Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.747
|
čitano: 10.864.397
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

pozdrav... nakon malo više od 2 i pol godine želim zamijeniti ulefone armor 3 za nešto novije ali jednako izdržljivo po pitanju baterije (10 300mah) i dizajna (koristio sam ga umjesto čekića par puta).... 

cijena tako do nekih 2500 koliko me i ovaj koštao. 

gledao sam ulefone armor 13 ali ga kod nas baš i nema. teži je ali veća baterija, 8 gb rama, bolje kamere... 

imate neku preporuku što da gledam?

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Što se trenutno preporuča od smarthphone-a za starije osobe? Što jeftinije al da radi kak spada.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MESFET kaže...

Što se trenutno preporuča od smarthphone-a za starije osobe? Što jeftinije al da radi kak spada.

 Recimo Motorola E7 Power. Jednostavan softver, gotovo ogoljeli stock Android, sličan Pixelima. Ima i neke zgodne dodatke. Protreseš ga, upali se bljeskalica, okreneš ga, upali se kamera, još jedno okretanje selfie kamera. Baterija je sigurnih 2 dana korištenja. Ima 4GB RAM-a pa neće štekati. Ekran je velik i kad se povećaju fontovi, sve bude jasno čitljivo. 850kn.

 

https://www.abrakadabra.com/Katalog-TV%2C-mobiteli-i-elektronika-Mobiteli-i-dodaci/E7-Power%2C-4-64GB/p/P00GESO?

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.12.2021 18:17 (vepar).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Skullscar1989 kaže...

pozdrav... nakon malo više od 2 i pol godine želim zamijeniti ulefone armor 3 za nešto novije ali jednako izdržljivo po pitanju baterije (10 300mah) i dizajna (koristio sam ga umjesto čekića par puta).... 

cijena tako do nekih 2500 koliko me i ovaj koštao. 

gledao sam ulefone armor 13 ali ga kod nas baš i nema. teži je ali veća baterija, 8 gb rama, bolje kamere... 

imate neku preporuku što da gledam?

 Imaš ga na official storeu, šalju iz Francuske...

 

https://www.aliexpress.com/item/1005002991599349.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.35781603xNhMp1&algo_pvid=17cd2ecd-a2ff-4319-b7fb-8c8d069cbc49&algo_exp_id=17cd2ecd-a2ff-4319-b7fb-8c8d069cbc49-0&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000024231933751%22%7D&pdp_pi=-1%3B399.99%3B-1%3B-1%400.250000%3BUSD%3Bsearch-mainSearch

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
CROGamerJosip kaže...

Uzimam novi mobitel i važno mi je da što dulje traje, performanse, display, baterija...tu i tamo okinem koju fotku, ali volio bih da ispadne bolje od trenutnih sa Redmi Note 7.

Što se tiče budućnosti ne znam trebam li vjerovati mediatekovom helio 1200, sd 888 (čini se najlogičniji) ili sd 870. Anketa je ispod pa pomozite. Naravno ako imate na umu neki uređaj do 3300kn, a da sam ga previdio slobodno pišite

Unaprijed hvala. 

 SD870 je daleko najbolji. Kod SD888 nije problem samo grijanje, nego i potrošnja. Dovoljno je na gsmareni pročitati nekoliko recenzija i vidjeti da svi imaju dosta krače trajanje baterije. SD 8 Gen1 se navodno isto pregrijava  (Motorola X30)...

 

Kod SD888 problem je duže igranje igara ili snimanje 4k videa, posebno ljeti. Pusti ove kojima mob služi za naslikavanje i Instagram, naravno da u tim uvjetima nem problema. Taj proc je za zahtjevno korištenje lošiji izbor od SD870....

 

 Uzeo sam na kraju Mi11i i istina grije se u igricama i zna povuć baterije, ali u svakodnevnom radu mobitel leti. Vjerojatno bi slicno iskustvo bilo i sa sd 870, ali jedini koji osobno dolazi u obzir (realme gt neo 2), ali je precijenjen bar u našim trgovinama i oglasnicima. Dobio sam na 11i prvi dan 5h SoT-a sa upaljenim svim dok sam ga postavljao uostalom. Ispao me nesto manje od 3k kn rabljen par mjeseci sa garancijom sto je 500kn vise nego poco koji po mom mišljenju ima vidljivo lošiju kameru. Vidim da vas je većina preporučila mi11t što poštujem ali 20 posto sporiji mediatek i glomaznost samog uređaja je presudila u stranu 11i sa vrućim 888

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Samsung s 20 FE 4g, Snapdragon verzija. Možda. 

https://edigital.hr/pametni-telefoni/samsung-galaxy-s20-fe-snapdragon-4g-6gb128gb-dual-sim-sm-g780-pametni-telefon-cloud-crveni-p873402

 

Poco f3? 

Xiaomi mi 11t ili mi 11i za malo više. 

Realme gt neo 2.

Oneplus Nord 2, mada ne znam koja je priča sa spojem ui-a pa možda bolje zaobići. Oneplus 8t?

 

Eto, vidi specifikacije malo.

 One Plus nord bi bio idealan da mu nisu smanjili razinu softverske podrške i pritom stavili mediatek chipset u njega zbog custom romova

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
Razmišljam o X 11 lite NE,lagan i tanak mobitel,tanji crni rubovi oko ekrana nego na a52s.Nedostaje mu 3,5 mm i OIS pa me to malo odbija.Navedeni Samsung ima sve ali mi je debel i težak...tak da još razmišljam

 Mama koristi 11 lite 5g. Mobitel je fluidan, kamere solidne, lagan, 780g i baterija od 4200 cini mi se joj šljakaju cijeli dan. 778g je iz neko g razloga štedljiviji pa bi vjerojatno i dulje trajala sama baterija

3 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tražim:

 

idealno <500€, metalno kućište (hoću da izdrži 5+ godina), SD kartica, dobra podrška za Linux, LOS ili nešto tipa GrapheneOS (ne koristim/neću GApps), nije Kinez, 3.5mm utor

 

Ako se sve poklopi može još i:

 

OLED, IPxx vodonepropusan, kompas, žiroskop, USB OTG

 

Rekli su mi da uzmem Moto G100 ali saznao sam da je Motorola sad Kinez Isto sam gledao Google Pixel, GrapheneOS bi mi jako jako dobro došao zbog privatnosti/sigurnosti, samo Pixel je dosta skup a nema džek ni SD 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 8:57 (Majmun.net).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Majmun.net kaže...

Tražim:

 

idealno <500€, metalno kućište (hoću da izdrži 5+ godina), SD kartica, dobra podrška za Linux, LOS ili nešto tipa GrapheneOS (ne koristim/neću GApps), nije Kinez, 3.5mm utor

 

Ako se sve poklopi može još i:

 

OLED, IPxx vodonepropusan, kompas, žiroskop, USB OTG

 

Rekli su mi da uzmem Moto G100 ali saznao sam da je Motorola sad Kinez Isto sam gledao Google Pixel, GrapheneOS bi mi jako jako dobro došao zbog privatnosti/sigurnosti, samo Pixel je dosta skup a nema džek ni SD 

 Ne vidim zašto bi morao biti metalan da bi mogao "izdržati". Jedini mogući problem je zaobljeni ekran i staklo otraga. Svojim zahtjevom prilično suzuješ izbor pošto je trenutna moda staklo na skupljim, a plastika na jeftinijim.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tak ionak nebu znao jel ima staklo, plastiku ili metal jer mobitel bude u maskici ko i svima 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Majmun.net kaže...

Tražim:

 

idealno <500€, metalno kućište (hoću da izdrži 5+ godina), SD kartica, dobra podrška za Linux, LOS ili nešto tipa GrapheneOS (ne koristim/neću GApps), nije Kinez, 3.5mm utor

 

Ako se sve poklopi može još i:

 

OLED, IPxx vodonepropusan, kompas, žiroskop, USB OTG

 

Rekli su mi da uzmem Moto G100 ali saznao sam da je Motorola sad Kinez Isto sam gledao Google Pixel, GrapheneOS bi mi jako jako dobro došao zbog privatnosti/sigurnosti, samo Pixel je dosta skup a nema džek ni SD 

 Jako ti je sužen izbor. Možda Zenfone 8?

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CROGamerJosip kaže...
vepar kaže...
CROGamerJosip kaže...

Uzimam novi mobitel i važno mi je da što dulje traje, performanse, display, baterija...tu i tamo okinem koju fotku, ali volio bih da ispadne bolje od trenutnih sa Redmi Note 7.

Što se tiče budućnosti ne znam trebam li vjerovati mediatekovom helio 1200, sd 888 (čini se najlogičniji) ili sd 870. Anketa je ispod pa pomozite. Naravno ako imate na umu neki uređaj do 3300kn, a da sam ga previdio slobodno pišite

Unaprijed hvala. 

 SD870 je daleko najbolji. Kod SD888 nije problem samo grijanje, nego i potrošnja. Dovoljno je na gsmareni pročitati nekoliko recenzija i vidjeti da svi imaju dosta krače trajanje baterije. SD 8 Gen1 se navodno isto pregrijava  (Motorola X30)...

 

Kod SD888 problem je duže igranje igara ili snimanje 4k videa, posebno ljeti. Pusti ove kojima mob služi za naslikavanje i Instagram, naravno da u tim uvjetima nem problema. Taj proc je za zahtjevno korištenje lošiji izbor od SD870....

 

 Uzeo sam na kraju Mi11i i istina grije se u igricama i zna povuć baterije, ali u svakodnevnom radu mobitel leti. Vjerojatno bi slicno iskustvo bilo i sa sd 870, ali jedini koji osobno dolazi u obzir (realme gt neo 2), ali je precijenjen bar u našim trgovinama i oglasnicima. Dobio sam na 11i prvi dan 5h SoT-a sa upaljenim svim dok sam ga postavljao uostalom. Ispao me nesto manje od 3k kn rabljen par mjeseci sa garancijom sto je 500kn vise nego poco koji po mom mišljenju ima vidljivo lošiju kameru. Vidim da vas je većina preporučila mi11t što poštujem ali 20 posto sporiji mediatek i glomaznost samog uređaja je presudila u stranu 11i sa vrućim 888

 

 

 

Nisi uopce pogrijesio, koristio sam taj mob cca mjesec dana i meni je bio odlican.

Fluidniji je od P40 PRO koji sada imam.

Meni su kamere vrlo bitne pa je jedino to presudilo da ga ne zadrzim duze...da budem precizniji falila mi je tele kamera.

Inace glavna kamera mu je vrlo dobra.

Sto se grijanja tice, nisam igrao igre i za uobicajene radnje taj mob se meni uopce nije grijao.

 

3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Alex Mercer kaže...
Majmun.net kaže...

Tražim:

 

idealno <500€, metalno kućište (hoću da izdrži 5+ godina), SD kartica, dobra podrška za Linux, LOS ili nešto tipa GrapheneOS (ne koristim/neću GApps), nije Kinez, 3.5mm utor

 

Ako se sve poklopi može još i:

 

OLED, IPxx vodonepropusan, kompas, žiroskop, USB OTG

 

Rekli su mi da uzmem Moto G100 ali saznao sam da je Motorola sad Kinez Isto sam gledao Google Pixel, GrapheneOS bi mi jako jako dobro došao zbog privatnosti/sigurnosti, samo Pixel je dosta skup a nema džek ni SD 

 Ne vidim zašto bi morao biti metalan da bi mogao "izdržati". Jedini mogući problem je zaobljeni ekran i staklo otraga. Svojim zahtjevom prilično suzuješ izbor pošto je trenutna moda staklo na skupljim, a plastika na jeftinijim.

Možda bi drugačije mislio da vidiš kako mi HTC-ovi izgledaju. Kad sam zadnji put kupovao mobitel razmišljao sam da uzmem S7 ali me prodavač rekao bolje ne kad sam mu pokazao kako mi je izgreban mob.

 

Ne znam da li bi mi stvarno bila razlika uzeti staklo ili plastiku, staklo mi fakat bolje izgleda nego metal, ali do sad nikad nisam imao puknuti ekran pa se zato držim metala

3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Majmun.net kaže...

Tražim:

 

idealno <500€, metalno kućište (hoću da izdrži 5+ godina), SD kartica, dobra podrška za Linux, LOS ili nešto tipa GrapheneOS (ne koristim/neću GApps), nije Kinez, 3.5mm utor

 

Ako se sve poklopi može još i:

 

OLED, IPxx vodonepropusan, kompas, žiroskop, USB OTG

 

Rekli su mi da uzmem Moto G100 ali saznao sam da je Motorola sad Kinez Isto sam gledao Google Pixel, GrapheneOS bi mi jako jako dobro došao zbog privatnosti/sigurnosti, samo Pixel je dosta skup a nema džek ni SD 

 Jako ti je sužen izbor. Možda Zenfone 8?

 

Hvala na prijedlogu gledam sad Zenfone 8 Flip na GSM Areni i sve se poklopilo Moram priznat kopao sam puno po GSM Areni ali nisam uspio sam naći nijedan baš sa svime

 

Jel znaš slučajno kakva mu je podrška za Lineage / Havoc itd? To mi je jako važno, mogu živjeti bez OLED-a i OTG ;)

 

(Isprike modovima na 2 posta, ne mogu skužiti kako se multiquotea)

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.12.2021 15:59 (Majmun.net).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Za 2000 kuna best buy je Xiaomi 11 Lite 5G?

Battlelog:cro1911
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CoKsA kaže...

Za 2000 kuna best buy je Xiaomi 11 Lite 5G?

 

 

Kako kome i ovisi za sta.

Ja recimo nikada nebi uzeo na duze vrijeme neki takav bazni ili mid range mob jer za 2000 Kn mogu imati polovan flagship.

Previse je tu kompromisa.

Ako si nezahtjevan korisnik taj Xiaomi je ok mob.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CoKsA kaže...

Za 2000 kuna best buy je Xiaomi 11 Lite 5G?

 Jedan od best buyeva.

Pogledaj njega, A52s 5g, 1+ Nord2, Poco F3 i eventualno neki od Realme GT-a. U EU se još čeka Redmi Note 11, ali o tom - potom, dok ne dođe nova roba, ovo su glavni igrači.

 

Svaki od navedenih mobova ima neke prednosti i neke mane, nijedan nije savršen u klasi ili značajno odskače od drugih. Ako si u prilici, probaj svakog od njih primiti u ruke i vidjeti kaj ti bolje leži. Svaki od njih će ti uredno raditi i više godina (ti mid-range procesori danas imaju po 500 000+ na Antutu, kao flagshipovi od prije koju god) i po meni su bolja kupnja nego neki rabljeni flagship za iste novce. Rabljeni flagship će ti dati bolju kameru i neki premium osjećaj, ali po performansama neće ništa oskakati od ovih, a za te novce će vjv već biti godinu dana star, dok će svaki od ovih imati 2god garancije.

 

Ja ti imam Realme GT Master, ispod 2000kn sam ga platio kad je izašao. Isto sam si razmišljao između njega i 11 Lite 5G (taman je ekupi imao akciju za 11 5g), no pričekao sam 2 tjedna da se ovaj pojavi jer mi je malo više pasao po specifikacijama.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CoKsA kaže...

Za 2000 kuna best buy je Xiaomi 11 Lite 5G?

 Solidan, ali po meni nije best buy. To je ipak Galaxy A52s. 

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Još jedan glas za A52s.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prijedlozi? Možda čekati Xiaomi 12 seriju pošto mi se ne žuri

 

3 OnePlus 9 5G
3 Samsung Galaxy S21
1 Xiaomi 11T Pro 5G
8 Nešto drugo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Je li 1+ Nord 2 5G dobar odabir za idući mob?

When all else fails - crowbar the fucker
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dobar izbor, posebno ako ga upecaš po pravoj cijeni. Bilo je nekih akcija za 350 eur na Amazonu, čini mi se.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio sam baš galaxy a52s i jako sam zadovoljan :) Hvala svima na preporukama

Battlelog:cro1911
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Navala kineza kod nas..sa samsunga svi na kineze...pa da vidimo sta ce rec...ugovor na 2 god...

2x xiaomi 11t pro 256 

4x xiaomi poco x3 pro

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ekipa,

 

Ima li netko iskustva s ovom stranicom, kao mailboxde ali iz Italije...?

 

https://www.italianforwarding.com/

 

Naručio bi mobitel i još nešto s jedne talijanske stranice ali ne šalju u HR pa sam mislio ovako riješiti ali opet, nije to mailboxde pa se bojim da ne spušim te stvari odnosno novce...

 

Zna li netko, jesu li legit?

 

Ili ako imate neku drugu talijansku a provjerenu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 0:07 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

jel ima tko kakvih iskustva sa dućanom mobileshop.eu?

probao sam search tu po temi, da vidim jel ga tko prije spomenuo, ali nisam našao...možda ne znam kako se pretražuje tema... 😬

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kupio sam 11lite 5g.Debljina i težina su mi bili od važnijih faktora te jednaki crni okvir svuda oko zaslona.Razmišljao sam i o a52s ali bi me znatno više došao.Ovoga sam kupio starog 5 mj.sa svom opremom i jamstvom u odličnom stanju.Dao sam 1400 kn.Trebalo je čekati da se ubode po toj lovi ali bude svako malo...
Sve da i imam,otkud mi
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 8:54 (ZdravkoZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
Kupio sam 11lite 5g.Debljina i težina su mi bili od važnijih faktora te jednaki crni okvir svuda oko zaslona.Razmišljao sam i o a52s ali bi me znatno više došao.Ovoga sam kupio starog 5 mj.sa svom opremom i jamstvom u odličnom stanju.Dao sam 1400 kn.Trebalo je čekati da se ubode po toj lovi ali bude svako malo...

 dobra kupnja

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima..

 

Vrijeme je za novi mobitel i trenutno sam u trilemi pa molim savjete 

 

Samsung mi je nekako najmanje interesantan, ali je u odabiru zbog preporuka sa svih strana, dok osobno više naginjem prema 1+

2 Xiaomi 11 lite 5G NE (128/8)
8 Samsung A52s 5G (128/6)
9 OnePlus Nord 2 5G (128/8)
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Kupio sam dva mobitela preko mobileshop.eu.

Legit stranica, sve legit. Garancija vrijedi i kod nas.

 

Nema straha nikakvog. Cijene nekih uredaja kao kod nas u oglasniku.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice