Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.795
|
čitano: 10.875.637
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mi 10 lite
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ma X3 je zvijer. Za 2500kn SD855 i 12/256. Za one koji misle mob zadržati 3-4 godine, idealno. Nije savršen fala bogu, ali koji jeste?

Realme 7 Pro ima samo 60 Hz ekran, nema ni telefoto, slabiji proc od X3, manje RAM-a, manje memorije...

Mi 10 Lite ista stvar. 60 Hz ekran, nema micro SD, sporije punjenje, nema telefoto, slabiji proc, manje memorije.

Ok, i ova dva imaju svoje prednosti ispred X3, ali isto tako imaju i nedostatke...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 12:51 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@vepar
Na koji mobitel misliš, koji x3, da ima sd855, 12/256gb..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 18:22 (sage).
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
@vepar
Na koji mobitel misliš, koji x3, da ima sd855, 12/256gb..

Realme X3 Superzoom ima SD855+, 12 GB RAM i 256 GB memorije, 120 Hz IPS ekran, periskopsku kameru s 5x optičkim zumom, OIS glavnu kameru i 30 W punjenje. Nema stereo zvučnike, nema 3,5 mm, ultrawide kamera nije baš dobra i ima tu rupetinu u ekranu s dvije kamere, što je potpuna glupost...

 

Evo dobre recenzije

 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kakav je ekran na mi 10t lite, mislim svjetlina.. Mislim sve to isto po pitanju svjetline vjerojatno, lcd ips kod svih tih mobitela do 2k. Negdje na nekoj recenziji pročitam da je svjetlina mogla biti bolja kod mi 10t lite, pa odmah pomislim da je to full loše. A kod usporedbe na gsmareni, gledam da je peak brightness veći kod mi 10t lite, nego kod ovog samsunga a8 2018 što imam. Jel bi se trebao brinuti da je to puno manje svjetliji ekran nego na ovom a8 2018 što imam, jer nisam imao priliku viditi taj mi 10t lite. Ono bilo bi mi žao dati 2k kn, rađe onda možda neki s boljim displeyom eventualno.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo, zadnje pitanje.
Poslušao sam vas i stvarno se može naći povoljno bolji mobiteli.
Za otprilike iste novce Realme 6s ili Xiaome Redme 9?
I da li bi kupili sa Njuškala mobitele sa još 22 mjeseca garancije i računom?
Dosad sam uvijek uzimao nove u trgovini.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
olivier kaže...

Evo, zadnje pitanje.
Poslušao sam vas i stvarno se može naći povoljno bolji mobiteli.
Za otprilike iste novce Realme 6s ili Xiaome Redme 9?
I da li bi kupili sa Njuškala mobitele sa još 22 mjeseca garancije i računom?
Dosad sam uvijek uzimao nove u trgovini.

 

 

I mene interesira kupovina  preko Njuškala  i to bi bilo putem dostave pouzećem  ali koliki je to rizik da možeš dobiti "muda labudova" u paketu i koga onda hvatati za glavu ????  tada  .

 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...
olivier kaže...

Evo, zadnje pitanje.
Poslušao sam vas i stvarno se može naći povoljno bolji mobiteli.
Za otprilike iste novce Realme 6s ili Xiaome Redme 9?
I da li bi kupili sa Njuškala mobitele sa još 22 mjeseca garancije i računom?
Dosad sam uvijek uzimao nove u trgovini.

 

 

I mene interesira kupovina  preko Njuškala  i to bi bilo putem dostave pouzećem  ali koliki je to rizik da možeš dobiti "muda labudova" u paketu i koga onda hvatati za glavu ????  tada  .

 

 Kupujem i prodajem svakodnevno na njuskalu.

Sve pakete šaljem/primam hp expressom jer pošta dozvoljava da se pregleda i otvori paket prije preuzimanja.

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Kupujem i prodajem svakodnevno na njuskalu.

Sve pakete šaljem/primam hp expressom jer pošta dozvoljava da se pregleda i otvori paket prije preuzimanja.

 

To ovisi od poštara do poštara i većina ih ne želi i ne dozvoljava otvaranje paketa dok im nisi dao novce, ali nađe se tu i tamo koji razuman pa dozvoli.

Meni zadnji put iz overseasa nisu dali paket dok nisam platio, mada mi je trgovac rekao da prvo otvorim paket pa onda ako je sve ok platim, ali što to vrijedi kad iz dostavne službe to ne dozvoljavaju.

Na pitanje što ako mi je poslao ciglu odgovor je bio onda radimo zapisnik pa čekate 6-7 dana na povrat novaca koji su dostavljaču upravo u rukama.

 

Uglavnom nije to baš najljepše iskustvo jer obično zahtjeva natezanje sa dostavljačem. Da ne govorim da su uvijek u žurbi i sigurno neće sjesti 5-10min. koliko treba da se uređaj pregleda malo detaljnije.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
thebatman kaže...

 Kupujem i prodajem svakodnevno na njuskalu.

Sve pakete šaljem/primam hp expressom jer pošta dozvoljava da se pregleda i otvori paket prije preuzimanja.

 

To ovisi od poštara do poštara i većina ih ne želi i ne dozvoljava otvaranje paketa dok im nisi dao novce, ali nađe se tu i tamo koji razuman pa dozvoli.

Meni zadnji put iz overseasa nisu dali paket dok nisam platio, mada mi je trgovac rekao da prvo otvorim paket pa onda ako je sve ok platim, ali što to vrijedi kad iz dostavne službe to ne dozvoljavaju.

Na pitanje što ako mi je poslao ciglu odgovor je bio onda radimo zapisnik pa čekate 6-7 dana na povrat novaca koji su dostavljaču upravo u rukama.

 

Uglavnom nije to baš najljepše iskustvo jer obično zahtjeva natezanje sa dostavljačem. Da ne govorim da su uvijek u žurbi i sigurno neće sjesti 5-10min. koliko treba da se uređaj pregleda malo detaljnije.

 Hp express

 

https://www.posta.hr/urucenje-posiljaka-2155/2155?pojam=Kupio+sam+putem+oglasnika+jedan+proizvod+koji+pla%C4%87am+pouze%C4%87em.+Mogu+li+odmah+prilikom+preuzimanja+paketa+provjeriti+je+li+u+njemu+to+%C5%A1to+sam+i+kupio%3F

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 Baš sam te mislio pitati link na uvjete gdje to piše. 

 

Meni to djeluje isto ili slično kao što radi Overseas.

 

"...u nazočnosti radnika Hrvatske pošte otvoriti pošiljku kako bi se uvjerio da se u njoj nalazi sadržaj koji je platio. Ako to nije slučaj, Hrvatska pošta će na zahtjev primatelja sastaviti zapisnik o nepravilnosti pošiljke te će primateljodmah ostvariti pravo na povrat plaćenog iznosa otkupnine i poštarine za doznačavanje otkupnog iznosa, a pošiljka će se vratiti pošiljatelju."

 

Znači moraš prvo platiti, zatim oni rade zapisnik ako je zajeb i imaš pravo na povrat. Sad je samo pitanje kako taj povrat ide, kao kod overseasa oni naprave zapisnik, lovu zadrže i kad se riješi prigovor vrate ti lovu ili ti odmah na licu mjesta vrate novac. To nije baš najjasnije iz ovoga.

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

 Baš sam te mislio pitati link na uvjete gdje to piše. 

 

Meni to djeluje isto ili slično kao što radi Overseas.

 

"...u nazočnosti radnika Hrvatske pošte otvoriti pošiljku kako bi se uvjerio da se u njoj nalazi sadržaj koji je platio. Ako to nije slučaj, Hrvatska pošta će na zahtjev primatelja sastaviti zapisnik o nepravilnosti pošiljke te će primateljodmah ostvariti pravo na povrat plaćenog iznosa otkupnine i poštarine za doznačavanje otkupnog iznosa, a pošiljka će se vratiti pošiljatelju."

 

Znači moraš prvo platiti, zatim oni rade zapisnik ako je zajeb i imaš pravo na povrat. Sad je samo pitanje kako taj povrat ide, kao kod overseasa oni naprave zapisnik, lovu zadrže i kad se riješi prigovor vrate ti lovu ili ti odmah na licu mjesta vrate novac. To nije baš najjasnije iz ovoga.

 

Eto baš dobro da sam potegao to pitanje , ja ne strahujem  nikad niti sam tražio otvaranje paketa kod dostavljača kad kupujem  od  naših web shopova  nikad nije bilo podvale da je bila korištena ili oštećena roba , ali bogami  kad ja kupujem od privatne osobe preko oglasnika  pa možete zajebat  kako god hoće .

 

Ja sam slao GLS om  povrat  robe  na jedan web shop  u roku od 14 dana i ispunio podatke na webu gdje uopće ne mogu provjeriti moj identitet  platio sam karticom 40 kn dostavu  i došao je dostavljač sutradan po to uopće me nije pitao osobnu da provjeri dali sam ja taj koji šalje taj paket samo mi je dao potvrdu da sam poslao paket.

 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

 Baš sam te mislio pitati link na uvjete gdje to piše. 

 

Meni to djeluje isto ili slično kao što radi Overseas.

 

"...u nazočnosti radnika Hrvatske pošte otvoriti pošiljku kako bi se uvjerio da se u njoj nalazi sadržaj koji je platio. Ako to nije slučaj, Hrvatska pošta će na zahtjev primatelja sastaviti zapisnik o nepravilnosti pošiljke te će primateljodmah ostvariti pravo na povrat plaćenog iznosa otkupnine i poštarine za doznačavanje otkupnog iznosa, a pošiljka će se vratiti pošiljatelju."

 

Znači moraš prvo platiti, zatim oni rade zapisnik ako je zajeb i imaš pravo na povrat. Sad je samo pitanje kako taj povrat ide, kao kod overseasa oni naprave zapisnik, lovu zadrže i kad se riješi prigovor vrate ti lovu ili ti odmah na licu mjesta vrate novac. To nije baš najjasnije iz ovoga.

 

MUĆAK kaže...
mzopg kaže...

 Baš sam te mislio pitati link na uvjete gdje to piše. 

 

Meni to djeluje isto ili slično kao što radi Overseas.

 

"...u nazočnosti radnika Hrvatske pošte otvoriti pošiljku kako bi se uvjerio da se u njoj nalazi sadržaj koji je platio. Ako to nije slučaj, Hrvatska pošta će na zahtjev primatelja sastaviti zapisnik o nepravilnosti pošiljke te će primateljodmah ostvariti pravo na povrat plaćenog iznosa otkupnine i poštarine za doznačavanje otkupnog iznosa, a pošiljka će se vratiti pošiljatelju."

 

Znači moraš prvo platiti, zatim oni rade zapisnik ako je zajeb i imaš pravo na povrat. Sad je samo pitanje kako taj povrat ide, kao kod overseasa oni naprave zapisnik, lovu zadrže i kad se riješi prigovor vrate ti lovu ili ti odmah na licu mjesta vrate novac. To nije baš najjasnije iz ovoga.

 

Eto baš dobro da sam potegao to pitanje , ja ne strahujem  nikad niti sam tražio otvaranje paketa kod dostavljača kad kupujem  od  naših web shopova  nikad nije bilo podvale da je bila korištena ili oštećena roba , ali bogami  kad ja kupujem od privatne osobe preko oglasnika  pa možete zajebat  kako god hoće .

 

Ja sam slao GLS om  povrat  robe  na jedan web shop  u roku od 14 dana i ispunio podatke na webu gdje uopće ne mogu provjeriti moj identitet  platio sam karticom 40 kn dostavu  i došao je dostavljač sutradan po to uopće me nije pitao osobnu da provjeri dali sam ja taj koji šalje taj paket samo mi je dao potvrdu da sam poslao paket.

 

 Znaci govorim vam iz iskustva, dođe poštar, ne platim ništa, kažem da želim otvorit paket. Otvorim paket ispred poštara, pregledam, nakon toga platim.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Znaci govorim vam iz iskustva, dođe poštar, ne platim ništa, kažem da želim otvorit paket. Otvorim paket ispred poštara, pregledam, nakon toga platim.

Vjerujem ti, ali ti si im već stara mušterija pa si privilegiran. Kupuješ prodaješ svaka dva dana. 

Nas obične "smrtnike" znaju za*ebavati. Mada do sada nisam imao problema sa HP Expressom i sa DPD-om njih već znam napamet jer mi firme rade s njima. Overseas je tu kod nas katastrofa i uvijek samo problemi.

14 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Nema nikakvih problema s HP Expressom. Neki dan mi stigao mob kupljen na Njuškalu, poslan HP Expressom. Otvorio, pregledao, upalio ga, provjerio sve papire i platio. Poštar ugasio kombi i čekao dobrih 5-6 minuta dok sve ne provjerim. Doduše i znaju me već pa nije problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim pomoć, trebao bi nešto oko 1700kn, korisnik nije prezahtjevan...

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/64GB ima li kaj bolje za te novce? Trebao bi se do sutra uzeti, pa je malo hitno.

 

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 19:14 (Promster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Promster kaže...

Molim pomoć, trebao bi nešto oko 1700kn, korisnik nije prezahtjevan...

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/64GB ima li kaj bolje za te novce? Trebao bi se do sutra uzeti, pa je malo hitno.

 

Hvala.

Realme 6 Pro 8/128

 

https://www.sancta-domenica.hr/mobitel-realme-6-pro-8gb-128-gb-crveni.html?

 

Poco X3

 

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/xiaomi-poco-x3-nfc-6gb-64gb-plavi-1828

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Nema nikakvih problema s HP Expressom. Neki dan mi stigao mob kupljen na Njuškalu, poslan HP Expressom. Otvorio, pregledao, upalio ga, provjerio sve papire i platio. Poštar ugasio kombi i čekao dobrih 5-6 minuta dok sve ne provjerim. Doduše i znaju me već pa nije problem...

 

Ovo nisam znao da je moguće napraviti da možeš otvoriti paket i upaliti mob . ajd to je onda već OK .ali  donekle ako kupuješ od privatne osobe jer ako  budeš zajeban kome ćeš se žaliti ako je prodavatelj dao svoje lažne podatke jer nema kontrole osobnih podataka .

Druga stvar su  web shopovi kod nas koji su registrirani pa bar imaš mogućnost tužbe preko suda  ali kako li je tek kupovanje preko Kineskih web shopova a budeš nasamaren a garancija  0 .

 

Ako sam dobro razumio  GLS i Overseas  ne dozvoljavaju otvaranje paketa prije plaćanja dostavljaču jel tako .??

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Druga stvar su  web shopovi kod nas koji su registrirani pa bar imaš mogućnost tužbe preko suda  ali kako li je tek kupovanje preko Kineskih web shopova a budeš nasamaren a garancija  0 .

 

Ako sam dobro razumio  GLS i Overseas  ne dozvoljavaju otvaranje paketa prije plaćanja dostavljaču jel tako .??

 Ne trebaš se tužiti sa webshopovima, prema zakonu imaš rok od 14 dana u kojem možeš vratiti proizvod bez ikakvog obrazloženja i tražiti povrat uplate. Znači uzmeš proizvod, isprobaš ga, ne sviđa ti se, vratiš ga nazad u roku od 14 dana. Naravno moraš ga vratiti u neoštećenom stanju i original ambalaži.

 

To vrijedi samo za kupovinu na daljinu, webshopovi.

 

Za GLS ne znam, s njima sam ok, pa vjerojatno ne bi imao problema, ali za Overseas ovaj tu naš sam se prepucavao i prvo sam im morao platiti.

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
MUĆAK kaže...

Druga stvar su  web shopovi kod nas koji su registrirani pa bar imaš mogućnost tužbe preko suda  ali kako li je tek kupovanje preko Kineskih web shopova a budeš nasamaren a garancija  0 .

 

Ako sam dobro razumio  GLS i Overseas  ne dozvoljavaju otvaranje paketa prije plaćanja dostavljaču jel tako .??

 Ne trebaš se tužiti sa webshopovima, prema zakonu imaš rok od 14 dana u kojem možeš vratiti proizvod bez ikakvog obrazloženja i tražiti povrat uplate. Znači uzmeš proizvod, isprobaš ga, ne sviđa ti se, vratiš ga nazad u roku od 14 dana. Naravno moraš ga vratiti u neoštećenom stanju i original ambalaži.

 

To vrijedi samo za kupovinu na daljinu, webshopovi.

 

Za GLS ne znam, s njima sam ok, pa vjerojatno ne bi imao problema, ali za Overseas ovaj tu naš sam se prepucavao i prvo sam im morao platiti.

 

Znam za povrat u 14 dana jer sam dva put vraćao jednom jer je za jednu futrolu bio kriv naveden podatak onda  nisam plaćao povrat

a drugi put nije mi se sviđao uređaj pa sam ja morao platiti povrat iz svog džepa a onda sve skupa prođe 30 dana dok oni to riješe a oni namjerno odugovlače zbog vraćanja robe.

Ali uglavnom kupac ima pravo otvoriti paket i vidjeti dali je roba nova i nekorištena zašto onda dostava zajebava s tim oni su tu nebitni jer niti su vlasnici robe niti novca , zašto rade probleme.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav ljudi, možee pitanje?

Da li mobiteli iz Kine preko EU line usluge js uvijek prolaze bez carine?

Što vam piše na paketu tko je točno pošiljatelj? ja sam mislio više komada naručit
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav.
Je li sada dobra kupnja S20 ULTRA 5g 12/128 za 4200 kn? Novi, zapakirani, račun i 2 god. jamstva.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
UVIJEK VJERNI kaže...
Pozdrav.
Je li sada dobra kupnja S20 ULTRA 5g 12/128 za 4200 kn? Novi, zapakirani, račun i 2 god. jamstva.

 Užasna cijena. Imaš li broj od prodavača?

Divide et impera!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Čekaj, to je sarkazam, jel?
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Čekaj, to je sarkazam, jel?
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne, samo ti daj broj. 

Moj PC  
1 4 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebam pomoc, uzima firma na pretplatu, tako da mogu birat prakticki sto god hocu.

Koji je najbolji overall mobitel od ponudenih...

Do sad sam koristio Xiaomi mi8, evo i dan danas radi, rootan i flashan od prvog dana (havocOS), tako da mi takve i slicne modifikacije nisu strane ako treba izvuc najbolje od mobitela i imati dulji  phone life cycle.
napominjem to da mi nije problem malo se zezat da dobijem ono sto zelim, tako da mi huawei takoder igra, ako se moze nekako rootati i migrirati postavke android aplikacija sa svog accounta na novi uredaj....

 

Hvala na prijedlozima, zivjeli

3 Samsung Note20 Ultra
4 Huawei P40 Pro+
8 Oneplus 8 pro
0 Xiaomi Mi10T Pro 256gb
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 15:12 (kurjeoko).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Džaba ti broj. Ponuda je isključivo za mene
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mala pomoć: imam mi 9t cca 18 mjeseci i baterija mi lagano gubi kapacitet pa bih kupio novi mobitel (inače s istim sam vrlo zadovoljan).
Neki osnovni kriteriji:
Cijena oko 2000kn
Veličina kao i mi 9t
Dual sim
Kamera barem kao na mi9t
Ne igram igre na mobu
90Hz/120Hz ekran može
NFC
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice