Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.737
|
čitano: 10.858.679
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mi 11 ili oneplus 9,stari mjenja mob pa da pitam sto da odabere

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Xiaomi IMO...
Reasons to consider the Xiaomi Mi 11
  • 28% higher pixel density (515 vs 402 PPI)
  • Optical image stabilization
  • Delivers 13% higher maximum brightness (934 against 827 nits)
  • More recent OS version: Android 12 versus 11
  • Reverse charging feature
  • Has a built-in infrared port
Reasons to consider the OnePlus 9
  • Supports Dolby Atmos sound technology

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Osobno bi uvijek odabrao OnePlus zbog boljeg i ispoliranijeg softvera...

I ne znam zašto gore piše da je Mi11 dobio Android 12, kad to nije točno. Još je u beti kao i OP9...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Bacio sam kopipejst. Software na strani op-a naravno. Drugo po meni Xiaomi. Uglavnom, neće fulati ni sa jednim.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Bacio sam kopipejst. Software na strani op-a naravno. Drugo po meni Xiaomi. Uglavnom, neće fulati ni sa jednim.

Mi 11 ima više za ponuditi gledajući specifikacije, ali nije sve u tome. Inače OP9 nije ništa posebno, preskup je za ono što nudi. Bolje uzeti OP8 Pro, ako se odluči za OnePlus...

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav narode, dvojba je Samsung A32 ili Xiaomi Redmi note 10. Na koji bi vi isli? Koji ce od ova dva imati veci support sto se tice softwarea? Volio bih da mi izdura bar 3 iduce godine. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, sisterku bih htio počastiti novim mobitelom za Božić. Sad ima mobitel koji je naslijedila i jako je spor. Bitno je da nije iPhone, ostalih specijalnih zahtjeva nema.

 

Budžet je do nekih 2000kn +- 200kn, ako može na par rata. U obzir i dolazi kupovina rabljenog mobitela s Njuškala ali uvjet je da ima garanciju, tad bih išao do nekih 1500kn max. Hvala :) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
krowo kaže...

Pozdrav narode, dvojba je Samsung A32 ili Xiaomi Redmi note 10. Na koji bi vi isli? Koji ce od ova dva imati veci support sto se tice softwarea? Volio bih da mi izdura bar 3 iduce godine. 

Oba imaju redovni update i tu si siguran bar sljedeće dvije godine. Možda bi tu Samsungu dao prednost. RN10 ima dosta jači proc, iako te nijedan neće u igrama oduševiti. Samsung u ovom rangu obično ima nešto bolju kameru, a Xiaomi brže punjenje, jer Samsung se i dalje drži onih igrački od 15W, koji se pune satima...A32 ima NFC, a RN10 stereo zvučnike koji te neće oduševiti (A32 ima još lošiji da te utješim )

 

Uglavnom, tu su negdje. Bilo bi dobro da ih isprobaš oba, lakše ćeš odlučiti...

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2021 20:25 (vepar).
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze netko preporucit gdje gledat mobitele sad za black friday/praznike da se moze ubost dobar "deal"?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Iskustva sa https://tradingshenzhen.com/en/ stranicom?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
moukie kaže...

Iskustva sa https://tradingshenzhen.com/en/ stranicom?

 Dobra.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

hahaha bi li moglo malo opsirnije?

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo od mene malo opširnija rečenica:

Imam jako dobra iskustva sa spomenutom trgovinom. Preko njihove stranice sam naručio 2 uređaja, uredno su stigli u roku koji je naveden (mislim 15ak dana), zapakirano, novo, radi, pali, ništa skriveno. Nije bilo dodatnih troškova.

Ukratko : dobra trgovina kao što je kolega napisao

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
moukie kaže...

hahaha bi li moglo malo opsirnije?

 Eto upravo to što je kolega napisao. Ako te zanima nešto posebno pitaj.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Marko_95 kaže...

Pozdrav, sisterku bih htio počastiti novim mobitelom za Božić. Sad ima mobitel koji je naslijedila i jako je spor. Bitno je da nije iPhone, ostalih specijalnih zahtjeva nema.

 

Budžet je do nekih 2000kn +- 200kn, ako može na par rata. U obzir i dolazi kupovina rabljenog mobitela s Njuškala ali uvjet je da ima garanciju, tad bih išao do nekih 1500kn max. Hvala :) 

 Ako se možeš protegnuti do 2500kn moja preporuka je Samsung A52s. Vrijedi tih parsto kuna više. Možda bude koja akcija sada za BF ili pred Božić...

Nešto jeftinije, Xiaomi redmi note 10 pro.

Ispod toga Poco x3 pro možda. 

Ispod toga pogledaj realme 8, xiaomi redmi note 10s, za neki rang oko 1500kn.

Evo, to je ovako iz glave, na prvu.

Pogledaj veličine mobitela, da joj ne bude preglomazan.

Oglase ne znam napamet ;)

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2021 22:01 (hardcoree).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka mobitela do 3500kn, najbitnije mi je da je pwm free

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
Marko_95 kaže...

Pozdrav, sisterku bih htio počastiti novim mobitelom za Božić. Sad ima mobitel koji je naslijedila i jako je spor. Bitno je da nije iPhone, ostalih specijalnih zahtjeva nema.

 

Budžet je do nekih 2000kn +- 200kn, ako može na par rata. U obzir i dolazi kupovina rabljenog mobitela s Njuškala ali uvjet je da ima garanciju, tad bih išao do nekih 1500kn max. Hvala :) 

 Ako se možeš protegnuti do 2500kn moja preporuka je Samsung A52s. Vrijedi tih parsto kuna više. Možda bude koja akcija sada za BF ili pred Božić...

Nešto jeftinije, Xiaomi redmi note 10 pro.

Ispod toga Poco x3 pro možda. 

Ispod toga pogledaj realme 8, xiaomi redmi note 10s, za neki rang oko 1500kn.

Evo, to je ovako iz glave, na prvu.

Pogledaj veličine mobitela, da joj ne bude preglomazan.

Oglase ne znam napamet ;)

Upravo u elipsu na akciji a52s za 2240 kuna i može na rate SAMSUNG GALAXY A52S BIJELI (elipso.hr)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hehe upravo ga naručio, ali vidio sam prije no što si napisao!  350kn jeftiniji od 2. najjeftinije cijene :)) hvala ti!! 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zabrinut sam cinjenicom da otvaraju uređaje prije posiljke da ih "isprobaju". Tj strah me da uredaji bas i nisu novi.

Je li mi briga opravdana?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
moukie kaže...

Zabrinut sam cinjenicom da otvaraju uređaje prije posiljke da ih "isprobaju". Tj strah me da uredaji bas i nisu novi.

Je li mi briga opravdana?

Meni to nije problem, nemam ništa protiv da ih provjere prije slanja. Snimaj otpakiravanje pa ako bude nekakvih oštećenja imaš dokaz, mada ne vjerujem jer oni inače imaju listu preko koje prodaju vraćene uređaje i one koji su bili na recenziranju i njih prodaju po sniženim cijenama.

Ako možeš plati PayPalom pa si i tu zaštićen.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni je ta praksa totalno odbojna, takve uređaje posmatram kao korišćene. Prošle godine sam kupovao telefon, i pronađem jedan oglašen kao nov, sa korektnom cenom za nov. U poslednjem trenutku me zove lik "Hej, ja sam otpakovao telefon pre dva dana kad smo se prvi put čuli samo da ga isprobam, beš je zver. Nego, malopre sam hteo da ga pokažem bratu i ispadne mi i sad ima jednu ogrebotinicu, nije strašna..." Pošalje sliku... Ok, jeste ogrebotina, nije ništa puklo, ali uopšte nije mala. 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
moukie kaže...

Zabrinut sam cinjenicom da otvaraju uređaje prije posiljke da ih "isprobaju". Tj strah me da uredaji bas i nisu novi.

Je li mi briga opravdana?

 Nije. Nema brige. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ivan(4) kaže...

Meni je ta praksa totalno odbojna, takve uređaje posmatram kao korišćene. Prošle godine sam kupovao telefon, i pronađem jedan oglašen kao nov, sa korektnom cenom za nov. U poslednjem trenutku me zove lik "Hej, ja sam otpakovao telefon pre dva dana kad smo se prvi put čuli samo da ga isprobam, beš je zver. Nego, malopre sam hteo da ga pokažem bratu i ispadne mi i sad ima jednu ogrebotinicu, nije strašna..." Pošalje sliku... Ok, jeste ogrebotina, nije ništa puklo, ali uopšte nije mala. 

Misliš da se uređaji "rađaju" bez da ih je itko taknuo? 

I na traci ih pregledavaju i jedina je razlika što kutija ima orginal foliju.

 

Meni osobno je sve do sada stiglo tvornički zapakirano i mislim da se otvaraju samo uređaji namijenjeni za kinesko tržište kako bi stavili Google servise ili drugi ROM.

 

Ova tvoja anegdota je nešto drugo, uređaj je oštećen i više nije nov.

 

Što kad ti carina otvori kutiju da provjeri što je unutra? Onda i to više nije nov uređaj.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

posto bi htio za auto neki mp4 player sa wifi-jem (a takvi i postoje, ali su skupi pun k - i kinezi su sa kozna kakvom kvalitetom zvuka), dakle za spojiti preko aux kabela na izlaz radia...

razmislio sam da bi bilo najpametnije kupiti neki malo stariji mob, a i koristit ce mi kao rezervni...spojit ga na wifi na moj A72 preko hotspota (jer imam neke internet radije koje volim poslusati dok vozim)

nasao sam xperiu Z1 za 250kn...

da li ima neki slican ili bolji mobitel za tu cijenu 250-300kn? dakle neznam da ima po mogucnosti 2gb rama, interni prostor nije potreban neznam koliki, bit ce na njemu par aplikacija za nuzdu, prednost je ako ima utor za sd karticu, a verzija androida nadam se da je dovoljna minimalna 5...poslao sam upit developeru te aplikacije za internet radio da mi kazu koje verzije podrzava im aplikacija...

mp4 playeri budu po 100-200kn (kinezi), a nemaju wifi da mogu koristit internet radio, pa mislim da je ovo dobra opcija

savjeti? ideje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moze netko preporucit neke dobre dealove za mobitele sad?

Vidio sam ono za a52s za cca 2250 kn.

Dakle zanimaju me takve neke povoljne ponude za taj ili bilo koje druge modele u HR

Moze i negdje vani ako je pouzdano za narucit

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
moukie kaže...

Moze netko preporucit neke dobre dealove za mobitele sad?

Vidio sam ono za a52s za cca 2250 kn.

Dakle zanimaju me takve neke povoljne ponude za taj ili bilo koje druge modele u HR

Moze i negdje vani ako je pouzdano za narucit

Evo ja sam gledao cijene zadnjih par dana jer sam kupovao burazu mobitel. Došao sam do zaključka da su na njuškalu novi zapakirani uređaji i dalje jeftiniji od ovih "black friday" dealova. A52s za 2250kn a na njuškalu zapakirani po 2100-2150kn.

Debilne akcije kao i svake godine.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
RuskeGTT kaže...

posto bi htio za auto neki mp4 player sa wifi-jem (a takvi i postoje, ali su skupi pun k - i kinezi su sa kozna kakvom kvalitetom zvuka), dakle za spojiti preko aux kabela na izlaz radia...

razmislio sam da bi bilo najpametnije kupiti neki malo stariji mob, a i koristit ce mi kao rezervni...spojit ga na wifi na moj A72 preko hotspota (jer imam neke internet radije koje volim poslusati dok vozim)

nasao sam xperiu Z1 za 250kn...

da li ima neki slican ili bolji mobitel za tu cijenu 250-300kn? dakle neznam da ima po mogucnosti 2gb rama, interni prostor nije potreban neznam koliki, bit ce na njemu par aplikacija za nuzdu, prednost je ako ima utor za sd karticu, a verzija androida nadam se da je dovoljna minimalna 5...poslao sam upit developeru te aplikacije za internet radio da mi kazu koje verzije podrzava im aplikacija...

mp4 playeri budu po 100-200kn (kinezi), a nemaju wifi da mogu koristit internet radio, pa mislim da je ovo dobra opcija

savjeti? ideje?

 Nisam te baš najbolje shvatio što želiš.

 

MP4 je video zapis/player. Ti želiš gledati video u autu ili bi samo slušao audio? Imaš već nekakav ugrađeni radio?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

vjerovatno sam se krivo izrazio

imam oem radio sa navigacijom (no touch, auto iz 2008), ne zelim to dirati. imam 2x RCA izlaz ispod naslona za ruku, htio bi na to preko RCA-AUX kabla spojiti mob kao mp3 player + da ima naravno wifi, posto koristim internet radio - dakle mislim spojiti mob preko hotspota na svoj A72. postoje mp3/4 playeri sa wifi modulom, al kostaju puno i neznam kakvi su po pitanju kvalitete zvuka (kinezi sa ali expressa), tako da sam u potraznji za jednim mobom do 300kn, da je android, barem 5-5.1, ostale specifikacije nisu toliko bitne, da ima mogucnost sd kartice i naravno sim kartice, posto cu taj mob koristiti u slucajevima ako budem trebao A72 dat na servis ikad (ili ako ga skrsim, prije kupnje iduceg) - dakle kao rezervni

naletio sam na oglas xperie Z1 za 250kn, pa pitam dal postoji mozda nesto bolje za cca tu cijenu, naravno full ispravno i da nije skrsen...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uzmi si Fiio BTR5 digitalno analogni pretvornik i spoji ga audio kabelom na auto player I poveži s trenutnim telefonom preko Bluetootha. Osim što ćeš riješiti problem dobit ćeš i vrhunsku kvalitetu zvuka.

Ako prelazi budžet ima i stariji BTR3 za 200-300 kn kod Kineza.
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

razmotrit cu tu opciju, a posto imam bose 5.1 sustav u autu i stvarno se odlicno (kvalitetno) cuje (da se razumjemo, ne lupa i drma kao spl sustav s kojim sam se znao natjecati haha), preko cd-a i radia je kvaliteta odlicna, kupio sam kineza recievera koji odlicno radi svoj posao, osim sta skoro ne reproducira basseve, tako da je zavrsio u smecu...

a i sad mi se javlja frend da ce mi dat S8 sa razbijenim staklom ekrana i da njega koristim

tako da imam i tu opciju

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice