Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.911
|
čitano: 10.908.390
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Koji ti/vam je budžet?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 14:36 (hardcoree).
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa recimo 3000kn. Kažem, gledao sam i ovaj Vivo X60 pro koji je nešto iznad 4000, al to mi je možda ipak malo preskupo iako me mami. :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Imaš Galaxy A72 koji ima AMOLED ekran, jaču bateriju, bolje kamere, ali CPU i GPU je slabiji u odnosu na tvoj sadašnji.

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sta uzeti do 1500kn? dodati jos 200kn i uzeti realme 8 ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
toma20 kaže...

Sta uzeti do 1500kn? dodati jos 200kn i uzeti realme 8 ili?

 Mislim da ti je Redmi Note 10 bolji uredjaj za manje novaca

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nije bolji. Ima dosta slabiji SoC, loš WiFi, šlampavu izradu i problematičan softver.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi nema šlampavu izradu i problematičan softver - TOČKA

Ju je je? Je ju je!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tjsudac kaže...
Pozdrav. Godinama sam korisnik Xiaomi mobitela (cura i ja uvjek uzmemo u paru dva komada) i sad je najdulji period da se nismo obnovili jer 2 i pol godine imamo Poco F1. Iako i danas rade kao i prvog dana i stvarno sam prezadovoljan, vrijeme je za nove. Kako zaista nisam u toku s modelima, zamolio bih za preporuku. Uvjet je amoled ekran i naglasak na što bolju kvalitetu kamera. Iako nije Xiaomi, gledao sam Vivo X60 ili čak i pro verziju premda je ta malo van budžeta, ali ne znam provjerenu trgovinu gdje kupiti budući ni s tim nisam u toku. Hvala unaprijed.

Xiaomi Mi Note 10 ako su ti kamere prioritet. Solidan AMOLED ekran, jako dobra baterija i izvrsne kamere. Mislim da po pitanju kamera nema konkurencije sve do uređaja koji koštaju 2-3 puta više.

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja uzeo djetetu da ju maknem s redmi 4x ,redmi note 10 i ugodno.sam iznenadjen s mobom..uzeo ga s njuske novog zapakiranog iz svijeta medija za.1250kn zeleni 4/64.... Za te novce mislim da nista bolje nije bilo...jedino se malo na velicinu mora naucit..gramaza je ok 178g...bilo je manjih ali neki stariji modeli.i skuplji od 1250kn..djete sretno i zadovoljno

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Nije bolji. Ima dosta slabiji SoC, loš WiFi, šlampavu izradu i problematičan softver.

 

Reasons to consider the Xiaomi Redmi Note 10 over Realme 8
  • Water-resistant body (IP53 classification)
  • Slow-motion recording at 960FPS
  • Stereo speakers
  • Delivers 13% higher maximum brightness (677 against 597 nits)
  • Faster storage type - UFS 2.2 versus UFS 2.1
  • Supports Dolby Atmos sound technology
  • Has a built-in infrared port
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Izzy kaže...

Imaš Galaxy A72 koji ima AMOLED ekran, jaču bateriju, bolje kamere, ali CPU i GPU je slabiji u odnosu na tvoj sadašnji.

Ma nema mi baš smisla uzimati novi mobitel slabijih CPU i GPU od ovoga kojeg sad imam, a skoro 3 godine nakon. Isto tako, Samsung me nikako ne privlači. Ipak, hvala.

 

mzopg kaže...

Xiaomi Mi Note 10 ako su ti kamere prioritet. Solidan AMOLED ekran, jako dobra baterija i izvrsne kamere. Mislim da po pitanju kamera nema konkurencije sve do uređaja koji koštaju 2-3 puta više.

 Hvala. Provjerit ću. Mislim, čuo sam za njega, al nisam istraživao. Znaš li gdje ga se isplati kupiti? U Hrvatskoj ili ipak preko nekog stranog shopa je povoljnije?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Što preporučate do 4000kn?
Imam S10+ trenutno.
Da li uopće ima smisla uzimati nešto drugo jer vidim da ovi noviji modeli ne nude apsolutno ništa vrijedno nadoplate 2-3k kn.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tjsudac kaže...
mzopg kaže...

Xiaomi Mi Note 10 ako su ti kamere prioritet. Solidan AMOLED ekran, jako dobra baterija i izvrsne kamere. Mislim da po pitanju kamera nema konkurencije sve do uređaja koji koštaju 2-3 puta više.

 Hvala. Provjerit ću. Mislim, čuo sam za njega, al nisam istraživao. Znaš li gdje ga se isplati kupiti? U Hrvatskoj ili ipak preko nekog stranog shopa je povoljnije?

Pogledaj na njuškalu zna biti novih modela u original kutiji ili jako malo korištenih sa punom garancijom za oko 1900-2100kn. To je izvrsna cijena za taj mobitel. U trgovini je oko 3300kn, a zna biti i u ponudi tele operatera (tele2, t-com...).

 

Zadnja dva tjedna sam bio na putu i napravio hrpu fotografija i oduševio me koliko su mu gotovo sve kamere funkcionalne i kvalitetne.

Ono gdje su skuplji modeli još bolji je video, na Mi Note 10 je solidan, ali neće te oboriti s nogu i brzina prebacivanja sa jedne kamere na drugu, ovdje kad se rade fotke glavnom kamerom potrebno je pričekati par sekunda prije nego se može prebaciti na drugu kameru. Kod fotkanja sa drugim kamerama prebacivanje ide puno brže jer imaju manje MP pa se brže i obrade. To je samo problem onome tko treba instant mijenjati kamere (wide, ultrawide, tele).

 

ROXX kaže...
Što preporučate do 4000kn?
Imam S10+ trenutno.
Da li uopće ima smisla uzimati nešto drugo jer vidim da ovi noviji modeli ne nude apsolutno ništa vrijedno nadoplate 2-3k kn.

 To ovisi o tome što je tebi bitno, netko će dati te novce samo da ima bolje trajanje baterije, a nekome to nije uopće bitno.

 

Noviji modeli imaju bolji display 90-120Hz i bolji odziv, bolje baterije, bolji set kamera, brže punjenje - 15W na S10+ sada već djeluje kao da je iz prošlog stoljeća. 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

Xiaomi nema šlampavu izradu i problematičan softver - TOČKA

 ja sam pogledo par recenzija di govore za miui 12 da ima svakakvih bugova

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

svakakvih bugova bez navođenja može se čitati i kao feature...

 

dobio službeni A52 - đubre mi javlja da ne mogu pokrenuti Revolut na rootanom uređaju ?!?!?!? ništa nije dirano, napunjen i upaljen...

 

Na privat RN8T - Magisk skriven, sve radi, Revolut, Aircash, m-Bankarstvo, Google Pay...

 

da ne govorim da mu baterija dulje traje iako je A52 AMOLED, i smanjio osvježavanje na 60 Hz...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi Note 8T na starijoj verziji fw-a (MIUI 11) kod nećaka radi dobro i ne pada mu na pamet da ga ažurira...

Kod susjeda isti mob, MIUI 12 i mob pun bugova.

Sveto pravilo kod Xiaomija, ne ažuriraj ništa 😁
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 14:13 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

MIUI 12.5, na Mi 10.

Jako ugodno iznenađenje.

Istina, tek imam 4-5 dana, ali do sad ni jedan bug, sve je osjetno brže, uključujući i pokretanje kamere i slikanje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Žiga82 kaže...
Stric_Jura kaže...

Xiaomi nema šlampavu izradu i problematičan softver - TOČKA

 ja sam pogledo par recenzija di govore za miui 12 da ima svakakvih bugova

Nisam gledao recenzije, ali koristim Xiaomi i MIUI već godinama i nikakvih problema, e sad ti biraj kome ćeš vjerovati, plaćenom recenzentu ili dobro namjernom kolegi s foruma. 

 

vepar kaže...
Redmi Note 8T na starijoj verziji fw-a (MIUI 11) kod nećaka radi dobro i ne pada mu na pamet da ga ažurira...

Kod susjeda isti mob, MIUI 12 i mob pun bugova.

Sveto pravilo kod Xiaomija, ne ažuriraj ništa 😁

 Uredno ažuriram čim dođe nekakva nadogradnja, odnosno čim je primijetim i nikada nikakvih problema. U biti lažem, jednom mi se zblesao messenger pa sam obrisao cash i došao je sebi. Puna kuća Xiaomija i svi jednako dobro rade, e sad što ljudi rade s tim mobitelima ja stvarno ne znam ili sam nekakve turbo sreće.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Žiga82 kaže...
Stric_Jura kaže...

Xiaomi nema šlampavu izradu i problematičan softver - TOČKA

 ja sam pogledo par recenzija di govore za miui 12 da ima svakakvih bugova

Nisam gledao recenzije, ali koristim Xiaomi i MIUI već godinama i nikakvih problema, e sad ti biraj kome ćeš vjerovati, plaćenom recenzentu ili dobro namjernom kolegi s foruma. 

 

vepar kaže...
Redmi Note 8T na starijoj verziji fw-a (MIUI 11) kod nećaka radi dobro i ne pada mu na pamet da ga ažurira...

Kod susjeda isti mob, MIUI 12 i mob pun bugova.

Sveto pravilo kod Xiaomija, ne ažuriraj ništa 😁

 Uredno ažuriram čim dođe nekakva nadogradnja, odnosno čim je primijetim i nikada nikakvih problema. U biti lažem, jednom mi se zblesao messenger pa sam obrisao cash i došao je sebi. Puna kuća Xiaomija i svi jednako dobro rade, e sad što ljudi rade s tim mobitelima ja stvarno ne znam ili sam nekakve turbo sreće.

ma meni je svejedno je dobar il ne al nekuzim zasto bi neko radio recenziju i kao lagao da je softver na mobu u banani

7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Možete li mi preporučiti dvije opcije za novi mob:

 

#1 najjeftiniji mogući, neovisno o performansama, kameri itd. ali da radi brzo i normalno i da neće za 2 godine biti prespor i neiskoristiv

 

#2 isto kao gore, ali s izmjenom da kamera bude što bolja može biti, a da je mob pri tom još uvijek u nižem cijenovnom rangu

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Onako na prvu, iz glave. 

Realme 6s i

Xiaomi Redmi note 10.

 

 
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Žiga82 kaže...

ma meni je svejedno je dobar il ne al nekuzim zasto bi neko radio recenziju i kao lagao da je softver na mobu u banani

 Imaš na stotine recenzenata, na youtubeu hrpu klinaca koji brljaju svašta, neki su plaćeni od strane konkurencije da kritikuju, a neki od proizvođača da hvale njegove uređaje...

 

Ne znam gdje si to za MIUI vidio da je netko komentirao da je software u banani, redovito pratim provjerene recenzente tipa GSM Arena, Mrwhosetheboss, techtablets, flossy carter, frankie tech... i uglavnom imaju samo hvalospjeve za MIUI. Naravno da MIUI nije savršen, nije niti jedan OS, ali sigurno nije u banani niti sam ja mazohista pa da bi ga koristio godinama. 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
Žiga82 kaže...

ma meni je svejedno je dobar il ne al nekuzim zasto bi neko radio recenziju i kao lagao da je softver na mobu u banani

 Imaš na stotine recenzenata, na youtubeu hrpu klinaca koji brljaju svašta, neki su plaćeni od strane konkurencije da kritikuju, a neki od proizvođača da hvale njegove uređaje...

 

Ne znam gdje si to za MIUI vidio da je netko komentirao da je software u banani, redovito pratim provjerene recenzente tipa GSM Arena, Mrwhosetheboss, techtablets, flossy carter, frankie tech... i uglavnom imaju samo hvalospjeve za MIUI. Naravno da MIUI nije savršen, nije niti jedan OS, ali sigurno nije u banani niti sam ja mazohista pa da bi ga koristio godinama. 

 mos ih nac na jutubu dosta kad napises miui bugs il tak nesto

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Vjerujem da oni skuplji Mi modeli ne pate od toliko bugova, jer više ulažu u softversku optimizaciju, ali Redmi i Poco, e tu već svega ima.

Dovoljno je samo otići i prošvrljati po forumima i sve je jasno. Jutjubere uglavnom ne shvaćam ozbiljno, nego one koji duže koriste uređaj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Koristim redmi note 9 pro pola godine, ima MIUI 12 i sad od prije nekih mjesec dana i android 11 i nisam primjetio neke bugove tj. mogu reći da ima dvije stvari koje ne rade skroz dobro. Jedna je da kad je upaljen mod za ekstra svijetli ekran na suncu ne vrati se sam u zatamnjeno stanje. Ali to se lako riješi gašenjem te opcije, dovoljno je svjetli na suncu i bez toga. I drugi bug koji ima je to da kad se prebacujem sa jednog instagram računa na drugi prebacuje mi instagram u dark mode. To je možda bug instagrama a ne MIUI-a. Nikakvo drugo trzanje ni bug nisam primjetio.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Vjerujem da oni skuplji Mi modeli ne pate od toliko bugova, jer više ulažu u softversku optimizaciju, ali Redmi i Poco, e tu već svega ima.

Dovoljno je samo otići i prošvrljati po forumima i sve je jasno. Jutjubere uglavnom ne shvaćam ozbiljno, nego one koji duže koriste uređaj.

 Lupetaš. Okružen sam Xiaomijima svih vrsta i promijenio sam Poco f1, f2pro i sad imam f3 i nikakvih problema nikad.

Nemoj lagati ovaj napaćeni narod :)

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dečko smiri živce, govorim svoja iskustva, tvoja me ne zanimaju 😬
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Dečko smiri živce, govorim svoja iskustva, tvoja me ne zanimaju 😬

A "tvoja" iskustva su forumi i tuđa iskustva?

Uglavnom, nemaš brige za Šomije i Pocoje i Redmije, svi rade kako treba!

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Miui je bugovit i nešto razbije na svakom uređaju, ali ako vam to smeta, postoji custom rom.

 

Ma Poco je zakon! 

I want to believe
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mrzech kaže...
vepar kaže...
Dečko smiri živce, govorim svoja iskustva, tvoja me ne zanimaju 😬

A "tvoja" iskustva su forumi i tuđa iskustva?

Uglavnom, nemaš brige za Šomije i Pocoje i Redmije, svi rade kako treba!

 Upravo to. Nikakavi jutjuberi, nego iskustva ljudi koje znam i forumaši s dobrim i poštenim stavom. Iskreno, volio bi da svi Redmiji i Pokići rade kako spada...😃

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice