Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.797
|
čitano: 10.878.235
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mp3david kaže...
Sta bi vi uzeli Xiaomi Mi10t Pro ili Oneplus 8.

Bitna mi je baterija i kvaliteta vanjskih zvucnika.

Oneplus 8 vidim na gsmareni da ima dobar zvucnik,dosta glasan.
Ali xiaomi ima bolju bateriju.

Imam sedmicu proslo je evo vec godinu dana,i dalje odlican mobitel.
Xiaomi opet ima bugovit software.
Stvarno se dvoumim.

OnePlus 8.

90Hz ekran - stvarno se vidi razlika. Odlični zvučnici. Bolji procesor. Manji, tanji, lakši, a opet vrhunska kvaliteta izrade. 

Ja ga uzeo pred kraj godine i jednostavno sam zaljubljen. Vrhunski uređaj.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mp3david kaže...
Sta bi vi uzeli Xiaomi Mi10t Pro ili Oneplus 8.

Bitna mi je baterija i kvaliteta vanjskih zvucnika.

Oneplus 8 vidim na gsmareni da ima dobar zvucnik,dosta glasan.
Ali xiaomi ima bolju bateriju.

Imam sedmicu proslo je evo vec godinu dana,i dalje odlican mobitel.
Xiaomi opet ima bugovit software.
Stvarno se dvoumim.

Od ta dva OnePlus 8.

Što ne pogledaš Poco F2 Pro? Bolja baterija, bolji display, nema 90Hz, ali zato nema ni zakrivljenog ekrana i rupa. OP8 bolji stereo zvučnici, ali i košta 1300kn više, a to je 50% skuplje.

 

Borna41 kaže...

Pozdrav svima, 

 

uzimam novi mobitel da zamijeni mog starog Mi A1 s kojim sam dan danas zadovoljan performansama, ali ipak kamera nije više ni blizu na razini. 

Razmišljam se uzet Poco x3 i na njega stavit gcam. Postoji li neki bolji odabir za oko 2000kn?

Jedine bitne stavke su baterija i kamera. 


 Mi Note 10.

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mp3david kaže...
Sta bi vi uzeli Xiaomi Mi10t Pro ili Oneplus 8.

Bitna mi je baterija i kvaliteta vanjskih zvucnika.

Oneplus 8 vidim na gsmareni da ima dobar zvucnik,dosta glasan.
Ali xiaomi ima bolju bateriju.

Imam sedmicu proslo je evo vec godinu dana,i dalje odlican mobitel.
Xiaomi opet ima bugovit software.
Stvarno se dvoumim.

 Običan Mi 10 ima baš jako dobre zvučnike pa preporučam da gledaš njega umjesto Mi 10T Pro. 

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ima netko mi 10t lite 5g, pa da kaže iskustva sa softverom. Mislio sam kupit taj mobitel ali nakon što sam pročitao na recenziji, da sustav često ima nasumična i kratka zastajkivanja u radu, neke aplikacije se otvaraju duže nego i kod telefona sa slabijim čipovima, RAM menadžment mu je blago rečeno užasan (jedva čuva dvije aplikacije aktivnima unatoč tome što ima 6GB RAM-a) te sustav ima vizualnih bugova koji baš otkidaju od osjećaja fluidnosti i utegnutosti, pa sam odustao. Je li se to može reči da je isto i na xiaomiu poco x3 nfc, pošto mi je to neka alternativna kupnja spram tog mi 10t lite 5g. Nisam dosad imao xiomia, htio bi fluidan i brz mob, sa dobrom baterijom, kamera nije tolko bitna, niti igrice, jedino eto imam dosta instaliranih aplikacija. Ekran manje više svi su lcd ips u pitanju, tako da ni tu ne očekujem nešto previše.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 17:24 (sage).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poco f2 pro se sada isplati kupiti na ekupi mislim da je jos danas na akciji, a bio je u centru tehnike 2700kn.
Dobio sam na nagradnoj igri poklon karticu pa sam to mislio iskoristit na novi mobitel pa se totalno dvoumim.
F2 pro mi je dobar i povoljan ovako ja akcijama,al zvucnik mu bas i nije nesto.
Prosle godine sam kupio redmi note 8 pro i toliko je jadne zvucnike imao da sam ga prodao odma iduci dan.
Onda sam ljetos kupio redmi 8a, i taj je opet imao neku gresku ocito, tako nesto jos nisam dozivio, da mobitel iako ima signala, internet je bio toliko spor, prvi update mi je skidao cijeli dan, sve je sporo otvarao,speed test nisam ni mogao otvoriti.Pa sam ga bio vratio.

S obzirom da xiaomi ima bugovit software, ne mora znaciti da bi to bilo i na ovim premium modelima,ali nije mi neka utjeha.
Mi10t pro mi ima super dizajn, privlaci me ta 108mpx kamera,jos ako stvarno ima onako odlicno zoomiranje kao sto sam vidio na youtubu,to mi je super stvar.

Znam da mi10t pro ima 144h ekran, ali siguran sam da nebi koristio vise od 90h zbog baterije da sto duze traje..

Tako da sam na strani Oneplusa ipak.
Samsunga koji god da sam imao,dobivao sam on screen do 4ipo sata, a s vremenom sve manje i manje.
Ima na oglasu S20FE po 3milje cak😱 al s obzirom na bateriju,ipak ga preskacem.

Uzeo bih ja bez problema P40 Pro, al jedan decko ga ima i kaze mi da mu eto neke aplikacije ne rade, radi manjka googla, jednostavno se ne moze logirati na racun..

Uzasno mi je to sto je hrpa mobitela poskupila sad od ove godine,ali nesto cu svakako uzeti uskoro.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav ekipa, prijateljica se misli sta kupit za ispod 3000kn

Trenutno koristi iPhone 6 koji zove fiksni jer bez 0unjaca traje otprilike pola sata hahahah

Anyway, gledala je u Mi store u Mi Note 10 lite za 2680,u tele2 su joj dali ponudu za Mi10t lite za 2100.

Jel mislite da su to dobre ponude i dali imate vi nešto za preporucit.

Jedino joj je bitno novo može i sa njuškala ali da je novo.

Hvala
[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Njoj bi bi eto poco f2 pro bio taman,ako ga uhvati na akciji, kao sto jos danas ima na ekupi za 2719kn
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poco F2 je super, ali ja bi predložio Nord ili Realme 7 pro. Poco je prevelik po meni.

Xioami ne bih. Cijela serija 10 je korak unatrag naspram genijalne 9T serije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dachande kaže...
Poco F2 je super, ali ja bi predložio Nord ili Realme 7 pro. Poco je prevelik po meni.

Xioami ne bih. Cijela serija 10 je korak unatrag naspram genijalne 9T serije.

Poco = Xiaomi

 

serija 10 ima izvrsne modele, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi Note 10...

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...

Poco = Xiaomi

 

serija 10 ima izvrsne modele, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi Note 10...

Znam da je Poco = Xiaomi, a k tome i = Redmi.

 

Neovisno o tome, i dalje smatram da je Mi 9T i 9T pro bio pun pogodak i bolji model nego desetke. A i s novim MIUIEM vidim da brdo ljudi ima probleme.

 

Kod nove desetke mi je isto apsolutno nejasno da su išli na IPS ekran. Fakat čudo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dachande kaže...
mzopg kaže...

Poco = Xiaomi

 

serija 10 ima izvrsne modele, Mi 10, Mi 10 Pro, Mi Note 10...

Znam da je Poco = Xiaomi, a k tome i = Redmi.

 

Neovisno o tome, i dalje smatram da je Mi 9T i 9T pro bio pun pogodak i bolji model nego desetke. A i s novim MIUIEM vidim da brdo ljudi ima probleme.

 

Kod nove desetke mi je isto apsolutno nejasno da su išli na IPS ekran. Fakat čudo.

Brljaju modele i serije tako da samo naprave konfuziju. Realno Poco F2 Pro bi bio nasljednik Mi 9T, a ne Mi 10T koji nema veze sa Mi 9T konceptom.

10T je više gejmerski orijentiran.

 

Vidim da sad ide Poco F2, skužili su da im je promaknuo taj model. 

Zamisli logike izbaciti Pro verziju pa onda običnu, to samo Kinezi kuže. 

6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sage kaže...
Ima netko mi 10t lite 5g, pa da kaže iskustva sa softverom. Mislio sam kupit taj mobitel ali nakon što sam pročitao na recenziji, da sustav često ima nasumična i kratka zastajkivanja u radu, neke aplikacije se otvaraju duže nego i kod telefona sa slabijim čipovima, RAM menadžment mu je blago rečeno užasan (jedva čuva dvije aplikacije aktivnima unatoč tome što ima 6GB RAM-a) te sustav ima vizualnih bugova koji baš otkidaju od osjećaja fluidnosti i utegnutosti, pa sam odustao. Je li se to može reči da je isto i na xiaomiu poco x3 nfc, pošto mi je to neka alternativna kupnja spram tog mi 10t lite 5g. Nisam dosad imao xiomia, htio bi fluidan i brz mob, sa dobrom baterijom, kamera nije tolko bitna, niti igrice, jedino eto imam dosta instaliranih aplikacija. Ekran manje više svi su lcd ips u pitanju, tako da ni tu ne očekujem nešto previše.

Mi 10T Lite i Poco X3 su gotovo pa isti uređaji. Iste dimenzije, isti zaslon, isti raspored tipki, gotovo iste kamere... Jedina razlika je u chipsetu (Poco X3 nema podršku za 5G), ostalo je za svakodnevno korištenje više-manje isto. 

 

Nisam vidio žešća zastajkivanja ni na jednom od telefona. Razlika je u vibracijskom motoru, X3 ima - meni osobno - znatno kvalitetnije i jače vibracije od Mi 10T Lite. 

 

Ako i bude kakvih problema sa softverom, nove verzije MIUI popeglaju to bez većih problema. 

 

Budući da ti je, prema tekstu koji si napisao, brzina rada i RAM prioritet, idi klasu gore i kupi nešto sa SD 8xx.

 

Dachande kaže...

Kod nove desetke mi je isto apsolutno nejasno da su išli na IPS ekran. Fakat čudo.

High refresh rate LCD je jeftiniji od high refresh rate OLED.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 9:18 (robogo).
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi10 lite5G  6/64  ili Realme 7pro 8/128 

cijena u Linksu  ista 2279,00 čuna 

to je ako se ne varam najpovoljnije kod nas

 s tim što Realme daje 3 god.garancije  više Rama i Roma , 3 utora za kartice jedino nije 5G .

Neki tvrde da SD765  nije ništa bolji od SD720G.

 

Evo sad me zagolicao i 

Realme X3 SuperZoom 12GB/256GB

 za 2600 čuna sniženje na ekupi

sa strašnim specifikacijama uz 2 god.garanc.

 

Mnogi hvale bolji software od Realme ali ...

Pravu preporuku i što mislite .

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 15:52 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakav je Oneplus Nord 8/128 za 2400kn? Nešto mi je sumnjiva cijena ali čini se legit.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chizle kaže...

Kakav je Oneplus Nord 8/128 za 2400kn? Nešto mi je sumnjiva cijena ali čini se legit.

 A gdje ga vidiš za 2400?

Divide et impera!
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Mi10 lite5G  6/64  ili Realme 7pro 8/128 

cijena u Linksu  ista 2279,00 čuna 

to je ako se ne varam najpovoljnije kod nas

 s tim što Realme daje 3 god.garancije  više Rama i Roma , 3 utora za kartice jedino nije 5G .

Neki tvrde da SD765  nije ništa bolji od SD720G.

 

Evo sad me zagolicao i 

Realme X3 SuperZoom 12GB/256GB

 za 2600 čuna sniženje na ekupi

sa strašnim specifikacijama uz 2 god.garanc.

 

Mnogi hvale bolji software od Realme ali ...

Pravu preporuku i što mislite .

Ovisi što ti više odgovara. Neki se kunu u MIUI i najbolji im je, a neki ga mrze...Meni Realme UI osobno više odgovara.

 

X3 Superzoom imaš za 2400kn kod nas. Taj mob definitivno vrijedi uzeti zbog SD855, 12 GB RAM-a, 5x zooma i 120 Hz.

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=705238&utm

 

Realme 7 Pro zbog Amoleda, stereo zvučnika i 65W punjača, a Mi 10 Lite zbog 5G i Amoleda.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 16:55 (vepar).
3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
omeyer kaže...
Chizle kaže...

Kakav je Oneplus Nord 8/128 za 2400kn? Nešto mi je sumnjiva cijena ali čini se legit.

 A gdje ga vidiš za 2400?

 Na njuškalu, navodno novi.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
765 je vidljivo brži od 720, mada ni 720 nije loš.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Ovisi što ti više odgovara. Neki se kunu u MIUI i najbolji im je, a neki ga mrze...Meni Realme UI osobno više odgovara.

 

X3 Superzoom imaš za 2400kn kod nas. Taj mob definitivno vrijedi uzeti zbog SD855, 12 GB RAM-a, 5x zooma i 120 Hz.

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=705238&utm

 

Realme 7 Pro zbog Amoleda, stereo zvučnika i 65W punjača, a Mi 10 Lite zbog 5G i Amoleda.

Zanemarite me, glup sam :)

Divide et impera!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 19:00 (omeyer).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
omeyer kaže...
vepar kaže...

Ovisi što ti više odgovara. Neki se kunu u MIUI i najbolji im je, a neki ga mrze...Meni Realme UI osobno više odgovara.

 

X3 Superzoom imaš za 2400kn kod nas. Taj mob definitivno vrijedi uzeti zbog SD855, 12 GB RAM-a, 5x zooma i 120 Hz.

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=705238&utm

 

Realme 7 Pro zbog Amoleda, stereo zvučnika i 65W punjača, a Mi 10 Lite zbog 5G i Amoleda.

Zanemarite me, glup sam :)

 Ne znam zašto mene kvotaš, ja nisam ni spomenuo Nord...

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dali kod kupovanja na rate, moram ici u banku ista aktivirati, ili sa svojom Visa inspire karticom tekuceg racuna PBZa mogu odmah placati preko neta?

Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mp3david kaže...

Dali kod kupovanja na rate, moram ici u banku ista aktivirati, ili sa svojom Visa inspire karticom tekuceg racuna PBZa mogu odmah placati preko neta?

 Ako imaš odobreno na rate po svojoj  kartici onda možeš a to ćeš vidjeti kad dođeš do postupka načina plaćanja .

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
omeyer kaže...

Zanemarite me, glup sam :)

 Ne znam zašto mene kvotaš, ja nisam ni spomenuo Nord...

 PA DANU RECI

Divide et impera!
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 

Ekipa jel ikad itko čuo ili kupovao preko SmartLab shop iz Zagreba ,Maksimirska 132 a objavljuju i oglase na Njuškalu  koliko sam tražio imaju nešto jeftinije samo da to nije servisirano pa onda u prodaju kao novo .

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nebi htio da mi se naplati po punoj cijeni ako odaberem na rate 😆
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 22:55 (mp3david).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav, molim vas za pomoć. Koji mobitel do cca 2500 kn uzeti za ženu? Najbitnija karakteristika bi bila kamera. Treba biti dostupan na pretplatu ili na rate. Prilično mi je hitno, svima hvala na pomoći
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 8:29 (Dachande).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A onaj superzoom x3?
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Prevelik, pretežak, IPS ekran, bez utora za slušalice, bez utora za kartice, bez stereo zvučnika, slabija baterija, sporije punjenje i cijena od preko 2500.

 

Sve zbog telephoto kamere s optičkim zumom? Ne.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mislim da je cijena na ekupi zbilja odlicna za 12/256gb model sa snapdragonom 855.
Definitivno.
Ima ga i jeftinije ali sa manje rama i memorije.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice