Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.862
|
čitano: 10.900.986
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Poco normalno
 
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Karlek_19 kaže...

Molim Vas za ideju (preporuku) čime da zamijenim skoro 5 god. star Galaxy S7. 

 

Zakaj mijenjam? Napuknuto staklo (moram paziti da se ne namoči) + počinje štekati kod otvaranja web browsera i nekih appova (notion, medium)

 

Kaj tražim? Ne lošiji od S7, očekujem neki performance gain (ako je moguće), eventualno malo bolju kameru

 

Za kaj mi treba? Web browsing, zapisati ponešto u notion, pogledati novosti na mediumu, slušati glazbu na bajku, poslikati ponešto kad sam na terenu, pogledat mailove, pročitat google discover, sejvat za kasnije u keep.. 

 

Za kaj mi NE treba? Igrice, selfiji, i slične gluposti koje vole mladi 

 

Budget? Iskreno, ne znam, 2000 kn? Rabljeno? Dapače, ako je pod jamstvom. Razmišljal sam o S10 (čisto po logici da sam sa S4 prešao na S7, pa ono, korak od 3 generacije )

 

Zaboravil sam napisati, NAJBITNIJE da je otprilike veličine ko S7. Sve PUNO veće je preveliko! 

 i mene zanima zamjena za s7, jucer se zabijelio ekran i ugasio se.... ne daje znakove života

 

e sad.. najlogicnija zamjenabi bila s10 ali mi se cini da je 4000 kn ipak previse za dati ...

razmišljao sam o A71 .. da se naći novi za 2600 na njuškalu .. u usporedbi sa xiaomi modelima ipak ima bolji i ljepši ekran te kvalitetnije kamere... da li griješim .. ima li što pametnije?

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Imaš A71 i za manje
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako nekome mogu pomoc. Prosli ponedjeljak uzeo Xiaomi Mi Note 10, preko Extreme Digital. Koristio ga dan i pol jer sam od firme otkupio mobitel. Kamere su mi zbilja ovako na prvu top. Okinuo sam 20tak slika. Koliko to moze mjerodavno biti ne znam, ali su me odusevile.

 

Baterija mi izdrzala od navecer od 21h do sljedeceg dana do 22h. Znaci jedan dan bez problema izdrzi. Sada nazalost imam heben mob koji sam bzvz kupovao. Ako kog zanima, nek se javi ;)

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Veliki hvalospjevi za Poco X3 NFC ovdje a  da malo pročitate komentare po netu

onih koji ga koriste svi razočarani jer se obistinilo koliko love toliko i muzike a i još manje .

Xiaomi štanca mobitele kao ciglu od opeke zato i jest to tako  , svaka roba ima svog kupca i budaletinu .

Što vrijedi to i košta .

 

🚭

 
3 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

ciglu od opeke ??? koji klinac ovo znači?

 

gle ja nedam više od 1500 kn za mob, a ti daj koliko hoćeš za taj džepni extender qrtza...

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

ciglu od opeke ??? koji klinac ovo znači?

 

gle ja nedam više od 1500 kn za mob, a ti daj koliko hoćeš za taj džepni extender qrtza...

 To ti znači da nije govno nego je drek  tako cigla i opeka , Xiaomi štanca mobitele i miješa im iznutrice iz jednog u drugi i onda izbaci mobitel sa novim imenom zato ih i ima toliki broj  , više se ne možeš snaći što je što sve isti quratz a vrijedni pažnje i kvalitete su ova dva ,tri najskuplja .

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Aj ne laprdaj bezveze. Ima tu svega kao i kod drugih marki. Svaki kupac kupuje ono što njemu treba, tako da prvo se malo informuraš i onda ubodeš. Xiaomi bar ima ponudu pa ti izaberi.

10 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Uvik mi je fascinantno kako se nađe pojedinac koji misli da je pametniji od neke korporacije koja ulaže milijarde u razvoj telefona i istraživanje tržišta.

 

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Veliki hvalospjevi za Poco X3 NFC ovdje a  da malo pročitate komentare po netu

onih koji ga koriste svi razočarani jer se obistinilo koliko love toliko i muzike a i još manje .

 

Lol, s menom ocito nesto ne valja kad sam zadovoljan Pocom, morat cu vise citat komentare na netu.. ocito...

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

Uvik mi je fascinantno kako se nađe pojedinac koji misli da je pametniji od neke korporacije koja ulaže milijarde u razvoj telefona i istraživanje tržišta.

 

 

 Meni nije namjera pametovati bilo kome ali ako netko traži preporuku za neki mobitel onda je pošteno da mu je daju oni koji su taj isti mobitel kupili i koristili a ne da se javljaju oni koji su pročitali ilu pogledali neku recenziju i onda daju preporuku na temelju toga , to je posve pogrešno .

 

Xiaomi kao i svaki drugi proizvođač štanca tzv.

"nove" mobitele  a preko njih se riješava dijelova zaostalih dijelova iz prethodnih modela .

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...
thebatman kaže...

Uvik mi je fascinantno kako se nađe pojedinac koji misli da je pametniji od neke korporacije koja ulaže milijarde u razvoj telefona i istraživanje tržišta.

 

 

 Meni nije namjera pametovati bilo kome ali ako netko traži preporuku za neki mobitel onda je pošteno da mu je daju oni koji su taj isti mobitel kupili i koristili a ne da se javljaju oni koji su pročitali ilu pogledali neku recenziju i onda daju preporuku na temelju toga , to je posve pogrešno .

 

Xiaomi kao i svaki drugi proizvođač štanca tzv.

"nove" mobitele  a preko njih se riješava dijelova zaostalih dijelova iz prethodnih modela .

 

Ova tvrdnja ti baš i ne stoji. Možda nekoliko forumaša ima taj mobitel, a u globalu mnogi imaju mobitele koji su stari po godinu dvije i više nisu u prodaji. Što bi onda preporučio, isto telefon kojeg nemaš?

Bit teme je da čovjeku preporučiš telefon (za pretpostavljati je da telefon u tom cjenovnom rangu ne posjeduješ niti ga pretpostavljam, ne namjeravaš posjedovati) na njegov upit. Svakako da su subjektivna mišljenja dobrodošla i tu su neke osobne preference, ali ako većina savjetuje istu marku ili model na temelju pozitivnog mišljenja većeg broja korisnika ili rencezenata online ne vidim u čemu je problem. 

Po tvojoj logici za preporučiti su samo one stvari koje imamo, što je totalno bezveze.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 12:22 (Brki1994).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...

Veliki hvalospjevi za Poco X3 NFC ovdje a  da malo pročitate komentare po netu

onih koji ga koriste svi razočarani jer se obistinilo koliko love toliko i muzike a i još manje .

Xiaomi štanca mobitele kao ciglu od opeke zato i jest to tako  , svaka roba ima svog kupca i budaletinu .

Što vrijedi to i košta .

 

🚭

 Mene su kao kupca sluzbeno ovo ljeto izgubili..Nek si mami stancaju tako ko mb..Btj nemos kzupit vise nigdje ni jedan mi 9 mb..NE proizvode ih klosari vise..

S takvim gustom bi preso dalje al svi prave phalbete a ne mb..

Sad cekam pixel 5, il cu ipak oneplus 7...

Ima nas koji bi mb ispod 158m visine,

R33mba#2892
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imas u areni u mi storeu mi9

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Budući da se često spominje u temi za mobitel do cca. 2500kn (a nedavno sam ga i sam uzeo), eto dobra cijena za Xiaomi Mi 10 Lite 5G. 2300kn redovna cijena s popustom, ide jos 10% popusta ako se plaća Diners karticom, pa je s tim već u rangu oko 2000kn.
Ja prezadovoljan za sada mobitelom

Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...
Stric_Jura kaže...

ciglu od opeke ??? koji klinac ovo znači?

 

gle ja nedam više od 1500 kn za mob, a ti daj koliko hoćeš za taj džepni extender qrtza...

 To ti znači da nije govno nego je drek  tako cigla i opeka , Xiaomi štanca mobitele i miješa im iznutrice iz jednog u drugi i onda izbaci mobitel sa novim imenom zato ih i ima toliki broj  , više se ne možeš snaći što je što sve isti quratz a vrijedni pažnje i kvalitete su ova dva ,tri najskuplja .

 

Ima tu istine, ali je na kraju malo bitno.

Prosjecni korisnik izbaci cijenu, i 2-3-4 karakteristike sto mu je bitno.

Trazim mob do 1250 kuna, bitan mi je ekran, baterija, kamera, i sto unutar toga ili malo preko valja u tim kategorijama.

Eto tako nekako. Sto ima vise modela u tom razredu to bolje za onoga koji trazi.

 

Usput receno, vidim neki tu hvale realme 6s (ja ga nisam imao i nemam pojma) ako sam dobro shvatio za placanje sa diners karticom cijena mu je 1150 kuna na ekupi?

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/Realme-6S-4GB-64GB-90Hz-crni%2C-mobitel/p/EK000323522?

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MUĆAK kaže...
thebatman kaže...

Uvik mi je fascinantno kako se nađe pojedinac koji misli da je pametniji od neke korporacije koja ulaže milijarde u razvoj telefona i istraživanje tržišta.

 

 

 Meni nije namjera pametovati bilo kome ali ako netko traži preporuku za neki mobitel onda je pošteno da mu je daju oni koji su taj isti mobitel kupili i koristili a ne da se javljaju oni koji su pročitali ilu pogledali neku recenziju i onda daju preporuku na temelju toga , to je posve pogrešno .

 

Xiaomi kao i svaki drugi proizvođač štanca tzv.

"nove" mobitele  a preko njih se riješava dijelova zaostalih dijelova iz prethodnih modela .

 U najmanju ruku bilo bi posteno da onaj koji daje preporuku kaze da li je imao i koristio taj mob, ili je procitao i usput stavi link na to sto je citao, ili vidio na yt recenziju...

Mislim sve ok ako netko uputi na komentare i slicno pa svatko za sebe vidi da li te recenzije ili komentari imaju smisla.

Nacelno bi bilo super da se uvijek javi netko tko koristi mob, ali bojim se da je modela vise nego clanova foruma, pogotovo jer xiaomi stanca kao opeke

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ovi najavljeni Pixel 4a 5G i Pixel 5 - toga nece biti kod nas sluzbeno za kupiti jelda? Morat ce se narucivati preko njemackog amazona pa njima vracati u slucaju reklamacije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Dap. A pitanje je kad će biti na amazonu. Pixel 4A je izašao prije mjesec dana i još uvijek je samo na google storeu.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sudeci po vidjenom pixel 5, je van domasaja tako da cu morat 4a 5g ciljat . bogu hvala mb normalnih gabarita.
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...
Sudeci po vidjenom pixel 5, je van domasaja tako da cu morat 4a 5g ciljat . bogu hvala mb normalnih gabarita.

evo ti dobra prilika, iPhone SE za 1400kn.

samo računaj da mu je baterija maksimalno za jedan dan i ima zastarjeli dizajn, ali imaš više nego solidnu kameru, male dimenzije i odličan proc.

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=702245

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Lega moj dosad sam si samo jednom pljunio u usta, i to je bilo zbog zene .

 

Okad sam moro xperiu x1 mini (tako nesto) zamjenit s kinezom jer su svi ostali tada bili preskupi s obzirom sta su nudili,otkrio sam kineze . Tada sam se zareko da vise nikad brendirani mb u moje ruke nejde (sony,htc,samsung tada vodece komp)..

 

Apple nikad u zivotu necu imat..  Ne postoji taj iphone koji bi ja zadrzo.. Da mi poklonis i14 koji kosta 4000€. sutra bi u njuskalo iso.. 

 

MRZIM I PREZIREM. sve ono sta ta kompanijea predstavlja a pogotovo odnos prema krajnjem korisniku.. 

 

Prije bi se popiso pokojnim roditeljima na grob nego kupio to pretenciozno govno koje svoje korisnike smatra idiotima i ovcama za sisanje..

 

tako da il kinez koji vise ne znaju za mb ispod 160mm

ili google.  

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2020 14:10 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...

Lega moj dosad sam si samo jednom pljunio u usta, i to je bilo zbog zene .

 

Okad sam moro xperiu x1 mini (tako nesto) zamjenit s kinezom jer su svi ostali tada bili preskupi s obzirom sta su nudili,otkrio sam kineze . Tada sam se zareko da vise nikad brendirani mb u moje ruke nejde (sony,htc,samsung tada vodece komp)..

 

Apple nikad u zivotu necu imat..  Ne postoji taj iphone koji bi ja zadrzo.. Da mi poklonis i14 koji kosta 4000€. sutra bi u njuskalo iso.. 

 

MRZIM I PREZIREM. sve ono sta ta kompanijea predstavlja a pogotovo odnos prema krajnjem korisniku.. 

 

Prije bi se popiso pokojnim roditeljima na grob nego kupio to pretenciozno govno koje svoje korisnike smatra idiotima i ovcama za sisanje..

 

tako da il kinez koji vise ne znaju za mb ispod 160mm

ili google.  

Tražiš mali kompaktni mobitel, nemaš previše izbora. Xiaomi ti je fuj, iPhone ti ne valja, drugi Kinezi su preveliki... ne ostaje ti puno toga, Google Pixel i možda još neki ekstravagantni model. Ostalo je opet preskupo jer tražiš do 200-300 eura.

 

E sad, mogu shvatiti da ti se ne sviđa politika Apple-a, ali onda gledaš Google? Koja je razlika? Ista je to poslovna politika i praksa.

Što se tiče krajnjeg korisnika, Apple dere svoje korisnike, ali podrška koju ćeš dobiti od njih je vrhunska, malo tko drugi to nudi. Imaš podršku u cijelom svijetu, servise, rezervne dijelove...

 

Uostalom svaka roba ima svog kupca.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Lega ja sam naveo da je GP 4a 5g 100e preskup.. Al nigdje nisam napisao da GA NECU kupit..

Sorry al sto se tice xiaomija  kojeg imam dok 90% hrvata nije culo za nj (redmi1) tu klosarsku politiku stancanje mobitela koje prestanes proizvodit za pola godine ili godinu (probaj nac ijedan mi 9 model) 

jednostavno ne mogu i necu podrzavat, raqdje cu onda kupit mb za koji cu sljedewce tri g imat podrsku.. 

O hejtu Appla necu ulazit u dublje analize.. 

Eto samo nek stoji da nikad nece u moje ruke..

Isto ko sto nikad necu podrzavat izrahell.. 

R33mba#2892
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R3nchi kaže...

Lega ja sam naveo da je GP 4a 5g 100e preskup.. Al nigdje nisam napisao da GA NECU kupit..

Sorry al sto se tice xiaomija  kojeg imam dok 90% hrvata nije culo za nj (redmi1) tu klosarsku politiku stancanje mobitela koje prestanes proizvodit za pola godine ili godinu (probaj nac ijedan mi 9 model) 

jednostavno ne mogu i necu podrzavat, raqdje cu onda kupit mb za koji cu sljedewce tri g imat podrsku.. 

O hejtu Appla necu ulazit u dublje analize.. 

Eto samo nek stoji da nikad nece u moje ruke..

Isto ko sto nikad necu podrzavat izrahell.. 

Ha gle, kritikuješ Xiaomi, ok, ali onda gledaš Pixel koji će se prodavati i imati podršku u ravno 9 država, prema trenutnim najavama.

US, Canada, UK, France, Germany, Ireland, Japan, Taiwan, i Australia.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sva sreca pa je pol Osijek u Irskoj , NJEmackoj i Austriji..  

Sogor i sogorica zive u Njemackoj, pa ce ic to preko tih kanala mb..

Bar cu imat nesto sto nema svaki drugi lik u gradu...

pazi ovo su mi bile druge opcije..  https://www.gsmarena.com/results.php3?nYearMin=2019&nHeightMax=155&nRamMin=6000&chkGPS=selected&chkUSBC=selected&nOrder=1

 

Mislim da stvarno nije neki brainer.. 

R33mba#2892
15 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Redmi note 9 ili realme 6? Jedan i drugi gledam izvedbe od 4/64 jel mi vise ni netreba. Naginjem vise realmiju zbog boljeg procesora makar ima manju bateriju. Ili mozda nes drugo u tom cijenovnom rangu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Uzmi Realme
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
R4zOR229 kaže...

Redmi note 9 ili realme 6? Jedan i drugi gledam izvedbe od 4/64 jel mi vise ni netreba. Naginjem vise realmiju zbog boljeg procesora makar ima manju bateriju. Ili mozda nes drugo u tom cijenovnom rangu?

Note 9S se usporedjuje sa Realme 6, obicni Note 9 je jeftiniji i losiji....

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pogledo sam i taj sad al ima prevelik ekran vec mi je i 6,5 preveliko ovo ne dolazi u obzir.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice