Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.862
|
čitano: 10.901.193
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
slavenP22 kaže...

Još jedno pitanjce, pošto ste u onoj anketi rekli da je Mi Note 10 najbolji izbor i ja taman spreman da ga kupim, javlja mi se covjek i kaze da mu stiže Mate 20 Pro, polovan (kao nov) , star 9 mj. Cijena bi mu bila nekih 280e. A ovaj Note 10 nov košta 370e.

Šta bi tu bilo bolje uzeti?

 Mate je po meni kompletniji telefon. Imao sam oba. Trenutno matu. 

 U cemu je tebi Mate konkretno bolji? Kakav mu je taj face unlock koji svi revieweri hvale i da li kod Note-a smeta išta to što nije flagship chipset? Ne bih igrao igrice na telefonu, treba mi dobra kamera, baterija i ekran. I naravno da mi ne šteka u radu ako imam otvorenih par aplikacija u pozadini i to.. Citao sam da su Note dosta popravili sa novim nadogradnjama...

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Da li je Realme 5I 4/64 GB jos uvijek dobar izbor, ili je Xiaomi Redmi 9 bolji izbor ili nesto trece....budet je max 1300kn nase trgovine na rate
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
slavenP22 kaže...
thebatman kaže...
slavenP22 kaže...

Još jedno pitanjce, pošto ste u onoj anketi rekli da je Mi Note 10 najbolji izbor i ja taman spreman da ga kupim, javlja mi se covjek i kaze da mu stiže Mate 20 Pro, polovan (kao nov) , star 9 mj. Cijena bi mu bila nekih 280e. A ovaj Note 10 nov košta 370e.

Šta bi tu bilo bolje uzeti?

 Mate je po meni kompletniji telefon. Imao sam oba. Trenutno matu. 

 U cemu je tebi Mate konkretno bolji? Kakav mu je taj face unlock koji svi revieweri hvale i da li kod Note-a smeta išta to što nije flagship chipset? Ne bih igrao igrice na telefonu, treba mi dobra kamera, baterija i ekran. I naravno da mi ne šteka u radu ako imam otvorenih par aplikacija u pozadini i to.. Citao sam da su Note dosta popravili sa novim nadogradnjama...

 Face unlock je i u mraku instantan. 

Mate dosta bolje lezi u ruci, stock kamera je bolja od stocka notea, barem sto se tice lakoce koristenja i pogođenog fokusa. Ekran je klasa za sebe. Mi note 10 je ok telefon, ali iskreno kraj mate mi nema smisla. Ponavljam, imao oba. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
slavenP22 kaže...

Još jedno pitanjce, pošto ste u onoj anketi rekli da je Mi Note 10 najbolji izbor i ja taman spreman da ga kupim, javlja mi se covjek i kaze da mu stiže Mate 20 Pro, polovan (kao nov) , star 9 mj. Cijena bi mu bila nekih 280e. A ovaj Note 10 nov košta 370e.

Šta bi tu bilo bolje uzeti?

 

 

Imao također oba...Mate bolji chipset iz kojeg proizilazi i brza kamera u svakom pogledu, saltanje između leća za vrijeme snimanja videa, fluidniji opcenito, nesto bolji ekran i nesto brze punjenje...Mi Note 10 ukupno gledano bolji IQ kamere (Gcam), malo bolji video, glasniji zvucnik, bolja autonomija baterije, generacijski godinu mlađi mobitel, MIUI je bolji od EMUI...ja sam ipak ostao na Mi Note 10 jer za stvari koje ja cijenim bolji.Mate je i dalje fenomenalan mob i nema greske ni sa njim.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 14:22 (ocean77).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...
slavenP22 kaže...

Još jedno pitanjce, pošto ste u onoj anketi rekli da je Mi Note 10 najbolji izbor i ja taman spreman da ga kupim, javlja mi se covjek i kaze da mu stiže Mate 20 Pro, polovan (kao nov) , star 9 mj. Cijena bi mu bila nekih 280e. A ovaj Note 10 nov košta 370e.

Šta bi tu bilo bolje uzeti?

 

 

Imao također oba...Mate bolji chipset iz kojeg proizilazi i brza kamera u svakom pogledu, saltanje između leća za vrijeme snimanja videa, fluidniji opcenito, nesto bolji ekran i nesto brze punjenje...Mi Note 10 ukupno gledano bolji IQ kamere (Gcam), malo bolji video, glasniji zvucnik, bolja autonomija baterije, generacijski godinu mlađi mobitel, MIUI je bolji od EMUI...ja sam ipak ostao na Mi Note 10 jer za stvari koje ja cijenim bolji.Mate je i dalje fenomenalan mob i nema greske ni sa njim.

slavenP22 kolega ocean77 ti je odlično napisao, potpuno se slažem sa napisanim. Sad ti odluči što ti je najbitnije kod moba.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

U cijeloj priči po meni je najbitnije da ti ostane 100e u depu

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
medoplavi kaže...
Da li je Realme 5I 4/64 GB jos uvijek dobar izbor, ili je Xiaomi Redmi 9 bolji izbor ili nesto trece....budet je max 1300kn nase trgovine na rate

 Bolji od oba je Realme 6s, 1345kn na rate. Imao sam 5i, a imamo u kući 6s...

 

https://aloalo.hr/realme6s-4-64gb-bijeli-proizvod-13998/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...

 

 

Imao također oba...Mate bolji chipset iz kojeg proizilazi i brza kamera u svakom pogledu, saltanje između leća za vrijeme snimanja videa, fluidniji opcenito, nesto bolji ekran i nesto brze punjenje...Mi Note 10 ukupno gledano bolji IQ kamere (Gcam), malo bolji video, glasniji zvucnik, bolja autonomija baterije, generacijski godinu mlađi mobitel, MIUI je bolji od EMUI...ja sam ipak ostao na Mi Note 10 jer za stvari koje ja cijenim bolji.Mate je i dalje fenomenalan mob i nema greske ni sa njim.

Cekam vikend da vidim da l' ce taj Mate stici iz Švice, ako ne stigne uzimam Note-a novog.

Kregol kaže...

U cijeloj priči po meni je najbitnije da ti ostane 100e u depu

I ovo je dobar razlog da se ide na Mate..

 

Zahvaljujem svima na odgovorima..

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hvala, kako se 6S ponasa vani na suncu,mislim na ekran,imam MIA2 lite i vani bas velikih problema sa vidljivoscu
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Rekao bi solidno i ništa više od toga. Ekran je dosta bolji od onog na 5i. Logično veća rezolucija je, ali su i boje življe. Općenito, prilična je razlika 6s prema 5i. 6s je daleko ozbiljniji mob, a razlika u cijeni nije prevelika. Isplati se ići na 6s...
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ekipa u velikoj sam dilemi pa molim za savjet. Trenutno imam OnePlus 6T, telefon savršeno radi, baterija mu je još uvijek solidna međutim imam ga 2 godine i ima dosta znakova korištenja. 

Nudi mi se pixel 4a 5g za nekih 2500kn novi (kad prodam slušalice koje dolaze uz njega BOSE QUIETCOMFORT 35 II - imam i kupca već).

Štedim već neko vrijeme za novi telefon jedino me brine da ovim potezom ne bi napravio downgrade pošto je OP6T flagship uređaj.

 

 

6 Zadrži OP6T
4 Kupi Pixel
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U ponudu A1 stigli 

Xiaomi Mi 10T pro 256GB  

120 kn/mj x 24 +299 odmah Ukupno = 3179 kn

 +

Tarifa Savršena / Flat 189 kn
Mj. ukupno  = 309 kn

 

 

Xiaomi Poco F2 Pro 256 GB

140 kn/mj x24 + 399 kn odmah

 Ukupno = 3759 kn 

+
Tarifa Savršena /flat 189 kn


Mj.ukupno = 329 kn

 

 

Ovo mi je baš čudno da je Mi10T pro jeftiniji od Poco F2  a  oba su 8/256  GB.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Baldric kaže...

Ekipa u velikoj sam dilemi pa molim za savjet. Trenutno imam OnePlus 6T, telefon savršeno radi, baterija mu je još uvijek solidna međutim imam ga 2 godine i ima dosta znakova korištenja. 

Nudi mi se pixel 4a 5g za nekih 2500kn novi (kad prodam slušalice koje dolaze uz njega BOSE QUIETCOMFORT 35 II - imam i kupca već).

Štedim već neko vrijeme za novi telefon jedino me brine da ovim potezom ne bi napravio downgrade pošto je OP6T flagship uređaj.

 

 

 Pa nije downgrade. Dobit ćeš bolje kamere što je najbitnije, stereo zvučnike, 3.5 mm jack. Performanse su slične. Jedino je build bolji kod OP. Pixel je plastikaner

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prodao mi 10..kroz par dana bi uzeo nesto..nasao na njusci mi note 10 novi za 2400..imao ga i znam da mi je dobar..e sad da uzmem njega ili op8 ili op8t cak razmisljam.ak bude na akciji mi 10 pro ili op8 pro? Baterija mi je na prvom mjestu onda kamera i ekran..neidem s amoleda..pa onda sve ostalo..prijedlozi..hvala

0 Op 8
0 Op 8 pro
1 Op 8t
1 Mi note 10
4 Mi 10 pro
2 Nesto drugo
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 13:09 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa,

 

razmisljam da si kupim drugi mobitel, sada imam Xiaomi Redmi Note 9 koji je isao 3x na popravak, nenormalno steka, duplo neke stvari pokazuje, slike izgledaju cudno...uzivotu ovako nezadovoljna nisam bila sa xiaomi kao sada, ali mislim da je do te serije..

 

Sad bas gledam da uzmem si nesta plafon do 230eura, gledam bas preko Mediamarkt, Saturn, Alieexpress..

 

 

1 Xiaomi Redmi Note 9S
3 Samsung A51
2 Xiaomi Poco X3
2 ili nesto 4. :-)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Huawei Nova 5T, Realme X50, Motorola One Fusion +, Pixel 4a....Sve junak do junaka 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, ovaj vikend uzimam novi mobitel a dvoumim se između  Galaxy S 20FE i Xaomia MI 10 T PRO  bi zamolio za pomoć za odabir.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

razmisljam da si kupim drugi mobitel, sada imam Xiaomi Redmi Note 9 koji je isao 3x na popravak, nenormalno steka, duplo neke stvari pokazuje, slike izgledaju cudno...uzivotu ovako nezadovoljna nisam bila sa xiaomi kao sada, ali mislim da je do te serije..

 

Sad bas gledam da uzmem si nesta plafon do 230eura, gledam bas preko Mediamarkt, Saturn, Alieexpress..

 

 

 Eto, nadam se da smo pomogli u odabiru

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Miki_16 kaže...

Pozdrav ekipa,

 

razmisljam da si kupim drugi mobitel, sada imam Xiaomi Redmi Note 9 koji je isao 3x na popravak, nenormalno steka, duplo neke stvari pokazuje, slike izgledaju cudno...uzivotu ovako nezadovoljna nisam bila sa xiaomi kao sada, ali mislim da je do te serije..

 

Sad bas gledam da uzmem si nesta plafon do 230eura, gledam bas preko Mediamarkt, Saturn, Alieexpress..

 

 

 99,9% sam uvjeren da imaš microSD u telefonu. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

Prodao mi 10..kroz par dana bi uzeo nesto..nasao na njusci mi note 10 novi za 2400..imao ga i znam da mi je dobar..e sad da uzmem njega ili op8 ili op8t cak razmisljam.ak bude na akciji mi 10 pro ili op8 pro? Baterija mi je na prvom mjestu onda kamera i ekran..neidem s amoleda..pa onda sve ostalo..prijedlozi..hvala

 A zašto si otišao sa Mi 10 ako se smije znati? Jer briljira je u svemu što ti je bitno.

Po testovima 8T ima odličnu bateriju, vrhunski ekran, ali kamera je samo prosječna. Ali skoro duplo skuplji od Mi Note 10.

Imaš za pogledati negdje iz EU Asus Zenfone 7. 5000 mah baterija, AMOLED 90Hz. Ak bi se našao na nekoj akciji za BF možda vrijedi probati.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

nemam, nisam nikada imala..

 

citala sam po netu da masu njih imaju takve probleme, rekoh inace imam xiaomi godinama razlicite modele ali ovo je ajme majko i uvijek isto koristim..whatsapp, aliexpress aplikaciju, od banke, nova luncher i to je to...

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Trebali su mi nobci za auto...inace nebi otisao s mi 10...mozda se i vratim opet na note 10..meni dovoljan u svemu sto trazim...a ostatak para uzmem proc i maticnu novu...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mariolla79 kaže...

Trebali su mi nobci za auto...inace nebi otisao s mi 10...mozda se i vratim opet na note 10..meni dovoljan u svemu sto trazim...a ostatak para uzmem proc i maticnu novu...

 Kolega pogledaj za cca 2000kn i mate 20 pro, ne bi te razocarao. 
Meni sjeo bolje nego vecina mobitela.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Budem...hvala

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

znaci otisao mi note 10 koji je bio 2400 novi zapakirani..ostaje mi za 2000 7 mjeseci star mi note 10 ili u sancti poco f2 za 2999

4 poco f2 pro
2 mi note 10
BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 18:26 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa, trebao bi mi mobitel do 1000 kuna, najbolje sto se moze dobiti za taj novac. Oprostite sto nemam neke specificne zahtjeve al za prijatelja je i nije se pretjerano izjasnio haha. Hvalaa vam unaprijed 😊

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nedavno sam provjerio navod da se Xiaomi mob globalne verzije kupljene u Kini ili drugdje mogu pod garancijom servisirati kod nas i odgovorili su mi iz servisa da može.

 

Na uređaju je aktivirano globalno (EU) jamstvo i može se servisirati kod Bijelić servisa unutar jamstva. Naravno može se servisirati i van jamstva, ali se tada servis plaća.

Mob je kupljen preko Aliexpresa kod Mi Global Store.

Isto sam provjerio i za uređaj kupljen u honorbuyu i dobio sam isti odgovor.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ljudi!

 

Trebam mob za nezahtjevne korisnike pa ako moze glasanje a i savjet ako imate :)

 

Thanks!

 

 

Edit.

 

Evo i ja slucajno glasao za X3 😂

Izgleda da je to sudbina...

 

Nez, Poco je iz kine pa mozda problem radi garancije i veci je od druga dva ali opet nez jel im treba Huawei pa da imam zezancije u buduce s GS, mislim nije meni problem, za starce posto njima uzimam ali i stricu koji je na otoku pa mi je onda zeznuto ako se nesto promijeni po pitanju GS....

S druge strane, ako bi stricu uzeo Poco X3 i starcima P40Lite(x2), ustedim 500tinjak kn, nez 😣

Samsung, sve mi vise otpada, sto zbog 4gige rama, sto zbog slabijeg proca, mozda je prednost Amoled(nez koliko) i manji gabariti...

 

I jos jedna stvar za Poco X3, Gearbest Priority Line jos funkcionira sto se carine/pdv-a tice?

 

0 Huawei P40 Lite 6/128 (179EUR)
11 Poco X3 6/128 (213 EUR)
0 Samsung A51 4/128 (227 EUR)
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 14:03 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pod "nezahtjevan" korisnik između redaka čitam "ne baš najspretniji ili najupućeniji" korisnik, pa P40 Lite možda ovdje otpada zbog Google servisa.

 

Onda je X3 možda najbolji odabir.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hahaha

 

Da, svakako bolji opis korisnika od moga :)

Ne znas tko je spretniji :D

 

Ma P40 Lite je ostao u igri jer bi majci i ocu mogao uskakati sto se tice Google servisa, nije to toliko cest problem, ali da, svakako vise naginjem na Poco X3 za svo troje(valjda im tezina/gabariti nece biti problem).

Isto, ne vjerujem da ce za BF biti bolja cijena od 1600kn za 6/128 ili?

Naravno, tu cijenu racunam bez pdva, valjda je Priority Line preko Gearbesta i dalje ispod radara...

 

 

Edit.

 

Maloprije probao i u daljnjim koracima postarina naraste na 40$+ 😣

 

Ima li drugdje slicna cijena?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.11.2020 16:50 (Chriss).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice