Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.876.261
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
metrix.2k kaže...

Sad ipak sebi razmisljam uzet novi mob (trenutno mrtvi izgazeni galaxy note 9).

 

Malo san u banani sa paricom ali svakako sam si rekao da sljedeci mob koji uzmem moram imat barem 2 god.

 

Zato mi se cini za 3000kn Poco F3 strava uredjaj, ali cuo sam da u posljednje vrijeme MIUI je nesto ekstra zbugan.

 

Svakako, za dugorocno i za te pare, postoji li sta bolje? Snapdragon 870, 120hz amoled (ovo mi je vrlo bitno).

A šta sve radiš na mobitelu? Ako može malo informacija. 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...

Kamera A52 vs Realme 8 pro. Koja vam se cini bolja

Ukoliko nisi fotograf.. apsolutno je nebitno a i da jesi.. fulanje sa bojama da Photoshop ispraviti (kao i mnogo toga).

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
filip1 kaže...
da li je taj redmi moguce nadograditi na android 11

 Naravno, čim bude dostupan.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa, kupio bi neki mob na njuškalu do 3000 kn.

Bitno mi je da mobitel lijepo i fluidno radi (90 ili 120 Hz refresh) i da ima dobru kameru.

Trenutno se dvoumim između Oneplus 8 ili S20.

Koji da uzmem? Imate možda još kakvu preporuku u tom cijenovnom rangu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima na njuskalu S20 do 3000kn? Ja bih njega uzeo jer Samsung ima puno bolju softversku podrsku (imas zagarantiran upgrejd na Android 13 sa tim S20) nego Oneplus

A i S20 ima i bolju kameru

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Moj glas je za OP8.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima ih oko 3000 kn, da.

 

Ja nekako naginjem prema Oneplus 8 jer sam imao Oneplus 7 Pro do nedavno i bio sam jako zadovoljan s mobitelom, tak da mislim da ću i sa 8 biti zadovoljan.

 

Al opet, S20 ima bolji ekran i bolju kameru, pa mislim da će to ipak prevagnuti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Džaba mu to ako mu je baterija kriminalna, a punjenje sporije od OP-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Baterija bi ti mogla biti banana na S20. Prošlogodišnji Exynos nije neka sreća. Kamera i ekran su standardno uvijek dobri sa Samsungu

Poco F3 je 3000kn ako bi te zanimao...

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel ta losa baterija onda i na S20FE? Vidim da je veca za 500mah

 

Reasons to consider the Samsung Galaxy S20 FE vs S20
  • The rear camera has a 3x optical zoom
  • Shows 51% longer battery life (118 vs 78 hours)
  • Has a 0.3 inch larger screen size
  • Comes with 500 mAh larger battery capacity: 4500 vs 4000 mAh
  • Faster storage type - UFS 3.1 versus UFS 3.0
  • The phone is 7-months newer
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 19:35 (djhuby).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

jos uvijek nemogu vjerovati da A72 mi ima izmedu 7 i 10h SoT...odem cesto spavat sa 40-45% baterije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Nije to ništa za ne vjerovati. Kad ti mobitel ima veliku bateriju, sporiji ekran i mnogo slabiji ali zato štedljiviji procesor, onda je takav rezultat i očekivan.
Mobiteli srednje i niže klase odavno daju mnogo bolju bateriju od top modela. Nerijetko i duplo bolju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pa nisam baš vidio da je baterija na S20 tolko loša. Ok, mogla bi biti bolja, al ono, nije tolko njesra baš. A i ja nisam neki power user pa da mi treba ultra dobra baterija da mi mobitel izdrži cijeli dan.

Razmislit ću još malo. A možda i uleti koji S20+ sa malo većom baterijom.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mika2210 kaže...

Pa nisam baš vidio da je baterija na S20 tolko loša. Ok, mogla bi biti bolja, al ono, nije tolko njesra baš. A i ja nisam neki power user pa da mi treba ultra dobra baterija da mi mobitel izdrži cijeli dan.

Razmislit ću još malo. A možda i uleti koji S20+ sa malo većom baterijom.

 Da ti olaksam. S10e/s10/s10+/s20/s20+/s20fe su poluproizvodi koji jedva nabace 4h upaljenog ekrana.

Da ne spominjem usrane punjace i sporo punjenje. Probao sam ih sve pa ti mogu rec. 

 

Od samsunga valja jedino A52/A72/s20fe 5g i s21 serija. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
15 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
mika2210 kaže...

Pa nisam baš vidio da je baterija na S20 tolko loša. Ok, mogla bi biti bolja, al ono, nije tolko njesra baš. A i ja nisam neki power user pa da mi treba ultra dobra baterija da mi mobitel izdrži cijeli dan.

Razmislit ću još malo. A možda i uleti koji S20+ sa malo većom baterijom.

 Da ti olaksam. S10e/s10/s10+/s20/s20+/s20fe su poluproizvodi koji jedva nabace 4h upaljenog ekrana.

Da ne spominjem usrane punjace i sporo punjenje. Probao sam ih sve pa ti mogu rec. 

 

Od samsunga valja jedino A52/A72/s20fe 5g i s21 serija. 

 valja i s10lite

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala na savjetima.

 

Vidjet ću što će uletjeti ;)

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BoTiA kaže...
thebatman kaže...
mika2210 kaže...

Pa nisam baš vidio da je baterija na S20 tolko loša. Ok, mogla bi biti bolja, al ono, nije tolko njesra baš. A i ja nisam neki power user pa da mi treba ultra dobra baterija da mi mobitel izdrži cijeli dan.

Razmislit ću još malo. A možda i uleti koji S20+ sa malo većom baterijom.

 Da ti olaksam. S10e/s10/s10+/s20/s20+/s20fe su poluproizvodi koji jedva nabace 4h upaljenog ekrana.

Da ne spominjem usrane punjace i sporo punjenje. Probao sam ih sve pa ti mogu rec. 

 

Od samsunga valja jedino A52/A72/s20fe 5g i s21 serija. 

 valja i s10lite

 Slažem se. Tipkam sa njega. 

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung- pitanje baterije, Xiaomi- pitanje kontrole kvalitete i samog MIUI-a, Huawei-pitanje GMS-a................

Poanta je da svaki telefon ima upečatljive mane i vrline, sve ovisi o osobnim željama.

Danas je teže nego ikad nać ''idealan'' telefon, ali iako ni sam nisam vjerovao da ću ovo reć, prije bi uzeo Samsung sa lošijom baterijom, nego bilo kakav Xiaomi.

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nakon što sam koristio cca mjesec dana Xiaomi mi11, i sad koristim S21+, mogu reći isto.

 

Bilo je dosta sitnica koje nerviraju kod Xiaomija, a nebi smjele biti prisutne na mobitelu te kategorije. Npr. - ispočetka je sve bilo OK s notifikacijama, uredno su dolazile sve, al s vremenom (nakon cca 2 tjedna) su počele kasniti, tj. nebi se uopće prikazale tak dugo dok nisam mobitel primio u ruke i otključao ga. Par puta mi se dogodilo da imam propušteni poziv, mobitel je bio u đepu, zvuk uključen i pojačan, a mobitel nije zvonio. 

Potrošnja baterije je bila užasna, baterija od 4600 mAh se je za vrijeme radnog vremena u pravilu ispraznila preko 30 % (od 90% do 60% kad sam izlazio iz firme), bez da sam ja mobitel uopće nešto koristio. OK, otvorio sam instagram i facebook par puta, i odgovorio na par poruka. Sad sa S21+ u istom scenariju baterija je često na 75-80% kad izlazim s posla.

 

Uz sve to, ponedak su mi se događala i trzanja u radu samog OS-a, kad izlazim iz neke aplikacije mob se smrzne na sekundu i onda opet radi glatko. Kod pokretanja i izlaska iz kamere se je to događalo skoro svaki put.

 

Sa S21 nemam tih problema, al ajde, mobitel koristim tek 2 tjedna, možda se nešto slično pojavi kroz neko vrijeme, vidjet ćemo.

Uglavnom, za sad sam puno zadovoljniji sa S21+.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Baš me zanima kaj bi reko za OnePlus 9/9 Pro. Recenzije tih uređaja su većinom bile poptuno nepravedne. Glavni fokus svih recenzija je bio na Hasselblad kameri i povećanju cijene. A mobitel je odličan i potpuno u rangu s top mobitelima.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imao sam do prije par mjeseci Oneplus 7 Pro i bio sam jako zadovoljan. Kupio sam ga u 10. mjesecu 2019., i kad sam ga prodao radio je isto kao prvog dana, ako ne i bolje.

Kamera koja je bila najslabija karika mobitela s updejtovima se je drastično popravila, a kad stock aplikacija nije izbacila OK sliku tu je bio GCAM koji je radio odlično. Baterija je i dalje bila odlična, nije mi se nikad dogodilo da ubijem mobitel u jednom danu. OK, nisam neki teški power user, al svejedno, uvijek sam bio siguran da bude baterija izdržala cijeli dan, čak i kad sam znao ići na planinarenje pa je bio cijelo vrijeme uključen GPS, mobitel cijelo vrijeme traži signal jer si bogu iza nogu, cijelo vrijeme slikanje itd.

OS je najbolji dio tog mobitela, i koji god mob poslije sam primio u ruke falio mi je Oxygen OS.

 

Vjerujem da bi sa 9/9 Pro bio isti slučaj. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisam imao sa zadnjim oxygen os-om dodira, al koliko citam kazu kao da su ga unazadili malo po glatkoci i izgledu?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja nisam to primjetio. Sve je radilo glatko i bez trzanja. 

 

Izgled je subjektivan, ali meni se je svidio, počistili su malo postavke, promijenili neke boje i to je to, nije to sad bio neki veliki overhaul OS-a, samo peglanje detalja.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Istu dvojbu sam i ja imao. Između S21+ i Mi 11. Presudio je flat display i osobno malo ljepši dizajn Samsunga. U Phantom Black izgleda odlično.
Prešao sa OnePlus i trebalo je koji dan da se privikne na One UI i poslože postavke kako pašu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

isto sam se dvoumio izmedju Mi 11 i S21+

 

Uzeo sam na kraju Mi 11 jer je samsung odlucio skrtariti sa S21 serijom - pa tako u kutiji dobijes samo mobitel i usb kabel (mislim ono wtf obzirom na cijenu mobitela)

 

Sa Mi 11 dobijes 55W punjac, maskicu, usb-c na 3.5mm adapter (nazalost ne dobiju se sluske)

 

- S21+ ima ekran nize rezolucije (dovoljno je reci da Samsung S4 izasao prije 8g, tj 2013 ima ekran sa vecim PPI nego S21+ - sramota) i svjetline > ekran na Mi 11 je najbolji ekran koji sam vidio na bilo kojem uredjaju - savrseno je vidljiv sa polariziranim suncanima vani na suncu sto ne mogu reci ni za jedan drugi mobitel koji sam koristio

I da ekran je zaobljen (i to jako malo, tek toliko da bolje lezi u ruci) ali nije display ispod njega, tako da nema ghost touches

- exynos i dalje ima sporiji GPU od snapdragona

- S21+ dolazi samo u konfiguraciji sa 8GB rama (dok drugi flagshipi imaju 12GB), cak ni S21 Ultra nema brze punjenje od 25W sto je sramotno u 2021 (i bezicno punjenje je max na 15W, dok kod Mi 11 je 50W)

 

No s druge strane S21+ ima bolji senzor prstiju (ultrasonic vs optical) i bolje trajnje baterije

 

btw MIUI 12.5 je izvrstan - musica kojih je bilo sa MIUI 12 su nestale sa zadnjim 12.5 updejtom, sve ne da leti po ekranu nego je instantno (animacije sam postavio na 0.5x)

OneUI mi nedostaje samo u pogledu customiziranja nekih stvari i odredjenih samsung aplikacija (dialer, messages, settings, clock, calendar koje je puno lakse koristiti sa jednom rukom nego ove googleove aplikacije koje dodju sa MIUI)

 

Samsung cu opet uzeti u razmatranje kad prestanu kopirati sve najgore prakse od Applea a dotad ima boljih mobitela od njihovih (pogotovo za cijenu za koju ide S21+)

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 15:45 (Fanu).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Za punjač i sluške se slažem, teška debilana od Samsunga. Kao i brzina punjenja. Zaostaju nekoliko godina po tom pitanju.
Display mi ne smeta 1080p na toj veličini, jedino sa najmanjom veličinom fonta bi možda skužio. Niti mi je svjetlina ikad bila problem na Samsungovom telefonu. I još jedan plus za S21+ što ima vrlo simetričan ekran, od ruba do ruba.
8 vs 12GB mi stvarno ne igra nikakvu ulogu, ne znam gdje bi vidio razliku.
GPU od Exynosa je možda malo slab za S21U i njegov bolji ekran, ali na 1080p neće sigurno biti bottleneck. Ali, slažem se da tko dosta gejma, bolje da gleda Snapdragon, pa čak i prošlogodišnji.
MIUI je meni uvijek bio drag, ne sumnja da bi i dalje.
Možda na jesen zamijenim za Mi 11
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Exynos 2100 muči muku u nekim igrama. Ne fali snage, nego optimizacije. SD888 se gadno pregrijava, a tek stiže ljeto  

 

Ovogodišnji 5 nm čipseti su promašaj. Dobri stari 865/865+ i malo nabrijani 870 su još uvijek top za sve zahtjeve.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Može preporuka best buy mobitela do 1000kn.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...

Može preporuka best buy mobitela do 1000kn.

 Realme 6s 994kn...

 

https://aloalo.hr/realme6s-4-64gb-crni-proizvod-13997/?

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.5.2021 18:34 (vepar).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
FANU kakva je kamera Mi 11?,

prešao bih s Huaweia Mate 20 Pro na Mi11 samo zbog produljenja ugovora a teško mi se rastati od HM20Pro
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice