikaciju, tri točkice - settings - show recommended content OFF i nema više reklama u toj aplikaciji.

 

Ovo za Spotify je točno i kod mene se zna desiti isti problem, ne uvijek, ali dosta često. Netflix mi radi sve ok, nikad nikakvih problema.

 

Samsung isto ima problema sa notifikacijama i podešavanjem battery optimizacije, evo jedan primjer:

https://threema.ch/en/faq/push_samsung

 

...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
It'sMe932 kaže...
dax-lax kaže...

Kak se pixel android dopada ovima koji koriste?

 Jedini android koji bih koristio

Imao ga, meni je to poput Lade, radi ok, ali je dosadan do boli. 

6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imate kakvu preporuku za mobi za do max 250 ojra, nekako sam vezan na Samsunge pa sam gledao A32 i A52 ali otvoren sam i za druge ideje!

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice