Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.882.186
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na jednu stranu iphone, a na drugu svi ostali. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
milanji kaže...

Je li kamera vidljivo bolja na P40 Pro? U nekim testovima Mi11 se pokazao bolji na Dxo Marku, dok je ukupna razlika 10 bodova. Vaša mišljenja?

Generalno gledano P40 Pro ima bolji komplet kamera. E sad kad pitaš je li bolja, misliš usporedba 1:1 iste kamere?

 

Mi 11 za glavnu kameru ima 108MP Samsungov senzor, isti je i kod mene u Mi Note 10 s tim da je kod mene bolje složen i podešen. U pitanju je jako dobar senzor koji daje odlične dnevne fotke i jako dobre noćne. On se donekle može usporediti sa glavnom kamerom na P40 Pro koja ima još malo veći senzor.

 

Ostale kamere su sve na strani P40 Pro:

- telefoto sa 5x optičkim zoomom, Mi 11 nema telefoto kameru

- 40MP odlična ultrawide sa PDAF i duplo većim senzorom od onog na Mi 11 koji ima i 3 puta manji broj pixela

 

Ova 5MP makro na Mi 11 je čisto za zezanciju.

 

- selfie opet bolja na P40 Pro, video do 4k, dok je Mi 11 limitiran na fHD

 

10 bodova na dXoMarku je jako puno.

 

Ukratko ako ti nisu bitne ultrawide i telefoto kamere onda ćeš i sa glavnom kamerom na Mi 11 biti jako zadovoljan, u protivnom je P40 Pro dosta bolji izbor.

 

mrzech kaže...

Mi 11 ima jaču bateriju s bržim punjenjem, tak da ne znam kako p40pro ima bolju bateriju.

Ovo za grijanje je subjektivno, a kamere su upitne.

Uvijek bih išao na Mi11, plus je godinu dana noviji mobitel.

Kad dođe p50, vidjet ćemo cijenu

Ne možeš uspoređivati baterije po kapacitetu jer potrošnja ovisi o uređaju i softwareu, po tome bi iPhone imao užasne baterije, jer ima i do 50% manji kapacitet, a opet se nosi bez problema sa Androidom koji ima puno veću bateriju.

 

Gledaj prave testove ne specifikacije, a prema njima se baterija na Mi 11 napuni jednako brzo kao i ona na P40 Pro, ali SD888 troši više i baterija na Mi 11 traje manje od one na P40 Pro.

 

Upitno je je li bolje ići na ovogodišnji početni flagship model ili na prošlogodišnji srednji flagship model, ipak je ovaj kompletniji i potpuniji uređaj, a u desetak mjeseci razlike ipak ne bude toliko drastičnih razlika i napretka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 16:40 (mzopg).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Našla sam samo po 2200 kn, ima li nešto između 1500 i 2000, dakle da ne prelazi 2000. Klincu se sviđa P30 lite ali ne želi P40 lite zbog kemijanja s google servisima.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka mobitel sa što boljom baterijom i većim ekranom. Prednost za te dvije stvari ispred kamere. Igre ne igram. YouTubeu, gmail, čitanje vijesti. Da ima običan utor za slušalice i da ima ono svijetlo na vrhu ekranu za obavijesti za poruke. Naviknuo sam se na to:) Ne bi volio da je HD već da je full hd. Može li se nešto tako naći do 1500 kn? Bolje koja kuna manje, više od toga ne bih išao.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Ako je baš za igrice onda možda Poco x3 pro.

 

 Našla sam samo po 2200 kn, ima li nešto između 1500 i 2000, dakle da ne prelazi 2000. Klincu se sviđa P30 lite ali ne želi P40 lite zbog kemijanja s google servisima

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 22:27 (hardcoree).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariclius kaže...

Može preporuka mobitel sa što boljom baterijom i većim ekranom. Prednost za te dvije stvari ispred kamere. Igre ne igram. YouTubeu, gmail, čitanje vijesti. Da ima običan utor za slušalice i da ima ono svijetlo na vrhu ekranu za obavijesti za poruke. Naviknuo sam se na to:) Ne bi volio da je HD već da je full hd. Može li se nešto tako naći do 1500 kn? Bolje koja kuna manje, više od toga ne bih išao.

 

 Xiaomi Redmi note 10. Nema led notifikaciju, ali se lako sredi da rupica za selfie kameru služi za notifikacije. Dobra baterija i ekran, utor za slušalice, jeftin. 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala puno. Nemam šta dalje tražiti. Sad imam redmi note 4 i da nije izudaran ne bih ga ni mijenjao, ali kad već kupujem novi onda tražim veći ekran i da je baterija ok. Još ako je tako da se može srediti ta led notifikacija, odlično. Vidim da ih ima novih po 1300 kn. Super cijena. Hvala. Lp

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

S kojim mobitelom poslati S10 u mirovinu?

Baš gledam jedan ugovor mi isteko, a drugi pred istekom, a ja nisam siguran s kojim umiroviti trenutni S10.

Gleldam S21, nema zakrivljen zaslon, nema punjača, nema 3.5mm, nema pola toga... a nasljednik još uz to sve plastika umjesto stražnjeg stakla 

Gledam Sony-eve uređaje, njih u t-mobileu naravno da nema...

Malo sam izludio s izborom trenutno... s10 mi je spreman za mirovinu, a ne vidim dovoljno dobru zamjenu. 
Gledam P40 pro, zakrivljen zaslon, no opet googleovi servisi app-ova i ručno iz*k*vanje mi nemaju smisla.

 

Tako da ekipa pomagajte 

 

 

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Hvala. Nemam pojma kako nisam vidjela 🙈

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kruskar kaže...

S kojim mobitelom poslati S10 u mirovinu?

Baš gledam jedan ugovor mi isteko, a drugi pred istekom, a ja nisam siguran s kojim umiroviti trenutni S10.

Gleldam S21, nema zakrivljen zaslon, nema punjača, nema 3.5mm, nema pola toga... a nasljednik još uz to sve plastika umjesto stražnjeg stakla 

Gledam Sony-eve uređaje, njih u t-mobileu naravno da nema...

Malo sam izludio s izborom trenutno... s10 mi je spreman za mirovinu, a ne vidim dovoljno dobru zamjenu. 
Gledam P40 pro, zakrivljen zaslon, no opet googleovi servisi app-ova i ručno iz*k*vanje mi nemaju smisla.

 

Tako da ekipa pomagajte 

 

 

 Ako tražiš nešto kompaktnije, pogledaj Asus Zenfone 8.

Ako ne, a da ne košta soma eura, OnePlus 9, Xiaomi Mi 11. A i S21 iako mu fali nešto u odnosu na prije, dobar je upgrade u odnosu na S10

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
kruskar kaže...

S kojim mobitelom poslati S10 u mirovinu?

Baš gledam jedan ugovor mi isteko, a drugi pred istekom, a ja nisam siguran s kojim umiroviti trenutni S10.

Gleldam S21, nema zakrivljen zaslon, nema punjača, nema 3.5mm, nema pola toga... a nasljednik još uz to sve plastika umjesto stražnjeg stakla 

Gledam Sony-eve uređaje, njih u t-mobileu naravno da nema...

Malo sam izludio s izborom trenutno... s10 mi je spreman za mirovinu, a ne vidim dovoljno dobru zamjenu. 
Gledam P40 pro, zakrivljen zaslon, no opet googleovi servisi app-ova i ručno iz*k*vanje mi nemaju smisla.

 

Tako da ekipa pomagajte 

 

 

 Ako tražiš nešto kompaktnije, pogledaj Asus Zenfone 8.

Ako ne, a da ne košta soma eura, OnePlus 9, Xiaomi Mi 11. A i S21 iako mu fali nešto u odnosu na prije, dobar je upgrade u odnosu na S10

 0 Bodova od tog asus-a, samo ono što je u t-mobile ponudi, produljenje ugovora.

Fali mu zakrivljen zaslon, 3.5mm... navikao sam na taj dizajin da bih najradije uzeo još jedan S10...

EDIT
Što to samsung priprema?
Nova S Serija izlazi van ili? Kontam pričekat da izbace tu novu seriju ako je u pitanju.
Kad sam uzimao S10 da sam samo tjedan dana pričekao mogao sam za istu lovu uzeti S10 i S20...

Gledam sad i Samsung Note, samo što čini mi se da su nedostupni u t-mobileu.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 12:18 (kruskar).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Jedan od rijetkih kojima treba zakrivljen ekran. I još da treba 3.5mm jack... Pa iskreno ne znam dal ima takav na tržištu.
Uzmi Mi 11. Zakrivljen je, nema jack, ali u kutiji se dobiva adapter pa bar to...
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Produljenje ugovora

Produljenje ugovora u Telemachu na TOP tarifi pa moram uzeti neki mobitel do 100kn mj. rata a moze i nesto malo vise ako ima neki znatno bolji model 

 

Zasad gledam A52 128GB 4G verzija je 95kn a imaju i Redmi Note 10 Pro 128GB za 77kn

 

Jel ima kakvih problema sa MIUI 12.5?

 

Nisam jos imao Xiaomi mobitel ali ovo me obeshrabrilo

 

Ili neki drugi mobitel ako ima tko kakvu preporuku? Ili je A52 teski best buy i dalje?

 

Ravnam se zasada prema ovom vodicu za 2021

 

https://www.gsmarena.com/best_midrange_allrounders_buyers_guide-review-2032.php

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 21:02 (roby27).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Produljenje ugovora

Ne znam gdje gledaš, ja ne vidim na Telemachu Redmi Note 10 pro, nije ni bitno. Ja sam imao radmi note 7 bio sam zadovoljan s njim.

Kad je izašao A52 malo sam razmišljao ali sam ga uzeo. Nešto je skuplji od rn10pro, ali ima i prednosti pred njim.

Mislim da nisam pogriješio i zadovoljan sam sa Samsungom.

11 godina
offline
Re: Produljenje ugovora

U CCO West poslovnici su ga imali u ponudi za 77kn, ne znam zasto ga nema na webu...

 

Inace zaposlenica koja tamo radi mi sugerira na ovaj model da je zvijer od moba, kao 8k i 4k snimanje i jak procesor...

https://telemach.hr/uredjaji/mobiteli/xiaomi-mi-10t-6gb-128-gb-lunar-silver/602068

 

 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Odlučio sam da ostajem na Mate 20 Pro, možda se što promijeni kad izađe Mi Mix 4 ili Mi 12
13 godina
offline
Re: Produljenje ugovora
roby27 kaže...

U CCO West poslovnici su ga imali u ponudi za 77kn, ne znam zasto ga nema na webu...

 

Inace zaposlenica koja tamo radi mi sugerira na ovaj model da je zvijer od moba, kao 8k i 4k snimanje i jak procesor...

https://telemach.hr/uredjaji/mobiteli/xiaomi-mi-10t-6gb-128-gb-lunar-silver/602068

 

 

 OK je, ali mene osobno odbija LCD ekran u današnje vrijeme. Sve ostalo je dobro.

Imaš Mi 11 Lite 5G. Jako lagan telefon, vrlo jak procesor, OK kamere.

Poco F3 bi morao iskeširati 300 kn, ali ima skoro sve

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel bolja kamera na poco f3 ili mi 11 lite? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Produljenje ugovora
zuper kaže...

 OK je, ali mene osobno odbija LCD ekran u današnje vrijeme. Sve ostalo je dobro.

Imaš Mi 11 Lite 5G. Jako lagan telefon, vrlo jak procesor, OK kamere.

Poco F3 bi morao iskeširati 300 kn, ali ima skoro sve

 Nije mi bas ostavio dobar dojam u ruci Mi 11 Lite 5G, slabasna izrada, slaba baterija i nije bas fluidan a i zaposlenici kazu u telemachu da ima prituzbi na taj model od korisnika. A i taj zeleni model koji je u ponudi telemacha nema micro sd slot sto je čudno.

 

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

domac5

Jel bolja kamera na poco f3 ili mi 11 lite? 

Mi11 lite 5G

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2021 17:18 (bodija).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Mi 11 lite 5g ima bolju kameru koliko čitam. 

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...

Jel bolja kamera na poco f3 ili mi 11 lite? 

 

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
4 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozz. Evo zapeo sam na p9 lite i vrijeme je za promjene jer je već 2 puta baterija servisirana. Spor je,baterija koma, slabo se čuje. Što bi preporučili do nekih 1000-1300kn (njuškalo, novo)? Na simpa bonovima sam. Znači bitna mi je ok baterija, da ne ulazi prašina,nečistoća radi posla. Kamera nije toliko bitna. Preferiram Samsung i Huawei,al pošto nisam dugo mijenjao mob vidim da postoji sad hrpa solidnih proizvođaća. Ima li neki bestbuy? Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Čisto da prenesem svoje utiske.. imam sada desetak dana Xiaomi MI 11 lite 6/128.

 

dosad sam uvijek kupovao mobitele do 200€ jer sam si tak postavio neki limit.. i s ovim sam malo prešao zadani iznos (1.911,00 kn)

 

Prešao sam sa Galaxya A40... s kojim sam u biti bio jako zadovoljan zbog meni idealne manje veličine, ali ga je malo poškropila voda po jacku za punjenje i ode...

 

Uglavnom kupio sam Xiaomi jer sam prije dvije godine kupio ženi Redmi Note 7 i što je sve taj mobitel prošao uz dvoje djece... padova, prskanja vodom i sokovima.. i radi ko beba svo vrijeme...

 

Tak da zasad sam jako zadovoljan mobom, solidna baterija, ekran, extra brzo punjenje, odlična kamera, fluidan i brz (ko i većina kad su novi).

 

Ne kontam da netko spominje slabiju izradu Xiaomia?.. možda ako ga uspoređujete sa mobovima trostruke cijene onda kužim...

 

dvojio sam između Redmi Note 10S i ovoga.. i prevagnula mi je ta ipak elegantija izvedba (tanji i nešto lakši od Redmija)...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2021 10:16 (Havo).
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
United85 kaže...

Pozz. Evo zapeo sam na p9 lite i vrijeme je za promjene jer je već 2 puta baterija servisirana. Spor je,baterija koma, slabo se čuje. Što bi preporučili do nekih 1000-1300kn (njuškalo, novo)? Na simpa bonovima sam. Znači bitna mi je ok baterija, da ne ulazi prašina,nečistoća radi posla. Kamera nije toliko bitna. Preferiram Samsung i Huawei,al pošto nisam dugo mijenjao mob vidim da postoji sad hrpa solidnih proizvođaća. Ima li neki bestbuy? Hvala.

 Xiaomi redmi note 10 možda. 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
***

 Xiaomi redmi note 10 možda. 

Poco M3 Pro 5G 6/128 (žuti) je meni na listi. 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
United85 kaže...

Pozz. Evo zapeo sam na p9 lite i vrijeme je za promjene jer je već 2 puta baterija servisirana. Spor je,baterija koma, slabo se čuje. Što bi preporučili do nekih 1000-1300kn (njuškalo, novo)? Na simpa bonovima sam. Znači bitna mi je ok baterija, da ne ulazi prašina,nečistoća radi posla. Kamera nije toliko bitna. Preferiram Samsung i Huawei,al pošto nisam dugo mijenjao mob vidim da postoji sad hrpa solidnih proizvođaća. Ima li neki bestbuy? Hvala.

 Xiaomi redmi note 10 možda. 

 Malo je skuplji koliko vidim. A taj Poco M3 Pro?

11 godina
offline
Re: Produljenje ugovora
roby27 kaže...
zuper kaže...

 OK je, ali mene osobno odbija LCD ekran u današnje vrijeme. Sve ostalo je dobro.

Imaš Mi 11 Lite 5G. Jako lagan telefon, vrlo jak procesor, OK kamere.

Poco F3 bi morao iskeširati 300 kn, ali ima skoro sve

 Evo jucer sam bio u Areni do Mi Stora i duže vrijeme cackao po mobitelima, najbolji dojam mi je ostavio Poco F3 jako fluidan mob i odlican ekran, nema nikakvih problema sa skrolanjem i slovima, naime sto sam primjetio da kod skrolanja u web browseru primjerice 24 sata ili index.hr jedino kod njega nema problema sa slovima, kod recimo Mi10T serije je ocaj zivi kako slova onako kao da nestaju(magle se) kod pomicanja gore dolje, nije bas super bajno ni kod Redmi Note 10 Pro modela niti kod Mi 11 Lite 5G ali opet bolje nego kod Mi10T serije koja ima LCD ekran. Mi10T serija je bas uzas kod skrolanja i nebi se mogao pomiriti sa takvim mobitelom, bas onako iritira za gledanje.

Mi 11 Lite 5G je super lagan i tanak bas onako se osjeti razlika u ruci od recimo Redmi serije ali kod njega je upitna jacina osvijetljena ekrana po suncanom danu...plus je sto ima najnapredniji 5nm procesor u srednjem rangu.

 

Tako da cu jos dobro razmisliti o A52 Samsungu (bolja kamera i opcenito software) ili nesto skupljem Poco F3 ali jaca konfiguracija 8GB-256GB i brzi procesor.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.8.2021 11:42 (roby27).
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim preporuku za mobitel maksimalno do 1300-1400kn (novi, ne s njuškala). 

Mobitel je namijenjen za tinejdžera kojem je bitno da radi glatko i da je ok baterija. Kvaliteta kamere nije bitna.

Gledali smo redmi note 10. Što bi još preporučili da uzmem u obzir?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice