Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.916
|
čitano: 10.912.717
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi 10 ultra po meni

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok ekipa!

 

Gledam za svoje nešto oko 200eur, na pameti mi je Poco X3(220eur) i P40 Lite(190eur), razmišljao sam i o Samsungu i LG-u ali ne vidim da ima nešto pametno oko 200tinjak ojra :)

 

Pošto skupljam stvari u mailboxde, dolazi u obzir i Njemačka pa ako imate nešto pametno, bilo to iz Njemačke, Kine ili čak Hrvatske, vičite :D

 

Hvala unaprijed!

 

5 Poco X3
2 Huawei P40 Lite
1 Nešto treće ?
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2020 9:43 (Chriss).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

Bok ekipa!

 

Gledam za svoje nešto oko 200eur, na pameti mi je Poco X3(220eur) i P40 Lite(190eur), razmišljao sam i o Samsungu i LG-u ali ne vidim da ima nešto pametno oko 200tinjak ojra :)

 

Pošto skupljam stvari u mailboxde, dolazi u obzir i Njemačka pa ako imate nešto pametno, bilo to iz Njemačke, Kine ili čak Hrvatske, vičite :D

 

Hvala unaprijed!

 

Imao sam P40 Lite, sad imam Poco X3. Ipak nisam mogao bez GMS-a na Huawei-u plus sta nije GMS jedino sta fali, nema aptx-a, nema widevine l1 itd... Osim toga, kamera je neusporedivo bolja na Pocu..

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozdrav trazim neki dobar mob u cjenovnom rangu izmedu 3-4 tisuce kuna, moze prepouke kod nas sto bi moga dobiti za te novce a moze i izvana da se naruci.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GenloX kaže...

pozdrav trazim neki dobar mob u cjenovnom rangu izmedu 3-4 tisuce kuna, moze prepouke kod nas sto bi moga dobiti za te novce a moze i izvana da se naruci.

 Što ti je bitno? Daj popis prema prioritetima pa će biti lakše napisati nekakvu preporuku, ovako će ti svatko preporučiti prema svom osobnom stavu, što njemu odgovara, a upitno je je li to najbolje za tebe.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

najvise mi je bitno da mob radi fluidno i bez stekanja duzi period, nisam jedan on onih tipova koji zele nejabolju kameru sto mogu dobiti u mobu, tako da izvrsna kamera nije neki prioritet.

Do sad sam gledao na goldwayu xiaomi mi 10 i oneplus 8 tu su negdje sto se cijene tice nezz jel ima sta bolje od ta dva u tom cijenovnom rangu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GenloX kaže...

najvise mi je bitno da mob radi fluidno i bez stekanja duzi period, nisam jedan on onih tipova koji zele nejabolju kameru sto mogu dobiti u mobu, tako da izvrsna kamera nije neki prioritet.

Do sad sam gledao na goldwayu xiaomi mi 10 i oneplus 8 tu su negdje sto se cijene tice nezz jel ima sta bolje od ta dva u tom cijenovnom rangu?

Dva dobra uređaja. Osobno bi dao prednost Xiaomi Mi 10 modelu.

15 godina
offline
Samsung Galaxy S20 FE 5G vs Google Pixel 5

 

Mislim da 90% uzimam Pixel 5, ali reko jos jednom ovdje da pitam ako netko zna nesto vise, tj. ako postoji neki extra argument za Samsung pa da razmotrim, jer se bas i ne kuzim previse..

 

Znaci najbitnije mi je da mob:

 

1. Nije staklen

2. Nije prevelik (FE je dosta velik, a i tezak..dosta tezi od Pixel 5)

3. IP68 (oba)

 

..takodjer od bitnijih stvari bih izdvojio:

 

 - Led lampica obavijesti nema na nijednom koliko vidim na redditu :(

 - Samsung valda nema Gorilla glass, kolko vidim ??

 - Imaju razlicite procesore (samsung jaci), ali kako nisam zahtjevan korisnik, neznam dal cu to uopce primjetiti

 - SD kartica ide u Samsung, ne i u Google :(

 - UFS 3.1 vs UFS 2.1 - e ovo stvarno neznam kolko je bitno i dal cu ja to uopce primjetiti (to je valda brzina zapisa ili ??)

 - 120Hz vs 90Hz - e ovo me zanima najvise od svega, dal je to toliko bitno, odnosno da li se primjeti velika razlika u radu sa Samsungom u odnosu na Pixel 5 ili je to sve podjednako?

 - Fast charging 25W vs 18W - ovo isto neznam je li neka velika razlika, odnosno da li ovaj dosta brze puni od Pixel 5?

 

Eto obuhvatio sam manje vise (meni) najbitnije stvari i kako rekoh..vjerojatno uzimam Google jer je kompaktniji, ima IP68, nema SD al jbg..

 

Sad jedino neznam dal se isplati uzet Samsung zbog 120Hz ili ima i jos nesto sto ja neznam..eto ako moze misljenje..hvala unaprijed.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GenloX kaže...

najvise mi je bitno da mob radi fluidno i bez stekanja duzi period, nisam jedan on onih tipova koji zele nejabolju kameru sto mogu dobiti u mobu, tako da izvrsna kamera nije neki prioritet.

Do sad sam gledao na goldwayu xiaomi mi 10 i oneplus 8 tu su negdje sto se cijene tice nezz jel ima sta bolje od ta dva u tom cijenovnom rangu?

 OnePlus ti je sinonim za navedeno. Tako da moja preporuka 8 ili 8T

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20 FE 5G vs Google Pixel 5
B-52 kaže...

 

Mislim da 90% uzimam Pixel 5, ali reko jos jednom ovdje da pitam ako netko zna nesto vise, tj. ako postoji neki extra argument za Samsung pa da razmotrim, jer se bas i ne kuzim previse..

 

Znaci najbitnije mi je da mob:

 

1. Nije staklen

2. Nije prevelik (FE je dosta velik, a i tezak..dosta tezi od Pixel 5)

3. IP68 (oba)

 

..takodjer od bitnijih stvari bih izdvojio:

 

 - Led lampica obavijesti nema na nijednom koliko vidim na redditu :(

 - Samsung valda nema Gorilla glass, kolko vidim ??

 - Imaju razlicite procesore (samsung jaci), ali kako nisam zahtjevan korisnik, neznam dal cu to uopce primjetiti

 - SD kartica ide u Samsung, ne i u Google :(

 - UFS 3.1 vs UFS 2.1 - e ovo stvarno neznam kolko je bitno i dal cu ja to uopce primjetiti (to je valda brzina zapisa ili ??)

 - 120Hz vs 90Hz - e ovo me zanima najvise od svega, dal je to toliko bitno, odnosno da li se primjeti velika razlika u radu sa Samsungom u odnosu na Pixel 5 ili je to sve podjednako?

 - Fast charging 25W vs 18W - ovo isto neznam je li neka velika razlika, odnosno da li ovaj dosta brze puni od Pixel 5?

 

Eto obuhvatio sam manje vise (meni) najbitnije stvari i kako rekoh..vjerojatno uzimam Google jer je kompaktniji, ima IP68, nema SD al jbg..

 

Sad jedino neznam dal se isplati uzet Samsung zbog 120Hz ili ima i jos nesto sto ja neznam..eto ako moze misljenje..hvala unaprijed.

 

 

Koliko vidim izbor si sveo na Samsung Galaxy S20 FE i Pixel 5.

Ukratko Samsung je u ovom slučaju svemirski brod za taj Pixel 5 i daleko bolja i pametnija kupovina.

 

Ako se već misliš oko Pixela petica je najgori odabir, najbolji value je Pixel 4a, pa zatim Pixel 4a 5G, pa tek onda Pixel 5. Po meni je bolja kupovina Pixel 4XL koji se može nabaviti 30% povoljnije od petice. Uređaj koji ima istu glavnu kameru, telefoto umjesto ultrawide i flagship SoC SD855 umjesto SD765G.

 

U usporedbi sa Samsungom Pixel 5 ima jedino tu nekakvu malu prednost u dimenziji. Samsung je 4mm širi i 1,5cm duži uređaj, po meni gotovo zanemarivo.

S druge strane ima bolji display, bolji set kamera (komplet wide (OIS) + ultrawide + telefoto (OIS) sa odličnih 3x zoom, daleko bolja selfie kamera.

Uz to se može nabaviti kod nas, a vani je i do 100 eura jeftiniji.

 

Samsung S20 FE odličan value, Pixel 5 ne baš.

Kako kaže jedan recenzent, nove Pixele su složili na način da sebi smanje trošak izrade na minimum.

 

3 godine kasnije Pixel ima isti senzor za glavnu kameru, sramota.

 

Samsung ima gorilla glass, 120Hz vs 90Hz nije nekakav dealbreaker niti nešto presudno 90Hz je sasvim ok, brže punjenje dobro dođe, ali pixel ima bateriju manjeg kapaciteta pa će to biti tu negdje po pitanju brzine.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Pa ako ti je S20 FE prevelik, imaš običan S20, ne?
Košta ko i Pixel, ali je realno dosta bolji.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Pa ako ti je S20 FE prevelik, imaš običan S20, ne?
Košta ko i Pixel, ali je realno dosta bolji.

 Obican s20 je savrsen po velicini, samo je staklen :( i opet moram stavit neki glupi case jer cu kroz 2 dana razbit mob garant :(

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Pa ako ti je S20 FE prevelik, imaš običan S20, ne?
Košta ko i Pixel, ali je realno dosta bolji.

 Kalva je baterija na s20?

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
B-52 kaže...
zuper kaže...
Pa ako ti je S20 FE prevelik, imaš običan S20, ne?
Košta ko i Pixel, ali je realno dosta bolji.

 Obican s20 je savrsen po velicini, samo je staklen :( i opet moram stavit neki glupi case jer cu kroz 2 dana razbit mob garant :(

 Pa stakleni su svi, osim trenutno Pixel koji kao ima aluminij i određenih Samsunga sa plastikom.

Osobno ne vidim problem sa caseom. Ima brdo koji su tanki da ni ne primjetiš da su tu, a i dodatno pomažu sa gripom.

Imaš i folija poput dbrand za zamaskiranje.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

da li bi itko predlozio OnePlus 8T pored svih ovih mobitela, gledam Mi 10 Ultra al je kineska verzija, sa ovim bar imam neku global verziju

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
B-52 kaže...
zuper kaže...
Pa ako ti je S20 FE prevelik, imaš običan S20, ne?
Košta ko i Pixel, ali je realno dosta bolji.

 Obican s20 je savrsen po velicini, samo je staklen :( i opet moram stavit neki glupi case jer cu kroz 2 dana razbit mob garant :(

 Pa stakleni su svi, osim trenutno Pixel koji kao ima aluminij i određenih Samsunga sa plastikom.

Osobno ne vidim problem sa caseom. Ima brdo koji su tanki da ni ne primjetiš da su tu, a i dodatno pomažu sa gripom.

Imaš i folija poput dbrand za zamaskiranje.

 Probao sam razlicite case-ove i jednostavno bih htio imat mob bez case-a. A sto se tice folije, ak stavim samo foliju, onda mislim da nemam nista bolji grip, barem je tako bilo kad sam jednom probao sa neko folijom sa ebay-a.

Ak ima neka folija il nesto slicno sto daje bolji grip, onda napisi molim te..

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
JuXo kaže...

da li bi itko predlozio OnePlus 8T pored svih ovih mobitela, gledam Mi 10 Ultra al je kineska verzija, sa ovim bar imam neku global verziju

 Slobodno ga uzmi ako ti kamera nije top prioritet. Imaš Oxygen OS (Android 11), LTE band 20, 120 HZ Amoled i sve fino radi...M10 Ultra je zvijer, ali to nije telefon za globalno tržište i MIUI je ponekad nezgodan...

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

imao sam par xiaomia dosad i nikad problema, poco f1 cura jos uvijek koristi i leti i dan danas, ali uvijek je bio global version, ovog vidim da je samo chinese

pitao sam i par postova iznad za neki prijedlog

znaci budget je oko 700-800 eura i sto vise gledam mobitele sve manje ideja imam sto uzeti

trenutno imam huawei mate 20 pro i mobitel je odlican, ali baterija je otisla i vrijeme je za nesto isto ili malo bolje sto se tice fotografija

sto se tice budgeta nekako su mi se najvise svidjeli: Mi 10 Ultra, OnePlus 8T i Samsung S20FE 5G, pa me zanima da li ima jos nesto dobro sto se tice toga budgeta i koji su prijedlozi (na huawei vise ne idem)

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kad već gledaš OnePlus 8T onda za te novce možeš uzeti i OnePlus 8 Pro sa WondaMobile

https://www.wondamobile.com/mobile/wonda-mobile-exclusive/oneplus-8-pro-5g-cn-12gb-256gb-dual-lte-sim-free-unlocked.html
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji je trenutno hardverski najjači Xiaomi koji ima cijeli ekran (i vjerojatno iskočnu kameru)?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ansha kaže...
Chriss kaže...

Bok ekipa!

 

Gledam za svoje nešto oko 200eur, na pameti mi je Poco X3(220eur) i P40 Lite(190eur), razmišljao sam i o Samsungu i LG-u ali ne vidim da ima nešto pametno oko 200tinjak ojra :)

 

Pošto skupljam stvari u mailboxde, dolazi u obzir i Njemačka pa ako imate nešto pametno, bilo to iz Njemačke, Kine ili čak Hrvatske, vičite :D

 

Hvala unaprijed!

 

Imao sam P40 Lite, sad imam Poco X3. Ipak nisam mogao bez GMS-a na Huawei-u plus sta nije GMS jedino sta fali, nema aptx-a, nema widevine l1 itd... Osim toga, kamera je neusporedivo bolja na Pocu..

 

Ma dobro, aptx i widevine njima nebi bio problem, mozda GMS a i to nije neki problem ali posto je Poco tu, sve vise o njemu razmisljam :)

 

Gledao sam Sony XZ2 Compact koji se znao vrtjeti oko 200eura, 

LG G8s i neki slicni su nisko padali tokom korone ali trenutno nista.

 

I da, koja bi bila Amoled/Oled alternativa?

 

Ako znate dobre ponude/cijene iz EU za Poco X3... ili neku drugu odlicnu priliku, VICITE ! :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2020 12:50 (Chriss).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
CyberDemonVZ kaže...

Koji je trenutno hardverski najjači Xiaomi koji ima cijeli ekran (i vjerojatno iskočnu kameru)?

 Redmi K30 Pro Zoom

 

Chriss kaže... 

Ako znate dobre ponude/cijene iz EU za Poco X3... ili neku drugu odlicnu priliku, VICITE ! :)

 Vidi Poco X3 temu, kolega je stavio link na ok cijenu.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sta mislite isplati li se po vama kupit novu 5t. s obzirom da ce i u EU zabranit huawei?

vidim ima nova u trg. za 2150kn..
Da jos uvjek nisam ubo novi tel.. :(
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Sta mislite isplati li se po vama kupit novu 5t. s obzirom da ce i u EU zabranit huawei?

vidim ima nova u trg. za 2150kn..
Da jos uvjek nisam ubo novi tel.. :(

Imao san Nova 5T, odlican mob...

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

bok,

 

trebao bih uzeti novi android i dosta mi je davanja 4-6k za flagship mobitele pa bi ovaj put gledao uzeti nesto sto jeftinije.

ako postoji nesto vrijedno do 1000kn super ali definitivno ne bi davao vise od 2k.

 

sto mi je bitno za "obican ne zahtjevan rad"

- gladak rad (ne trokira otvaranje programa nakon godinu dana)

- ne pregrijava se dok telefoniras ili surfas (jasno mi je za snimanje videa da ce se pregrijavati - video je nebitan)

- kvalitetan ekran

- dobra baterija

- solidna kamera prednost ali ne presudan faktor

 

unaprijed zahvaljujem na savjetima

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Realme 6s za 1338kn u alo alo...

Redmi Note 9s 1479kn Centar Tehnike

Mi Mix 2s 1679kn u Abrakadabra

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

da li je tko naručivao općenito sa giztop EU skladišta, još bolje ako je u zadnjih mjesec dana uzimao Ultru?

 

Vidim po netu jako puno negativnih review-a i ljudi se zale da ono sto naruče im jave da nemaju, trebaju nadoplaćivati i mijenjati narudžbu, a na kraju da dugo čekaju i ne dobiju uređaj, traže povrat para i onda jos izgube 40ak$ zbog naknada...

 

pa jel tko što kupio sa EU skladišta, kakvo je iskustvo, pogotovo u zadnjih cca mjesec dana ovu ultru...?

 

https://www.giztop.com/xiaomi-mi-10-ultra.html

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ajmo decki, upomoc, ko iz rukava, hardverski best buy za 4000-5000 kn,sa boljom kamerom, sa nekim ok os-om, dovoljno dobrim da nema potrebe za rootanjem i flashanjem...
igraju  i kinezi tipa xiaomi i nabava preko interneta.

hvala, zivili

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2020 15:42 (kurjeoko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kurjeoko kaže...

ajmo decki, upomoc, ko iz rukava, hardverski best buy za 4000-5000 kn,sa boljom kamerom, sa nekim ok os-om, dovoljno dobrim da nema potrebe za rootanjem i flashanjem...
igraju  i kinezi tipa xiaomi i nabava preko interneta.

hvala, zivili

Xiaomi Mi 10 ili Mi 10T Pro kod nas, oko 4000kn (globalna verzija).

Xiaomi Mi 10 Pro iz vani oko 4900kn (globalna verzija).

OnePlus 8 Pro iz vani oko 4500kn (globalna verzija).

Xiaomi Mi 10 Ultra oko 5000kn (vjerojatno ćeš morati flashati globalni ROM, jer postoji samo kineska verzija uređaja).

 

MIUI 12 je vrhunski UI.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kurjeoko kaže...

ajmo decki, upomoc, ko iz rukava, hardverski best buy za 4000-5000 kn,sa boljom kamerom, sa nekim ok os-om, dovoljno dobrim da nema potrebe za rootanjem i flashanjem...
igraju  i kinezi tipa xiaomi i nabava preko interneta.

hvala, zivili

 OnePlus 8T, nisu potrebna nikakva flešanja. Ako kupiš u Kini, opet dobiješ globalni model s band 20 podrškom i Android 11. Top specifikacije za 500 EUR.

 

https://www.aliexpress.com/item/1005001560723451.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.1e2d1b82Prtd4I&algo_pvid=37f5ec91-b6bf-4794-bbee-192e014b095d&algo_expid=37f5ec91-b6bf-4794-bbee-192e014b095d-4&btsid=0b0a119a16033904034988094e1e28&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Uz DHL dostavu oko 3900kn, potvrđeno vrijedi official OnePlus garancija jednu godinu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.10.2020 20:17 (vepar).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice