Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.739
|
čitano: 10.860.345
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kako ćeš najbolje znati?

Pronađeš službeni MIUIu bug tracker (valjda nešto takvo postoji)

Pretpostavljam da će unutra biti jaako mnogo toga.

 

Al to ne znači da ih Realme, Samsung il netko drugi neće imati još više.. tak da... eh, ne znam.

 

Ja sam sa Mi 10 savršeno zadovoljan, i (za sad!) će mi slijedeći mob biti na MIUIu. Sve se to lako promijeni sa slijedećim updateom

 

Btw, uskoro prelazim na custom firmware (xiaomi.eu) jer ću pokušati osposobiti dual SIM. Koliko vidim na forumima, taj je čak i bolji, jer netko aktivno na tome radi doslovno svaki dan... Nadam se da je istina :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 15:23 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

.eu varijanta nema onaj iritantni bloatware koji ima global verzija. 

Ja se isto za Poco x3 razmišljam za Pixel experience. Dojadio mi Miui i volim minimalizam, ali ću još pričekati.

I want to believe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Žiga82 kaže...
 mos ih nac na jutubu dosta kad napises miui bugs il tak nesto

 Možeš tako naći za svaki uređaj i OS. 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=ios+bugs

https://www.youtube.com/results?search_query=samsung+oneui+bugs

https://www.youtube.com/results?search_query=huawei+emui+bugs

 

Isto tako možeš guglati za battery drain, camera problems i stavi koji god želiš uređaj i dobiti ćeš hrpu "problema".

 

vepar kaže...
Vjerujem da oni skuplji Mi modeli ne pate od toliko bugova, jer više ulažu u softversku optimizaciju, ali Redmi i Poco, e tu već svega ima.

Dovoljno je samo otići i prošvrljati po forumima i sve je jasno. Jutjubere uglavnom ne shvaćam ozbiljno, nego one koji duže koriste uređaj.

 Eto taj sam, što moje mišljenje ne vrijedi? Ne priznaš mišljenje poštenog kolege forumaša. 

Redmi koristim godinama bez problema, sad Mi Note 10, znači nekakav medium budge uređaj i Poco F2 Pro isto medium budget i sve radi super.

Sad mi stiže Mi 11 Ultra ili Samsung S21 Ultra, nisam još odlučio, pa da malo testiram i flagship modele.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Žiga82 kaže...
 mos ih nac na jutubu dosta kad napises miui bugs il tak nesto

 Možeš tako naći za svaki uređaj i OS. 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=ios+bugs

https://www.youtube.com/results?search_query=samsung+oneui+bugs

https://www.youtube.com/results?search_query=huawei+emui+bugs

 

Isto tako možeš guglati za battery drain, camera problems i stavi koji god želiš uređaj i dobiti ćeš hrpu "problema".

 

vepar kaže...
Vjerujem da oni skuplji Mi modeli ne pate od toliko bugova, jer više ulažu u softversku optimizaciju, ali Redmi i Poco, e tu već svega ima.

Dovoljno je samo otići i prošvrljati po forumima i sve je jasno. Jutjubere uglavnom ne shvaćam ozbiljno, nego one koji duže koriste uređaj.

 Eto taj sam, što moje mišljenje ne vrijedi? Ne priznaš mišljenje poštenog kolege forumaša. 

Redmi koristim godinama bez problema, sad Mi Note 10, znači nekakav medium budge uređaj i Poco F2 Pro isto medium budget i sve radi super.

Sad mi stiže Mi 11 Ultra ili Samsung S21 Ultra, nisam još odlučio, pa da malo testiram i flagship modele.

 zakaj si me onda pitao da otkud mi to ,vis da si i ti naso hrpu toga

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 22:24 (Žiga82).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Žiga82 kaže...

 zakaj si me onda pitao da otkud mi to ,vis da si i ti naso hrpu toga

 Ma mislio sam da imaš nekakvog relevantnog recenzenta koji je loše ocijenio MIUI. Ove jutjub klince uopće ne uzimam za ozbiljno, njima je glavna misija prikupiti što više pregleda, a da bi to ostvarili moraju se koristiti senzacionalizmima i tračevima, a tu onda ima malo objektivnosti i istine. Linkovi koje sam stavio su uglavnom bezvrijedni, tu su čisto kao primjer da se o svakom problemu može pronaći hrpu mišljenja.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Žiga82 kaže...
 mos ih nac na jutubu dosta kad napises miui bugs il tak nesto

 Možeš tako naći za svaki uređaj i OS. 

 

https://www.youtube.com/results?search_query=ios+bugs

https://www.youtube.com/results?search_query=samsung+oneui+bugs

https://www.youtube.com/results?search_query=huawei+emui+bugs

 

Isto tako možeš guglati za battery drain, camera problems i stavi koji god želiš uređaj i dobiti ćeš hrpu "problema".

 

vepar kaže...
Vjerujem da oni skuplji Mi modeli ne pate od toliko bugova, jer više ulažu u softversku optimizaciju, ali Redmi i Poco, e tu već svega ima.

Dovoljno je samo otići i prošvrljati po forumima i sve je jasno. Jutjubere uglavnom ne shvaćam ozbiljno, nego one koji duže koriste uređaj.

 Eto taj sam, što moje mišljenje ne vrijedi? Ne priznaš mišljenje poštenog kolege forumaša. 

Redmi koristim godinama bez problema, sad Mi Note 10, znači nekakav medium budge uređaj i Poco F2 Pro isto medium budget i sve radi super.

Sad mi stiže Mi 11 Ultra ili Samsung S21 Ultra, nisam još odlučio, pa da malo testiram i flagship modele.

 Naravno da cijenim tvoje mišljenje, iako se tu i tamo razilazimo 😁

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 7:44 (vepar).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mrzech kaže...
vepar kaže...
Dečko smiri živce, govorim svoja iskustva, tvoja me ne zanimaju 😬

A "tvoja" iskustva su forumi i tuđa iskustva?

Uglavnom, nemaš brige za Šomije i Pocoje i Redmije, svi rade kako treba!

 

Mogu samo potvrditi da Mi10 PRO sa MIUI 12.5 nema nikakvih bugova, a nisam ih imao ni sa verzijom prije.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

 Ma mislio sam da imaš nekakvog relevantnog recenzenta koji je loše ocijenio MIUI. Ove jutjub klince uopće ne uzimam za ozbiljno

Evo ja nisam jutjub klinac i osobno više nikad ne bih riskirao sa Xiaomiem.

Zadnji kojeg sam koristio, bio je Mi10T PRO, 8/256.

Step counter nije radio (u ovlašteni  servisu mi je rečeno da Xiaomi to nije softverski odradio kako spada na tom uređaju, na ovom tržištu.

Proximity sensor kao da ga i nema, iako se iz početka nije činilo tako, počeo brljavit itekako osjetno (ovlašteni servis kaže problem poznat i to na ohoho modela).

Adaptivni refresh rate (ili kako su ga oni nazvali) defitnitivno ne radi kako spada, jer bolje radi 120hz na Samsungu, nego 144hz na njemu (nije stabilan).

Sitnih bugova isto, naleti se tu i tamo.

 

Rađen i hard reset par puta, ali jednostavno me počeo previše živcirat, prodao ga i uzeo telefon s kojim sam itekako zadovoljniji.

Prije njega od Xiaomia sam imao Mi5, A1 i Poco F1 i s niti jednim nisam bio zadovoljan.

Sestra ima Mi9, otac Redmi Note 8 (ili tako neki model) i ne žale se. 

Inače, otac isto ima problem s proximity sensorom, ali kaže da da ne bi mijenjao za ništa i ne bi ni išao za tim, da ja nisam rekao.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 13:44 (zabranjeniples).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Žiga82 kaže...

 zakaj si me onda pitao da otkud mi to ,vis da si i ti naso hrpu toga

 Ma mislio sam da imaš nekakvog relevantnog recenzenta koji je loše ocijenio MIUI. Ove jutjub klince uopće ne uzimam za ozbiljno, njima je glavna misija prikupiti što više pregleda, a da bi to ostvarili moraju se koristiti senzacionalizmima i tračevima, a tu onda ima malo objektivnosti i istine. Linkovi koje sam stavio su uglavnom bezvrijedni, tu su čisto kao primjer da se o svakom problemu može pronaći hrpu mišljenja.

meni ni jedan od tih "releventnih" nije poznat jer se u to opce nekuzim nit me to zanima,za miui 12 sam cu prvi put tek neki dan..stvar je u tome da sam odlucio uzet mob  i otiso na jutjub pogledat par recenzija o njemu jer nisam imo pojma je ok il ne i tako sa maletio na tih par videa nakon kojih sam odustao od moba(redmi) i uzo drugi koji nema taj os(realme)btw pitao sam i tu za misljenje i nije niko nis odgovorio)sad zadovoljan sa mobom a bio bi vjerovatno i sa ovim drugim,posto ima jacu bateriju(makar mi i na ovom traje 2 dana) a i jeftini je bio za nekih 300kn,jer itako mi mob ne sluzi za surfanje i igre,htio sam samo sto bolju kameru i da bateriaj traje sto duze

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zabranjeniples kaže...
mzopg kaže...

 Ma mislio sam da imaš nekakvog relevantnog recenzenta koji je loše ocijenio MIUI. Ove jutjub klince uopće ne uzimam za ozbiljno

Evo ja nisam jutjub klinac i osobno više nikad ne bih riskirao sa Xiaomiem.

Zadnji kojeg sam koristio, bio je Mi10T PRO, 8/256.

Step counter nije radio (u ovlašteni  servisu mi je rečeno da Xiaomi to nije softverski odradio kako spada na tom uređaju, na ovom tržištu.

Proximity sensor kao da ga i nema, iako se iz početka nije činilo tako, počeo brljavit itekako osjetno (ovlašteni servis kaže problem poznat i to na ohoho modela).

Adaptivni refresh rate (ili kako su ga oni nazvali) defitnitivno ne radi kako spada, jer bolje radi 120hz na Samsungu, nego 144hz na njemu (nije stabilan).

Sitnih bugova isto, naleti se tu i tamo.

 

Rađen i hard reset par puta, ali jednostavno me počeo previše živcirat, prodao ga i uzeo telefon s kojim sam itekako zadovoljniji.

Prije njega od Xiaomia sam imao Mi5, A1 i Poco F1 i s niti jednim nisam bio zadovoljan.

Sestra ima Mi9, otac Redmi Note 8 (ili tako neki model) i ne žale se. 

Inače, otac isto ima problem s proximity sensorom, ali kaže da da ne bi mijenjao za ništa i ne bi ni išao za tim, da ja nisam rekao.

Step counter misliš na Xiaomi Health? Ili Mi Fit? ili nešto treće. Meni na svim Xiaomi uređajima Xiaomi Health i Mi Fit rade bez problema.

 

Proximity sensor isto skroz ok, ali čitao sam da određeni modeli imaju problema, ali to ne mogu potvrditi jer ih nisam koristio. Ono što znam je da razne zaštitne maske i futrole znaju smetati senzoru pa i to može biti problem, kao i znoj, vlaga, šminka i slično pa je poželjno tu i tamo očistiti display.

 

Adaptivni refresh rate nemam pojma, ne koristim. U pitanju je novija tehnologija, pa je moguće da će trebati neko vrijeme da je usavrše, vidio sam i da se Samsung korisnici žale i nisu zadovoljni. 

 

Sitnih bugova sigurno ima, kao što ih i drugi imaju, da nije tako ne bi stalno izlazile nove verzije softwarea.

 

Od nabrojanih sam imao Mi A1, u biti još uvijek ga imam negdje je u ladici, radio dugo vremena bez greške, za svoje novce odličan uređaj u to vrijeme.

 

Ne vidim ja tu nekakav rizik, naručiš, probaš par dana, ako nisi zadovoljan vratiš.

 

Što sada imaš i da li si zadovoljan?

 

Žiga82 kaže...
mzopg kaže...
Žiga82 kaže...

 zakaj si me onda pitao da otkud mi to ,vis da si i ti naso hrpu toga

 Ma mislio sam da imaš nekakvog relevantnog recenzenta koji je loše ocijenio MIUI. Ove jutjub klince uopće ne uzimam za ozbiljno, njima je glavna misija prikupiti što više pregleda, a da bi to ostvarili moraju se koristiti senzacionalizmima i tračevima, a tu onda ima malo objektivnosti i istine. Linkovi koje sam stavio su uglavnom bezvrijedni, tu su čisto kao primjer da se o svakom problemu može pronaći hrpu mišljenja.

meni ni jedan od tih "releventnih" nije poznat jer se u to opce nekuzim nit me to zanima,za miui 12 sam cu prvi put tek neki dan..stvar je u tome da sam odlucio uzet mob  i otiso na jutjub pogledat par recenzija o njemu jer nisam imo pojma je ok il ne i tako sa maletio na tih par videa nakon kojih sam odustao od moba(redmi) i uzo drugi koji nema taj os(realme)btw pitao sam i tu za misljenje i nije niko nis odgovorio)sad zadovoljan sa mobom a bio bi vjerovatno i sa ovim drugim,posto ima jacu bateriju(makar mi i na ovom traje 2 dana) a i jeftini je bio za nekih 300kn,jer itako mi mob ne sluzi za surfanje i igre,htio sam samo sto bolju kameru i da bateriaj traje sto duze

 Ma nisu ni bitni, treba ih više gledati kao nekakve smjernice. Flossy je ok ako te zanima MIUI jer on detaljno objasni kako radi i što sve može. Sam MIUI je meni jedan od najboljih sučelja za Android, a probao sam svašta. Ali to je moje osobno stajalište, netko voli minimalizam tipa Android One ili Pixel Experience, a netko voli da je natrpan svim i svačim.

 

MIUI ima toliko korisnih sitnica da ga je uživancija koristiti.

Recimo jedan je od rijetkih koji ima po defaultu opciju da se youtube može slušati i zaključati mob bez da se youtube ugasi. 

 

Ako te zanima kako to izgleda imaš detaljniju demonstraciju tu, negdje od 12:30 počinje MIUI:

 

Realme ti je isto dobar izbor posebno u segmentu low-budget uređaja koji za malo kuna nude puno.

 

 

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@mzopg mislim na bilo koji step counter apk, koji na telefonu broji korake.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zabranjeniples kaže...

@mzopg mislim na bilo koji step counter apk, koji na telefonu broji korake.

 Evo isprobao Xiaomi Health koji je dio MIUIa na tri Xiaomija i radi bez problema, uredno broji korake. Koji si to ovlašteni servis kontaktirao?

Mi Fit isto na mom modelu radi ok, nisam probao na drugima.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

 Evo isprobao Xiaomi Health koji je dio MIUIa na tri Xiaomija i radi bez problema, uredno broji korake. Koji si to ovlašteni servis kontaktirao?

Mi Fit isto na mom modelu radi ok, nisam probao na drugima.

 Bijelić

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.7.2021 17:57 (zabranjeniples).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zabranjeniples kaže...
mzopg kaže...

 Evo isprobao Xiaomi Health koji je dio MIUIa na tri Xiaomija i radi bez problema, uredno broji korake. Koji si to ovlašteni servis kontaktirao?

Mi Fit isto na mom modelu radi ok, nisam probao na drugima.

 Bijelić

 Nije im baš pametno davati takve izjave za brend čiji su zastupnici.

 

I ne znam kako to Xiaomi nije softwareski dobro riješio step counter kad evo kod mene na tri Xiaomija, sva tri globalni uređaji i na sva tri radi ok, ukratko bubaju bez veze i upitno je zašto kod tebe to nije radilo, biti će da je prije nekakav permission u pitanju i konflikt sa drugom aplikacijom.

 

Evo neka i druge kolege koji imaju Xiaomi naprave test pa da imamo nekakav uzorak, radi li vam step counter, recimo preko Xiaomi Healtha, tu je najlakše provjeriti, samo swipe s lijeva na desno da se dođe do početnog ekrana i tu imate Xiaomi Health koji samo treba uključiti.

 

Xiaomi brojač koraka preko Xiaomi Healtha mi radi ili ne radi:

2 Radi
4 Ne radi
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zar misliš da mi to isto nije padalo na pamet i da nisam provjeravao dozvole ?

Da ne duljimo previše, nisam  zadovoljan njima, jer OSOBNO nemam dobra iskustva.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav

 

Trenutno koristim Xiaomi Mi 10T

 

Koji mobitel uzeti da je sličan specifikacijama, ali da ima amoled ekran i da je cijenom blizu ovoga 

 

Mi 10T sam platio 2300kn u drugom mjesecu

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Remzi kaže...

Pozdrav

 

Trenutno koristim Xiaomi Mi 10T

 

Koji mobitel uzeti da je sličan specifikacijama, ali da ima amoled ekran i da je cijenom blizu ovoga 

 

Mi 10T sam platio 2300kn u drugom mjesecu

 F3

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trenutno koristim Xiaomi Mi 8 6GB/128GB, uzeo ga novog kad je izašao prije 3 godine i sad gledam da bi uzeo neki novi mob do 3.500kn i nekako mi se čini da je Poco F3 8GB/256GB best buy u tom rangu prema ovome što sam do sad pročitao ... Znam da mu kamera nije najbolja ali mi nije presudna pri kupnji... Mi8 mi je još uvijek dobar mob i vrti igrice bez problema, a i u ostalim zadacima ne vidim nekih problema... No sad mu je baterija već pri kraju i power tipka je počela zafrkavati, treba je jako stisnuti da uhvati... Razmišljao sam uzeti samo bateriju i možda vidjeti kako se mijenja power tipka ali mislim da mi je ipak bolje uzeti Poco F3... Ima li što bolje za kupiti od Poca F3 8/256 u rangu do 3.500kn?

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
stype_zd kaže...

Trenutno koristim Xiaomi Mi 8 6GB/128GB, uzeo ga novog kad je izašao prije 3 godine i sad gledam da bi uzeo neki novi mob do 3.500kn i nekako mi se čini da je Poco F3 8GB/256GB best buy u tom rangu prema ovome što sam do sad pročitao ... Znam da mu kamera nije najbolja ali mi nije presudna pri kupnji... Mi8 mi je još uvijek dobar mob i vrti igrice bez problema, a i u ostalim zadacima ne vidim nekih problema... No sad mu je baterija već pri kraju i power tipka je počela zafrkavati, treba je jako stisnuti da uhvati... Razmišljao sam uzeti samo bateriju i možda vidjeti kako se mijenja power tipka ali mislim da mi je ipak bolje uzeti Poco F3... Ima li što bolje za kupiti od Poca F3 8/256 u rangu do 3.500kn?

 Reci što ti je bitno kod moba prema nekakvim prioritetima pa ćemo ti lakše dati preporuku.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Prije svega napredak u odnosu na Mi8, ako već mijenjam da mijenjam za bolje... Brzina, poželjno više od 6GB RAM-a, dobar ekran i SoT, brzo punjenje... Prema tim nekim kriterijima mi je u oko upao Poco F3, osim kamere mislim da je dobar mob i da zadovoljava ovo što tražim, dobar procesor, 8/256GB, amoled 120Hz itd... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 21:48 (stype_zd).
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nikako ekipa shvatiti da to ništa ne valja, MIUI šteka, zapinje, ne radi pola toga i još ti Kinezi kradu podatke. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
stype_zd kaže...

Prije svega napredak u odnosu na Mi8, ako već mijenjam da mijenjam za bolje... Brzina, poželjno više od 6GB RAM-a, dobar ekran i SoT, brzo punjenje... Prema tim nekim kriterijima mi je u oko upao Poco F3, osim kamere mislim da je dobar mob i da zadovoljava ovo što tražim, dobar procesor, 8/256GB, amoled 120Hz itd... 

 Odličan je F3 za svoju cijenu.

 

Ako naručuješ izvani i nije ti problem staviti EU ROM ili koristiti onaj koji dođe na mobu baci oko još na:

Xiaomi Mi 10S - oko 3000kn

Xiaomi Mi 11 - oko 3700kn

*na brzinu sam gledao cijene pa ih treba provjeriti 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

Nikako ekipa shvatiti da to ništa ne valja, MIUI šteka, zapinje, ne radi pola toga i još ti Kinezi kradu podatke. 

 Jebiga, ja sam nekad bio #1 fan xiaomija, ali svakom iducom generacijom mi se miui sve manje mili do te faze da me izluđuje.

Hvalio sam ih uvik kako imaju više funkcija od svih drugih, ali bugovi, sjebani updatei su me totalno odbili od xiaomija.

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mi 10s sam baš sad gledao na gsmarena.com i vidim da je gotovo isti mob kao i F3 s tim da F3 ima 120Hz naspram 90hz dok Mi 10s ima bolju kameru i bežično punjenje I u varijanti 128GB ima 8GB memorije za razliku od 6/128GB kod F3...

 

https://m.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone2=10780&idPhone1=10758

 

Imaš savjet odakle naručiti Mi10s?

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
mzopg kaže...

Nikako ekipa shvatiti da to ništa ne valja, MIUI šteka, zapinje, ne radi pola toga i još ti Kinezi kradu podatke. 

 Jebiga, ja sam nekad bio #1 fan xiaomija, ali svakom iducom generacijom mi se miui sve manje mili do te faze da me izluđuje.

Hvalio sam ih uvik kako imaju više funkcija od svih drugih, ali bugovi, sjebani updatei su me totalno odbili od xiaomija.

 

 Baš takav slučaj je i kod mene. Imao sam prvi xiaomi, Hongmi (red rice), dvojku, trojku, 4x, žena ima poco f1 trenutno, roditelji su imali xiaomie, svima sam preporučivao. Sada imam Samsung S10 lite i prvi put da radim update čim izađe, bez da danima listam forume i tražim kakve bugove su ljudi prijavili. 

Zajebavao sam se i sa custom romovima nekad, naručivao iz Kine, etc., a sada jednostavno želim mob out of the box bez bugova u softveru. 

Xiaomi, na moju veliku žalost, to ne nudi. 

Daleko od toga da nudi više za cijenu od  Samsunga i da su i uz te sitne mane super kupnja, ali ja nemam živaca za te greške niti se mislim tresti da li će mi SOT pasti za 50% nakon slijedećeg većeg updatea, a proximity senzor zblesati po tisućiti put. To su činjenice, a ne "rekla kazala".

 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
thebatman kaže...
mzopg kaže...

Nikako ekipa shvatiti da to ništa ne valja, MIUI šteka, zapinje, ne radi pola toga i još ti Kinezi kradu podatke. 

 Jebiga, ja sam nekad bio #1 fan xiaomija, ali svakom iducom generacijom mi se miui sve manje mili do te faze da me izluđuje.

Hvalio sam ih uvik kako imaju više funkcija od svih drugih, ali bugovi, sjebani updatei su me totalno odbili od xiaomija.

 

 Baš takav slučaj je i kod mene. Imao sam prvi xiaomi, Hongmi (red rice), dvojku, trojku, 4x, žena ima poco f1 trenutno, roditelji su imali xiaomie, svima sam preporučivao. Sada imam Samsung S10 lite i prvi put da radim update čim izađe, bez da danima listam forume i tražim kakve bugove su ljudi prijavili. 

Zajebavao sam se i sa custom romovima nekad, naručivao iz Kine, etc., a sada jednostavno želim mob out of the box bez bugova u softveru. 

Xiaomi, na moju veliku žalost, to ne nudi. 

Daleko od toga da nudi više za cijenu od  Samsunga i da su i uz te sitne mane super kupnja, ali ja nemam živaca za te greške niti se mislim tresti da li će mi SOT pasti za 50% nakon slijedećeg većeg updatea, a proximity senzor zblesati po tisućiti put. To su činjenice, a ne "rekla kazala".

 

 Tako nekako, imao sam sve xiaomije vrijedne spomena do 10 serije. 10 obicni sam preskocio jer nije nudio dobar set kamera, 10 pro mi je bio preskup za ono što nudi. 10t seriju sam cak i isprobao ali tada su poceli "napadi bugova" i nisam dugo izdrzao s njima.

Uzeo nekidan X3 pro i F3, svaka cast na hardveru al sw je u p**i materinoj, milijon sitnica iritira. 

Evo npr najnovije, ako stavis nova launcher (ili neki drugi) ne rade geste za navigaciju.

Najkomicnije od svega je što kad uzmem neki stariji xiaomi, npr f1/mi8/mi9 sve radi kako treba.

 

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Iako nisam fan Samsunga zadnjih par modela, nakon Mi10T PRO i MIUI-a, Samsung (osim baterije ) i njegov ONE UI su mi došli kao ugodno osvježenje.

IMHO, MIUI ne spada u istu rečenicu sa Oxygenom, EMUI i ONE UI, s kojima definitivno imam puno ugodnije i stabilnije iskustvo u radu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 9:54 (zabranjeniples).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi10 PRO, apsolutno nikakvih bugova na MIUI 12.5.

Cak vidim da je rijesen problem proximity sensora kod razgovora.

 

Jedino potpuisujem kolegu Batmana vezano za alternativne launchere, ne rade geste ali to nije bug ako se koristi stock MIUI.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Žalosno je što krajem 2021. godine uopće moramo napominjati da je riješen problem proximity senzora kod razgovora. Do nedavno sam uredno, dok sam koristio mobitel za ono što mu je primarna svrha, licem završavao pozive, stavljao na hold, mute, zvao druge ljude etc. Super da ti sve radi, ali meni je nebulozno da se mora posebno napominjati da sve radi ok na mobitelu od 3000 kn. Čak i pozivi. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 14:59 (hardcoree).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moram priznati da takvih problema nisam imao na niti jednom Xiaomi uređaju, a bilo ih je od 1000kn pa na više. Aj da i ja u nećem imam sreće. 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice